Ako usporiadať redakčný kalendár pomocou postupu úprav

WordPress ponuky


Za predpokladu, že je váš obsah dosť dobrý, viac obsahu vedie k vyššej návštevnosti. Ak uverejníte nový blogový príspevok iba raz alebo dvakrát mesačne, je pravdepodobné, že vaši konkurenti (ktorí by mohli publikovať viac ako desaťkrát častejšie ako mesiac) budú rozširovať svoje publikum rýchlejšie ako vy (za predpokladu, že ich obsah závisí od poškriabať samozrejme).

Čím viac obsahu však zverejníte, tým väčší bude problém s jeho usporiadaním. Najmä ak prevádzkujete rozsiahlu publikáciu, ktorá neustále zverejňuje nové príspevky a prijíma hromady nových ihrísk, atď., Všetky tieto správy môžu ľahko skončiť práce. A čo je horšie, je ľahké sa vyšmyknúť.

Skôr alebo neskôr sa budete musieť obrátiť na nejaký doplnok editorského kalendára, ktorý vám pomôže. Moja voľba?

Upraviť tok.

Je to celkom pravdepodobne najfunkčnejší a najvýkonnejší bezplatný editorský doplnok. Doplnok je ľahko ovládateľný, bez reklám a každá schopnosť v jeho dlhom zozname funkcií je do značnej miery nevyhnutná.

Tu je komplexný prehľad doplnku a jeho mnohých schopností.

Kompletný zoznam funkcií úprav toku

Hneď ako si na svojom blogu WordPress stiahnete, nainštalujete a aktivujete funkciu Upraviť tok, prejdite na stránku s nastaveniami doplnku, aby ste úplne využili jeho možnosti. Obrazovka, na ktorú ste narazili, vyzerá takto.

Edit-Flow-Feature-List

Nasleduje zoznam funkcií úprav toku:

 • plánovací kalendár typu drag and drop
 • vlastné stavy označujúce priebeh príspevku
 • widgety dashboardu, ktoré vám pomôžu sledovať obsah z hlavného panela WP
 • redakčné komentáre pre internú spoluprácu
 • editorské metaúdaje na zobrazenie histórie poštových zmien
 • stránku na zobrazenie všetkých vašich príspevkov a ich stavov na prvý pohľad
 • skupiny používateľov na správu vášho tímu
 • interné oznámenia

Čítajte ďalej a získajte úplný popis každej funkcie spolu s umiestnením na správcovskom paneli, kde každá z týchto funkcií nadobudne účinnosť.

kalendár

Správca WP > prístrojová doska > kalendár

Drag and drop kalendár je jednou z najatraktívnejších funkcií Edit Flow – držať krok s vaším cieľovým rozvrhovaním príspevkov je omnoho jednoduchšie, keď stačí kliknúť a pretiahnuť.

kalendár

Prejdete na stránku s možnosťami kalendára a zobrazia sa tri možné úpravy. Najprv sa môžete rozhodnúť, ktoré typy príspevkov sa majú zobraziť v kalendári (nebojte sa o typ „Nápady“; ide iba o prispôsobenie môjho vlastného webu). Po druhé, môžete si tiež vybrať, ktorý typ príspevku sa dá vytvoriť zo samotnej stránky kalendára (pravdepodobne bude štandardným príspevkom pre väčšinu z vás).

Nakoniec môžete tiež povoliť informačný kanál odberov z iCal alebo Kalendára Google.

Edit-Flow-Kalendár-Nastavenia

Vlastné stavy

Správca WP > Upraviť príspevok

Po inštalácii redakčného kalendára je povolených niekoľko nových stavov príspevkov: výška, pridelenie, prebieha, je koncept a čaká sa na kontrolu (výška je predvolená pre každý nový príspevok).

Edit-Flow-Pitch-to-Draft

Ak chcete stavy trochu zmeniť, môžete prejsť na stránku nastavení a vytvárať, upravovať a mazať stavy. Môžete zmeniť predvolené nastavenie z výšky na koncept, vytvoriť nový stav označujúci dokončené príspevky – podľa toho, čo potrebujete.

