Visual Composer, Beaver Builder alebo Thrive Builder – čo je najlepší doplnok pre tvorbu stránok WordPress?

WordPress ponuky


V tomto článku porovnávame tri z najlepších doplnkov na tvorbu stránok WordPress: Visual Composer (nedávno premenovaný na „WPBakery Page Builder for WordPress“- poznámka: v súčasnosti je k dispozícii úplne nová verzia programu„ Visual Composer “, ktorý NIE JE verziou, na ktorú sa vzťahuje tento článok.. Tento článok hovorí o starej verzii programu Visual Composer, čo opäť (a veľmi mätúce) a teraz sa volá „WPBakery Page Builder“), Beaver Builder a Thrive Content Builder.

Budeme sa zaoberať ich užívateľskými rozhraniami, rôznymi preddefinovanými rozloženiami a šablónami, ktoré ponúkajú, ich modulmi a prvkami (viac o tom, čo v skutočnosti sú nižšie), čo sa stane, keď ich deaktivujete a celkové používateľské skúsenosti, ktoré poskytuje – a ešte trochu viac na spustenie systému!

Na konci tohto článku by ste mali mať všetky informácie, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, ktorá z týchto troch možností najlepšie vyhovuje vašim potrebám..

Predtým, ako sa dostaneme k skutočnému porovnaniu, sa však rýchlo pozrime, čo je tvorca stránky, ako to funguje a čo môže urobiť pre váš web..

Contents

Čo je nástroj na tvorbu stránok WordPress?

Tvorca stránok zvyčajne prichádza vo forme doplnku – niečo, čo môžete na svojej webovej stránke WordPress aktivovať, aby sa zvýšila jeho funkčnosť – a jeho hlavným účelom je vylepšiť zážitok z úprav obsahu WordPress. Tvorca stránok poskytuje alternatívu k predvolenému editoru WordPress a umožňuje vám vytvárať sofistikovanejšie návrhy pre príspevky, stránky a ďalší obsah na vašom webe..

Príklad používateľského rozhrania nástroja na tvorbu stránok WordPress

Vďaka svojim používateľským rozhraniam typu drag-and-drop, najlepšie nástroje na tvorbu stránok uľahčujú vytváranie pokročilých rozložení obsahu. Na vytvorenie týchto kreatívnych rozložení stránky sa zvyčajne používajú riadky a stĺpce a vzhľad a štýl rozloženia je potom možné prispôsobiť mnohými spôsobmi. Písma, farby a rozmery sú len niektoré z vlastností rozloženia, ktoré môžete ovládať.

Príklad rozloženia riadkov a stĺpcov, ktoré používajú tvorcovia stránok

Najvýkonnejšie nástroje na tvorbu stránok – napríklad tie, ktoré tu porovnávame – vám tiež umožňujú vkladať do rozloženia užitočné moduly alebo prvky. Moduly, ako sú tlačidlá, posúvače a prehrávače médií, sa môžu použiť na vytvorenie obsahu bohatého na funkcie pre vaše stránky. Najlepší tvorcovia stránok WordPress majú navyše užívateľsky prívetivé rozhrania, ktorých cieľom je zjednodušiť proces vytvárania pokročilých návrhov stránok.

Typické prvky nástroja na tvorbu stránok z programu Visual Composer

Ak ste si niekedy želali, aby ste mali väčšiu kontrolu nad zobrazovaním obsahu svojej webovej stránky WordPress, potom by mohol byť doplnok nástroja na tvorbu stránok práve to, čo hľadáte.

Doplnky na tvorbu stránok WordPress majú svoje nevýhody: Niektoré sa dajú ťažko používať s menej intuitívnymi užívateľskými rozhraniami; niektoré môžu spôsobiť problémy, ak si budete želať v budúcnosti zmeniť nástroje na tvorbu stránok. Toto je len pár problémov, ktorým sa budeme v tomto porovnaní zaoberať.

Najlepšie doplnky pre tvorbu stránok WordPress

Ako sme už uviedli, budeme porovnávať zásuvné moduly na tvorbu troch hlavných stránok: Visual Composer, Beaver Builder a Thrive Content Builder. Predtým, ako sa dostaneme k porovnaniu, tu je stručný úvod ku každému z doplnkov.

Vizuálny skladateľ (Stručný úvod)

Vizuálny skladateľ

Visual Composer je pravdepodobne najznámejší doplnok na tvorbu stránok pre WordPress. Bol zoskupený do nespočetných tém WordPress a do ich zoznamov funkcií pridal funkciu presúvania myšou. Program Visual Composer je tu najdostupnejšou možnosťou a môže sa pochváliť pôsobivou sadou funkcií.

V predchádzajúcom príspevku sme sa už zaoberali tým, čo dokáže program Visual Composer. V tomto porovnávaní tvorcov stránok však preskúmame, ako ľahké sa používa program Visual Composer a ako dobre sa vyrovná konkurencii..

Oficiálna web stránka

Beaver Builder (Stručný úvod)

Beaver Builder

Beaver Builder je mimoriadne dobre rešpektovaný doplnok na tvorbu stránok typu drag-and-drop pre WordPress. Tento nástroj obsahuje dobrý výber šablón stránok, ktoré vám pomôžu začať. Prostredníctvom používateľského rozhrania typu point-and-click pre klientske rozhranie môžete tieto šablóny prispôsobiť alebo si vytvoriť vlastné návrhy stránok od začiatku..

K dispozícii je tiež bezplatná Lite verzia Beaver Builderu. Aj keď Beaver Builder Lite má menej funkcií ako prémiová možnosť, poskytuje vám dobrú príležitosť vyskúšať si používateľskú skúsenosť tohto tvorcu stránok na vašom webe WordPress bez akýchkoľvek nákladov..

Oficiálna web stránka

Prospešný tvorca obsahu (stručný úvod)

Tvorba prospešného obsahu

Úspešný tvorca obsahu od spoločnosti Thrive Themes je tvorca stránok WordPress, ktorý sa zameriava na vytváranie návrhov stránok s cieľom pomôcť vášmu webu generovať viac potenciálnych zákazníkov. Toto zameranie sa odráža vo výbere modulov, ktoré môžete vložiť do svojho obsahu, ako aj vo vopred vytvorených rozloženiach.

