Recenzia Bloom Plugin: Vynikajúci doplnok pre e-mailovú komunikáciu od Elegant Themes…


Bloom je jedným z najpopulárnejších doplnkov tímu Elegant Themes. S jeho vydaním narušili priestor pre doplnok formulára pre optickú emailovú poštu rovnakým spôsobom, ako urobili priestor pre doplnok na zdieľanie sociálnych sietí so svojim vynikajúcim Monarchom a priestor pre tvorcov stránok pomocou doplnku Divi Builder.

Rozšírenie zoznamu predplatiteľov e-mailov je pravdepodobne jednou z najdôležitejších úloh, na ktorú sa musí zamerať každý bloger alebo vlastník webových stránok. Nie je preto žiadnym prekvapením, že používatelia WordPress sú obzvlášť dobre oboznámení s doplnkami, ktoré im môžu pomôcť urobiť to. Od pridania základných bezplatných možností po plne vybavené prémiové produkty je pre vás určite samozrejmosťou doplnok, ktorý bude fungovať pri pridávaní formulárov na odoslanie e-mailových bulletinov na vaše webové stránky podporujúce WordPress..

S týmto vedomím sa pozrime, kam Bloom zapadá do krajiny, a pozrime sa na jeho vlastnosti a aké ľahké je použitie.

Začnime.

Prečo používať doplnok Bloom?

Účelom Bloom slúži na zobrazenie e-mailových prihlasovacích / optin formulárov na vašom webe. Keď návštevníci do týchto formulárov zadajú svoje kontaktné údaje, pridajú sa do vášho e-mailového spravodajcu alebo marketingovej služby, ako je MailChimp alebo AWeber. Keď sa návštevník pripojí k vášmu zoznamu, môžete mu ľubovoľne poslať e-mail.

Bloom WordPress Plugin - podľa elegantných tém

Bloom – podľa elegantných tém

Mať prístup k zoznamu predplatiteľov e-mailov je veľmi cenné, čo vám dáva prostriedky na povzbudenie návštevníkov, ktorí prvýkrát navštívia váš web. Bez tohto mimoriadneho tlaku sa odhaduje, že 50% až 80% sa už nikdy nevráti.

Váš e-mailový zoznam vám pomôže vytvoriť lepšie spojenie s cieľovým publikom, poskytnúť im užitočný obsah a priviesť ho späť na váš web. Keď bude načasovanie správne, budete môcť propagovať svoje produkty a služby s pridaným efektom.

Funkcie Bloom: Čo tento e-mail môže ponúknuť doplnok formulára Optin

Aby Bloom mohol konkurovať lídrom na trhu v tejto oblasti, ako je napríklad OptinMonster (ktorý sme sa zaoberali predchádzajúcim článkom), musí byť ľahko použiteľný. Nielen to, ale musí tiež obsahovať väčšinu – ak nie všetky – dôležité funkcie. používatelia ďalších populárnych doplnkov typu optin začali očakávať.

Optin Príklad

Bloom má pre vaše optiny veľký výber šablón formulárov.

Pre tých, ktorí sa ponáhľajú, spoločnosť Elegant Themes vyrobila dobre vyrobené dvojminútové video, ktoré poskytuje pekný prehľad o tom, čo môže Bloom urobiť. Ak však máte viac času a hľadáte celý príbeh tohto doplnku, čítajte ďalej.

Šesť typov formulárov na odoslanie e-mailom

Našťastie, pokiaľ ide o funkcie, Bloom nesklame. Je k dispozícii iba pre jednu licenciu alebo cenový plán (viac o tomto nižšie), čo znamená, že používatelia získajú prístup ku všetkým svojim funkciám – napríklad k možnosti voľby medzi šesť typov optinovej formy.

Typy formulárov s obsahom Bloin Plugin

Šesť typov formulárov vám ponúka veľa možností na používanie optinov a automaticky otváraných okien.

Typy formulárov sa pohybujú od štandardných formulárov zobrazených po každom príspevku až po animované letáky a vyskakovacie formuláre. K dispozícii je tiež formulár s uzamknutým obsahom, ktorý možno použiť na skrytie obsahu, až kým čitateľ nezadá svoju e-mailovú adresu, aby sa pripojil k vášmu zoznamu – metóda povzbudzovania, ktorá sa bežne používa, keď vlastník stránok ponúka niečo na oplátku, napríklad bezplatnú elektronickú knihu. alebo iný typ stiahnuteľného súboru.

