Bloglar için ücretsiz Stok Fotoğraflar ve Görseller sunan 30+ En İyi Site

Bir blog yazısı oluştururken sözlerimize ve görüşlerimize odaklanmak çok kolaydır. Sonuçta, arama motorlarının sıralama için taradığı ve insanları tekrar tekrar yönlendiren kelimeler.


Bununla birlikte, görüntüler inanılmaz derecede önemli – ve çok sık – göz ardı edilen bir unsur.

Birincisi, görüntüler yayınlarınıza anlam atamaya ve görsel olarak bağlam sunmaya yardımcı olur. Bir diğeri için, metni kırmaya ve yayınınızı estetik açıdan daha hoş hale getirmeye yardımcı olurlar – bu da ziyaretçileri tutmaya ve yeni ziyaretçilerin ilk ilgisini korumaya yardımcı olur. Web siteniz hakkında bir yargıya varmak ortalama bir kişinin 0.05 saniyesini alır. Bu, ziyaretçiniz üzerinde iyi bir ilk izlenim bırakmak için 50 milisaniyeye çevrilir. 50 milisaniyede, kişinin metninizin çoğunu okumaya vakti olduğu şüphelidir. Bu ne anlama geliyor? Bu, çoğu insanın blogunuzla ilgili ilk izleniminin, beynin metinden daha hızlı işlediği tasarım ve resimlere dayanarak yapıldığı anlamına gelir..

Kısacası, resimler sitenizin görsel çekiciliğinin temel taşıdır.

Ancak…

Telifsiz küçük resim neredeyse hiç iyi bir fikir değildir. Çoğu Google Görseller telif hakkı içermez. Ve stok veya özel fotoğrafçılık genellikle yüksek bir fiyat etiketi ile birlikte gelir.

[Fırsatlar] StockUnlimited – Ucuz Stok Fotoğraf Fırsatları

Stock Unlimited'da ücretsiz resim ve vektör bulma

Ücretsiz stok fotoğraflar sizin için uygun değilse (ticari siteler oluşturuyorsanız veya büyük bir sosyal medya reklam kampanyası yürütüyorsanız) – Stock Unlimited’a göz atın.

Görüntü başına sizi ücretlendiren birçok stok görüntü kaynağının aksine, seçtiğiniz görüntülerin boyutuna göre bile Stok Sınırsız Stok aboneliğe dayalıdır. Şu anda App Sumo’da çok çalışıyorlar. Bir defaya mahsus 49,00 $ (eskiden 684,00 $) ücret karşılığında, bir milyondan fazla öğeden oluşan havuzlarından çok sayıda resim indirebilirsiniz. Sadece fotoğraf değil, görüntü, şablon ve hatta ses içerdiklerinden ögeler diyorum. Bireysel öğeyi indirmek için koleksiyonlarına göz atabilir veya bir seferde tüm koleksiyonları kaydırabilirsiniz.

Plan sonsuza kadar sürmez ve ücretiniz size her seferinde üç yıl boyunca sınırsız erişim sağlayacaktır. Orada bulduğunuz şeyden memnun değilseniz, 60 günlük para iade garantilerinden yararlanabilirsiniz.

Çevrimiçi ziyaret: https://pixabay.com/

2. Sıçrama

Unsplash'tan görüntü, kaynak.Unsplash, Jeff Sheldon’dan görüntü.

Unsplash, ücretsiz görüntülerin güvenliğini inanılmaz derecede kolaylaştıran favorilerimden biri. Ücretsiz bir hesapla, indirme miktarınız biraz sınırlıdır – 10 günde bir (veya günde ortalama bir tane) 10 fotoğraf alırsınız … ancak mega bir poster değilseniz, muhtemelen ihtiyaçlarınıza uygun olacaktır. Dosyalar yüksek çözünürlüklüdür, bu da onları net, net ve kolayca yeniden boyutlandırır.

Pixabay’da olduğu gibi, dosyalar istediğiniz gibi yapmak için size aittir – sınırlama yoktur. Abone olmanız gerekir – bu sadece e-posta adresinizi sağlama meselesidir. Sanatçılar sürekli yeni fotoğraflar gönderiyor, bu yüzden veritabanı büyümeye ve yeni içerikler sunmaya devam ediyor.

