Blogcuların Bir Kitabı Kendileri Yayınlaması Gereken 5 Büyük Neden

“Ben bir yazarım!” Diyebilmek gibi bir şey yok.


Bu his kadar şaşırtıcı, bir kitap yazmanız için başka birçok harika neden var. Bloglamanın kendisi kazançlı olsa da, e-kitaplar kitlenizi büyütmenize ve blogunuzdan daha fazla para kazanmanıza yardımcı olmak için kullanılabilecek araçlardır.

Ve bugün, kendi kendinize yayınlamak ve sözlerinizi doğru kitlenin önüne çıkarmak her zamankinden daha kolay. Bir blog yazarı olarak, yazar olmak için gerekenlere zaten sahipsiniz.

Daha önce hiç yayınlamayı düşünmediniz mi? İşte dikkate almanız için birkaç iyi neden.

1. Pasif Gelir Elde Edin

Tabii ki, bir kitap yazmak tam olarak pasif değildir. Ancak gerçekte, çoğu “pasif” gelir türü açık bir yatırım gerektirir.

Ardından, tekerlekler hareket ettikten sonra, uzun vadede ödemeye devam ederler. Kitap yazmak ve kendi kendine yayınlamak biraz zaman ve çaba gerektirir.

Yazmak, düzenlemek, biçimlendirmek, kapak tasarlamak, yayınlamak ve tanıtmak için işe koymanız veya yardımcı olması için işe alım uzmanlarına para yatırmanız gerekir..

Kitabınız yayınlandıktan sonra tanıtım çalışmalarınıza devam edebilirsiniz: kitabınızı pazarlamaya ne kadar fazla zaman ve çaba harcarsanız, o kadar çok para kazanırsınız.

Ancak kitabınızı tanıtmak için çok fazla zaman harcamasanız bile, okuyucuların satın alması için hala orada olacak ve blogunuzun kendisi kitabınız için bir reklam görevi görebilir. Birkaç yıl önce Tarihte İnanılmaz Kadınlar kitabını kendim yayınladım ve blogumdan kitaba bağlantı vermenin yanı sıra tanıtmak için hiçbir şey yapmıyorum.

Yine de her ay kitap satışlarından küçük bir gelir elde ediyorum. Daha fazla kitap yazsaydım veya bunu tanıtmak için daha çok şey yaparsam daha fazla kazanabilirdim. Ancak çok az çabayla bile olsa, kitabınız yayınlandıktan sonra pasif olarak kazanmaya devam edebilirsiniz..

2. Kendinizi Uzman Olarak Kurun

Kendi kendini yayınlama patlaması sayesinde yayıncılık endüstrisi ayaklanmalar içindedir. Kitap yazmak isteyen blogcular için harika bir haber! Sadece 5 ya da 10 yıl önce bile, kendi kendine yayıncılık hala “vanity” yayıncılığı olarak görülüyordu; ret mektuplarından bıkan yeteneksiz bir yazarın son çare.

Amanda Hocking gibi kendi kendine yayınlanan başarılı yazarlar endüstriyi sonsuza dek değiştirdi.Amanda Hocking gibi kendi kendine yayınlanan başarılı yazarlar endüstriyi sonsuza dek değiştirdi.

Büyük bir yayın şirketinin desteğine sahip olmasaydı yazarlar uzun süredir ciddiye alınamadı.

Ancak, bazı kamuya açık başarı öyküleri sayesinde, halk artık kendi kendini yayınlama olanaklarının daha farkındadır:

  • Amanda Hocking, yayıncı St. Martin Press tarafından yaklaşılmadan önce paranormal romantizm romanlarından milyonlarca dolar kazandı..
  • John Locke, Amazon’da 1 milyondan fazla e-kitap satan ilk bağımsız yayıncı oldu.

Ve şimdi, köklü profesyonel yazarlar bile, KrisWrites.com’da sektör hakkında blog yazan ünlü New York Times’ın en çok satan yazarı Kristine Kathryn Rusch gibi geleneksel ve kendi kendine yayıncılık karışımını denemeye başladı..

Bugün, kendi kendine yayıncılığa saygı duyuluyor, hatta takdir ediliyor ve alkışlanıyor. Niş konunuzla ilgili bir kitap yazarak ve kendi başınıza yayınlayarak kendinizi bu konuda uzman olarak tanınacak şekilde konumlandırabilirsiniz.

Nişinizde en iyi yazar olduğunuzda, bu büyük bir farklılaştırıcıdır, böylece diğer blog yazarlarından öne çıkabilirsiniz. Bu sadece güzel bir ego takviyesi değil, aynı zamanda blogunuzun kitlesini büyütmenize ve blogunuzdan ürün veya hizmet satmanız gibi diğer para kazanma çabalarınızı güçlendirmenize yardımcı olur. Nişinizde uzman olarak görülmek, bu ürün ve hizmetler için daha yüksek fiyatlar belirlemenizi ve daha fazla talep görmenizi sağlayabilir.