Príklady formy optínu

Na svojich stránkach môžete používať viacero typov formulárov.

iba pozoruhodná absencia v kolekcii je formát pásky hlavičky *.

Schopnosť spoločnosti Bloom vytvárať krásne kontextové a zasúvacie formuláre, zobrazovať formuláre na bočnom paneli aj po obsahu príspevku a tiež vložte ich uprostred poštou pomocou krátkych kódov, vám dáva veľa práce.

Nespočet šablón formulárov a možnosti prispôsobenia

Veľké množstvo typov formulárov nie je všetko, čo Bloom môže ponúknuť v akomkoľvek úseku fantázie – má hromady viac na rukáve, napríklad prístup k vysoko kvalitné preddefinované návrhy formulárov.

Šablóny kvetu

Prispôsobiteľné šablóny uľahčujú, aby vaše formuláre správne vyzerali pre vaše stránky.

Tieto šablóny formulárov sa môžu použiť tak, ako sú, alebo prispôsobené prostredníctvom možností dizajnu. Aj keď nemáte nástroj na tvorbu vizuálnych nástrojov na úpravu šablón, môžete kedykoľvek jednoducho zobraziť ukážku formulára kliknutím na plávajúce tlačidlo ukážky.

Možnosti dizajnu sú opäť veľmi rozsiahle. To vám umožní prispôsobiť takmer každý aspekt formulára, vrátane názvu, správy, obrázka, animačných efektov, písiem, orámovania a rôznych vstavaných polí formulárov, ako aj ich umiestnenia – a ak to nestačí, môžete tiež ľahko vložte svoj vlastný CSS.

Plávajúce tlačidlo náhľadu je a obzvlášť pekná funkcia, okamžité zobrazenie vývoja vašej formy tak, že ju zobrazíte v rozbaľovacom okne lightbox. A keďže je tlačidlo stále zobrazené, eliminuje sa tým, že budete musieť prepínať karty prehliadača, ukladať prácu alebo stratiť svoje miesto posúvaním stránky nahor alebo nadol..

Podrobné nastavenia zobrazenia a spúšťače

Nastavenia displeja pokrývajú, kedy a kde sa má formulár zobrazovať na vašom webe, a tiež vám umožňujú nastaviť animáciu pre niektoré typy formulárov – napríklad efekty zasunutia a vyskakovacieho okna.

Možnosti animácie formulárov

Animácie môžu byť použité na pomoc vašim formulárom, aby upútali pozornosť vašich návštevníkov.

Spúšťacie možnosti zahŕňajú: Zobrazenie formulára po stanovenom časovom oneskorení; po období nečinnosti; keď používateľ dosiahne dolnú časť stránky alebo keď posunie určité percento po stránke; alebo potom, ako zanechali komentár.

V poslednej aktualizácii doplnku môžete teraz nastaviť vyskakovacie a letové formuláre, ktoré sa majú zobraziť pomocou spúšťača po kliknutí. To vám umožní vytvoriť odkazy, ktoré spustia formulár, čo vám umožní využiť populárny proces zvyšovania konverzie zvyšujúci rýchlosť konverzie, ktorý sa nachádza v službách, ako sú napríklad úvodné stránky..

bohužiaľ, neexistuje žiadny spúšťač zámeru výstupu. Líder v tomto ohľade, OptinMonster, bol jedným z prvých doplnkov prémiového formulára na registráciu e-mailov, ktorý vám umožňuje zobraziť vyskakovací formulár iba vtedy, keď sa používateľ chystal opustiť vaše stránky. Teraz sa však jedná o funkciu, ktorá sa nachádza vo väčšine prémiových doplnkov tohto typu.

Existujú alternatívy k spúšťaču zámeru výstupu, predsa. Pomocou funkcie Bloom môžete spustiť kontextové okno alebo formulár na zobrazenie, ktorý sa zobrazí, keď používateľ prejde okolo určitého percenta stránky, dosiahne dolnú časť stránky alebo bol na určitom čase neaktívny na vašom webe..