Çevrimiçi ziyaret edin: http://compfight.com/

4. Kamusal Alan Resimleri

Public Domain Picture'dan görüntü, kaynak.Kamu malı resimlerden resim, kaynak.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu ücretsiz resim kaynağı, herkese açık alan aracılığıyla kullanılabilir resimler sağlamada uzmanlaşmıştır (bu onlara ücretsiz sağlar). Görüntülerin bazıları sürüm ve lisanslama gereksinimleriyle birlikte gelir, bu nedenle tam bir anlayış (ve yasal olarak sağlam kalmak) için her bir resmi ve ilişkilendirme ve lisanslama gereksinimlerini iyice gözden geçirdiğinizden emin olun. Bu, gerçekte olduğundan daha göz korkutucu geliyor… Bu, sürekli olarak iş satmak isteyen fotoğrafçılar ve yaratıcı profesyoneller sayesinde benzersiz görüntüler sağlayan gerçekten harika bir site. Tüm sanatçılar, kaliteli bir çalışma sağlamak için göndermeden önce incelenir … o zaman sizin için kullanılabilir hale gelir! Mutlu aramalar.

Çevrimiçi ziyaret edin: https://www.pikwizard.com/

6. Alegri Resimleri

Alegri Photo'da bulunan resimler, kaynak.Alegri Fotoğrafları, kaynak.

Bu oldukça basit bir site, en acemi görüntü sağlayıcıları bile kullanımı kolay. Bir düğmeyi tıklayarak popüler kategorilere göz atın veya anahtar kelimeye göre arayın. Ayrıca “En son” seçeneğini tıklayarak siteye en yeni resimlere göz atabilir veya üstteki gezinme panelinden “Popüler” i tıklayarak popüler resimleri görüntüleyebilirsiniz. Sitenin yerleşik sosyal medya ve paylaşım simgeleri sayesinde görüntülerin paylaşılması çok kolaydır. Zamanınız kısaysa ve kolay bir bulmaya ihtiyacınız varsa Alegri Photos iyi bir kaynaktır.

Çevrimiçi ziyaret edin: https://www.dreamstime.com/free-images_pg1

8. Küçük Görseller

Küçük Görsellerden Görüntü, kaynak.Küçük Görsellerden Görüntü.

Evinizde aylık olarak çeşitli güzellikler gönderen şu anda etrafta uçan tüm “eğlenceli” kutuları biliyor musunuz (evcil hayvan ürünleri, makyaj örnekleri, atıştırmalıklar vb.)? Little Visuals’ı böyle düşünün – ancak e-posta hesabınız için. Bu ücretsiz resim kaynağı, abonelere her yedi günde bir e-posta yoluyla yedi yüksek çözünürlüklü resim gönderir. Hayır, tam olarak ne alacağınızı bilmiyorsunuz (ne de seçebiliyorsunuz), ancak bu eğlencenin yarısı. Görüntüleri istediğiniz gibi kullanabilirsiniz – bu yüzden şu anda bir şey yolunuza çıkmasa bile, kendi görüntü kitaplığınızı oluşturmak için görüntüleri kaydedin… bir şeyin ne zaman işe yarayacağını asla bilemezsiniz.

Çevrimiçi ziyaret edin: https://deathtothestockphoto.com/join/

10. Morg Dosyası

Morgule Dosyasından Kaynak, kaynak.Morgue dosyasındaki görüntü, kaynak.

Morgue Dosyası aslında – bu yazı yazıldığı sırada 329.000’den fazla görüntü içeren gerçekten etkileyici bir ücretsiz fotoğraf veritabanına sahiptir. Ücretsiz bir görüntü kaynağı için perişan değil! Ücretsiz fotoğrafların ötesinde, iStock, Getty Images ve daha fazlası gibi çeşitli kaynaklardan görüntüler çeker – ancak, uygun bir şekilde, bu ücretli görüntüleri ve kaynaklarını farklı sekmelerde ayırır, böylece maliyetin ne olacağı konusunda netlik elde edersiniz sen ve ne olmayacak. Fotoğraflar, güneşin altındaki hemen hemen her konuyu ve stili kapsar – bir göz atmaya değer.

Çevrimiçi ziyaret edin: http://www.freedigitalphotos.net/

12. Yaratıcı Müşterekler

Creative Commons Arama ile bulundu. Görüntü Sandesneben, Almanya'dan Jürgen tarafından Flickr'da ağırlandı.Creative Commons Arama ile bulundu. Sandesneben, Almanya’dan Jürgen tarafından Flickr’da barındırılan resim.

