Wix vs väljakuruum 2020 | 9 erinevust, mida peaksite teadma

Wix vs ruut


Wix ja Squarespace on kaks populaarset veebisaitide koostajat, mis võimaldavad teil luua omaenda veebisaidi, ilma et oleks vaja edasijõudnute (või isegi mõõdukate) tehniliste oskuste kasutamist.

Wix sobib suurepäraselt algajatele – see’on hõlpsasti kasutatav ja pakub palju loomingulist vabadust. Teiselt poolt, Ruuturuum on klanitud ja moodne, parimate disainilahendustega turul. Wixi saidi saate avaldada ühe pärastlõunaga, samas kui ruut Ruum on parem reklaamidele, kellel on mõni aeg nende käes.

Üldiselt on Wix parem kõikvõimalik ehitaja. Ja meie’Me ei vea seda otsust lihtsalt õhukesest õhust – veedame tunde iga ülevaadatud platvormi testimisel. Vaatleme funktsioone, kasutusmugavust, hinnakujundust, abi ja tuge, SEO ja kujundust. Meie testides viskas Wix 4,7 viiest, Squarespace aga 4,3 viigist.

Huvitav, kuidas Wix ja Squarespace iga ala kohta punkte said? Heitke pilk nende ehitajate jaotusele’ tärnihinnangud allpool:

Näete seal’Selles pole palju, kuid üldiselt soovitame Wixi ruutu ruudu kohal kasutada.

Üldiseks kasutamiseks on Wix parem veebisaidi koostaja. Sobib paremini algajatele ja sadade täielikult kohandatavate mallidega pakub Wix kõigile midagi. Aga kas see sobib teile? Saate teada, kui sukeldume oma Wix vs Ruutruumi võrdlusesse.

Contents

Lisateave

 • Selle algajasõbraliku ehitaja kohta lisateabe saamiseks lugege meie täielikku Wixi arvustust.
 • Selle funktsioonide põhjalikuks uurimiseks lugege meie täielikku ruutaruumi ülevaadet.
 • Selle plaanide ja hindade jaotuse kohta lugege meie Wixi hinnakujundusülevaadet.
 • Lugege meie Ruuturuumi hinnakujunduse ülevaadet, et teada saada, milline hinnaplaan teile kõige paremini sobib.
 • Kas teil on küsimusi? Otse otse Wix vs Squarespace: KKK

1

Kasutuslihtsus: kumb on algajatele sõbralikum?

Nii Wix kui ka Squarespace on veebisaidi lohistajad. See tähendab, et valite lihtsalt soovitud elemendi (näiteks tekstikastid, pildid ja kaardid) ja lohistate selle oma asukohta’soovite, et see oleks teie lehel paigutatud. Pange see sinna ja hei presto – see on’kuidas see välja näeb, kui teie sait on avaldatud.

Wix on a “puhas” lohistamise ehitaja, mis tähendab, et võite tõesti kõikvõimalikke kukutada, kuhu iganes soovite. Ruuturuumi pole’t täpselt sama – saate’● lohistage elemente nii vabalt, kui Wixiga saate. See tähendab, et harjumine võtab natuke kauem aega.

Meie testimisel viskas Wix skoori 4,3 viiest tärnist kasutamise lihtsustamiseks, selle sujuva pukseerimisredaktori tõttu. Ruuturuum’Sektsioonipõhine disain on keerukam, see tähendab, et see sai 5,3 tärnist ainult 3,3.

Kuidas me nende punktiarveteni jõudsime? Noh, saime oma kasutajatel katsetada Wixi ja Squarespace’i ja öelda meile täpselt, mida nad arvasid. Meie’olete lisanud mõned nende tsitaadid, nii et te ei tea’ei pea lihtsalt sõna võtma!

Wix Kasutuslihtsus

Algajasõbralik ei peaks’t tähendab igavat, kuid see on asi, mida paljud veebisaidi ehitajad vaeva näevad. Õnneks on Wix õppinud lõbusate, loominguliste tööriistade pakkumise alustamist nii algajatele kui ka tehnikahuvilistele.

Wix’Pukseerimisredaktor oli enamiku meie kasutajate jaoks suur hitt:

“Pukseerimisfunktsioon on suurepärane, võimaldades kiiret ja lihtsat ümberkujundamist.”

Kui te seda ei tee’Kui teil on oma lehe loomiseks meeletu lohistamine, võite lasta Wixil seda teha teie enda heaks Kunstlik kujundusintellekt (Wix ADI).

wix vs ruut wix adiWix ADI kasutab teie enda tehtud valikuid, et luua mõne minutiga kohandatud veebisait. Saate oma saiti hiljem redigeerida ja katsetada erinevate stiilidega.

Ruutruumi kasutamise lihtsus

Ruuturuum on tehnilisem kui Wix ja seda ei tehta’ei ohverda mingit loomingulist vabadust ega unusta selle muljetavaldavaid jooni. Seetõttu võtab Wixiga lihtsalt natuke kauem aega, et sellega hakkama saada.

Nagu näete, on küll’on see siiski üsna lihtne kasutada, kui teil on kannatlikkust või vähe tehnilist enesekindlust:

See oli üks meie kasutajatest ruuturuumi kasutamise kohta öelda:

“Ma võin seda ette kujutada’Kui olete kulutanud piisavalt aega teatud elementide välja töötamiseks, oleks Ruuturuumi üsna hõlpsasti kasutatav. Peate lihtsalt välja mõtlema, kus klõpsata, kui soovite X-i kasutada või milline funktsioon aitab Y-ga.”

See’tasub veeta aega, kui kord teist ringi õppida’olete redaktoris sees, kuna saate luua professionaalse ilmega saidi ilma koodirea sisestamata. Ruuduruumil on ka oma AI-tööriist, kui teie’d pigem andke sellele minna.

Wix vs ruut: Kasutuslihtsus – otsus

Wixi on lihtsam kasutada kui ruutu. Selle lihtsaim pukseerimisredaktor ja valikuline Wix ADI funktsioon muudavad selle algajatele palju sõbralikumaks kui Squarespace. Ehkki kumbki ei nõua tehnilisi oskusi, saate Wixiga võrgus palju kiiremini liikuda, samas kui Squarespace’i harjumine võtab kauem aega.

