Uzman Röportajı: Angela England Sevdiğinizi Yaparak Para Kazanma Konusunda

Angela England Eğitimsiz Ev Hanımı ve Blissfully Domestic’ın kurucusudur. Başarılı bir yazma kariyerine sahip ve tutkularına göre çok sayıda e-kitap sattı. Onu angengland.com’da bulabilir ve Creative Profitability’deki web seminerlerinden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


Blog yazarlarının kendi yazma kariyerlerinde nasıl daha başarılı olabileceğini öğrenmek için onunla röportaj yaptım.

S: Bize yazma kariyerinizin nasıl başladığını söyleyin. Başarılı olmanıza ne yardım etti? İlk kitabınız olan “Bir Acre Üzerinde Arka Bahçe Çiftliği” ni tanıtmak ve tanıtmak için hangi spesifik adımları attınız??

Çevrimiçi içerik oluşturma kariyerim üçüncü çocuğum doğduğunda başladı. Ev dışında çalışmaya devam etmek ve çocuk bakım masraflarını ödemek artık mümkün değildi.

Ayda sadece 250 dolara ihtiyacım vardı, bu yüzden küçük içerik sitelerinin yayınlanan kliplerden oluşan bir portföy oluşturması için yazdım. Bu düşük oranlarda çok uzun süre çalışmadım, ancak takip etmek istediğim konularda stratejik olarak yayınlanmış çalışmalar yapmak için kullandım. Mümkün olduğunca çabuk, sürekli gelir elde edebileceğim artık gelir pozisyonlarına başvurmaya başladım.

Geleneksel olarak yayınlanan ilk kitabım için bir temsilcim vardı, çünkü karşılıklı bir arkadaşım ve blogumun bir sonucu olarak benimle doğrudan iletişime geçtiler. “Bir Dönüm Üzerinde Arka Bahçe Çiftçiliği (Az ya da Çok)” adlı kitabımı atmaya geldiğinde, onunla birlikte zorlayıcı bir Özet ve Özet oluşturmak için çalıştım. Temsilciler, yayıncılarla doğrudan iletişim kurmada ve ne tür kitaplar aradıklarını keşfetmede yardımcı olabilir ve% 15 ücrete değer. İlk kitabımdan sonra yayınevleri doğrudan bana ulaştı.

İlk kitabım için yaptığım en önemli şey, kitap imzalama fırsatları, podcast röportajcılarına tanıtımlar ve sitelerinde, Amazon ve Goodreads’de kitap incelemeleri oluşturmak için arkadaşlarınız ve meslektaşlarınızla çalışmaktı. Bir yayıncının dikkatini çeken genel “platformumu” oluşturmak için diğer web siteleri, bloglar ve topluluk grupları vb. İle çalıştım. Bu aynı zamanda kitabı başlatmak için sağlam bir temel oluşturdu. Tüketiciler kitabımı benzer kitaplarla karşılaştırdıklarında, satın almaları teşvik eden çok sayıda yorum, blog yayını ve olumlu geri bildirim göreceklerdi..

S: Blogcular nasıl karlı bir e-kitap oluşturmaya başlayabilir ve bunu içerik oluşturma kariyerine dönüştürebilir?

Bir e-kitap yazmak, benzersiz, çekici bir başlık ve yeterince geniş bir potansiyel kitle arasındaki tatlı noktayı bulmakla ilgilidir. Kitabınız, potansiyel bir müşterinin dikkatini çekecek kadar odaklanmalıdır, ancak çok az olmamak kaydıyla yalnızca birkaç kişi satın almak isteyecektir. Bu ilk başta zor olabilir, bu yüzden web semineri öğrencilerimle konuları ve başlıkları beyin fırtınası yapmaya her zaman hazır hale getiriyorum. Muhtemelen kitabı yazmaktan başka en önemli şey.

Kitap geliri genellikle yavaştır – Amazon’un telif hakkı çekleriniz küçük ve düzensiz başlayacaktır. Birden fazla başlık yayınladıktan ve kendiniz için bir ad oluşturduktan sonra, geliriniz katlanarak artacak.

Angela İngiltereAngela İngiltere

S: Blogcular kariyerlerini büyütmek için mevcut veya gelecek kitaplarını nasıl tanıtmalılar??

Çabalarınızın çifte görev yapmasını sağlayın. Bir dergi makalesi yazıyorsam, bu kitabın reklamını yapmak için makalemin içine kitabımdan bir teklif ekleyip ekleyemeyeceğimi soruyorum. Ayrıca, bir arkadaşımla reklam ticareti yapmaya çalışacağım veya eski müşterileri, kitabımı tanıtmaya teşvik etmek için satış ortağı olarak kaydolmaya çalışacağım.

E-posta listenizi oluşturmak çok önemlidir. İlgi çekici bir katılım teklifiniz olduğunda, her yerde tanıtın. Örneğin, kitabımın ek sayfalarını web sitemden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Birisi “Arka Bahçe Çiftliği” satın aldıysa ve basılı belgeleri indirmek isterse, bir sonraki kitabımı öğrenebilecekleri posta listeme abone olurlardı. Bu, okuyucuya sizinle bağlantı kurmak için başka bir yol sağlar.