Creative Commons’ı, özellikle telif hakkı ve lisans standartları açısından bir endüstri lideri olduğu için, görüntü ve yaratıcı dünyada oldukça sık duyacaksınız. Bu site, diğer resim siteleri aracılığıyla mevcut olan görüntüleri birleştirerek kullanıcılar için tek bir kolay beslemeye çeker ve daha da önemlisi, bunu ücretsiz olarak yapar. Ancak, bu birleşme nedeniyle, geri aldığınız sonuçlar üzerinde o kadar fazla kontrole sahip olmayacaksınız. Örneğin, basit bir “kedi” araması sayfaların dağılmasını sağlar – ancak sonuçların çoğu küçük resimdir. Ama, hey – kim özgürce tartışabilir?

Çevrimiçi ziyaret edin: http://photopin.com/

14. Wikimedia Commons

Wikimedia ile görüntü, kaynak.Wikimedia ile görüntü, kaynak.

Herkes Wikipedia’yı duydu, ama Wikimedia’yı duydun mu? Bu, ücretsiz, kullanılabilir medya varlıkları için ikramiye. Bu yazı tarihi itibariyle, bu fotoğraf kaynağında 23 milyondan fazla medya varlığı mevcut! Medya varlıkları dedim – fotoğraf veya resim değil. Bunun nedeni, statik resimlere ve fotoğrafçılığa ek olarak video kliplere, çizimlere, animasyonlara ve daha fazlasına da erişebilmenizdir. Dediğim gibi ikramiye. Rahatça (ve neyse ki), ihtiyaçlarınıza uygun medyayı bulmanıza yardımcı olacak oldukça karmaşık filtreleme araçları vardır – anahtar kelimeye veya konuya göre arama yapın, ardından medya türüne, kaynağa, lisanslama seçeneğine ve daha fazlasına göre filtreleyin.

Çevrimiçi ziyaret edin: https://www.stockphotosforfree.com/

16. Serbest Stok Stoku

Free Range Stock'tan görüntü, kaynak.Free Range Stock’tan görüntü, kaynak.

Bu siteye başlamak için, gerçekten indirmek istediğinizi varsayarsak, ücretsiz bir hesap oluşturmanız gerekir. Bununla birlikte, bu arada, seçtiğiniz anahtar kelimeye veya anahtar kelime öbeğine göre resimler çekecek basit arama ile bunu hissedin. Bu siteyle ilgili güzel bir şey, bir fotoğrafçının çalışmalarına katılma ve gönderme yeterliliğinin ötesinde, sitenin indirme için sunmadan önce en yüksek kalitede olmasını sağlamak için her görüntüye bazı ek çalışmalar koymasıdır..

Çevrimiçi ziyaret edin: http://www.rgbstock.com/

18. Görüntü Bulucu

Http://imagefinder.co/ adresinde bulunan resim; Fotoğraf: Mike DixsonGörüntü Bulucu aracılığıyla bulundu; ile Mike Dixson

Bu ücretsiz resim kaynağı, olabildiğince açık ve nettir. Arama anahtar kelimenizi yazmanız ve ihtiyaçlarınıza uygun çok sayıda sonuç almanız yeterlidir. Sonuçları aldıktan sonra, lisans türüne göre filtreleme ve yenilik, alaka veya “ilginçliğe” göre sıralama fırsatına sahip olacaksınız. Deneyimlerime göre, görüntülerin tümü yüksek kalitededir, düşük ve vurguların ve kompozisyonun etkileyici bir şekilde kullanılmasını sağlar. Başka bir güzel özellik: küçük boyuttan (yaklaşık 180 x 240) orijinal boyuta (değişkenlik gösterecek) kadar ihtiyacınız olan boyut görüntüsünü indirebilirsiniz..

Çevrimiçi ziyaret edin: https://www.wylio.com/

20. Pekseller

Pexels'den görüntü, kaynak.Pexels’den görüntü, kaynak.

Pexels’te bulunan tüm görüntüler Creative Commons Zero lisansı altında mevcuttur ve ihtiyaçlarınıza göre ve uygun gördüğünüz gibi görüntülere erişmenize, bunları değiştirmenize ve dağıtmanıza olanak tanır.

Çevrimiçi ziyaret edin: http://www.freephotobank.org/

22. Tasarımcılar Pics

Tasarımcılar resimlerden resim, kaynak.Tasarımcılar resimlerden resim, kaynak.

