Nový prémiový hosting WordPress pre Media Temple s MaxCDN – tu je návod!

Kupónový kód Media Temple - ušetrite 30% na akomkoľvek pláne hostingu MT!


(Aktualizácia: Z dôvodu nemožnosti zaradenia konkrétnych adries IP na biely zoznam s plánom hosťovania služby WordPress Media Temple od Media Temple sa nižšie uvedená metodika už nepovažuje za dobré riešenie tohto problému – od 13. januára 2015)

Ako budú pravidelní čitatelia vedieť, asi mesiac späť sme vymenili náš hosting z DreamHost VPS (Virtual Private Server) za nový prémiový hosting WordPress Media Temple – niečo, čo malo za následok obrovský nárast rýchlosti … Avšak, pretože táto nová hostingová služba nevie Ak povolíte ukladanie doplnkov do vyrovnávacej pamäte, nebolo okamžite jasné, ako ďalej postupovať pri používaní siete na doručovanie obsahu CDN s plánom – keďže, ako už mnohí čitatelia nepochybne budú vedieť, zďaleka najjednoduchší spôsob, ako ísť o vytvorení CDN pomocou WordPress jednoducho inštaluje jeden z mnohých doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte, vďaka ktorým je integrácia absolútnym vánkom (napríklad W3 Total Cache a WP Super Cache atď.)! Čo robiť? Niekoľko podporných lístkov na MaxCDN (služba, ktorú s WinningWP využívame už od minulosti), a ukázalo sa, že existuje niekoľko doplnkov (s jasným víťazom), ktoré obidva riešia tento zvlášť nepríjemný problém bez porušenia pot a (pokiaľ viem) nie sú na žiadnom zozname nepovolených doplnkov *.

Predstavujeme CDN-Linker od W-Mark Kubacki …

Informácie o CDN-Linker

Vytvoril W-Mark Kubacki, CDN-Linker upravuje odkazy smerujúce k súborom umiestneným v ľubovoľných adresároch, ktoré určíte (napríklad „obsah wp“ alebo „wp-include“ – ktoré sú, mimochodom, veľmi dobrým východiskovým bodom a predvolené nastavenia doplnku) nahradením „blog_url“ vlastným, čím vám umožní vytiahnuť statické súbory (napríklad obrázky, CSS a JS atď.) z iného hostiteľa, zrkadla alebo CDN..

Navštívte oficiálnu stránku doplnku na stránke GitHub, kde nájdete ďalšie informácie o projekte, porozumiete licencii (v zásade je možné ju používať na osobné – napríklad nekomerčné) aktivity, FAQ a informácie o riešení problémov a podpore..

„Ako sa zúčastniť“. . .

Za predpokladu, že ste už na MaxCDN zvyknutí (ak nie, potom sa budete chcieť vydať na oficiálnu webovú stránku, zaregistrovať sa a chvíľu sa zoznámiť so službou), pokračujte a vytvorte novú Pull Zone (alebo jednoducho použite to isté, aké ste použili s vašimi predchádzajúcimi hostiteľmi, ak ste rovnako ako my práve nedávno vymenili váš hosting za nový prémiový hosting WordPress Media Media a môžete použiť rovnakú oblasť Pull, ktorú ste predtým používali so svojimi pred-médiami – Príklad nastavenia). Poznámka: Ak si nie ste istí, ako to urobiť, skontrolujte si oficiálne dokumenty MaxCDN k danému predmetu. Upravte nastavenia podľa svojich preferencií (alebo začnite so všetkým, čo je nastavené ako predvolené, ak máte pochybnosti o tom, čo si vybrať – vždy sa môžete kedykoľvek vrátiť a zmeniť veci) a zapíšte si vygenerovaný názov hostiteľa ( zvyčajne niečo dlhé a ťažko zapamätateľné, napríklad „wwp.na1365521290.netdna-cdn.com“).