Lisateave

 • Lugege meie võrdlust Wix Editor vs Wix ADI et teada saada, mis on teie jaoks parim
 • Kas soovite proovida kodeerimist, kuid pole kindel, kust alustada? Tutvu meiega Kodeerimine algajatele juhend lisateabe saamiseks

2

Kujunduse paindlikkus: kes pakub rohkem loomingulist kontrolli?

Sina’teil on veebisaidi jaoks suurepärane idee ja nüüd peate selle üles ehitama, et maailm istuks ja pööraks tähelepanu. Kui palju malle peate valima? Kas saate hiljem teise üle minna? Kas disainilahendused kavatsevad teie sokid ära lüüa? Lase’s teada saada!

Wixi mallid: Faktid

 • 510+ malli, millest saate valida erinevate tööstusharude vahel ‘Äri‘ kuni ‘Tervis & Ilu‘
 • Väga professionaalne välimus
 • Kui olete malli valinud, ei saa te seda oma veebisaidi uuesti üles ehitamata muuta’sisu – nii et vali hoolikalt!
 • Kõik Wixi mallid reageerivad täielikult mobiilile ja neid toetab spetsiaalne, täiustatud mobiiliredaktor

Wix vs ruut - Wixi mallidKlõpsake Wixi nägemiseks’s mallid

Ruutruumi mallid: Faktid

 • Vastuvõtlikud kujundused (sobivad suurepäraselt mobiiltelefonide ja tahvelarvutite jaoks)
 • Üle 60 poleeritud ja kaunilt kujundatud malli mitmest tööstusharust
 • Saate oma veebisaidi malle igal ajal muuta (sisu ei lähe kaduma)

Wix vs ruut - SS-mallidKlõpsake, et näha ruutu Ruut’s mallid

Kujundus pealaest: kuidas neid võrrelda?

Wixil on muljetavaldav hulk malle, mis kõik on atraktiivsed ja loovad aluse professionaalse ilmega veebisaidile. Nemad’taaskäivitage kõik mobiiltelefonid ja teil on kaasas mobiiliredaktor, nii et saate kohandada nii töölaua kui ka mobiilivaadet.

Kui rääkida mallidest, siis on Squarespace uimastamise ja moodsa disaini võitmatu meister. See on klassikaline juhtum, kus kvaliteet ületab kvantiteeti; Ruuturuumi ulatus võib olla väiksem kui Wixil, kuid iga mall on loodud professionaalsete disainerite poolt. Ja muidugi ka nemad’uuesti kõik mobiilile reageerivad.

ruudu parimate mallide kujundusedRuuduruumis on mitmesuguseid puhtaid, modernseid ja stiilseid malle

Vaadates lihtsalt mõnda neist mallidest, võite öelda, et Squarespace’i meeskond on nende meisterdamisse investeerinud palju aega ja vaeva.

Ruuturuum’paremust näitas meie uurimistöö testimine – see sai muljetavaldava 4,6 tärni viiest! Paindlik, lülitatav, kaasaegne ja läbimõeldud ruutruum’s mallid väärivad igat tähte, mille nad saavad. Wix sai hindeks 3,5 viiest, mis on endiselt väga auväärne ja kajastab suurt hulka nägusaid teemasid.

Kohandamine

Ehkki nii Wixil kui ka Squarespace’il on suurepärase välimusega mallid, olete teie’tahad teha neist oma.

Wix teeb selle lihtsa lohistamisredaktoriga selle tõesti lihtsaks. Teil on võimalik vaid mõne hiireklõpsuga asendada teksti ja pilte, lisada slaidiseansse ja vähendada kontaktvorme.!

Selle tõestuseks võtsime Wixi keerutamiseks:

Ruuturuum annab teile malli kohal tohutult loomingulist vabadust. Kuid palju funktsioone on kaasas, nii et see on’on ikka hea mõte valida selline, mis sobib teie veebisaidiga ja tundub ka uskumatu.

Kui soovite oma saiti ruudu Squarespace abil tõesti kohandada, saate seda teha! Sina’see ei piirdu ainult lohistamisega, “mida sa näed selle sa ka saad” redigeerimine ja see avab terve valikuvõimaluste. Ruuturuumiga’s CSS-i redigeerija abil saate näiteks muuta fonte, värve ja tausta, et muuta need täiesti ainulaadseks.

Mallide vahetamine

Wixi kasutamise üks suurimaid varjukülgi on see, et kord olete’olete valinud oma malli ja kasutanud seda oma veebisaidi avaldamiseks, sa saad’t seda ümber lülitada. Sina’peate oma sisu uuesti üles ehitama, kui soovite oma saidile teistsuguse ilme anda, mis on aeganõudev ja veider.

Ruuturuum seevastu võimaldab teil oma malli igal ajal vahetada. Teie olemasolev sisu kantakse automaatselt uude malli, kuigi teie’Tõenäoliselt peate seda natuke näpistama, et veenduda, et see ikka kõige paremini välja näeb.

ruutruumi vahetamise mallidRuuturuum võimaldab teil enne mallide vahetamist eelvaate ja redigeerimise jaoks installida mitu malli ja saate mallide vahetada ka siis, kui teie sait on aktiivne.

Saate isegi ruudu Squarespace abil installida mitu malli, see tähendab, et enne ümberlülitamist saate oma uut redigeerida ja eelvaadet vaadata. See muudab teie kaubamärgi muutmise ja näovahetuse teie veebisaidi kasvades ja arenedes palju lihtsamaks.

Wix vs ruut: kujunduse paindlikkus – otsus

Ruuturuumi kujundus on paindlikum. See pakub kvaliteeti, mitte kvantiteeti, tonni kohandamisvõimalusi ja paindlikkust labidates. Wixil on üle 500 atraktiivse, kohandatava malli, kuid erinevalt Squarespace’ist saate seda teha’t Kui soovite oma saidi aktiivseks muuta, siis oma malli mitte vahetada. Ruuturuum’Ka mallide kujundus on just see pisut uhkem.

Lisateave

 • Lugege meie üksikasjalikkuRuutruumi mallide ülevaade et teada saada, kas see’s on teie unistus disainist
 • Eelistage Wixit’s kujundused? Tutvu meiega Wixi mallide ülevaade et oma valikuid põhjalikumalt uurida
 • Kas otsite oma portfelli jaoks parimaid kujundusi? Meie Parima portfelli veebisaidi ehitaja ülevaade ütleb teile parimad võimalused turul

3

Funktsioonid ja tööriistad: mida teie sait suudab teha?