Designers Pics aracılığıyla sunulan görüntüler güneşin altındaki her konuyu kapsıyor … örnek olarak, ana sayfayı inceleyerek, bugün görüntüler bir yel değirmeninden kağıt insan zincirlerine, yumurtalara, bir marinaya kadar uzanıyor … fikri anlıyorsunuz. Ve bu sadece ana sayfa. Kategorilere göz atabilir veya kendi anahtar kelimenize göre arama yapabilirsiniz. Mevcut tüm fotoğraflar yüksek kalitede, bu da blogunuzda kesinlikle güzel görünecek kaliteli bir yeniden baskı ve resim sağlar.

Çevrimiçi ziyaret edin: https://burst.shopify.com/

24. FreeMediaGoo

FreeMediaGoo'dan görüntü, kaynak.FreeMediaGoo’dan görüntü, kaynak.

Bu sitede bulunan resimler plaj, havacılık, binalar ve Fransa gibi temaları kapsamaktadır. Site ayrıca tasarım öğelerinizde kullanabileceğiniz bazı ücretsiz stok dijital arka planlar (gerçekçi ve gerçeküstü) ve telif ücretsiz dokular sunuyor.

Çevrimiçi ziyaret: https://stocksnap.io

26. Kamusal alan vektörleri

Kamu malı vektöründen görüntüKamu malı vektöründen görüntü, kaynak

Vektör sanatı tipik fotoğraf eklemenizden biraz farklıdır, ancak minyatür sayfa grafikleri veya hatta blogunuzdaki tasarım öğeleri için kullanışlı olabilir (basit grafikler, işaretler veya semboller düşünün). Bu site ücretsiz vektörlere erişim sağlar, ancak diğer ücretsiz görüntü kaynaklarının çoğundan farklı olarak, fotoğraf veya daha karmaşık tasarım öğelerini araştırmaz. Bununla birlikte, kullanımı kolaydır ve ne bulacağınızı asla bilemezsiniz – kesinlikle bir göz atmaya değer.

Çevrimiçi ziyaret edin: https://www.gratisography.com/

28. NegativeSpace.co

NegativeSpace.co'dan görüntü, kaynak.NegativeSpace.co’dan görüntü, kaynak.

Bu siteye her hafta CCO kapsamında yaklaşık 20 yeni fotoğraf ekleniyor. Bunlar aranabilir ve yüksek çözünürlüklerdir. Ayrıca kolay göz atma için kategorilere göre sıralanırlar. İşletme web siteleri için uygun bir dizi stok görünümlü fotoğraf bulacaksınız.

Çevrimiçi ziyaret edin: https://www.splitshire.com/

30. Picjumbo

Picjumbo'dan görüntü, kaynak.Picjumbo’dan görüntü, kaynak.

Picjumbo, yiyecek fotoğraflarıyla ilgili geniş bir ürün yelpazesine sahip oldukları için herhangi bir yiyecekle ilgili blog çalıştıranlar için müthiş bir sitedir. Hepsi herhangi bir atıf gerekmeksizin telifsizdir. Hayvanlar, doğa ve insanlar gibi kategoriler de bulacaksınız..

Çevrimiçi ziyaret edin: https://www.freeimages.com/

Adil Kullanım ve Telif Hakkı

Öğelerin adil kullanımı ve telif hakkı sorunlarının çok daha ince noktaları vardır.

Güvenli tarafta olmak için, bir fotoğraf kullanma hakkını satın almak veya Creative Commons CC0 lisansı olarak işaretlenmiş ücretsiz bir resim kullanmaktan daha iyidir. Burası temelde sanatçının fotoğrafın telif hakkından feragat ettiği ve herhangi bir şekilde kullanılması için halka bıraktığı yerdir. Orijinal yazar CC0 ile ilişkilendirilmek zorunda değildir, ancak yapmak güzel bir şeydir.

Bir şeyin adil kullanım olup olmadığı konusunda çeşitli turnusol testleri de vardır – Detayları yukarıda bahsettiğim makalede bulabilirsiniz.

Kayıyor…

Kullanabileceğiniz çok sayıda ücretsiz stok fotoğraf sitesi ve milyonlarca ücretsiz fotoğraf ile bloglarınızda resim kullanmaktan kaçınmanız için bir neden yoktur. Görsel, her gönderinin kritik bir öğesidir – bu yüzden aramaya başlayın!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me