Mal by som si kúpiť doménové meno od mojej webhostingovej spoločnosti?

WordPress ponuky


Je lepšie kúpiť si doménové meno od webhostingovej spoločnosti alebo od registrátora doménových mien? Toto je platná otázka – najmä ak sa chystáte spustiť úplne prvý web.

Oba prístupy majú samozrejme svoje klady a zápory, ale ako vo väčšine vecí aj dnes je diabol v detailoch. Na základe vašich konkrétnych požiadaviek môže byť získanie názvu vašej domény od spoločnosti poskytujúcej webhosting skvelým nápadom … Ale nie vždy.

Pozrime sa na to podrobnejšie. Tu je dôvod, prečo by ste nemali a nemali by ste si kupovať názov domény od svojej webhostingovej spoločnosti.

“Čo to vlastne je?”

Len aby sme sa uistili, že sme na rovnakej stránke (v prípade, že si nie ste úplne istí, o čom tento článok je):

Ak ste na trhu s doménovým názvom webovej stránky, budete samozrejme potrebovať aj webhosting. Preto môžete zvoliť dva hlavné prístupy: Buď (A) získať názov domény a hosting od dvoch samostatných spoločností, alebo (B) získajte ich od jednej spoločnosti – vášho hostiteľa webu.

Je zaujímavé, že takmer všetci vedúci registrátori doménových mien teraz ponúkajú aj webhostingové služby. To znamená, že aj keď idete do spoločnosti, akou je napríklad GoDaddy, ktorá je známa predovšetkým registráciou domén, stále môžete ísť s balíkom hostingu a domén..

Môžete však robiť aj veci opačným smerom. Môžete ísť do známej hostiteľskej spoločnosti a získať od nich rovnaký balík.

Kľúčové faktory, ktoré je potrebné pri rozhodovaní zohľadniť

Medzi najvýznamnejšie faktory patria:

 • cena
 • pohodlie a to, čo chcete urobiť s názvom vašej domény
 • čo by sa mohlo pokaziť? Aka bezpečnosť a kvalita.

Zoberme si to zhora:

1. Cena

Čo je lacnejšie? Nákup názvu domény od webhostingovej spoločnosti alebo od registrátora názvu domény?

Stručne povedané, získanie doménového mena a hostingu z toho istého miesta môže byť síce lacnejšie, ale záleží to na konkrétnej spoločnosti, ktorú si vyberiete.

Na predstavenie cien, o ktorých hovoríme, uvádzame stručnú tabuľku, v ktorej sú populárnejšie registrátori domén a hostingové spoločnosti, ktoré ponúkajú:

Ceny za registráciu doménových mien registrátor
.com
.netto
.org
.ko
.xyz
.klub
Choď oci$ 11,99$ 11,99$ 7,99$ 11,99$ 0.99$ 9,99
Namecheap$ 10,69$ 12,88$ 12,48$ 6,88$ 0,88
Dreamhost$ 11,95$ 13,95$ 13,95$ 24,95$ 2,95$ 19,99
SiteGround$ 14,95$ 14,95$ 14,95$ 29,95$ 12,95$ 14,95

A tu sú vstupné ceny hostingu s rovnakými spoločnosťami:

 • Choď oci: 3,99 dolárov mesačne = 47,88 dolárov ročne
 • Namecheap: 9,88 dolárov ročne
 • Dreamhost: 7,95 dolárov mesačne = 95,40 dolárov ročne
 • SiteGround: 3,95 dolárov mesačne = 47,40 dolárov ročne

Teraz je zaujímavá časť: Uvádzame ceny za registráciu domén u každej spoločnosti, ak od nich získavate aj svoj hosting:

 • Choď oci: zadarmo (pre počiatočné registračné obdobie)
 • Namecheap: štandard (0,88 dolárov a viac, v závislosti od TLD)
 • Dreamhost: zadarmo (pre počiatočné registračné obdobie)
 • SiteGround: štandard (12,95 dolárov a viac, v závislosti od TLD)

Ako to čítať:

 • Ak napríklad získate názov domény .com a hosting od GoDaddy, zaplatíte spolu za prvý rok 47,88 dolárov.
 • Na druhú stranu, ak dostanete rovnaký .com od Namecheap a potom vstupný hosting od SiteGround, vaša celková cena bude za prvý rok 58,09 dolárov.