See’piisavalt põnev, lihtsalt veebisaidi loomine. Aga ükskord sina’olete õppinud menüü redigeerimist ja mitme lehe loomist, sina’Tahan minna veel sammu edasi ja oma saidile lisada veidi juhiseid. Seda’s, kuhu tulevad funktsioonid ja tööriistad.

Kohandamise tööriistad võimaldavad teil lisada slaidiseansse ja galeriisid, valida sadade fondide hulgast ja luua kohandatud värve oma lehe kujundusele. Kuid seda ei tehta’seal ei peatu…

Funktsioonid saavad teha kõike, alates oma saidile võimsate poodiriistade andmisest, nii et saate veebis müüa kuni kohandatud meilideni, kus saate oma veebisaiti reklaamida. Meie’Saan nendesse sekundi pärast.

Nii Wix kui ka Squarespace pakuvad hulgaliselt sisseehitatud funktsioone ja tööriistu, mis annavad teie saidile selle täiendava muljumise. Tegelikult ruuturuum’Selle funktsioonid on ühed parimad turul, samas kui Wixil on peaaegu tohutu hulk tööriistu, mille vahel valida.

Kuid kui soovite sammu edasi minna, saate rakendusi lisada.

Wixil on oma spetsiaalne rakendusturg, mis pakub nii Wixi loodud rakendusi kui ka kolmandate osapoolte rakendusi. Seal’s tasuta ja tasuliste rakenduste segu – kokku üle 200! See annab teile vabaduse valida funktsioone, mis teie veebisaidi kasvades kõige paremini sobivad.

Wixi rakenduste turgWix App Market võimaldab teil ilma probleemideta oma veebisaidile täiendavaid funktsioone lisada.

Vahepeal ruutu ei tehta’teil pole rakenduste poodi. Kõik selle funktsioonid on loodud ettevõttesiseselt ja juba teie jaoks redaktorisse sisse ehitatud. See tähendab, et kõik, mida vajate oma veebisaidi ehitamiseks, kasvatamiseks ja haldamiseks, asub seal kohe käeulatuses – te ei tea’t ei pea minema lisafunktsioone otsima.

Kuidas siis need ehitajad tegid’ funktsioonid toimivad meie testimisel? Wix sai 4 tärni viiest, Squarespace aga 3,8 tärni. Ruuturuum’s omadused on suurepärased, kuid Wix’Kvantiteedi ja kvaliteedi kombinatsioon alandas tasakaalu.

Wix vs ruut: funktsioonid ja tööriistad – kohtuotsus

Nii Wix kui ka Squarespace pakuvad suurepäraseid funktsioone, ehkki erinevates vormingutes. Wixil on muljetavaldav hulk funktsioone, mida toetavad Wix App Market ja selle lisatööriistad – see lisa, mis Squarespace’il puudub. Ehkki Wix sai tehniliselt kõrgema tulemuse, oli Squarespace’Ettevõttesisesed funktsioonid on uskumatult hästi disainitud, võivad säästa vaeva ja on turul parima kvaliteediga funktsioonid.

Lisateave

 • Selle funktsioonide kohta lisateabe saamiseks lugege meie Wixi põhjalikku ülevaadet
 • Meie ruutaruumi ülevaade pakub pakutavaid funktsioone paremini
 • Vaadake meie ülevaadet parimatest väikeettevõtete veebisaitide ehitajatest ja leiate oma ideaalse valiku

4

Pood: kas saate veebis müüa??

Kui soovite veebis müüa, siis teie’Vaja läheb pood- või müügivahendeid. Muidugi, peamised poodiriistad võimaldavad teil oma veebisaidi kaudu maksetega nõustuda. Kuid tõeliselt professionaalse veebipoe jaoks olete teie’Mul on vaja mõnda, mida Wix ja Squarespace pakuvad…

Wixil on kolm poodide plaanit, mis on varustatud poodide tööriistadega, mille abil saate oma poe ehitada. Nende funktsioonide hulka kuulub: 0% vahendustasu, piiramatu ribalaius, kuni 50 GB salvestusruum, Wixi reklaame pole ja Google Analytics. Poe laiendamiseks saate ka Wix-i ​​rakendusi integreerida’s võimeid.

wix kauplustes poodWixi abil saate hõlpsalt luua stiilse ja võimsa veebipoe.

Squarespace toetab poodide kolmes plaanis poodimist. Esimene neist on mõeldud tavalistele veebisaitidele, kus on vaja müüa paar eset. Kaks ülejäänud on mõeldud spetsiaalselt veebipoodide ehitamiseks.

Mõlemad need poodipõhised plaanid sisaldavad kõiki edu saavutamiseks vajalikke poodide tööriistu, mis on juba sisseehitatud. Nende funktsioonide hulka kuuluvad: 0% tehingutasud, piiramatu ribalaius ja salvestusruum, hüljatud ostukorvi taastamine, kinkekaartide loomine ja kliendikontod.

Tänu ruutruumile’Uus partnerlus POS-i hiiglasega Square’Nüüd on ülikerge maksete tegemine võrguühenduseta ja teie poe automaatne sünkroonimine. Kõik, mida vajate, on Squarespace Commerce rakendus ja Square-kaardilugeja (49 dollarit). Vaadake seda videot, et näha, kuidas see töötab:

Mängi

Wix lõi värava 4,3 tärni viiest üldiselt oma poodifunktsioonide osas, samas kui Squarespace tuli just sellega maha 4,2 tärni. Kuigi nemad’Kui see oli üsna ühtlane, edestas Wix meie testimisel lihtsalt Squarespace’i.

Võite öelda, et mõlemad ehitajad on võrdsetel alustel, kui vaadata allpool olevat tabelit, kuid mõned peamised erinevused on olemas. Näiteks Wix pakub 0% tehingutasud olenemata sellest, millist poodide kava valite, samas kui ruudus Ruut on 3% tehingutasu madalaima poodplaani korral.