Henüz bir e-posta listeniz yoksa hemen bir tane oluşturun. Asla “Bülten listeme çok erken başladım ve çok fazla abonem var” demeyeceksiniz. Mailchimp kullanarak ücretsiz bülten oluşturma hakkında bir makale yazdım.

S: Bize istek üzerine baskı (POD) ve yeni kitap yazarları için avantajları / dezavantajları hakkında bilgi verin.

POD’dan önce, kendi kendine yayın yapan yazarlar kitaplarının ve pazarlarının 500 veya 1000 kopyalarını satın almak, satmak ve dağıtmak zorundaydılar. Bu ortalama bir soloprenör veya yeni başlayanlar için maliyet engelleyiciydi.

POD, yazarların kitaplarının baskı maliyetlerini sattıktan sonra ödemelerini sağlar. Nakliye maliyeti, kendi cebinizden ziyade müşterinin satın alma işleminden gelir. Bu şekilde biraz kar kaybedersiniz, ancak yüksek ön maliyetler olmadan, daha fazla yazar yayıncılıkta ellerini deneyebilir.

En büyük dezavantaj POD’un hala sınırlı olmasıdır. Tam renkli bir kitap yazdırmak yine de maliyet engelleyici olabilir. Diğer bir dezavantaj, yayıncının kârının büyük bir yüzdesinin üretim maliyetine girmesidir. Büyük bir toplu baskı indirimi almak yerine, aynı anda yalnızca bir veya iki kopya yayınlamak için prim ödersiniz.

Son dezavantaj, kontrol ve denge eksikliğidir. Geleneksel bir yayıneviyle, birden fazla departman her kitabı basılmadan önce kanıtlar. Bir yayıncıda asla bu kadar ilerlemeyen eski püskü kendi kendine yayınlanmış başlıklar gördüm. Kendi kendine yayın yaparken, kendinizi ve kötü yayınlanmış diğer yazarları utandırmayın. Gerçekten profesyonel ve iyi hazırlanmış bir şey yaratın.

S: Dergi ve ücretli mekan satışıyla ilgilenen blogcular için önerileriniz neler??

Buna “kaybedecek neyim var?” Perspektifinden bakıyorum. “Makale yok” undan dergileri veya ücretli yerleşimleri sorgularken yayınlanmış bazı çalışmalara kadar gidebilirsiniz. “100 ve iki adım evet dersem, bu düşük” derseniz, iki ücretli yerleşimin geçen ay olduğundan iki daha fazla olduğunu unutmayın. Daha fazla fırsattan yararlanmak için bu makaleleri kullanın. İlk birkaç zor olacak ama oradan hepsi yokuş aşağı.

Yazarların kabul ve retleri saymamalarını tavsiye ederim. Bunun yerine, etkin sorgularınızı sayın. Bu, bir arkadaşımla “30 günde 30 sorgu” sorusu yaparak öğrendiğim bir şey. Amacımız günlük belirli bir miktar sorgulama yapmak olduğundan, serbest yazı kariyerimizi aktif olarak ileriye taşıyorduk.

Aynı anda her zaman 10 aktif sorguya sahip bir yazar tanıyorum. Bir sorguyu yanıtladığında, sonuçtan bağımsız olarak bu sorguyu değiştirmesi için kendisine 24 saat verir. Yazmayı kabul ettiği makalelere başlamadan önce başka bir dergiyi sorgular. Bu yöntem, odaklamayı reddetmelerden ziyade kontrol ettiği şeydir.

S: Blog yazarlarının kitap yazarlarına geçişine yardımcı olacak son tavsiyeler?

Kitabınıza aşırı kemerli bir hikaye veya şekil verin. Her bölümün kendine özgü bir amacı olmalıdır. Geçiş, öykü arkı, biçimlendirme veya yönlendirme olmadan blog yayınlarını kesip yapıştırılan bazı korkunç e-kitaplar gördüm. Kurgusal olmayan eserlerin bile kitabın hareketini dikte edecek bir yönü olmalıdır..

Bu yüzden hep s ile başlıyorum. Oradan, kitabın akışını görselleştirebiliyorum. Blogcular tarafından pek çok kitapta eksik olan şey bu: kitabı bir bütün olarak düşünmek için zihinlerini post-formun ötesine uzatmıyorlar.

Tüm çalışmayı vaktinden önce özetlemek, boşluk olup olmadığını vurgulamakta yararlıdır ve blogcuların daha büyük çalışma organlarına geçişi görselleştirmelerine yardımcı olur.

Ayrıca, işinizi daha hızlı yapmak ve gerçekten profesyonel bir ürün oluşturmak için güçlü olmadığınız alanları dış kaynak kullanmanız önerilir. Sonra bir sonraki başlığa geçebilirsiniz.

Bir blog yazarından bir yazı profesyoneline geçiş konusunda bu göz açıcı perspektif için Angela’ya özel bir teşekkür!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map