Aj napriek tomu, že sa spoločnosť Thrive Content Builder zameriava na vytváranie predajných stránok a iného obsahu, ktorý iniciuje činnosť, má dostatok funkcií, aby sa z neho stal dobrý nástroj na všeobecné vytváranie stránok..

Oficiálna web stránka

Visual Composer, Beaver Builder a Thrive Content Builder: Porovnané

Aby sme vám pomohli pri výbere správneho doplnku nástroja na tvorbu stránok WordPress pre váš web, porovnávame najlepšie funkcie každej možnosti pred preskúmaním používateľského prostredia..

Porovnané užívateľské rozhrania nástroja na tvorbu stránok

Všetky tieto doplnky na tvorbu stránok obsahujú používateľské rozhrania front-end, drag-and-drop. Každý však má trochu odlišný prístup, aby vám umožnil vytvoriť vlastné návrhy stránok pre vaše webové stránky WordPress.

Užívateľské rozhranie Beaver Buildera

Keď pracujete na svojej webovej stránke WordPress so zapnutou funkciou Beaver Builder, do editora sa pridá diskrétne tlačidlo.

Kliknutím na kartu Tvorca stránok spustíte aplikáciu Beaver Builder

Kliknutím na tlačidlo „Tvorca stránok“ zmeníte predvolený editor WordPress na tvorcu stránok, ktorý sa presúva myšou. Kým je editor Beaver Builder aktívny, rozhranie preberá celý informačný panel WordPress.

Príklad snímky používateľského rozhrania Beaver Builder

Keďže sa používateľské rozhranie podobá štýlu a formátovaniu informačného panela WordPress, cíti sa skôr ako hlavná súčasť WordPress, než ako doplnok tretích strán. Ak chcete ešte efektívnejšie vyzerať a cítiť, je možné odstrániť značku Beaver Builder, ak si vyberiete licenciu agentúry najvyššej úrovne (čoskoro viac o možnostiach tvorby cien). Ak umiestnite kurzor myši na prvky stránky, zobrazia sa dostupné ovládacie prvky.

Pop-up panel Beaver Builder

Aj keď sa na plátne nástroja na tvorbu stránok používajú ikony, ikony, ktoré sa nachádzajú nad ikonou, zobrazia zodpovedajúci textový štítok. Kliknutím na prvok stránky sa zvyčajne stane niečo, čo sa deje takmer okamžite, čo poskytuje dobrú spätnú väzbu pre vaše akcie. Aj keď môžete pomocou používateľského rozhrania Beaver Builder urobiť veľa, inteligentný spôsob zobrazovania ovládacích prvkov znamená, že sa nikdy nebudete cítiť ohromení možnosťami..

Nedostatok inline úprav je jediná hlavná oblasť, v ktorej staviteľ Beaver zaostáva za konkurenciou. Avšak pre väčšinu ľudí by nemalo byť potrebné zadávať text cez kontextové okno namiesto priamo na stránku. Keďže oblasť bočného panela sa automaticky sťahuje a rozširuje, v závislosti od toho, či je to potrebné, sa užívateľské rozhranie Beaver Builder cíti menej stiesnené ako konkurenčné prostredie..

Užívateľské rozhranie programu na vytváranie prospešného obsahu

Používateľské rozhranie aplikácie Thrive Content Builder preberá aj väčšinu okna prehľadávača, pričom zostane zobrazená panel nástrojov správcu WordPress. Celkový vzhľad nie je tak vzdialený od predvoleného používateľského rozhrania programu WordPress, aby pri prepínaní medzi týmito dvoma nastaveniami bol prudký.

Screenshot používateľského rozhrania Thrive Content Builder

Vďaka možnosti kliknúť na ľubovoľný text a začať upravovať obsah inline sa nástroj Thrive Content Builder stáva intuitívnejším a vďaka kontextovému ovládaciemu panelu, ktorý sa automaticky zobrazí po začatí úprav, sa zjednodušujú aj veci..

Úpravy textu tlačidla pomocou editora vloženého textu

Pretože používateľské rozhranie produktu Thrive Content Builder nezobrazuje popisy nástrojov pri umiestnení kurzorom myši nad ikonami, je o niečo menej užívateľsky prívetivý ako konkurencia. Tento doplnok nástroja na tvorbu stránok však nepoužíva také rozšírené ikony, ako sú Beaver Builder a Visual Composer.

Výsledky prepínania umiestnenia bočného panela v nástroji Thrive Content Builder

Na rozdiel od Beaver Buildera sa bočný panel pri práci na návrhu stránky automaticky minimalizuje. Panel editora však môžete zbaliť ručne alebo prepnúť na zobrazenú stranu, aby ste uvoľnili miesto. Práca na tom, ako rozšíriť panel, nie je tak jednoduchá, ale existuje niekoľko vynikajúcich školiacich videí, ktoré môžu pomôcť.

Celkovo sa užívateľské rozhranie Thrive Content Builder ľahko používa. Pracujete prostredníctvom frontendového pohľadu na svoje stránky, môžete ľahko pretiahnuť prvky na svoje miesto a vo väčšine prípadov kliknutím na element môžete začať upravovať text vložený do textu alebo upravovať jeho vzhľad pomocou rozbaľovacej ponuky. panel.

Používateľské rozhranie vizuálneho skladateľa

Program Visual Composer obsahuje používateľské rozhrania pre zadné aj predné používateľské rozhranie. Zdá sa, že ide o odkaz zo starších verzií doplnku, ktorý obsahoval iba editora typu back-end. Aj keď to trochu zmiasť veci, existuje určitá výhoda z prístupu k obom typom rozhraní.

Ukážka obrazovky používateľského rozhrania rozhrania Visual Composer

Čo sa týka vzhľadu, používateľské rozhranie koncového používateľa programu Visual Composer je jednoduchšie ako jeho náprotivok front-end. Vďaka tomu je dobrá voľba pre rýchle vytváranie rozložení stránky a zostavovanie riadkov, stĺpcov a prvkov. Potom môžete prepnúť do editora front-end a začať prispôsobovať vzhľad.