Võrrelge allolevas poodifunktsioonide tabelis Wixi ja Ruuturuumi:

Poodifunktsioonide Wixi ruut
Peamised maksevõimalused PayPal
Triip
Ruut
PayPal
Triip
Apple Pay
Toote tüübid Füüsiline
Digitaalne
Füüsiline
Digitaalne
Teenindus
Hüljatud ostukorvi taastamine &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039;
Tehingutasud 0% 0% – 3%
Toote limiit Piiramatu Piiramatu
Varude haldamine &# 10004;&# 65039; &# 10004;&# 65039;

Wix vs ruut: pood – otsus

Wix on parem valik poodide jaoks. See’Ülimalt lihtne on oma veebisaidile ja Wixiga pood lisada’Kuna teil on lai valik rakendusi, saate ehitada võimsa veebipoe, et toetada tonnide müüki. Teisest küljest on Squarespace ideaalne teie toodete sära laskmiseks – kuid rakenduste poe puudumine paneb selle Wixi taha.

Lisateave

 • Kas soovite veebis müüa? Lisateavet leiate meie Wixi e-kaubanduse arvustusest
 • Vaadake meie ruutkeskuse poodide ülevaadet, et näha, kas see on olemas’s on teie e-poe jaoks õige valik

5

Blogimine: kumb on parem veebis postitamiseks?

Kui sa’sul on midagi öelda… Ütle seda! Need blogimisriistad tagavad teie hääle kuulmise.

Kuigi Wixil on sisseehitatud ajaveebi tööriistad, näiteks ajaveebi postitused, kanalid, galeriid ja e-posti kampaaniad, kui soovite oma ajaveebi jaoks parimat,’väärt lisades oma saidile tasuta Wix Blog’i rakenduse.

Wixi ajaveebirakendusWix Blog’i rakenduse lisamine oma veebisaidile annab teie ajaveebi loomiseks ja käitamiseks rohkem jõudu.

Wixi blogirakendus võimaldab teil lisada ka mitu kirjutajat, on varustatud stiilsete paigutustega ja lubab isegi liikvel olles postitada. See’s täiesti tasuta, ja ülilihtne oma saidile lisada – see võtab vaid klõpsu!

Muidugi on ruut Ruum koos kõigi selle sisseehitatud geniaalsete blogimisriistadega, näiteks mitme autori panus, plaanitud jagamine ja kategooria tugi. Kvaliteetse kujundusega Squarespace sobib ideaalselt kõigile, kes kasutavad oma blogipostitustes palju fotograafiat või graafikat.

Wix vs ruut: ajaveeb – kohtuotsus

Ruuturuum on parem blogimiseks. Selle funktsioonid on Wixi pakutavatest pisut keerukamad, ehkki mõlemad on endiselt head võimalused. Mis kõige tähtsam, kogu ruut’ajaveebitööriistad on sisseehitatud, samas kui Wix tugineb rakendusele selle võimsamate funktsioonide osas.

Lisateave

 • Parima blogimise alustamiseks lugege meie parimate ajaveebiplatvormide ülevaadet

6

Turundus: kuidas saate oma saiti kasvatada?

Don’ärge olge häbelik – veenduge, et karjuksite oma veebisaidi kohta tipptasemel turundusriistadega.

Teie saidi turundamine Wix-iga

Looge, kohandage ja käivitage e-posti kampaaniaid, seejärel jagage neid oma suhtlusvõrgustikes, saatke infolehti, jälgige oma statistikat ja palju muud Wixiga’s E-posti turunduse tööriistad. Kui see’sellest ei piisa, saate laiema vaatajaskonna kaasamiseks lisada selliseid rakendusi nagu Facebook Like Popup.

Üks Wixist’S peamised turundusfunktsioonid on Wixi e-posti turundus, mis võimaldab teil oma veebisaidi, ajaveebi või ettevõtte reklaamimiseks e-posti kampaaniaid korraldada. See hõlmab järgmisi funktsioone:

 • Kohandatavad stiilid – muutke oma fonti, tausta ja palju muud
 • Kontaktide integreerimine – lisage ja säilitage oma kontakte’ üksikasjad
 • Statistika jälgija – vaadake, kui palju inimesi teie e-kirju avab, vaatab ja klõpsab
 • Sotsiaalmeedia tööriistad – jagage kampaaniaid kõigil sotsiaalsetel platvormidel

Wix Email Marketing’i tasuta versioonil saate saata kuni 5000 e-kirja kolme kampaania jooksul. See limiit nullib iga kuu ja seal’s pole uuendamise survet.

Kui soovite oma kampaaniate arvu suurendada, siis teie’Peate minema oma Wixi e-posti turunduse juhtpaneelile ja minema üle tõuseplaani. Wix tõuseb on Wix’s kõik-ühes ärilahendus, mõeldud teie töökoormuse automatiseerimiseks.

Wix Ascendi abil saate veelgi paremaid turundusriistu – näiteks saate käivitada e-posti, sotsiaalseid ja videokampaaniaid.

wix shoutout meiliturundusWix’e-posti turundusteenused võimaldavad teil kohandatud e-kirju luua vaid mõne hiireklõpsuga.

Ruuturuum’s turundusriistad

Samal ajal aitab Squarespace silma paista oma silmapaistvate kohandatud uimastamise e-kampaaniate abil. Kombineerige need integreerimisega sellistesse sotsiaalmeediaplatvormidesse nagu Facebook ja Twitter ja kontrollige nende mõju sisseehitatud analüüsi abil.

Ruuduruumis on kõik-ühes platvorm, mida nimetatakse Ruuturuumi e-posti kampaaniad. See integreerub täielikult teie veebisaidiga, pakkudes sujuvamat teenust kogu teie kaubamärgi ulatuses.

ruutaruumi e-posti turundusRuuturuum’S-posti kõik-ühes-e-turunduse platvorm on loodud selleks, et aidata teil saata ilusaid ja brändiga seotud e-kirju.

Erinevalt Wixist’e-posti kampaania lisandmoodul, ruuturuumi e-posti kampaaniad seda ei tee’teil pole tasuta versiooni. Selle asemel, saate prooviperioodi, mis võimaldab teil kokku saata kolm kampaaniat, ühe kampaania kohta 50 000 saadetist.

Prooviversioonil pole ajapiirangut, kuid üks kord teie’saatsite oma kolm kampaaniat, sina’Peate uuema versiooni saatma. Ruuturuumi meilikampaaniatel on neli hinnakava, iga-aastase arve esitamisel vahemikus 5–48 dollarit kuus.