Navyše, keďže sa doplnok integruje s WooCommerce, môžete dokonca nastaviť spúšťač ako stránku s poďakovaním za nákup, umožnenie zobrazovania konkrétneho formulára na vašom webe až po odchode zákazníka z vášho obchodu, čo je vynikajúci kontakt.

Ak sa chcete vyhnúť nepríjemným návštevníkom, ktorí sa nechcú prihlásiť na odber, môžete tiež zmeniť, ako často sa vaše formuláre zobrazujú, zatiaľ čo mobilných používateľov môžete ošetrovať tak, že sa rozhodnete skryť formuláre na zariadeniach s malou obrazovkou..

Ostatné nastavenia displeja pokrývajú, na ktorých častiach vášho webu sa formulár zobrazí. Okrem všeobecných nastavení, ako je domovská stránka, všade, príspevky, stránky a stránky kategórií a značiek, môžete tiež zvoliť povolenie formulára pre jednotlivé kategórie alebo dokonca vyberte jednotlivé príspevky a stránky, ktoré sa majú zobraziť (alebo nezobraziť) svoje formuláre.

Nastavenia zobrazenia formulára Optin

Bloom vám poskytuje dobrú kontrolu nad tým, kde sa vaše formuláre zobrazujú.

ako Bloom podporuje viac foriem optínu na jednom mieste, môžete tiež vytvoriť rôzne formuláre, ktoré sa budú zobrazovať na konkrétnych príspevkoch a stránkach, čo vám umožní zobraziť obsah optimalizovaný pre články, na ktorých sa zobrazujú.

Účinné rozdelenie testovania a optimalizácie

Pri výbere toľkých možností formulárov a šablón dizajnu – nehovoriac o všetkých nastaveniach prispôsobenia – môže byť ťažké vedieť, či ste pre svoj web vybrali správny formulár. Našťastie to robí nástroj na testovanie rozdelenia jednoduché porovnanie viacerých návrhov s cieľom nájsť najlepšie výsledky.

Štatistika výkonnosti formulára Optin

Rozdelené testovanie sa dá ľahko nastaviť a pomôže vám nájsť najlepšiu formu pre vaše publikum.

Bloom tiež umožňuje okamžité klonovanie formulára. Potom môžete tento klon upraviť a začať s jeho testovaním oproti originálu, čo vám umožní zistiť, ktorý z nich konvertuje najviac návštevníkov na odberateľov..

Podporované viaceré integrácie e-mailových marketingových služieb

Bloom je v podstate nástroj na prilákanie návštevníkov, aby sa prihlásili na odber vášho zoznamu e-mailov alebo spravodajov. Preto je dobré vedieť, že je integrovaný do všetkých najpopulárnejších služieb správy zoznamov e-mailov vrátane AWeber, MailChimp, neustáleho kontaktu, ConvertKit, GetResponse, Infusionsoft, MailerLite a mnohých ďalších. Doplnok môžete tiež integrovať do viacerých účtov, čo znamená, že môžete prihlásiť na odber návštevníkov rôzne zoznamy, ktoré spravujete.

Bloom integrácie e-mailového marketingu

Bloom spolupracuje so všetkými najlepšími službami e-mailového marketingu.

integračný proces je veľmi jednoduchý: Na rozdiel od niektorých iných prémiových možností nie je potrebné generovať surový HTML formulárov a potom ho skopírovať a vložiť do doplnku.

A čo viac, aktualizácie doplnku podporili ešte viac služieb e-mailového marketingu pridaných do služby Bloom – vrátane služieb HubSpot, Mailster, Salesforce a ActiveCampaign – takže ak existuje služba, ktorú nepoužívate, ktorá nie je na zozname, existuje veľká šanca bude pridaná príliš dlho.

Užitočná štatistika výkonnosti formulára Optin

Po nastavení jedného alebo viacerých formulárov môžete zobraziť ich výkon na stránke so štatistikou. Zobrazuje počet zobrazení, konverzií a mieru konverzie pre každý aktívny formulár na vašich stránkach.

Testovanie rozloženia formy Bloom Optin

Štatistika Bloom umožňuje ľahko zistiť, ktorá z vašich formulárov je najvýkonnejšia.

Môžete tiež zobrazte na svojom webe stránky s najvyššou konverziou, a pozrite sa na počet prihlásení za deň.