Stiahnite si doplnok ZIP CDN-Linker zo servera GitHub (v prípade potreby kontaktujte autora a získajte obchodnú licenciu), rozbaľte a nahrajte do adresára s pluginmi cez ftp a potom ho aktivujte (rovnako ako pri každom nainštalovanom doplnku). Prejdite na „Nastavenia“ -> „CDN Linker“ a mali by ste vidieť niečo ako toto:

CDN-linker-počiatočné-settings-screenshot

Vyplňte rôzne polia pre svoj konkrétny web (nezabudnite pred adresu URL CDN pridať reťazec „http: //“) a stlačte tlačidlo „Uložiť zmeny“. Ako vyzerá náš – len pre prípad, že by vás niekto zaujímal:

WWP-CDN-linker-nastavenia

(Poznámka: Naše nastavenia evidentne neoslepujú, pretože je potrebné zadať vlastnú špecifickú „URL CDN“ atď.)

Vyprázdnite vyrovnávaciu pamäť chrámu médií (stlačte „Vyprázdniť vyrovnávaciu pamäť“ na paneli nástrojov v hornej časti panela WordPress), vymažte vyrovnávaciu pamäť prehľadávača a znova načítajte svoju stránku a potom by ste mali začať vidieť svoje obrázky, súbory CSS a JS. načítanie z vášho MaxCDN názvu hostiteľa v HTML vašej stránky (vo Firefoxe: kliknite pravým tlačidlom myši na svoju stránku a vyberte ‘Zobraziť zdroj stránky’ pre zobrazenie HTML vašich webových stránok). Ako:

nakladacie-z-maxcdn

Tak ako to funguje?

V krátkosti: veľmi dobre! Robí presne to, čo hovorí na plechovke – a zdá sa, že zatiaľ funguje celkom hladko s našou novou hostingovou službou, t. J. Novým prémiovým hostingom WordPress spoločnosti Media Temple. Jednoduché nastavenie / inštalácia **, bezplatné pre osobné použitie (v súčasnosti približne 10 USD na komerčnú licenciu – hoci sme darovali ďalších 50 USD, pretože ich pravdepodobne pravdepodobne budeme používať na dĺžku aj na nejakú dobu) a dostatočne konfigurovateľné na pridanie vlastných adresáre – čo sa vám nepáči ?! Najlepšie zo všetkého – vďaka tomuto veľmi praktickému doplnku (samozrejme spolu s MaxCDN) sme sa mohli oholiť o ďalšie 0,5 až 0,75 sekundy mimo časov načítania našich stránok!

* Znamená to, že by ste mohli tiež použiť tento presne ten istý proces na integráciu CDN s rôznymi inými spravovanými hostingovými plánmi WordPress, ako je WP Engine (ktorí ponúkajú použitie svojej vlastnej integračnej funkcie CDN so svojím „osobným“ hostingovým plánom za dosť drahý dodatočný poplatok vo výške 19,95 dolárov mesačne) a spravovaný hosting WordPress od spoločnosti GoDaddy atď., atď.

** Ak používate Disqus (tak ako sme), mali by ste si všimnúť sekciu „Disqus“ na stránke GitHub doplnku v časti Troubleshooting (Odstraňovanie problémov) a buď zrušte začiarknutie políčka „prepísať referencie koreňového adresára“ a / alebo pridať počet. js ‘a’ embed.js ‘, aby sa v nastaveniach doplnkov CDN-Linker (nachádzajúcich sa pod „CDN-Linker“ v časti „Nastavenia“ na dashboarde WordPress) zodpovedajúcim spôsobom „vylúčili, či sa podreťazec“ nachádza..

Poznámka: Po nastavení MaxCDN nezabudnite prejsť všetkými jeho nastaveniami, aby ste sa uistili, že je všetko nastavené presne podľa vašich predstáv (napríklad zapnutie nastavenia „Canonical“ atď. Na prístrojovej doske MaxCDN na karte nastavení SEO v oblasti Pull Zone – zvyčajne je to dobré nápad zabezpečiť, aby vyhľadávacie nástroje mapovali obsah načítaný prostredníctvom vášho CDN späť na doménu vašej vlastnej webovej stránky) – rovnako ako pri použití MaxCDN s akoukoľvek inou hostiteľskou službou.

Docela elegantné riešenie, čo ?! Čokoľvek pridať?

(Aktualizácia: Vzhľadom na to, že nie je možné IP adresy špecifické pre biely zoznam s plánom hosťovania WordPress pre Media Temple, vyššie uvedená metodika sa už nepovažuje za dobré riešenie tohto problému – od 13. januára 2015)

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map