Weebly vs WordPress – výber správnej platformy

WordPress ponuky


Mal by som zvoliť Weebly alebo WordPress? je otázka, ktorú by mnohí nováčikovia, ktorí chcú začať svoju prvú webovú stránku, mali dobre zvážiť.

Ak sa pýtate, ktorá platforma je lepšia, ľahšie sa používa, ktorá má viac funkcií, ktorá je lacnejšia atď., Zostaňte naladení, pretože toto sú presne tie veci, ktoré sa chystáme preskúmať..

Ďalej sa podrobne pozrieme na Weebly vs WordPress a ukážeme najdôležitejšie vlastnosti každej platformy. Ak hľadáte kvalitný nástroj na zostavenie svojho prvého webu (alebo dokonca elektronického obchodu elektronického obchodu), čítajte ďalej!

Čo je Weebly?

Weebly je online nástroj / služba, ktorá vám umožňuje vytvárať webové stránky – aj keď nemáte skúsenosti s vývojom webových stránok ani s návrhom (proces funguje prostredníctvom praktického rozhrania drag-and-drop).

Weebly

Ak chcete používať službu Weebly, stačí sa zaregistrovať na bezplatný alebo platený účet a môžete okamžite začať pracovať na svojom webe – mať webové stránky postavené s weebly od začiatku do konca za menej ako hodinu je viac ako dosiahnuteľné.

Čo je to WordPress?

WordPress je najobľúbenejší systém na správu obsahu všetkých s trhovým podielom približne 50% až 60% a ešte pôsobivejšie sa odhaduje, že ovláda viac ako 25% všetkých webových stránok..

WordPress

Hlavným rozdielom medzi Weebly a WordPress je to, že WordPress je softvér, ktorý je možné nainštalovať na ľubovoľný webový server, zatiaľ čo Weebly je komplexná online služba, do ktorej sa prihlasujete..

Aby ste mohli používať WordPress, musíte najprv:

 • stiahnite si ho z WordPress.org (zadarmo na stiahnutie), potom ho nahrajte na server a sami si prečítajte inštalačný proces, alebo
 • povedzte tímu technickej podpory vášho aktuálneho webového hostiteľa, aby pre vás nainštaloval WordPress (jednoduchšie riešenie).

V oboch prípadoch použitie WordPressu na vytvorenie vašej stránky vyžaduje viac krokov ako použitie Weebly.

Pomysli na to takto: ak je Weebly Dokumenty Google, potom WordPress je MS Word. Nakoniec vám obidva dajú podobný výsledok, ale cesta k dosiahnutiu tohto výsledku je iná.

Poznámka: Tento príspevok porovnáva Weebly so verziou WordPress s vlastným hosťovaním (WordPress.org). Nejde o to, čo je k dispozícii na webe WordPress.com – hostovanej blogovacej platforme.

Dostupné vzory sa porovnali

Zmierte sa s tým: so svojím webom budete spokojní, iba ak bude vyzerať dobre. Toto je faktor číslo jedna pre každého vlastníka stránok (či už ho chceme alebo nechceme pripustiť), takže nie je lepšie miesto na začatie porovnávania, než keď sa pozrieme na možnosti dizajnu, ktoré sú k dispozícii vo Weebly a WordPress..

Weebly

Hneď po registrácii vám Weebly pomôže položiť otázku, na čo je vaše webové stránky zamerané.

Weebly nastaviť zameranie vašich stránok

V závislosti od vašej odpovede navrhne niekoľko optimalizovaných návrhov – a musím povedať, že to, čo Weebly ponúka, je skutočne pôsobivé. Všetky návrhy sú vysoko kvalitné, prístupné pre mobilné zariadenia a čo je najdôležitejšie, vyzerajú moderne, takže váš web nebude mať v deň spustenia dojem, že je už päť rokov starý..

Weebly Možnosti dizajnu

Akonáhle si vyberiete dizajn, rýchlo zistíte, že všetko je možné upraviť bez toho, aby ste museli robiť akékoľvek kódovanie alebo mať technické zručnosti..

Weebly - Vyberte rozloženie

Okrem toho môžete nové prvky presúvať priamo z bočného panela.