Ukážka obrazovky používateľského rozhrania rozhrania Visual Composer

Na rozdiel od programu Thrive Content Builder neexistuje inline úprava. Rovnako ako v prípade aplikácie Beaver Builder sa kliknutím na položku, napríklad na textový blok, otvorí panel, kde môžete zadať svoj obsah alebo prispôsobiť jeho vzhľad. Tento prístup trochu spomaľuje veci, nie je to však veľká nevýhoda.

Obrázok demonštrujúci, ako upravovať text pomocou používateľského rozhrania front-end Visual Composer

Aplikácia Visual Composer sa neriadila štýlmi predvoleného používateľského rozhrania WordPress. Z tohto dôvodu sa vždy zdá, že na vytváranie svojich stránok nepoužívate jadro WordPress. Toto spolu s rušným používateľským rozhraním robí z programu Visual Composer najmenej užívateľsky prívetivý z týchto troch doplnkov na tvorbu stránok.

Preddefinované rozloženia a šablóny nástroja na tvorbu stránok

Každý z týchto doplnkov na tvorbu stránok WordPress vám poskytuje výber preddefinovaných rozložení a šablón. Aj keď je použitie týchto šablón voliteľné, predstavuje vynikajúci spôsob, ako urýchliť prácu a poskytnúť inšpiráciu pre vaše vlastné návrhy.

Šablóny Beaver Buildera

Ukážka šablón stránky Beaver Builder

Beaver Builder obsahuje 30 šablón s návrhmi pre vašu domovskú stránku, vstupné stránky a stránky s obsahom.

Výber rozloženia prostredníctvom rozhrania Beaver Builder

Šablóny Beaver Builder sú rozmanitou kolekciou a majú podobný štandard ako ukážkový obsah, ktorý sa nachádza v najlepších viacúčelových témach WordPress..

Vzkvétajúce šablóny nástroja na tvorbu obsahu

Selektívny výber šablóny nástroja na tvorbu obsahu

Tvorba prospešného obsahu obsahuje pôsobivých 157 šablón pokrývajúcich širokú škálu účelov. Existuje veľký výber šablón vstupných stránok a tieto návrhy oslovia každého, kto chce na svojich webových stránkach WordPress vytvoriť obsah, ktorý vedie olovo. Niektoré z týchto šablón sú tiež na celej obrazovke a môžu sa použiť na vytvorenie vstupných stránok a iných typov obsahu, ktoré neobsahujú oblasti hlavičky, päty alebo bočného panela WordPress..

Ukážka možností vstupnej stránky nástroja Thrive Content Builder

Aj keď existuje veľa šablón, z ktorých si môžete vybrať, návrhy Thrive Content Builderu vyzerajú dosť podobne ako iné a možno začínajú vyzerať trochu zastarané..

Šablóny vizuálneho skladateľa

Výber šablóny Visual Composer prostredníctvom rozhrania nástroja na tvorbu stránok

Program Visual Composer má viac ako 60 preddefinovaných šablón pokrývajúcich širokú škálu účelov. Tieto sekcie šablón je možné kombinovať a porovnávať, aby vám pomohli vytvoriť rozšírené rozloženie stránky. Celkovo boli navrhnuté na vysokej úrovni a mali by vám pomôcť vytvoriť profesionálne vyzerajúci web.

Ukážka sekcií Visual Composer, ktoré je možné pridať na vaše stránky

Šablóny a rozloženia všetkých troch týchto doplnkov sú úplne prispôsobiteľné prostredníctvom rozhraní nástroja na tvorbu stránok.

Pomocou nástroja na tvorbu šablón upravte šablónu

Hoci Beaver Builder má najlepšie vyzerajúce šablóny, rozmanitý výber šablón vizuálneho skladateľa poskytuje najväčšiu flexibilitu.

Moduly a prvky

Aby ste vám pomohli vytvoriť pokročilé stránky a stránky s bohatými funkciami, všetky tri z týchto nástrojov zahŕňajú niekoľko modulov a prvkov, ako sú tlačidlá, rámčeky správ, galérie, posuvníky a prehrávače videa, ktoré vám pomôžu pridať viac ako len text a obrázky k vašim obrázkom. obsah webových stránok.

Moduly Beaver Builder

Príklad prvku Beaver Builder

Beaver Builder má dve sady modulov: Basic a Advanced. Medzi základné moduly patria tlačidlá, nadpisy a obrázky, ako aj jednoduchý spôsob vloženia zvukového a obrazového obsahu do návrhov stránok. Prostredníctvom pokročilých modulov môžete vkladať textové oblasti s kartami, výzvy na akciu, výzvy, posuvníky, cenové tabuľky, referencie a karty. Môžete tiež vložiť miniaplikácie WordPress do svojich vlastných návrhov stránok, aby ste získali ešte kreatívnejšie možnosti.

Prekvitajúce prvky nástroja na tvorbu obsahu

Príklad prvku prospešného tvorcu obsahu

Thrive Content Builder má tiež užitočnú sadu prvkov obsahu. Rovnako ako Beaver Builder, sú tieto prvky rozdelené do dvoch skupín – jednoduché a pokročilé – a možnosti zahŕňajú tlačidlá, ikony, osvedčenia a výzvy na akciu. Pokročilé prvky obsahu vám umožňujú pridávať tabuľky cien, mriežky funkcií, nástroje na generovanie potenciálov a časovače odpočítavania. Mnoho prvkov produktu Thrive Builder je k dispozícii vo viacerých štýloch.

Ďalší príklad modulu Thrive Builder

Keďže program Thrive Content Builder sa zameriava na pomoc pri vytváraní ďalších potenciálnych zákazníkov z vášho webu, niektoré prvky obsahu vyzerajú dosť „predajne“. Ak chcete vytvoriť tieto dlhé stránky predaja v štýle písmen, potom je produkt Thrive Content Builder dobre vybavený. za úlohu.