On ruut’S-posti turundusplatvorm, mis on oma hinda väärt? Siin on mõned asjad, mida saate sellega teha:

 • E-kirjade mustandite importimiseks oma veebisaidilt sisu importimine
 • Saatke tellijatele automatiseeritud e-kirju
 • Valige üle 30 stardipaigutuse hulgast
 • Hallake oma turundust liikvel olles redigeerimise abil
 • Jälgige oma kampaaniaid’ edu integreeritud analüüsi abil

Seal’Ei saa eitada, et saate Squarespace’ist täheteenust’e-posti turundus. Kui aga Ruuturuum’teenus seda ei tee’märkige ruudud, saate selle asemel integreerida MailChimpiga.

Wix vs ruut: Turundus – otsus

Wixil on paremad turundusfunktsioonid. Võite selle e-posti turundussüsteemi kasutada tasuta nii kaua kui soovite, samas kui Squarespace piirab teid enne versiooniuuenduste tegemist ainult kolme kampaaniaga. Wixil on ka valik rakendusi, et vajadusel oma turundust laiendada.

7

SEO: mis saab parema asetuse?

SEO tähistab otsingumootori optimeerimist, ja osutab protsessidele, mis aitavad teie veebisaidil Google’is kõrgemal kohal olla’otsingutulemite lehed.

Teie veebisaidi optimeerimisele lähevad kõikvõimalikud asjad, sealhulgas märksõnade ja metapealkirjade määramine. Don’Ära muretse, kui sina’pole neist kunagi kuulnud – just siin saavad meie veebisaidi ehitajad aidata.

Nii Wix kui ka Squarespace on olemas sisseehitatud SEO tööriistad et aidata teil oma veebisaiti täiustada’s paremusjärjestus. Nende hulka kuuluvad mobiilsed tundlikud lehed, optimeeritud pealkirjad ja piltide alttekstid.

Wixil on ka SEO Guide, kust leiate palju juhendeid ja kasulikku teavet oma saidi seadistamise kohta’SEO ja arendage seda siis teie veebisaidi kasvades välja. See on super algajasõbralik ja sobib suurepäraselt ka kõige närvilisematele algajatele.

Ja see’ei ole kõik Wixi pakkumised – võite kasutada ka Wix SEO Wizit isikupärastatud järkjärgulise plaani saamiseks. Sisestad lihtsalt sellise teabe nagu saidi nimi ja eesmärk, lisate mõne märksõna ja Wix teeb ülejäänu. See’Seda on lihtne jälgida ja see seab teid edu saavutamisele.

Ruuturuumi on sisse ehitatud suurepärased SEO tööriistad, ja selle abikeskuses on SEO kontrollnimekiri, mida saate jälgida. Teil on kõik, mida vajate Squarespace’i õnnestumiseks, ja see pakub SEO-d väga põhjalikult, et aidata teil sellega toime tulla..

Ruuturuumi siiski pole’t nii algaja sõbralik kui Wix, ja ei tee seda’teil pole sama isikupärastatud SEO-teekonda, mida Wix pakub.

Wix vs ruut: SEO – kohtuotsus

Wix sobib SEO jaoks paremini. Selle interaktiivne, kohandatud ja algajasõbralik SEO Wiz loob teid edu saavutamiseks ning selle ulatuslikud ressursid on kasulikud nii pikaajaliselt kui ka alustamiseks. Ruuturuumil on hea SEO, kuid see on nii’Esmakordsete jaoks on see hirmutavam.

Lisateave

 • Lisateavet Wixi veebisaidi reklaamimise kohta leiate meie saidist Wix SEO ülevaade
 • Loe meie Ruuturuumi SEO ülevaade selle ehitaja pakutavate üksikasjade kohta
 • Kuuldud kuulujutud võite’t auaste koos veebisaidi ehitaja? Loe meie Veebisaidi koostaja SEO vs WordPress SEO võrdlus, et need probleemid lõpetada

8

Abi ja tugi: kellel on parem abikäsi?

Wix pakub tuge e-posti, foorumite, sotsiaalmeedia, spetsiaalse tugikeskuse ja telefoni teel (saadaval PST-st kella 18–17). Praegu pole ühtegi vestluse funktsiooni saadaval.

Lisaks foorumi ja teadmiskeskuse pakkumisele on ruudus ka reaalajas vestluse funktsioon (esmaspäevast reedeni kella 3–18 EST) ja ööpäevaringselt meilisõnumitele vastamise meeskond. Seal’Praegu pole telefonitugi saadaval, kuid kui vajate kiiret vastust, vastake teile’uuesti õnne – see’s Ruuturuum’poliitika, et vastata kõigile e-kirjadele 1 tunni jooksul – muljetavaldav värk!

ruudu tugiRuuduruumil on mitmesuguseid tugivõimalusi – selle abikeskuses on juhendid, videod, veebiseminarid ja foorumid või võite tugitiimiga ühendust võtta e-posti või reaalajas vestluse teel.

Nii Wixis kui ka Squarespace’is on põhjalikud abikeskused, mis on täis artikleid ja juhendeid, et teid aidata.

Wixi üks parimaid omadusi’Toetus on selle redigeerimise ajal lehel kuvatav abi. Kui jään kinni, või ära’Et teada saada, mis asi on, peate vaid klõpsama ühel ekraanil oleval väikesel küsimärgil.

wix redigeerija tugiWix’S-lehe tugi tähendab, et te ei taha’t ei pea vastuste leidmiseks isegi redaktorist lahkuma. Hankige seal töötamise ajal abiartikleid, otsige vastuseid ja leidke kasulikke näpunäiteid.

Ruuturuumi ei teki’t-il on sama toimetajatugi, kuid abikeskusega läheb see veel üks miil ära. See pakub lisaressursse, nagu veebiseminarid ja töötoad, videod ning suurepärane kogukonna foorum. Ruuturuum ei pruugi pakkuda telefoni tuge, kuid see pakub kvaliteetset teenust.

Wix vs ruut: abi ja tugi – kohtuotsus

Wixil on parem abi ja tugi. Ruuduruumist on ka palju abi ja tuge, pakkudes e-posti, reaalajas vestlust ja põhjalikku abikeskust. Kuid Wix’Leheküljeline spikker ja telefonitoe võimalus koos e-posti, sotsiaalmeedia ja abikeskuse ressurssidega annavad sellele kerge eelise.

9

Hinnakujundus ja hinna ja kvaliteedi suhe: kuhu peaks investeerima?

Enne kui sukelduda iga ehitaja analüüsi’hinnakujundusplaanid, las’Vaatame, mida nad pakuvad kuupakettide osas. Kõik loetletud hinnad tähistavad aastaplaanide kuuhindu.