Ale to nie je koniec príbehu. Zložité je, že aj keď ceny za prvý rok bývajú atraktívne, môžu sa zvýšiť, len čo príde druhý rok..

Napríklad s Namecheap môžete získať doménu .club za 0,88 dolárov a hosting za 9,88 dolárov ročne, keď prídete dverami. Ale vo vašom druhom roku sa váš účet za doménu zvýši na 10,88 dolárov ročne a hostingový účet na 38 dolárov. Dajte dohromady, to je 48,88 dolárov. Ako vidíte, veci nie sú také čiernobiele.

Aby sme to zhrnuli:

Stručne povedané, nemali by ste tráviť príliš veľa času starosťou o cenovom aspekte balíka.

Namiesto toho by ste sa mali pokúsiť zistiť, kto ponúka najlepší hosting WordPress, aký si môžete dovoliť, a až potom sa pozrieť na možnosti registrácie domén spoločnosti. Ak máte atraktívnu ponuku balíkov, môžete ich vziať na vedomie.

Napríklad, ak sa rozhodnete, že hosting programu SiteGround je to, čo chcete, ďalším krokom by malo byť overenie cien za registráciu doménového mena v službe SiteGround. Ak je táto cenovka v poriadku, môžete od nej získať názov domény aj hosting. Ak nie, získajte doménu od niekoho iného.

SiteGround je tu samozrejme iba príkladom. To platí rovnako pre akúkoľvek inú spoločnosť.

2. Pohodlie

Aka, čo chcete robiť so svojím doménovým menom, keď ho budete mať.

Najbežnejšou vecou, ​​ktorú musíte urobiť hneď, ako sa pustíte do práce s novým názvom domény, je, prirodzene, vytvorenie / spustenie webovej stránky – a budete potrebovať hostingový účet popri názve domény, aby sa to stalo.

Tu prichádza téma pohodlia. Som si istý, že to nebude prekvapujúce, ale nákup doménového mena od vašej webhostingovej spoločnosti je omnoho pohodlnejší.

Vo väčšine prípadov sa spoločnosť postará o pripojenie názvu domény a hosťovanie za vás. To znamená, že budete mať všetko nakonfigurované tak, aby spolupracovalo hneď po vybalení z krabice.

Jediné, čo chýba, bude váš web – a to dokonca nie je isté. V závislosti od spoločnosti, s ktorou sa rozhodnete hosťovať svoje stránky, môžu pre vás nainštalovať aj prázdnu verziu WordPress – to znamená, že budete musieť nainštalovať tému, niektoré doplnky a ihneď začať používať svoj web..

Na druhej strane, ak si chcete kúpiť doménové meno od samostatného registrátora, môžete byť nútení spojiť doménu a hosting sami. Je pravda, že to nie je príliš ťažké, a tím podpory v ktorejkoľvek spoločnosti by vám mal byť rád, že vám to pomôže, ale stále je to niečo, čo musíte urobiť, a nie to, aby vám niekto iný poradil..

Všeobecne platí, že získanie doménového mena a hostenia od tej istej spoločnosti bude celkovo pohodlnejšie, ak si chcete kúpiť jednu doménu, takže môžete spustiť jednu webovú stránku.

(Ak plánujete širší projekt – ten, ktorý vyžaduje hŕstku domén a rôzne verzie jedného alebo viacerých webových stránok – potom môže byť získanie vašich domén a hostenie z dvoch rôznych miest užitočnejším nastavením z hľadiska rozvoja. vám umožní ľahšie spravovať všetky tieto domény a čo sa s nimi v danom čase deje.)

Existuje ešte jedna vec, ktorá súvisí s pohodlím nákupu názvu domény od webhostingovej spoločnosti v porovnaní s registrátorom doménových mien: Nie každý registrátor a hostiteľská spoločnosť vám umožní zaregistrovať všetky existujúce domény TLD. To môže byť dôležité, ak vás zaujíma niektorý z novších generických TLD (.blog, .design, .xyz) alebo niektoré TLD podľa krajiny (.pl, .ru).