Zákazková Stavy-1

V časti Možnosti si môžete vybrať, na ktorých typoch príspevkov sa majú tieto stavy použiť, ako aj to, či sa má vždy povoliť rozbaľovacia ponuka stavu..

zákazková Stavy

Widgety informačného panela

Správca WP > prístrojová doska

Program Edit Flow tiež obsahuje sadu miniaplikácií, ktoré môžete umiestniť na hlavný panel, aby ste získali rýchly prehľad o svojom obsahu. Tieto widgety sú poznámkovým blokom, ktorý umožňuje rýchlo zapisovať myšlienky, zoznam stavov príspevkov plus počet príspevkov označených každým stavom a zoznam všetkých príspevkov, ktoré sledujete..

Dashboard-Widgets

Na stránke možností môžete jednotlivé miniaplikácie povoliť alebo zakázať.

Widget-Options

Redakčné komentáre

Správca WP > Upraviť príspevok

Po pridaní toku úprav do arzenálu doplnku budete mať na stránke upraveného príspevku nový widget. Táto miniaplikácia umožňuje editorom posielať odpovede autorom príspevku, požadovať revízie, označujúce schválenie atď. Autori príspevku potom môžu vykonať potrebné zmeny a odpovedať editorovi. Úplne sa tým odstráni e-mail z procesu dodatočnej revízie a môže to byť pre editora blogu obrovský čas..

Redakčný-Komentáre

Stránka Možnosti vám umožňuje zvoliť, pre ktoré typy príspevkov sú povolené redakčné komentáre.

Comment-Options

Redakčné metadáta

Správca WP > Upraviť príspevok

Redakčné metaúdaje vám umožňujú protokolovať prispôsobiteľné podrobnosti o každej úlohe, ako je počet slov, téma príspevku, atď. Miniaplikácia obrazovky pre túto funkciu sa tiež nachádza na stránke upravujúcich príspevkov pod formátom príspevkov a odporúčanými widgetymi obrázkov..

Editorial-Metadáta

Na stránke nastavení môžete do miniaplikácie pridať nové polia a zvoliť, pre ktoré typy príspevkov by sa mali zobraziť redakčné metadáta.

metadáta Options

Rozpočet príbehu

Správca WP > prístrojová doska > Rozpočet príbehu

Stránka Príbeh rozpočtu je jednoduchá stránka, ktorá vám umožňuje prezerať všetky svoje príspevky a ich príslušné stavy na prvý pohľad. Príspevky môžete filtrovať podľa dátumu, stavu, kategórie a používateľov, podľa ktorých boli vytvorené.

Story-Budget

Skupiny používateľov

Správca WP > Upraviť tok > Skupiny používateľov

Funkčnosť skupiny používateľov je jednou z mojich obľúbených funkcií úprav toku. Som strašne šialená organizácia. Páči sa mi všetkým, s ktorými pracujem, aby som jasne poznal ich úlohy a to, čo by mali robiť.

používateľských skupín

Zahrnutá je skupina preddefinovaných skupín používateľov, ktoré pozostávajú z editorov kópií, fotografov, reportérov a editorov sekcií. Skupiny používateľov môžete podľa potreby pridávať, upravovať a mazať. Karta Možnosti vám umožňuje vybrať, ktoré typy používateľov príspevkov sa dajú použiť.

oznámenia

Správca WP > Upraviť príspevok

Nakoniec máme k dispozícii upozornenia na úpravu toku. To je miesto, kde je tímová spolupráca na jednom pracovnom mieste super jednoduchá.

Upozornenia sú miniaplikáciou obrazovky na stránke úprav príspevku. Umožňuje označiť určité používateľské účty na určitom príspevku. Každý používateľ pridaný do zoznamu upozornení dostane upozornenie vždy, keď sa zmení stav príspevku alebo keď sa odošle redakčný komentár.

Okrem toho môžete namiesto individuálneho pridávania každého používateľa označiť aj rôzne skupiny používateľov na upozornenie.

oznámenia

Na stránke nastavení si môžete vybrať, pre ktoré typy upozornení sú povolené a či sa majú účty správcov upozorňovať na každú zmenu stavu / redakčný komentár..

Nastavenia upozornení

Zabalenie

Existuje niekoľko doplnkov zadarmo pre redaktorov a kalendárov, ktoré dokážu dokončiť prácu rovnako rýchlo a efektívne ako Edit Flow. Umožňuje vám ľahko a štýlovo spravovať obsah blogu a zároveň vám umožňuje rýchlu a profesionálnu komunikáciu so zamestnancami. Čo viac by mohol editor chcieť?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map