Detekcia motívov WordPress pomocou témy „Čo je to téma WP“

WordPress ponuky


Už ste niekedy narazili na ohromujúci web pri prehliadaní internetu a keď ste si vybrali čeľusť z tabuľky, pomysleli ste si: Čo WordPress téma používa tento web? Alebo: Nebolo by skvelé, keby som mohol použiť tento dizajn na svojich stránkach? Teraz môžete – pomocou WhatWPThemeIsThat (bezplatná služba online, ktorá sa všeobecne nazýva ‘Čo je to téma WordPress?,).

Existuje samozrejme veľa skvelých tematických trhov WordPress (a ak si nie ste istí, kde začať, jednoducho naskočte na web, ako je ThemeForest, a nepochybne nájdete veľa úžasných návrhov).

Nič vás však nenapadne vzrušením, keď sa dostanete do dokonalého dizajnu pre web, ktorý už je vo voľnej prírode – a ak sa niekedy ocitnete tvárou v tvár s dizajnom webových stránok, ktoré sa vám naozaj páčia, čo potom? Bohužiaľ, na rozdiel od prehliadania tematického obchodu, pokiaľ nedokážete prečítať kód za webom, nemáte žiadny okamžitý spôsob, ako zistiť, ktorá téma sa používa …

Stručne povedané: Čo je téma WordPress Toto je webová stránka navrhnutá tak, aby presne robila to, čo hovorí na plechovke – t. J. Detekovala tému WordPress, ktorú používa daná webová stránka.

Čo je to téma WordPress

V tomto príspevku si zoberiem tému „WordPress Theme is That“, aby som vám ukázal, čo robí, ako ju používať a čo je najdôležitejšie, či to naozaj funguje (a ak áno, ako dobre?).

Čo je to „Čo je téma WordPress“ a čo môže robiť?

Čo je téma WordPress, to je bezplatný nástroj na zisťovanie tém, ktorý nájdete na WhatWPThemeIsThat.com. Vyvinutý na základe Ultimate Marketing Strategies, bol jedným z prvých nástrojov na detekciu tém, ktorý bol uvedený na trh už v roku 2011..

Samozrejme, v prvom rade musí byť na webe spustený program WordPress, aby ste mali akúkoľvek nádej na odhalenie jeho témy – tu je náš rýchly návod, ako otestovať, či webové stránky používajú program WordPress pre seba..

Ak je toto prvé kritérium splnené, čo je téma WordPress, to je, potom sa môže nahrať do kódu webovej stránky, aby vyhľadal kontrolné znaky témy webu..

Okrem motívu webových stránok je tento nástroj schopný zistiť, ktoré doplnky používa web. Je to však oveľa zložitejšia ponuka a je nepravdepodobné, že bude detekovaný každý použitý doplnok (viac o tomto nižšie).

Zatiaľ je to dobré, pravdepodobne teraz máte dobrú predstavu o tom, čo od tohto nástroja môžete očakávať. Jeho detektívne schopnosti sú však obmedzené.

Pokiaľ ide o začiatok, nie všetky webové stránky WordPress prinesú výsledky. Z bezpečnostných dôvodov budú niektoré webové stránky aktívne skrývať, že používajú WordPress, ako aj tému, ktorú používajú.

Po druhé, predmetná webová stránka WordPress môže používať vlastnú tému vyvinutú od nuly. (Tiež by sa malo zdôrazniť, že ak dôjde k úprave komerčnej témy, čo téma WordPress je, to sa na túto skutočnosť nedozvie.)

Ak bude doplnok na konkrétnej stránke neaktívny, bude to brzdiť pokusy nástroja o detekciu doplnkov. Ak hľadáte názov konkrétneho doplnku, nezabudnite nájsť webovú adresu, na ktorej ste si istí, že sa používa.

Ako používať web:

Jednoducho prejdite na stránku WhatWPThemeIsThat.com a potom zadajte adresu URL, ktorú chcete skontrolovať. Nezabudnite: Niektoré webové stránky budú používať rôzne témy na rôznych adresách URL – napríklad môžu mať pre svoj blog samostatnú tému. Podobne, ak sa zameriavate na doplnky, nezabudnite zvoliť adresu URL, o ktorej viete, že táto funkcia je aktívna.

