Porovnanie 5 hlavných doplnkov vstupnej stránky WordPress

Ako neprofesionálny webový vývojár ste sa museli raz oboznámiť s desiatkami príručiek, kníh a učebných materiálov online, aby ste sa naučili, ako navrhovať kód. Vtedy bolo vytváranie stránok od začiatku prísne pokusom a omylom. Výsledkom je, že môže ľahko trvať niekoľko hodín alebo dokonca dní, kým dosiahnete web, ktorý si vizualizujete vo svojej hlave.


Aj keď navrhovanie vašich webových stránok pomocou kódu je stále rovnako prospešné ako dnes, v dnešnej technológii to už nie je potrebné. Všetko, čo musíte urobiť, je použiť nástroj na vytváranie webových stránok typu drag-and-drop alebo integrovať CMS do svojej domény, ak chcete, aby sa profesionálne vyzerajúca webová stránka spustila a spustila..

Čo sa týka flexibility, škálovateľnosti a jednoduchosti použitia, WordPress je jednou z najlepších možností pre začiatočníkov aj veteránov. Je pravda, že jeho vstavané možnosti prispôsobenia motívov a štýlov sú dosť obmedzené. Ale s externým doplnkom vstupnej stránky môžete vytvoriť predajnú stránku presne podľa svojich predstáv – všetko v priebehu niekoľkých minút.

Nižšie je päť najlepších z najlepších doplnkov pre vstupnú stránku WordPress.

1. OptimizePress

Web: https://www.wpbeaverbuilder.com/ – Cena: zadarmo / 99 dolárov za prémiové šablóny a moduly

Ak chcete svoju stránku upraviť a zároveň zachovať základné aspekty dizajnu od svojej aktuálnej témy, potom je pre vás Beaver Builderova Lite verzia tým pravým doplnkom. Po inštalácii môže ľubovoľnú stránku úplne upravovať pomocou rozhrania drag and drop.

Ak chcete spustiť editor Beaver Builder, prejdite na informačný panel WordPress a kliknite na položku „Stránky“ > ‘Všetky strany.’ Umiestnite kurzor myši na stránku, ktorú chcete upraviť, a kliknite na položku Tvorca stránok. Prípadne môžete otvoriť stránku a kliknúť na kartu Tvorca stránok v editore WordPress.

V editore hlavnej stránky môžete pridať riadky s premenlivými stĺpcami a potom pridať rôzne prvky stránky pomocou „modulov“ a miniaplikácií WordPress. Takto pracuje Beaver Builder v skratke.

Ak napríklad chcete pridať oblasť obsahu s dvoma stĺpcami, kliknite na položku Rozloženie riadkov, vyberte 2 stĺpce a potom ju potiahnite na požadované miesto na svojej stránke..

Na svoju stránku sa tým pridajú dve nové oblasti obsahu vyznačené modrými bodkami. Vlastnosti jednotlivých stĺpcov môžete upraviť kliknutím na ne.

Pri pridávaní prvkov obsahu do týchto riadkov potom máte tri možnosti: základné moduly, rozšírené moduly a widgety WordPress..

V časti Základné moduly môžete pridávať rôzne fotografie, text, zvuk, video a vlastné prvky HTML. Pri pridávaní riadkov ich jednoducho presuňte do jednej z oblastí stĺpca, ktorú ste vytvorili.

Pozoruhodné vlastnosti:

  • Prémiové moduly a šablóny – Ak môžete investovať aspoň do štandardného balíka, môžete získať prístup k prémiovým modulom & šablóny, ktoré vám pomôžu bez námahy okoreniť vaše webové stránky.
  • Použiteľné s akýmkoľvek motívom WordPress – Beaver Builder vám umožňuje vykonať úpravy stránok bez toho, aby ste úplne transformovali svoju aktuálnu tému WordPress.
  • Úspora riadkov a modulov – Nakoniec vám Beaver Builder umožňuje ukladať riadky a moduly, ktoré ste predtým vytvorili alebo použili. To vám umožní ušetriť čas v prípade, že ich budete musieť znova použiť.

3. Tvorca stránok elementu

Web: https://siteorigin.com/page-builder/ – Cena: 29 dolárov za 1 web

Doplnok Page Builder od SiteOrigin je ďalším schopným tvorcom vstupnej stránky, najlepšie sa však opíše ako základná súčasť väčšieho ekosystému WordPress. Najskôr je potrebné nainštalovať samostatný balík SiteOrigin Widgets, aby ste mohli naplno využiť vizuálny nástroj na tvorbu stránok. Môžete tiež nainštalovať doplnok SiteOrigin CSS a Installer na ďalšie rozšírenie funkcií, ale pokiaľ ide o vytváranie vstupnej stránky, tieto sú voliteľné..

Po inštalácii môžete spustiť nástroj na tvorbu stránok tak, že prejdete do editora WordPress a kliknete na kartu „Tvorca stránok“.

Aj keď môžete vykonať dôkladné úpravy bez toho, aby ste opustili hlavný editor WordPress, mali by ste použiť „Živý editor“ na zobrazenie vašich zmien v reálnom čase. Stačí kliknúť na tlačidlo „Živý editor“ na hlavnej lište nástrojov.

Live Editor vám umožňuje pridávať riadky, používať preddefinované rozloženia alebo integrovať funkcie na svoju stránku pomocou widgetov.

Pozoruhodné vlastnosti:

  • Vysoká rozšíriteľnosť – Tvorca stránok sa môže na povrchu javiť ako nevýrazný, ale sada doplnkov SiteOrigin je o škálovateľnosť vyššia ako ostatné. Je to vďaka vizuálnemu editoru CSS, inštalátoru doplnkov a množstvu prémiových doplnkov, ktoré si môžete samostatne stiahnuť z webovej stránky SiteOrigin..
  • Náhľady naživo – SiteOrigin vám umožňuje prepínať medzi režimami stolných počítačov, mobilných telefónov a tabletov a zobrazovať ukážku stránok na rôznych veľkostiach obrazovky.

5. KingComposer

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me