Prvky obsahu vizuálneho skladateľa

Príklad prvku vizuálneho skladateľa na akciu

Program Visual Composer obsahuje viac ako 40 prvkov obsahu, od jednoduchých textových blokov a obrázkových karuslov po moduly, ktoré zobrazujú grafy a mriežky. Tento nástroj na vytváranie stránok tiež uľahčuje vloženie ľubovoľných miniaplikácií, ktoré sú aktívne na vašom webe, do vašich vlastných návrhov stránok.

Súhrn modulov a prvkov

Po vložení prvku alebo modulu do obsahu vám tieto doplnky na tvorbu stránok umožňujú prispôsobiť ich vzhľad mnohými rôznymi spôsobmi. Kombináciou rôznych modulov a prvkov môžete rýchlo vytvoriť stránky bohaté na funkcie, ktoré si potom môžete prispôsobiť tak, aby sa hladko integrovali so zvyškom vášho webu..

Tvorcov týchto stránok nie je veľa čo sa týka modulov a prvkov – všetky tri majú veľký výber. Moduly Beaver Builder sú však menej štýlové ako možnosti ostatných dvoch, takže ak by ste radšej mali obyčajnú sadu modulov, ktoré si môžete rýchlo vytvoriť, potom by to mohla byť dobrá voľba. Moduly z programu Thrive Content Builder a Visual Composer však môžu byť všetky upravené tak, aby odstránili preddefinovaný štýl.

Možnosti ukončenia nástroja na tvorbu stránok

Jedným z faktorov, ktorý by ste mali vziať do úvahy pri výbere nástroja na tvorbu stránok, je to, čo sa stane, keď deaktivujete doplnok. Možno nie je podporovaný váš nástroj na tvorbu stránok, ktorý chcete prepnúť na iný nástroj, alebo nechcete obnoviť svoju licenciu (môžete tvorcov týchto stránok používať aj naďalej bez aktívnej licencie, ale nemáte vždy prístup na aktualizáciu doplnkov.)

Nech je dôvod akýkoľvek, musíte si byť vedomí dôsledkov deaktivácie doplnku.

Život po Beaver Builder

Deaktivácia doplnku Beaver Builder na vašom webe WordPress odstráni rozloženie, štýl a moduly z akéhokoľvek obsahu, ktorý ste vytvorili pomocou nástroja na tvorbu stránok. Beaver Builder však ponecháva textový obsah neporušený. Základné HTML a CSS sú tiež ľahko čitateľné.

Ako vyzerá stránka po deaktivácii aplikácie Beaver Builder

Aj keď s Beaver Builder strácate návrhy, ktoré ste vytvorili pre svoje stránky, všetok pridaný text je stále ľahko prístupný.

Deaktivácia nástroja na vytváranie prospešného obsahu

Ako deaktivovať doplnok Thrive Content Builder

Efektívne vytváranie obsahu sťažuje rozhodovanie o jeho deaktivácii. Po vypnutí doplnku už nebude k dispozícii žiadny obsah, ktorý ste pridali pomocou tohto nástroja na tvorbu stránok. Zahŕňa to akýkoľvek text alebo iný obsah, ktorý ste pridali do návrhov stránok. Ak nie ste pripravení rozlúčiť sa s týmto obsahom alebo ho manuálne presunúť na štandardný príspevok alebo stránku WordPress predtým, ako deaktivujete doplnok, ste skoro zablokovaní v nástroji Thrive Builder.

Opúšťa sa vizuálny skladateľ

Príklad toho, ako vyzerá stránka po odstránení programu Visual Composer z vášho webu

Po deaktivácii programu Visual Composer je dobrou správou, že prostredníctvom tohto nástroja na tvorbu stránok budete mať stále prístup k obsahu, ktorý ste pridali na svoje stránky. Zlou správou je, že skratky, ktoré program Visual Composer používa na vytváranie rozložení stránky, zostávajú. Keďže bol doplnok deaktivovaný, tieto krátke kódy už nefungujú ako v prípade aktívneho programu Visual Composer.

Deaktivované krátke kódy Visual Composer

Vďaka tomuto prístupu získate prístup k časti obsahu, ktorý ste pridali pomocou programu Visual Composer. Vyčistenie však bude dosť náročné na prácu, pretože budete musieť preosiať všetky neaktívne skratky, ktoré doplnok zanecháva.

Ukončenie súhrnu možností

Z týchto troch tvorcov stránok má Beaver Builder najviac užívateľsky prívetivú stratégiu ukončenia. Aj keď prídete o formátovanie a rozloženie svojich stránok, zostávajúci obsah je stále čitateľný a ľahko dostupný. Ak zmeníte názor a rozhodnete sa niektorý z týchto doplnkov znova aktivovať, váš obsah sa okamžite vráti do pred deaktivačného stavu..

Porovnanie používateľských skúseností s nástrojom na tvorbu stránok

Zatiaľ je spravodlivé tvrdiť, že tieto tri doplnky na tvorbu stránok majú porovnateľné sady funkcií. Každý z nich ponúka predné úpravy, má veľký výber preddefinovaných rozložení a šablón a poskytuje vám širokú škálu modulov a prvkov, ktoré je možné vložiť do vášho obsahu..

Na papieri vyzerajú všetci tvorcovia troch stránok skvele, ale na čo sa radi používajú? Pre mnohých čitateľov bude toto najdôležitejší faktor a určí, či dokážu zostaviť vlastné stránky, o ktorých vždy snívali, alebo skončiť s nevhodne navrhnutou webovou stránkou, z ktorej ich návštevníci poskakujú tak rýchlo, ako oni prísť.

Užívateľská skúsenosť používateľa Beaver Builder

Beaver Builder nemá veľký vplyv na informačný panel WordPress. Odkaz na ovládací panel doplnku je diskrétne zastrčený v ponuke Nastavenia vo vašej administratívnej oblasti WordPress. Neexistujú žiadne položky ponuky najvyššej úrovne, ktoré by zaplnili vašu ponuku bočného panela WordPress..