Nastavenia formulárov je možné tiež importovať a exportovať medzi weby, čo uľahčuje rýchle nasadenie vašich vyskúšaných návrhov a nastavení do nového projektu..

Bloom Review: Vytvorenie formulára na odoslanie e-mailu

Funkcie Bloom určite označia všetky správne políčka. To však neznamená veľa, ak sa plugin nedá ľahko používať. Poďme teda prejsť procesom vytvorenia vyskakovacieho formulára pre optický e-mail s kompletným testovaním rozdelenia.

Ovládací panel Bloom

Ako ste očakávali, Bloom je vybavený ovládacím panelom vytvoreným na mieru na vytváranie formulárov pre váš web – Elegant Themes s tým však urobil obzvlášť dobrú prácu. Aj keď niektorí môžu uprednostňovať použitie natívneho rozhrania WordPress, ovládací panel Bloom nemá negatívny vplyv na použiteľnosť a vyzerá dobre.

Integrácia e-mailových marketingových služieb

Prvým krokom pri pridávaní služby Bloom na vaše webové stránky je pripojenie doplnku k vašej službe e-mailového marketingu. Bloom sa integruje so všetkými hlavnými hráčmi, takže ide jednoducho o výber vhodnej možnosti z rozbaľovacieho zoznamu a podľa pokynov na obrazovke sa pripojte k tejto službe..

Bloom Nastavenie integrácie e-mailového účtu

Proces krok za krokom uľahčuje vytvorenie nového optinového formulára pomocou Bloom.

Ak potrebujete pomoc v ktorejkoľvek fáze procesu nastavenia a vytvorenia formulára môžete kliknutím na ikonu pomocníka získať ďalšie informácie. Niektoré tipy vám tiež umožňujú kliknúť na odkaz a dostať sa priamo do príslušnej časti online dokumentácie.

Odkazy na nastavenie e-mailu

Tipy a odkazy na nástroje vám pomôžu nájsť potrebné informácie o integrácii

Výber typu formulára

Po autorizácii integrácie s vašou e-mailovou marketingovou službou môžete začať vytvárať formuláre optin. Prvým krokom je zo šiestich dostupných možností vyberte typ formulára.

Vyberte Typ formulára Optin

Bloom vám ponúka šesť typov formulárov optin na výber.

Ďalej sa musíte rozhodnúť, do ktorej zo svojich integrácií služieb spravodajcu pridáte svojich odberateľov. Tieto možnosti vám tiež umožňujú prihlásiť sa na odber vašich webových stránok do rôznych zoznamov v závislosti od formy, ktorú si zaregistrovali.

Nastavenie formulára Optin

Po nastavení integrácie formulára môžete prejsť k návrhu.

Výber šablóny formulára

Keď sa Bloom a vaša e-mailová marketingová služba navzájom rozprávajú, môžete prejsť k zábavnej úlohe navrhovania optinového formulára. Bloom má impozantný počet vzorov šablón vybrať si z.

Vyberte šablónu formulára Optin

Toto sú len niektoré z prispôsobiteľných šablón formulárov Optin od spoločnosti Bloom

Prispôsobenie návrhu formulára

Po výbere si budete môcť prispôsobiť dizajn a vytvoriť si svoj vlastný. Nastavenia prispôsobenia pokryť všetky aspekty formulára, čo vám dáva veľa priestoru na prispôsobenie.

Navrhnite formulár Optin

Úpravy textov a obrázkov formulára je s Bloom jednoduché.

Plávajúce tlačidlo náhľadu umožňuje veľmi ľahko zistiť, ako vyzerá váš formulár, bez toho, aby ste museli ísť inde.

Ukážka formulára Optin

Návrh formulára si môžete kedykoľvek prezrieť počas procesu nastavenia.

Keď budete s jeho vzhľadom spokojní, môžete prejsť na konfiguráciu nastavení displeja.

Nastavenia zobrazenia formulára

V závislosti od typu formulára, ktorý vyberiete, budete mať rôzne možnosti, ako sa bude zobrazovať. Pre typ vyskakovacieho okna môžete nastaviť animáciu načítania z rôznych možností. Medzi ďalšie nastavenia patrí časové oneskorenie pred zobrazením formulára, výber spúšťačov na zobrazenie formulára a či skryť formulár na mobilných zariadeniach..