Ruuturuumi pakkumised 4 lisatasu hinnakujunduskava. Mida kõrgem on plaan, seda rohkem funktsioone teile kättesaadavaks saab:

Ruut- ja hinnakujundusRuuduruumil on neli hinnakujunduskava, mis jäävad vahemikku 12–40 dollarit kuus (arveldatakse igal aastal)

Kui registreerute aastaplaaniga, saate kokku hoida vahemikus 13–25% võrreldes kuupõhise plaani sõlmimisega.

Ruuturuumi hinnakujundusplaanid Kuuplaan ($ / kuu) Aastaplaan ($ / kuu) Säästud
Isiklik 16 dollarit 12 dollarit 25%
Äri 26 dollarit 18 dollarit 31%
Basic (e-kaubandus) 30 dollarit 26 dollarit 13%
Täpsem (e-kaubandus) 46 dollarit 40 dollarit 13%

Sest 12 dollarit kuus, isiklik plaan annab teile kõik, mida vajate stiilse ja lihtsa veebisaidi loomiseks. Sellel on piiramatu ribalaius ja salvestusruum, mis on madala astme plaanide puhul ebatavaline ja näitab just seda, mida te ise näete’maksad uuesti. See plaan on kõige parem isiklikuks kasutamiseks või neile, kes alles alustavad.

18 dollarit kuus Äriplaan kaasas kõik isiklikus plaanis olevad võimalused ning tohutu hulk lisafunktsioone. Nende hulka kuuluvad reklaamihüpikud, e-kaubanduse funktsioonid ja Google’i professionaalne e-post. Nagu nimigi ütleb, on see plaan ettevõtetele kõige parem.

Põhi- ja edasijõudmise plaanid on mõeldud veebipoodide ehitamiseks ja pakuvad vastavaid funktsioone. Need hõlmavad kõiki äriplaani funktsioone, lisaks lisad, nagu 0% tehingutasud, piiramatu arv müüdavaid tooteid, varude haldamise tööriistad, tellimused, maks ja kupongid ning palju muud.

Eksklusiivne ruutmeetrisoodustus teile

Säästate 10% kui registreerute * ükskõik millisele Squarespace’i kavale meie eksklusiivse sooduskoodiga! Sisestage lihtsalt kood WBE kassas. * Kehtib teie esimese ostu või versiooniuuenduse jaoks

Lisateavet säästude kohta, mida saate teha meie Squarespace sooduskoodiga

Vahepeal, Wix’S premium-plaanid pakuvad teile seitset erinevat paketti. Neli on suunatud veebisaitidele ja kolm on e-poe plaanid:

Wixi veebisaidi hinnaplaanidWixil on neli veebisaitide ehitajate hinnaplaani, mis jäävad vahemikku 13–39 dollarit kuus.

Combo plaan 13 dollarit kuus on odavaim Wixi pakkumine. See võimaldab teil domeeni ühendada ja Wix-kuulutusi oma veebisaidilt eemaldada. Samuti saate 2 GB ribalaiust ja 3 GB salvestusruumi. See’S sobib tasuta versioonist uuemale versioonile üleviimiseks, kuid pole ideaalne pikaajaliseks kasutamiseks.

Piiramatu plaan sobib suurepäraselt vabakutselistele, maksab 17 dollarit kuus. See’See on suur versiooniuuendus vaid 4 dollari võrra rohkem, vabastades piiramatu ribalaiuse ja 10 GB salvestusruumi. Samuti saate kulutusväärtust mõne laheda rakenduse, näiteks saidi võimendusrakenduse jaoks.

22-dollarine kuu Pro-kava on Wix’s populaarseim veebisaidi plaan. Suurenenud salvestusruum ja lisaboonused, näiteks rakendus Professional Logo, muudavad selle plaani teie saidi täiustamiseks ideaalseks’veebipõhine bränding.

VIP-kava seda ei tee’t ei paku palju enamat kui Pro-plaan, kuid siiski lisatasu 17 dollarit kuus, saate prioriteetset tuge, mis tähendab, et teie probleemidele järgitakse järjekorra algusesse. Parim neile, kes saavad’ei saa oodata!

Siin’s Wixi kiire pilk’e-poe plaanid – leiate Wixi täieliku jaotuse’e-poe funktsioonid ja hinnad meie Wixi e-kaubanduse ülevaates.

wix poodide ja ettevõtete hinnakujunduskavadWixil on kolm tavalist poodide kava alates 23 dollarist kuni 49 dollarini kuus (arveldatakse igal aastal).

Need plaanid pakuvad veebipoodide mastaapsust. Nad algavad alates Ettevõtte põhiplaanil on 23 dollarit kuus, suurendades Kuu populaarseima äripiiranguteta kava jaoks $ 27 kuus, ja jõudes parima hinnaga Business VIP-kava jaoks 49 dollarit kuus.

Kui registreerute ühe- või kaheaastase plaani sõlmimiseks, saate aastas säästa vahemikus 17% kuni 38%, sõltuvalt sellest, millise paketi valite:

Wixi hinnakujunduskavad kuus
($ / kuus) 1-aastane
($ / kuus) Säästud 2 aastat
($ / kuus) Säästud
Kombineeritud 17 dollarit 13 dollarit 24% 10,50 dollarit 38%
Piiramatu 22 dollarit 17 dollarit 23% 13,50 dollarit 38%
Pro 27 dollarit 22 dollarit 19% 18 dollarit 33%
e-kaubandus * 28 dollarit 23 dollarit 18% 20 dollarit 28%
VIP 47 dollarit 39 dollarit 17% 35 dollarit 25%

* e-kaubandus esindab kolmest e-poe plaanist odavaimat Business Basicut – lisateabe saamiseks lugege meie Wixi e-kaubanduse ülevaadet

Kui võrrelda Wixi ja Squarespace’i kuutasusid’s aastaplaanid, sina’Ma näen seda ruutu’Hinnad algavad Wixist vaid 1 dollariga’s odavaim plaan. Seal’pole selles üldse palju, aga saate Squarespace’is oma raha eest rohkem’madalama taseme plaanid, kui teete Wixiga.

Näiteks annab Squarespace teile isikliku paketiga 12 dollarit kuus piiramatu ribalaiuse ja salvestusruumi, samas kui Wix avab oma $ 17 kuus piiramatu ribalaiuse ainult piiramatu plaaniga. Sina võitsid’t ei leia Wixis piiramatut salvestusruumi’s plaanid.