Stránka nastavení Beaver Buildera

Beaver Builder úspešne zvláda integráciu do rozhrania WordPress čo najľahšie, čo pomáha zjednodušiť používateľské prostredie. Ak navštívite stránku Nastavenia, môžete sa naučiť, ako začať s Beaver Builderom a nájsť odkazy na obsah podpory, ako aj na skupinu Facebook a kanál Slack..

Nastavenia modulov Beaver Builder

Mnoho stránok aplikácie Beaver Builder môžete ovládať prostredníctvom stránok Nastavenia doplnku. Voľba modulov, ktoré sa majú povoliť, zmena dostupnosti šablón rozloženia a určenie rolí používateľov, ku ktorým môžu pristupovať ktoré aspekty doplnku sú všetky možnosti.

Vyberte si, ktorý typ obsahu môže použiť Beaver Builder

Je skvelé mať možnosť obmedziť prístup k určitým funkciám aplikácie Beaver Builder v závislosti od úlohy používateľa. Proces kontroly prístupu však nie je taký jednoduchý, ako by mohol byť. Bolo by pekné, keby ste mohli jednoducho začiarknuť políčka, aby ste určili, ktoré užívateľské role môžu získať prístup k akým funkciám. Našťastie online dokumentácia pomáha objasniť veci v tejto oblasti.

Nastavenia správcu rolí Beaver Builder a možnosti používateľov

Po preskúmaní nastavení je čas začať pracovať na svojej prvej stránke Beaver Builder.

Možnosti spustenia editora Beaver Builder

Tvorca stránok sa dá spustiť otvorením existujúceho príspevku alebo stránky v Beaver Buildere. Prípadne môžete spustiť novú stránku a potom prepnúť na kartu Tvorca stránok na obrazovke editora WordPress.

Ako prepínať medzi editorom stránok WordPress a Builder Builder

Ak používate Beaver Builder prvýkrát, budete mať možnosť podniknúť krátku prehliadku, aby ste sa oboznámili s používateľským rozhraním a procesom navrhovania..

Prejdite sa na rýchly štart prehliadky Beaver Builder

Po dokončení prehliadky môžete začať buď výberom niektorej z preddefinovaných šablón rozloženia alebo začatím prázdneho plátna.

Možnosti pre výber šablóny rozloženia Beaver Builder

Výber užitočných šablón rozloženia je jednou z kľúčových funkcií aplikácie Beaver Builder. Najlepšie zo všetkého je, že každá šablóna sa dá úplne prispôsobiť pomocou používateľského rozhrania Beaver Builder.

Obrázok používateľského rozhrania Beaver Builder

Či už sa rozhodnete začať s prázdnou stránkou, alebo použijete jedno z rozložení, spustí sa nástroj na tvorbu stránok a prevezme informačný panel WordPress, čo znamená, že budete mať dostatok miesta na prácu. Úpravy existujúceho obsahu rozloženia sú rovnako jednoduché ako kliknutie na prvku a potom interaguje s kontextovým panelom.

Rozbaľovací panel s nastaveniami hlavičky editora Beaver Builder

Jedným z obzvlášť pekných aspektov aplikácie Beaver Builder je skutočnosť, že všetky vykonané zmeny sa okamžite prejavia na vašej stránke. Vďaka tejto ukážke v reálnom čase máte vždy dobrú predstavu o tom, ako bude vyzerať vaša dokončená stránka, keď svoje zmeny uložíte.

Nástroj na výber farieb front-end Beaver Beaver

Vaše zmeny sa samozrejme neuložia, kým nenarazíte na tlačidlo „Uložiť“. Okrem toho sa neuverejnia, kým nestlačíte tlačidlo „Hotovo“, čo vám poskytne veľa príležitostí na experimentovanie, než si návštevníci prezrú vašu prácu.

Panel používateľského rozhrania Beaver Builder na uloženie vašej práce

Počas interakcie s obsahom a modulmi na vašej stránke je hlavná ponuka minimalizovaná, aby vám poskytla viac miesta. Ak ste na svoju stránku pripravení pridať ďalšie položky, kliknutím na tlačidlo „Pridať obsah“ sa zobrazí hlavná ponuka.

Panel používateľského rozhrania Beaver Builder na pridávanie modulov

Pretože Beaver Builder je drag-and-drop plugin WordPress, proces pridávania nových modulov a prvkov na vašu stránku je veľmi jednoduchý. Ďalšou príjemnou funkciou používateľského rozhrania aplikácie Beaver Builder je spôsob, ako je skrytý postranný panel hlavnej ponuky, keď myšou presúvate a presúvate nové prvky na stránku, a potom, čo ste položku položili na miesto, okamžite sa znova objaví. Vďaka tomu máte pri práci neobmedzené zobrazenie svojej stránky, čo uľahčuje pridávanie položiek na požadované miesto..

Ukážka pretiahnutia nového rozloženia stĺpcov na stránku

Beaver Builder používa ikony v celom svojom používateľskom rozhraní, nemali by ste však mať problém určiť účel každého tlačidla, pretože výber ikon je štandardný a mal by byť známy. Ak však potrebujete ďalšie informácie, podržaním kurzora myši nad ikonou alebo tlačidlom sa zobrazí užitočný popis s vysvetlením jeho funkcie.

Ukážka ikon používateľského rozhrania Beaver Builder s popisom aktivovaným vznášaním sa

Beaver Builder tiež uľahčuje duplikovanie akýchkoľvek rozložení. Z ponuky Nástroje môžete tiež rýchlo otvoriť vlastný panel JavaScript a CSS. Pri pridávaní vlastného CSS získate opäť živý náhľad o vašich zmenách.

Možnosti z ponuky Nástroje Beaver Builder

Ak používate tému Beaver Builder (k dispozícii v cenových plánoch pre strednú a hornú vrstvu doplnkov) a chcete vytvoriť návrh stránky na celej obrazovke – bez zobrazených oblastí hlavičky, päty alebo bočného panela WordPress, potom je tento proces veľmi jednoduché. Môžete si jednoducho vybrať vhodnú šablónu pre stránku, na ktorej pracujete, alebo použiť zmeny globálne pomocou nástroja na prispôsobenie WordPress..