Len aby som vám dal príklad, ak si myslíte, že DreamHost má pre vás dokonalý plán hostenia, ale tiež chcete doménu webovej stránky .it pre svoju taliansku zákaznícku základňu, potom veľa šťastia: DreamHost nepodporuje túto TLD.

Ako už bolo povedané, ak hľadáte klasický .com, budete si ho môcť zaregistrovať u každého registrátora doménových mien na planéte..

3. Čo by mohlo byť zle? Aka Bezpečnosť a kvalita

V neposlednom rade je tu téma toho, čo by sa mohlo pokaziť s názvom vašej domény a nastavením hostingu.

A v podstate k tomu patrí:

Keď hovoríme o dvojici názvu domény vášho webu a nastavení webhostingu, názov domény je prvok, s ktorým je oveľa menej pravdepodobné, že nebudete spokojní..

Po prvé, doménové mená sú regulovaným trhom. Existuje organizácia s názvom Internet Corporation pre pridelené názvy a čísla ICANN, ktorá celkovo monitoruje trh a do určitej miery reguluje registrátorov domén..

Ak vezmeme do úvahy, aké doménové mená sú v skutočnosti – webové adresy, ktoré poukazujú na webové stránky a identifikujú ich (veľmi zjednodušená definícia: tu je lepšia), je veľmi neobvyklé, že doménové meno prestane fungovať naraz. ročné účty za registráciu domén, vaša doména bude fungovať v poriadku 99% času.

Príbeh s webhostingom sa však môže líšiť. Po prvé, hosting nie je žiadnym spôsobom regulovaným trhom, takže váš počet kilometrov u niektorých hostiteľov sa môže líšiť. A ak sa niekedy chcete presťahovať k inému hostiteľovi, je to oveľa jednoduchšie, ak ste si pôvodne kúpili svoje doménové meno a hosting od samostatných spoločností. Jediné, čo musíte urobiť, je iba upraviť nastavenia nameservera domény a máte hotovo (pôvodný registrátor doménových mien vás bude informovať, ako to urobiť, takže sa nemusíte obávať).

Čím viac sa samozrejme venujete správnemu rozhodnutiu o hosťovaní vopred – na základe vašich požiadaviek, na čo potrebujete hosting, aký typ webovej stránky chcete spustiť atď. – pravdepodobnejšie je, že skončíte s skvelé dlhodobé nastavenie hostenia celkovo. Tu je návod, ako zvoliť najlepší hosting WordPress.

„Povedzte mi, čo mám robiť už!“

Dobre, vždy existujú kompromisy s týmito vecami. Niektoré ďalšie výhody v jednej oblasti vás stoja menej v inej oblasti. Rovnaké pre bezpečnosť, určovanie cien atď.

Takže so všetkým, čo už bolo povedané, as prihliadnutím na všetky uvedené skutočnosti, uvádzam moje všeobecné rady:

 • Ak chceš spustite svoj prvý web WordPress na úplne nový názov domény: Získajte doménu a hosting od rovnakej spoločnosti. Začnite s hostingom – preskúmajte, čo je k dispozícii na trhu, tu je nejaká pomoc, vyberte si najlepšieho hostiteľa pre vaše potreby a potom získajte doménu od tej istej spoločnosti.
 • Ak chceš spustiť viac ako jednu webovú stránku, alebo plánujete rozšíriť svoje portfólio pomerne rýchlo: Získajte domény a hosting od samostatných spoločností. Najlepšie dve spoločnosti: všetky vaše domény od jednej a všetky vaše hostenie od druhej. Získate tak viac priestoru na pohyb a prispôsobenie nastavení v prípade, že sa vaše ciele zmenia alebo sa niečo stane.

Hovoria: „Nenechávajte všetky svoje vajcia v jednom košíku“, ale nebuďte zbláznení. Verím, že oba prístupy – nákup názvu vašej domény a hosting od rovnakej spoločnosti oproti od dvoch samostatných spoločností – majú svoje miesto a správna voľba závisí iba od vašich požiadaviek..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map