Kui soovite saidi tasuta üles ehitada, on Wix ilmselge valik. Selle tasuta plaan sobib suurepäraselt alustamiseks – siiski me ei’t ei soovita sellel pikaajaliselt püsida. Teie saidil kuvatavate kuulutuste korral a “wix.com” alamdomeen ja piiratud ressursid, muudab tasuta plaan tõeliselt professionaalse ilmega saidi loomise võimatuks.

Vahepeal ruutu ei tehta’t ei paku tasuta plaani. Selle asemel, sellel on 14-päevane tasuta prooviversioon. See on suurepärane võimalus proovida, kas Squarespace on teie jaoks õige ehitaja ja kas te ei tee seda’Makse üksikasjad pole vaja sisestada, välja arvatud juhul, kui otsustate tasulisele plaanile registreeruda.

Wix vs ruut: hinnakujundus ja hinna ja kvaliteedi suhe – kohtuotsus

Wix on üldiselt parem hinna ja kvaliteedi suhe. Ruuturuum’Plaanid kajastavad selle kvaliteetset toodet, kuid Wixil on laiem tellimuste valik, mis muudab iga eelarve jaoks ideaalse plaani leidmise lihtsaks. Mõlemad on skaleeritavad, ehkki Wixi kliendid võivad vajada uuendamist sagedamini kui Squarespace.

Lisateave

 • Wixi kiusatus’s hinnaplaanid? Loe meie Wixi hinnakujundusülevaade et teada saada, milline plaan sobib teile kõige paremini
 • Tutvu meiega Ruutaruumi hinnakujundus selle plaanide ja hindade põhjalikuks uurimiseks

Wix vs Squarespace: meie üldvõitja

See artikkel on uurinud kõiki Wixi ja Squarespace’i plusse ja külgi nende omadustest kuni kasutusmugavuse, kujunduse ja muu jaoks. Nüüdseks peaks teil olema hea idee, kas Wix või Squarespace on teie jaoks parem.

Wixit saab kasutada igaüks, samas ruuturuumi’Klanitud kujundused vajavad suuremat tehnilist enesekindlust. Wix on kiire ja lihtne kasutada, võimaldades teil kiiresti luua uimastamise saidi. Seevastu Squarespace võtab harjumiseks kauem aega, nii et teie’Vajan oma saidi täiustamiseks rohkem aega.

Ruuturuum on ideaalne reklaamide jaoks, blogijad ja kaunid kujundused. Teisest küljest on Wix kõige parem algajatele, veebimüüjatele ja neile, kellel on eelarve. See’on hõlpsamini kasutatav, sellel on tasuta plaan ja suur rakendusturg, samas kui Squarespace pakub keerukamaid, ettevõttesiseseid kujundusi ja funktsioone.

Kokkuvõtteks võib öelda, et siin on meie ülaltoodud võrdluse kokkuvõtlik tabel. Meie’Tabeli all on mõned mõtted:

Kategooria & Võitja Wixi ruut
Kasutuslihtsus
Võitja: Wix
Wix on tänu lihtsale pukseerimisredaktorile väga algajasõbralik. Wix ADI tähendab, et teil võiks olla veebisait pärastlõunal. Ruuturuumi on tehnilisem kasutada kui Wixit. Harjumine võtab kauem aega, seega nõuab kannatlikkust ja / või tehnilist enesekindlust.
Disaini paindlikkus
Võitja: ruut
Wixil on üle 500 malli, mille vahel valida. Nemad’uuesti atraktiivne ja hõlpsasti kohandatav, kuid saate seda teha’t vahetage, kui teie sait on aktiivne. Ruuturuumil on turul parima kvaliteediga mallid. Selle vahemik on väiksem kui Wixil, kuid malle saate igal ajal vahetada.
Funktsioonid & Tööriistad
Võitja: Joonistamine
Wixil on palju sisseehitatud funktsioone, mis hõlmavad kohandamist, poodimist, turundamist ja palju muud. Täiendavate funktsioonide jaoks võite kasutada ka Wix App Market’i rakendusi. Kogu ruut’s funktsioonid on sisseehitatud ja nemad’uuesti parima kvaliteediga funktsioone turul. Ruuturuumi ei teki’Teil pole rakenduste turgu, kuid sellel on palju erinevaid ettevõttesiseseid tööriistu.
Pood
Võitja: Wix
See’Veebipoodi on lihtne oma Wixi veebisaidile lisada. Kui lisate rakendusi nagu Ecwid, saate oma saidile veelgi rohkem jõudu lisada. Squarespace on sisseehitatud kõik oma poodiriistad ja sobib suurepäraselt toodete tutvustamiseks.
Blogimine
Võitja: ruut
Wixil on sisseehitatud põhilised blogimisriistad, aga teie ise’d võimsamate funktsioonide jaoks tuleb kasutada rakendust Wix Blog. Squarespace’is on mul kasutamiseks saadaval muljetavaldav hulk blogimisriistu.
Turundus
Võitja: Wix
Wix’Turundusvahenditeks on SEO, oma e-posti turundussüsteem ja kõik-ühes ärilahendus Wix Ascend. Ruuturuumi juurde kuuluvad sellised turundusriistad nagu SEO, sotsiaalse meedia integreerimine ja oma e-posti platvorm.
SEO
Võitja: Wix
Wixil on sisseehitatud SEO tööriistad, lisaks põhjalikud tugiressursid, mis juhendavad teid oma veebisaidi optimeerimisel. Wix SEO Wiz on algajatele sõbralik, interaktiivne ja loob isikupärastatud samm-sammulise plaani, mida järgida. Squarespace’il on sisseehitatud SEO tööriistad kasutamiseks ja see on kujundanud oma lehed SEO-sõbralikuks. Sellel on teid abistavad tugiressursid, mis on põhjalikud, kuid esmakordse kasutuselevõtu jaoks võivad olla hirmutavad.
Abi & Toetus
Võitja: Wix
Wix pakub telefoni, e-posti ja sotsiaalmeedia tuge, lisaks põhjalikke teadmisi. See pakub teile ka lehetoimetaja tuge. Squarespace pakub väikest, kuid kvaliteetset tugiteenust reaalajas vestluse ja e-posti teel, lisaks põhjalikku abikeskust juhendite, videote, veebiseminaride ja foorumiga.
Hinnakujundus & Raha väärtus
Võitja: Wix
Wixil on seitse hinnaplaani, mis jäävad vahemikku 13–39 dollarit kuus (arve esitatakse igal aastal). Samuti on sellel tasuta plaan, mille peal saate viibida nii kaua kui soovite. Kõigil tasulistel plaanidel on 14-päevane raha tagasi garantii. Squarespace’il on neli hinnaplaani, mis jäävad vahemikku 12–40 dollarit kuus (arve esitatakse igal aastal). Seda ei tehta’Teil pole tasuta paketti, kuid kõigil tasulistel plaanidel on 14-päevane tasuta prooviversioon, ilma et oleks vaja makse üksikasju.