Možnosti šablón stránky Beaver Builder

Ak však nepoužívate tému Beaver Builder a vaša aktuálna téma neobsahuje vhodnú šablónu stránky, proces vytvorenia rozloženia v celej šírke nie je tak jednoduchý. Našťastie existujú online návody, ktoré vám pomôžu vytvoriť vlastnú šablónu stránky s plnou šírkou. Možnosťou môže byť aj kontaktovanie vývojára témy.

Zaobchádzanie s existujúcim obsahom

Ak otvoríte existujúci príspevok alebo stránku WordPress na úpravy pomocou Beaver Building, akýkoľvek už existujúci obsah je k dispozícii prostredníctvom rozhrania na tvorbu stránok..

Ukážka, ako Beaver Builder spracováva existujúci obsah

Tento existujúci obsah môžete upravovať, pridať na stránku nový obsah a spravidla ho akýmkoľvek spôsobom upravovať pomocou nástroja Beaver Builder.

Ako upraviť existujúci obsah webových stránok pomocou Beaver Builder

Ak však otvoríte stránku, ktorú ste upravili v Beaver Buildere v štandardnom editore WordPress, vaše zmeny nemusia byť nevyhnutne k dispozícii. Preto je spravidla najlepšie držať sa nástroja na tvorbu stránky Beaver Builder, keď ste ho už použili na úpravu príspevku alebo stránky..

Beaver Builder sa používa varovnú správu

Našťastie Beaver Builder objasňuje, kedy bol obsah upravený pomocou nástroja na tvorbu stránok. Doplnok vás tiež upozorní, ak sa pokúsite otvoriť stránku Beaver Builder v štandardnom editori WordPress.

Varovné hlásenie sa zobrazí pri pokuse o prepnutie späť do textového editora po použití aplikácie Beaver Builder

Počas práce na svojej stránke máte vždy možnosť uložiť zmeny bez ich zverejnenia. Môžete tiež zahodiť svoje zmeny a vrátiť sa do pôvodne uloženého stavu.

Možnosti na uloženie vašej práce v Beaver Buildere

Podobne ako zvyšok používateľského rozhrania Beaver Builder je text tlačidla ľahko zrozumiteľný. Vždy je jasné, čo sa stane, keď podniknete kroky.

Myšlienky na skúsenosti používateľa Beaver Builder

Bohužiaľ, s Beaver Builderom neexistuje žiadny spôsob, ako sa vrátiť späť cez zmeny, ktoré ste vykonali pomocou funkcie Späť alebo História. Môžete však jednoducho zahodiť všetky zmeny, ktoré ste vykonali od posledného uloženia stránky, takže najlepším prístupom je uloženie každej hlavnej zmeny, keď budete s ňou spokojní (namiesto toho, aby ste vykonávali veľa úprav v dlhšej sekvencii). bez uloženia).

Ako už bolo spomenuté, užívateľské rozhranie Beaver Builder vyzerá a cíti sa ako súčasť WordPress. Preto, ak používate tento doplnok na tvorbu stránok, aby ste vytvorili stránky pre klientov, nemali by byť pri načítaní používateľského rozhrania Beaver Builder príliš zmätení..

Celkovo je používateľské rozhranie Beaver Builder ľahko zrozumiteľné. Existuje veľa pekných drobných dotykov – napríklad bočný panel s automatickou minimalizáciou a popisy aktivované vznášaním – ktoré uľahčujú proces vytvárania vlastného návrhu stránky tak, aby bol užívateľsky príjemnejší. Je tiež upokojujúce mať možnosť deaktivovať doplnok a mať jednoduchý prístup k vášmu obsahu.

Rozsiahle skúsenosti s tvorbou obsahu

Po aktivácii doplnku Thrive Content Builder na vašom webe WordPress si v bočnom paneli panela WordPress všimnete dve nové položky najvyššej úrovne..

Položky bočného panela ponuky prospešného nástroja na tvorbu obsahu

Kým nevytvoríte nový príspevok alebo stránku a nemáte možnosť kliknúť na tlačidlo „Upraviť pomocou nástroja na vytváranie prospešného obsahu“, toho sa naozaj veľa nedá vidieť..

Tlačidlo na spustenie programu Thrive Content Builder

Kliknutím na tlačidlo sa otvorí nová karta prehliadača, ktorá zobrazuje používateľské rozhranie aplikácie Thrive Content Builder.

Screenshot používateľského rozhrania Thrive Content Builder

Produkt Thrive Content Builder pridáva do príspevku alebo stránky upraviteľnú oblasť a tu si vytvoríte svoj vlastný dizajn. Užitočný text objasňuje, že ak chcete začať, musíte do tejto oblasti pretiahnuť obsah.

Upraviteľná oblasť programu Thrive Builder

Používateľské rozhranie Thrive Content Builder má tiež niekoľko užitočných ovládacích prvkov. Prostredníctvom tohto ovládacieho panela môžete ľahko vrátiť späť alebo znova vykonať posledné akcie, rýchlo zobraziť podkladové HTML svojej stránky na úpravy, uložiť svoju prácu ako šablónu, získať prístup k pokročilejším funkciám staviteľa a načítať správcu revízií WordPress do obnoviť predchádzajúce verzie stránky.

Screenshot hlavných ovládacích prvkov programu Thrive Builder

Možnosť vrátiť späť svoje minulé akcie je vynikajúcou funkciou a je obzvlášť užitočná pri vytváraní zložitých rozložení stránky.

Thrive Content Builder je ideálny nástroj na vytváranie vlastných návrhov stránok, ale aby ste mohli začať, môžete si tiež vybrať z veľkého množstva šablón a importovať ich do svojho obsahu. Aj keď existuje veľa vzorov, môžete ich rýchlo filtrovať podľa určitých kritérií.

Ako vybrať šablónu vstupnej stránky pre návrh stránky

Po načítaní šablóny ju môžete začať upravovať pomocou používateľského rozhrania Thrive Content Builder. Pri pohybe kurzora po stránke sú editovateľné oblasti identifikované pomocou sady ikon.

