WordPress için En İyi 5 Forum Eklentisini Karşılaştırın

Kabul edelim, WordPress’teki yerleşik topluluk yönü cansız.


Elbette, kayıtlı kullanıcılar ve konuklar – ayarlarınıza bağlı olarak – yayınlara yorum bırakabilir. Ancak bu, kullanıcıların bir parçası olmak istedikleri büyüleyici bir topluluk deneyimine bile yakın değil.

Forum eklentileri devreye giriyor.

Web Sitenize Neden Forum Bölümü Eklemelisiniz??

Web sitenize bir forum bölümü eklemek bir dizi avantaj sağlar. Hedef kitlenizle etkileşim kurmanın ve onlara aidiyet duygusu vermenin harika bir yoludur. Ayrıca, web sitenize günlük olarak topluluk güdümlü içerik akışı sağlayabilir.

Çevrimiçi topluluğunuza katılım arttıkça, kullanıcılar geri dönmeye ve diğer herkesin söylediklerine yanıt vermeye veya tepki vermeye daha zorlanır.

Neyse ki WordPress kullanıcıları için, en iyi eklentilerin çoğuna resmi WordPress kütüphanesinden erişilebilir. Bu sadece hangisinin ihtiyaçlarınıza uygun olduğunu ve markanıza mükemmel şekilde uyduğunu belirleme meselesidir..

En iyi kararı vermenize yardımcı olmak için, WordPress sitenizde kullanabileceğiniz en iyi forum eklentilerine daha yakından bir bakış:

1. BuddyPress

site: www.designwall.com/guide/dw-question-answer-plugin/

Topluluk hedefiniz kullanıcıların benzersiz sorunlara çözüm bulmalarına izin vermekse, DW Sorusu & Cevap sizin için bir eklentidir. Adından da anlaşılacağı gibi, hızlı bir şekilde bir Q&Sitenizdeki bir bölüm.

Etkinleştirdikten sonra, otomatik olarak bir Soru Listesi Sayfası ve kullanıcıların sorulara göz atabileceği veya kendi sorularını gönderebileceği Soru Sor Sayfası verilir. Manuel soru onayını, durum simgelerini ve varsayılan kalıcı bağlantı yapısını etkinleştirme gibi bu sayfaların ayarlarını değiştirmek de kolaydır..

Bir kullanıcının bakış açısından, DWQA’nın bir başka avantajı da kullanılabilirliğidir. Soru Sor sayfası hızlı yüklenmekle kalmaz, aynı zamanda herhangi bir temayla iyi uyum sağlar. Ayrıca kullanıcıların resim ve alıntı eklemesine olanak tanır.

Önemli Özellikler:

  • Uzantılar – DWQA, düzgün özellikler uygulamak için kullanabileceğiniz çeşitli uzantılarla birlikte gelir. Buna bir büyük şerit, katıştırılabilir sorular, captcha ve diğer birçok özel widget dahildir.
  • Kategoriler – Soruları kategoriler halinde düzenlemek, sizin ve kullanıcılarınızın işini kolaylaştıracaktır. DWQA ile, istediğiniz sayıda kategori ve ilgili konular için alt kategoriler oluşturabilirsiniz.
  • Markalı E-postalar – Marka bilinci oluşturma amacıyla, e-posta bildirimleri için özel bir logo ve adres ekleyebilirsiniz. “Sorular” a gidin > ‘Ayarlar > Features E-postalar ‘bu özelliklere erişmek için.

3. CM Yanıtları

site: bbpress.org/

bbPress, sosyal ağlar yerine tartışmalara odaklanan basit bir eklentidir. Üst bölümler, görünürlük ve açık durum gibi özelliklere sahip forum bölümleri yayınlamanıza olanak tanır.

Temel kural, sitenizdeki her içerik kategorisi için özel tartışma panoları oluşturmaktır. Forumlarınız ayarlandıktan sonra kullanıcılar konu ve yanıt gönderebilir. Daha sonra etkinliklerini ana kontrol panelinden Konular ve Yanıtlar bölümlerinde izleyebilirsiniz..

Önemli Özellikler:

  • Derinlik Ayarları – BbPress için kullanılabilir gelişmiş ayarlara erişmek için WordPress kontrol paneline gidin ve ‘Ayarlar’a gidin > ‘Forum. Burada anonim gönderme, düzeltmeler, abonelikler ve daha pek çok özellik etkinleştirebilirsiniz.
  • Eksiksiz bütünleşme – bbPress, WordPress kurulumunuzla hızlı ve sorunsuz bir şekilde entegre olacak şekilde tasarlanmış hafif bir eklentidir. Bu yaklaşımın tek dezavantajı, özellikle deneyimsiz site sahipleri için kişiselleştirmenin zor olabilmesidir..

4. wpForo

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me