Po zadaní adresy URL jednoducho stlačte Vyhľadať.

Ak hľadaný web nepoužíva WordPress, zobrazí sa chybová správa, ako je táto:

Čo je to téma WordPress - Chyba

Ak však používa program WordPress, nástroj vráti čo najviac informácií. Tieto informácie sú rozdelené do dvoch častí: Témy a doplnky.

Ako dobre to vlastne funguje?

Aby som na to mohol odpovedať, vytvoril som konkrétne testovacie prostredie s nainštalovanou bezplatnou témou dvadsaťšesť.

Nainštaloval som tiež osem bezplatných doplnkov, ktoré sa aktívne zobrazujú na prednej časti webovej stránky. Doplnky, ktoré som vybral, sú:

 • Kontaktný formulár 7
 • WooCommerce
 • MailChimp pre WordPress
 • Soliloquy Lite
 • WP Mapy Google
 • Autorský box pre fanúšikov
 • Ľahké cenové tabuľky od aplikácií Fatcat
 • Súvisiace príspevky

A aby som to urobil trochu náročnejším, nainštaloval som tiež štyri doplnky WordPress v zákulisí:

 • Váš SEO
 • iThemes Security
 • Super vyrovnávacia pamäť WP
 • Zakázať komentáre

Keď to z cesty urobíme, pozrime sa, ako sa má téma WordPress, čo sa deje?

výsledok

Čo je to téma WordPress - výsledky

Ako to teda urobilo tému WordPress?

Po prvé, je potrebné poznamenať, že to dostal tému – dvadsaťšesť – miesto na.

Po druhé, tiež dostal čisté zametanie na všetkých ôsmich predných koncových doplnkoch nainštalovaných a aktivovaných na webe. To znamená, že ak sa zamilujete do konkrétneho dizajnového prvku na webovej stránke – povedzte do opt-in formulára – môžete naraziť na tému WordPress Theme Is That a máte veľkú šancu nájsť modul zodpovedný za to..

Doplnok urobil o niečo menej pôsobivý pre „skryté“ doplnky. Tento nástroj označil iba WP Super Cache zo štyroch nainštalovaných doplnkov. To sa však dalo očakávať, pretože tieto doplnky sa dajú oveľa ťažšie vyzdvihnúť. Aj keď bol tento nástroj veľmi užitočný pri zisťovaní make-upu rozhrania front-end webových stránok, pri odhaľovaní infraštruktúry v pozadí bol jednoznačne menej efektívny.

Celkovo som bol určite ohromený tým, ako stránka fungovala. Čakal som, že to napraví tému, ale myslel som si, že bude oveľa viac zasiahnutý pri detekcii doplnkov. V tomto (pravdaže jednorazovom) teste bola stopercentne presná s pluginmi, ktoré zistila.

To, samozrejme, neznamená, že výsledky budú vždy presné a už sme načrtli niektoré obmedzenia nástroja. Niektorí vlastníci stránok WordPress môžu zakrývať svoje používanie WordPress, používať vlastné motívy alebo prijať bezpečnostné opatrenia na maskovanie svojej témy.

A opäť, pokiaľ ide o zisťovanie zásuvných modulov, je tu ťažšie zavolať. Z výsledkov tohto testu môžeme vyvodiť záver, že je pravdepodobné, že budú zistené akékoľvek pluginy aktívne nasadené na klientskom rozhraní. Avšak to, že sa plugin nedetekuje, nemusí nevyhnutne znamenať, že sa nepoužíva, takže nezabudnite vziať výsledky so štipkou soli.

Záverečné myšlienky

Celkovo vzaté, WhatWPThemeIsThat funguje celkom dobre (aj keď s niekoľkými obmedzeniami). Je zadarmo na používanie, beh trvá maximálne pár sekúnd a výsledky sú relatívne presné.

Celkovo som veľkým fanúšikom témy WhatPress WordPress a určite ju znova nasadím pri ďalšom stretnutí s webom, ktorý musí mať dizajn!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map