Snímka obrazovky upraviteľných oblastí stránky

Pretože program Thrive Content Builder je nástrojom na priame vkladanie myšou, stačí kliknúť na textovú oblasť a začať písať obsah.

Príklad inline úpravy textu pomocou nástroja Thrive Builder

Vložené úpravy, ako je táto, umožňujú veľmi ľahko odhadnúť, ako bude váš obsah vyzerať vašim návštevníkom, keď bude aktívny. Panel vlastností prvku, na ktorom pracujete, sa okamžite zobrazí, keď kliknete na modul.

Použitie drag-and-drop používateľského rozhrania Thrive Content Builder

Pridanie nových prvkov obsahu na vaše stránky je také ľahké, ako ich presúvať a pustiť na svoje miesto. Potom jednoducho kliknite na novú položku a prispôsobte ju.

Ovládací panel na úpravu tlačidiel s programom Thrive Content Builder

Svoju prácu si môžete kedykoľvek zobraziť, aby ste videli, ako sa formuje. Svoju prácu môžete tiež uložiť. Ak bol váš príspevok alebo stránka zverejnená, vždy, keď svoje zmeny uložíte pomocou používateľského rozhrania Tvorca obsahu, sa vašim návštevníkom zviditeľnia. Na rozdiel od Beaver Builder však neexistuje spôsob, ako uložiť zmeny bez ich zverejnenia.

Zaobchádzanie s existujúcim obsahom

Ak na tvorbu príspevku alebo stránky, ktorá už obsahuje nejaký obsah, použijete Thrive Content Builder, tento obsah zostane na svojom mieste. Spolu s vaším existujúcim obsahom sa pridá oblasť upraviteľná v nástroji Thrive Content Builder.

Obrázok znázorňujúci, ako Thrive Builder zobrazuje existujúci obsah spolu s upraviteľnou oblasťou

Na vašej stránke sa potom môžu naraz zobraziť oba typy obsahu. Ak však použijete niektorú zo šablón programu Thrive Builder, akýkoľvek predchádzajúci obsah bude zakázaný a nahradený šablónou a ďalším pridaným obsahom..

Varovná správa spoločnosti Thrive Builder na prepnutie späť na pôvodnú šablónu stránky

Ak sa pokúsite upraviť stránku vytvorenú pomocou programu Thrive Content Builder pomocou editora WordPress, zobrazí sa správa s informáciou o situácii. Aj keď sa môžete vrátiť k pôvodnej tematickej šablóne, práca vykonaná pomocou editora Thrive Builder Editor bude odstránená.

Myšlienky na používateľskú skúsenosť s tvorbou prospešného obsahu

Používateľské rozhranie Thrive Content Builder je dobre navrhnuté a to pozitívne odráža skúsenosť používateľa. Vložená úprava textu tiež zvyšuje dojem používateľa. Vďaka možnosti vrátiť späť viac akcií je ľahké experimentovať s tvorcom. Absencia možnosti uloženia zmien bez toho, aby boli viditeľné pre návštevníkov vašich webových stránok, je však sklamaním.

Na rozdiel od Beaver Buildera je vytvorenie rozloženia stránok na celej obrazovke, ktoré neobsahujú oblasti záhlavia, päty a bočného panela, jednoduché, ak vyberiete vhodnú šablónu. Schopnosť zobrazovať obsah pridaný pomocou štandardného editora WordPress spolu s obsahom od tvorcu robí tento nástroj dobrou voľbou pre každého, kto chce upgradovať svoj existujúci obsah webových stránok pridaním ktoréhokoľvek z prvkov Thrive Builder na svoje stránky..

Skúsenosti používateľov programu Visual Composer

Keď je na vašom webe aktívny Visual Composer, môžete tento nástroj na tvorbu stránky nakonfigurovať z jeho najvyššej úrovne v bočnom paneli panela WordPress..

Stránka s nastaveniami pre Visual Composer

Visual Composer je vysoko konfigurovateľný; na rozdiel od Beaver a Thrive Content Builder existuje viac stránok nastavení, ktoré vám poskytujú podrobnú kontrolu nad tým, ako tento tvorca stránok funguje.

Obrázok tlačidiel editora Visual Composer

Podobne ako ostatní stavitelia stránok, ktorých tu nájdete, aj program Visual Composer sa dá spustiť kliknutím na tlačidlá, ktoré doplnok pridá do editora WordPress. Tieto tlačidlá vám poskytujú možnosť pracovať v klasickom používateľskom rozhraní typu back-end alebo v novom rozhraní front-end.

Príklad rozhrania na tvorbu back-end vizuálneho skladateľa

Ako už bolo spomenuté, klasické zadné zobrazenie je vhodné na vytvorenie štruktúry stránky a získanie rýchleho prehľadu o rozložení. Editor front-end je lepší na úpravu štýlu a prácu na vzhľade rozloženia, pretože je veľmi blízko tomu, ako návštevníci zažijú váš obsah..

Prehliadka so sprievodcom programom Visual Composer

Program Visual Composer zobrazuje na začiatku praktické tipy, ktoré vás nasmerujú správnym smerom. Pretože rozhranie je úplne odlišné od predvoleného používateľského prostredia WordPress, je užitočná funkcia prehliadky.

Príklady popisov sprievodcovských prehliadok programu Visual Composer

S programom Visual Composer sa toho veľa deje. Prvky aktivované vznášaním (napríklad štítky a ikony) sú užitočné, ale môžu na obrazovku pridať veľa neporiadkov..

Príklad tlačidiel a ovládacích prvkov aktivovaných kurzorom v aplikácii Visual Composer

Na rozdiel od pevných ponúk bočného panela Beaver Builder a Thrive Content Builder, Visual Composer používa vyskakovacie panely, ktoré sa aktivujú po kliknutí na tlačidlo.

Ako pridať prvok na svoju stránku pomocou programu Visual Composer

Z dôvodu pridaného vizuálneho neporiadku opäť tento prístup veci trochu zmiali. Program Visual Composer má zaneprázdnené používateľské rozhranie a pre používateľov s väčšími obrazovkami bude ľahšie použitie ako pre menšie obrazovky.