Nastavenia načítania formulára

Bloom má veľa ovládacích prvkov a nastavení zobrazenia formulárov, vrátane viacerých spúšťačov formulára.

Na tejto obrazovke môžete tiež definovať príspevky a stránky, na ktorých je formulár zobrazený, zatiaľ čo nová funkcia vám umožňuje presmerovať používateľov na vlastnú webovú adresu po odoslaní podrobností. Medzi účinné spôsoby použitia funkcie presmerovania úspechu patrí privedenie používateľov na stránku s poďakovaním, na ktorej môžu získať prístup k hlavnému magnetu, na ďalšiu stránku na vašom webe, kde môžu vykonávať ďalšie akcie, napríklad zdieľanie obsahu so svojimi sledovateľmi, alebo dokonca ich môžete nasmerovať priamo na jednu z vašich stránok s profilmi sociálnych médií.

Presmerovanie úspechu formulára

S Bloom môžete po úspešnom odoslaní formulára presmerovať používateľov na adresu URL.

Po dokončení nastavení zobrazenia sa váš formulár zobrazí na vašom webe v súlade s vašou konfiguráciou.

Nastavenie testovania rozdelenia

Nastavenie a experiment s rozdelenými testami na nájdenie najvyššieho prevedenia a nastavenie formulára je veľmi jednoduché. Po kliknutí na ikonu testovania A / B pre formulár, ktorý chcete optimalizovať, môžete vytvoriť variant.

Aj keď si nemôžete vybrať inú šablónu pre svoj variant, môžete prispôsobiť jednotlivé prvky formulára. To vám umožní zmeniť farby a text tlačidla a vyberte iný spúšťač.

Potom budete môcť spustiť test alebo vytvoriť ďalšie varianty na porovnanie možností návrhu. Môžete sa kedykoľvek prihlásiť, aby ste videli jeho priebeh, a keď sa objaví víťaz, test ukončite.

Rozdelené varianty testovacieho formulára

Varianty formulárov je možné vytvoriť stlačením jediného tlačidla.

Zostáva už len sedieť a sledovať výkonnosť vašich formulárov na stránke so štatistikou.

stanovenie ceny

Namiesto toho, aby sa predával samostatne, Bloom je k dispozícii iba ako súčasť členského klubu Elegant Themes, ktorý stojí 89 dolárov za jeden rok prístupu, alebo 249 dolárov za celoživotný prístup ku všetkým existujúcim a budúcim produktom Elegant Themes. Niektorým sa to môže zdať trochu zdĺhavé, ale treba pamätať na to, že vám tiež poskytne prístup k hlavnej téme Elegant Themes, Divi a všetkým jej ďalším doplnkom a témam (z ktorých ich je dosť). Ak teda začínate nový web WordPress alebo plánujete obnoviť dizajn svojej existujúcej stránky, doplnky a motívy Elegant Themes by vám mali poskytnúť všetko, čo potrebujete.

Záver a odporúčania

Okrem toho, že je zvlášť dobre navrhnutý a ľahko použiteľný, prichádza doplnok pre formulár Bloom optin nabitý funkciami. Zahrnuté sú všetky hlavné typy formulárov a existuje rozsiahly výber šablón.

iba dôležitá chýbajúca funkcia ktoré možno nájsť inde, je spúšťač kontextového okna s úmyslom výstupu, ktorý môže chrániť pred odcudzením návštevníkov tým, že zobrazuje kontextové formuláre iba vtedy, keď sa ľudia chystajú stlačiť tlačidlo výstupu alebo späť..

Toto je užitočná funkcia, takže je trochu prekvapujúce, že to nie je zahrnuté. Spúšťače, ktoré zobrazujú formulár, keď čitateľ dosiahne koniec stránky, sú po stanovenú dobu neaktívne alebo sa posúvajú k určitému percentu príspevku, sa však nemusia prehliadnuť – a určite budú byť pre mnohých alternatívami.

Ak chcete rozšíriť svoj zoznam e-mailov, Bloom je jedným doplnkom, ktorý určite budete dobre zvážiť!

* Pre tých, ktorí sa skutočne nedokážu obísť bez pásky, môže byť lepšia voľba typu Thrive Leads.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me