Wixi ja Squarespace’i erinevuste mõistmine on oluline, et saaksite otsustada, millist veebisaidi koostajat kasutada.

Peaksite kasutama Wixit…

Sina’olete algaja või soovite kiiresti võrku pääseda. Wix on oma tasuta kava abil odavalt ja probleemideta veebisaidi loomise viis, samas kui selle disainilahenduste ja funktsioonide valik tagab, et teie sait näeb välja professionaalne, isegi kui te selle ühel pärastlõunal piitsutasite.

Kui kasutate ruutu, peaksite kasutama ruutu…

Sina’uuesti loominguline, vähese aja või tehnilise enesekindlusega. Ruuturuum’Kavandid on parimad ümber ja selle omadused sobivad üles. Sellega harjumine võtab siiski natuke aega, nii et sellega’see pole ideaalne algajatele ega kõigile, kes soovivad kiiret ja lihtsat veebisaiti.

Keda me üldiselt soovitame??

Üldiselt soovitame Wixi üle ruuturuumi kasutada. On kolm peamist põhjust, miks Wix peaks olema teie valik: seda’s on lihtsamini kasutatav, annab teile rohkem loomingulist vabadust ja pakub laiemat lisatasu plaanide valikut kui Squarespace. Muidugi, ruuturuum on ideaalne reklaamide jaoks – kuid Wixis on midagi kõigile.

Wixiga’seal on suur tugi, suur rakenduste turg ja interaktiivne SEO’miski ei takista isegi kõige närvilisemad tehnofoobid hüppamast jalad esmalt veebisaitide maailma.

Hea uudis on see, et te ei tea’t peavad kohe otsustama. Wixil on tasuta plaan ja Squarespaceil on 14-päevane tasuta prooviversioon – ega küsi teilt makse üksikasju, nii et võite enne nullrõhuga ostmist ohutult proovida. Andke neile mõlemale võimalus minna, ehitage hoone üles ja tulge tagasi, et anda meile teada, kuidas te hakkama saite!

Wix vs ruut: KKK

Kes peaks Wixit kasutama?

Wix on parim kõikehõlmav veebisaitide koostaja. See’Fantastiline nii väikeettevõtete kui ka isiklike saitide jaoks, uhkeldades hulgaliselt uskumatute funktsioonide ja tööriistadega, mis sobivad kõigi võimete jaoks. Meie’d isiklikud näevad Wixi keskmist kasutajat lootustandva ettevõtjana või üksikisikuna, kes soovib maailmale oma töid näidata.

Kes peaks ruutu Ruutu kasutama??

Ruuturuum on loodud loomemajanduse jaoks. Selle teemad võivad muuta keskmise Joe’veebisaidil midagi, mida teie kaaslased arvavad professionaalseks veebidisaineriks’s kokku pandud. Fotograafid, kunstnikud ja graafilised disainerid peaksid kõik kasutama ruutu Ruumi, kas nad tahavad oma töid tutvustada või oma kunsti müüa.

Millist veebisaidi ehitajat on lihtsam kasutada: Wix või Squarespace?

Wix on võitnud kasutusmugavuse osas. See on puhas veebisaidi koostaja koos WYSIWYG (see, mida näete, see, mida saate) redigeerijaga. Ruuturuumi pole’Mõlemat pole raske kasutada, kuid Wixil on selles võistluses kindlasti oma eelis.

Võrdle kasutusmugavust ja palju muud meie Parimad veebisaitide ehitajad.

Kellel on paremad mallid: Wix või Ruuturuum?

Ruuturuumis on parimad kujundused. Kui sa’Ainuüksi numbrite vaatamisel on Wixil pakkuda rohkem malle kui Squarespace, kus on üle 500 malli kujunduse. Kuid vaatamata väiksema pakkumise pakkumisele, Squarespace’mallid on paindlikumad, kohandatavad ja ilusad – sobivad suurepäraselt iga lootustandva loomega!

Kas Wix või Squarespace on raha eest soodsam?

Meie uuringute kohaselt on Wixi hinna ja kvaliteedi suhe palju parem kui Squarespace. Saate seda tasuta kasutada nii kaua kui soovite, ehkki peate oma saidil Wix-reklaamidega vastu panema. Neist lahti saamiseks peate tegema vaid Wixi versiooniuuenduse’S odavaim kuuplaan hinnaga 13 dollarit kuus. Kui Squarespace’is on tasuta prooviversioon, kestab see ainult 14 päeva, pärast mida saate seda teha’Peate maksma vähemalt 12 dollarit kuus, et koos nendega oma saiti ülal pidada.

Millisel veebisaidi ehitajal on parem klienditugi?

See’Sellele on lähedane üleskutse, kuid Wix piirdub sellega veel kord. Peate meeles pidama, kuidas soovite oma veebisaidi loomise teekonna kaudu tuge saada: kui soovite abi teadmistebaasi kaudu, Wix’s on väga laiahaardeline, kuid kui arvate, et eelistaksite vestlust, saab seda funktsiooni pakkuda ka ruut Squarespace.

Milline on SEO jaoks parem: Wix või Ruuturuum?

Wix hindab meie võrdlustabelis SEO jaoks tugevat 5/5, ruutude ruut tuleb 4/5. Google’is’s Veebimeistri juhised, Wixit on WordPressi kõrval mainitud kui otsingumootorisõbralikku, nii et teil on parimate kinnitus, et teie Wixi sait võib selle paremusjärjestuse moodustada!

Meie võrdlusest oli abi?

Veebisaidi ehitaja eesmärk on pakkuda teile ausaid andmeid. Seda’Seetõttu viime läbi oma uurimistöö ja saame otsese, isikliku ülevaate. Lisateabe saamiseks klõpsake siin.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map