“Üzerine kitap yazdı” deyiminin bir nedeni var – bu, konuyla ilgili uzman olduğunuz anlamına geliyor:

yazdı-kitap-on

Kendinizi bir uzman olarak konumlandırmak, konuşma etkileşimleri, röportajlar, medya görünümleri ve daha fazlası gibi diğer fırsatlara da yol açabilir..

3. Blogunuzu Tanıtın

Kendi kendine yayınlanan kitaplar e-kitap pazar payının% 45'ini oluşturmaktadır!Kendi kendine yayınlanan kitaplar e-kitap pazar payının% 45’ini oluşturmaktadır!

Bugün giderek daha fazla insan e-kitap satın alıyor ve okuyor.

Pew Research’e göre, tüm Amerikalıların yarısından fazlası e-içeriği okumak için özel bir cihaza sahip. Ankete katılan tüm insanların yaklaşık üçte biri e-kitap okuduklarını söyledi ve bu oran her yıl artıyor.

Yazar Kazançlarına göre, Amazon’daki e-kitap satışları yazar kazançlarında günde neredeyse 2 milyon dolar kazanıyor ve kendi kendini yayınlayan yazarlar şu anda pazar payının yaklaşık% 45’ini oluşturuyor. Bir e-kitap yayınlamak, bu devasa ve büyüyen kitleye ulaşmanıza olanak tanır – blogunuzda asla tökezlememiş olabilecek okuyucularla dolu bir kitle..

E-kitaplar, özellikle pazarlama araçları gibi görünmediği için harika pazarlama araçlarıdır. Okuyucularınız verdiğiniz bilgilerde değer bulur; bu yüzden kitabınızı ödüyorlar. Hedef kitlenize ulaşmak için müdahaleci olmayan ancak etkili bir yol.

Bazı okuyucular, kitabınızın keyfini çıkardıktan sonra sizi meraktan çıkarabilir, ancak kitabınızdaki ilgili blog yayınlarına bağlantı vererek ve sonuna bir harekete geçirme ifadesi ekleyerek kitabınızı bir tanıtım aracı olarak da kullanabilirsiniz. Pasif bir pazarlama aracı olarak kitabınız, yayınlanmasından uzun bir süre sonra satın alınabildiği sürece blogunuza yeni okuyucuları çekmeye devam edecektir..

4. listenizi büyütün

E-posta listenizi büyütmenin önemini biliyorsunuz: e-posta, bir bağlantı oluşturmanıza ve blog okuyucularınızla ilişki kurmanıza olanak tanır.

Ancak, önemli bir e-posta listesi oluşturmak zor olabilir! Bir e-kitap, e-posta bülteninizi iki farklı şekilde büyütmek için güçlü bir araç olarak kullanılabilir:

Kitap Okuyucularını E-posta Abonelerine Dönüştür

Kitabınızın sonuna, okuyucuları benzer içerikleri ücretsiz olarak almaya abone olmaya davet eden bir harekete geçirici mesaj eklemek yeterince kolaydır. Web sitenizde yalnızca e-kitap okuyucularınız için oluşturulan benzersiz, hedeflenmiş bir açılış sayfasına bağlantı oluşturmak iyi bir fikirdir. OptinMonster gibi özel bir araç kullanarak açılış sayfaları oluşturabilir ve dönüşüm oranlarını izleyebilirsiniz. Google Analytics’te hedefleri kullanmak, e-kitap dönüşümlerinizi izlemek için başka bir seçenektir.

Kitabınızı Freebie Kurşun Mıknatısı Olarak Kullanın

E-posta bülteninize kaydolan blog okuyucuları için kitabınızı web sitenizde ücretsiz olarak da verebilirsiniz. Kitabınızı web sitenize vermek, onu satamayacağınız anlamına gelmez! Aslında, abonelere normalde belirli bir fiyat için sattığını söyleyebiliyorsanız, kurşun mıknatısınızın algılanan değerini artırabilir.

5. Yazar Olun

Kabul edelim, bu bir kitap yazmanın en büyük nedenlerinden biri: Böylece arkadaşlarınıza, ailenize ve sokaktaki herkese yayınlanmış bir yazar olduğunuzu söyleyebilirsiniz. Gurur duyulacak bir şey! Kitap yazmak asla pişman olmayacağın bir şeydir.

Bir Kitabı Kendi Kendine Yayınlama Heyecanı?

Harika! Yol boyunca size yardım etmek isterim. Bu, kendi kendini yayınlama hakkındaki bir sonraki dizimin tanıtım yazısı. İleride, konunuzu seçme, kitabınızı nasıl yazacağınız, düzenleme ve biçimlendirme, yayınlama ve tanıtım hakkında konuşacağız. Adınızı (sanal) baskıda görmek istiyorsanız, takip ettiğinizden emin olun!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map