Príklad ukazujúci, ako program Visual Composer funguje najlepšie na veľkej obrazovke

Zaobchádzanie s existujúcim obsahom

Program Visual Composer uľahčuje prispôsobenie vášho existujúceho obsahu WordPress. Ak otvoríte príspevok alebo stránku, ktorú ste vytvorili pomocou predvoleného editora WordPress, môžete na stránku nielen pridať nový obsah programu Visual Composer, ale aj prispôsobiť existujúci obsah pomocou používateľského rozhrania nástroja na tvorbu stránok..

Príklad znázorňujúci, ako program Visual Composer spracúva obsah pridaný pomocou editora WordPress

Ak už máte zavedenú webovú stránku WordPress, potom je program Visual Composer dobrou voľbou pre inováciu vášho existujúceho obsahu.

Myšlienky na používateľskom rozhraní vizuálneho skladateľa

Používateľské rozhranie Visual Composer je najkomplikovanejšie a najmenej užívateľsky príjemné z troch staviteľov stránok WordPress, ktoré sme tu porovnali. Ani klasický editor typu back-end ani používateľské rozhranie frontendu nie sú tak intuitívne alebo dobre vykonané ako prístup, ktorý zaujali Beaver Builder alebo Thrive Content Builder..

Program Visual Composer môže byť v tomto porovnaní najvýkonnejším nástrojom na tvorbu stránok, ale ak nie ste pripravení zvládnuť prudkú krivku učenia uvedenú v jeho používateľskom rozhraní, bude ťažké odomknúť jeho plný potenciál..

Súhrn používateľských skúseností s doplnkom pre tvorbu stránok

Beaver Builder má užívateľsky príjemný a dobre vykonaný zážitok. Používateľské rozhranie sa málokedy zdá byť preplnené a vždy je jasné, čo robí každé tlačidlo. Úspešný tvorca obsahu príde o sekundu. Charakter typu point-and-click tohto tvorcu stránky spolu s jeho inline editáciou pomáha zrýchliť proces vytvárania obsahu.

Program Visual Composer je pravdepodobne pokročilejší nástroj, pokiaľ ide o možnosti, nastavenia a moduly obsahu, čo sa mierne premieta do rušného používateľského rozhrania. Odchýlka programu Visual Composer od predvoleného používateľského rozhrania WordPress tiež nepomáha.

Informácie o cenách

Všetky tieto tri doplnky na tvorbu stránok sú k dispozícii vo viacerých cenových plánoch. Predtým, ako sa pozrieme na tieto možnosti stanovenia cien podrobnejšie, uvádzame stručné zhrnutie:

  • Beaver Builder: Od 99 dolárov
  • Vzrastajúci tvorca obsahu: od 67 dolárov
  • Vizuálny skladateľ: od 34 dolárov

Beaver Builder je k dispozícii na troch cenových plánoch. Každá možnosť umožňuje použitie na neobmedzenom počte webových stránok a zahŕňa prístup k podpore a aktualizáciám doplnkov na jeden rok. Po roku môžete svoju licenciu obnoviť so zníženou sadzbou alebo pokračovať v používaní doplnku bez podpory. Možnosti s vyššími cenami zahŕňajú motív Beaver Builder WordPress, kompatibilitu viacerých miest a možnosť odstrániť značku z nástroja na tvorbu stránok..

Thrive Content Builder je k dispozícii aj v troch cenových plánoch, pričom najvýhodnejšia cena 67 dolárov sa vzťahuje na jednu webovú stránku. Bez ohľadu na to, ktorú z troch možností si vyberiete, získate prístup k neobmedzenému počtu bezplatných aktualizácií a jednoročnej plnej podpore. Thrive Themes tiež ponúkajú všetky svoje produkty spolu v kombinovanom balení. Pripojením sa k členskému programu Thrive Themes získate prístup k nástroju Thrive Builder, ako aj ku všetkým ich ďalším doplnkom a témam WordPress..

Vizuálny skladateľ je možnosť s najnižšou cenou. Za jednorazový poplatok vo výške 34 dolárov môžete použiť doplnok na jednej webovej stránke. Táto cena zahŕňa celoživotný prístup k aktualizáciám doplnkov a šesťmesačný prístup k podpore od vývojárov doplnkov. Toto šesťmesačné obdobie podpory možno predĺžiť na 12 mesiacov za ďalších 11,25 USD.

Záverečné myšlienky

Všetky tri tieto doplnky na tvorbu stránok sú dobre navrhnuté a výkonné nástroje, ktoré vám umožňujú vytvárať vlastné návrhy pre vaše webové stránky WordPress..

Celkovo je Beaver Builder najlepším doplnkom na tvorbu stránok WordPress. Má dobrú kombináciu atraktívnych preddefinovaných šablón stránok, užitočných modulov obsahu a pravdepodobne najdôležitejšie užívateľsky prívetivé rozhranie.

Ako najdostupnejšia možnosť je doplnok Visual Composer skvelý doplnok na tvorbu stránok. Je to len nepatrne sklamané vďaka pomerne komplikovanejšiemu rozhraniu a užívateľskému dojmu. Avšak iba v prípade funkcií je ťažké poraziť.

Produkt Thrive Builder je vybavený niekoľkými vynikajúcimi funkciami, ktoré vám pomôžu dosiahnuť väčší predaj a potenciálnych zákazníkov z vášho webu, a zároveň sú dobrým nástrojom na tvorbu univerzálnych stránok. Jeho používateľské rozhranie je ľahko pochopiteľné a prítomnosť inline editácie pomáha urobiť z neho atraktívnu možnosť.

Najlepšie doplnok nástroja na tvorbu stránok pre váš projekt príde k tým funkciám, ktoré si najviac ceníte a koľko ste ochotní zaplatiť. Bez ohľadu na to, ktorý nástroj si vyberiete z tohto porovnania, pravdepodobne nebudete sklamaní.

Používate / používajú niektorú z vyššie uvedených možností? myšlienky?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me