Weebly sidebar

To všetko znamená, že s webovým dizajnom môžete pracovať podobne, ako by ste to robili s dokumentom MS Word – jednoducho zarovnajte veci, presuňte ich myšou, pridajte kópiu a obrázky a máte hotovo.

WordPress

WordPress sa dodáva s jedným predvoleným dizajnom, ktorý sa nazýva téma. Aj keď je to pekné, nebude vhodné na všetky účely.

Predvolená téma WordPress - dvadsaťšesť

To znamená, že budete hľadať témy tretích strán. (Poznámka: Nie ste si istí, aké témy sú? Tu je užitočné vysvetlenie / úvod.) Existuje niekoľko dobrých a zlých správ:

 • Dobré: k dispozícii sú tisíce tém – bezplatných aj platených.
 • Zlý: skúsenosti z témy na tému nie sú konzistentné. Témy sa väčšinou veľmi líšia a naučenie sa ich používania nezaručuje, že budete schopní zvládnuť ostatných..

Ako už bolo povedané, tam, kde WordPress svieti, je jeho transparentnosť a vysoko prispôsobiteľný charakter. To znamená, že dokážete upraviť aj tie najmenšie podrobnosti témy, ktorú používate (ak nemáte strach z práce s PHP).

Weebly vs WordPress

K dispozícii je omnoho viac tém WordPress, ako sú Weeblyho návrhy.

Pokiaľ ide o kvalitu, nazval by som ju dokonca: Weebly aj WordPress vám poskytnú prístup k vysoko kvalitným dizajnom.

S Weebly je však omnoho ľahšie nájsť, používať a doladiť vzhľad svojich stránok. Používateľské rozhranie je veľmi ľahko pochopiteľné a zábavné s ním pracuje.

Celkovo v dizajnovom oddelení to dám Weeblymu.

Víťaz: Weebly

(Poznámka: Pozrite sa na moje ďalšie porovnanie: SquareSpace verzus WordPress. SquareSpace je tiež známy svojimi vynikajúcimi dizajnovými možnosťami.)

A čo web hosting?

Každá webová stránka musí byť umiestnená niekde – váš hostingový účet / server je miesto, kde sa váš web nachádza, a odkiaľ môžu mať prístup vaši návštevníci..

S hostingom môžete podniknúť dve cesty:

 1. Prenajmite si, zakúpte alebo zaregistrujte si hostingový účet sám a nainštalujte si webovú stránku na tento hostingový účet.
 2. Majte všetko na jednom mieste, jednou spoločnosťou.

Weebly

Weebly nasleduje druhú cestu: Namiesto toho, aby vás prinútil hrať sa s technickými vecami, zvláda všetky ťažké zdvíhanie. Všetko, čo musíte urobiť, je zaregistrovať sa na webe Weebly.com, použiť jeho tvorcu stránok a postupovať podľa pokynov na obrazovke. Weebly za vás spravuje hosting (a všetko s ním súvisiace).

WordPress

WordPress sa vydáva po prvej ceste – to znamená, že pri zostavovaní vašej webovej stránky vyžaduje niekoľko ďalších krokov, t. J. Pred výberom vhodného webhostingu a inštaláciou WordPress na ňu, aby ste mohli začať pracovať na svojej skutočnej stránke. (Poznámka: Mnoho hostiteľov nainštaluje WordPress automaticky za vás.) Aj keď to môže spočiatku znieť trochu komplikovanejšie, ako ponúka Weebly, v skutočnosti vám poskytuje oveľa väčšiu kontrolu nad vašimi stránkami. Môžete sa rozhodnúť, že zmeníte hostiteľa, zmeníte softvér webovej stránky alebo aktualizujete / zmeníte čokoľvek o ňom podľa potreby a kedykoľvek.

Weebly vs WordPress

 • Potrebujete webovú stránku zostavenú rýchlo bez problémov a bez bolestí hlavy? Weebly tu vyhráva.
 • Potrebujete úplnú kontrolu nad svojím webom? WordPress.

Výherca: oboje

Porovnanie funkcií

Zjednodušene povedané, Weebly aj WordPress vám poskytujú všetky funkcie, ktoré by ste mohli potrebovať ako vlastníci webových stránok. Rozdiel spočíva v spôsobe poskytovania týchto funkcií.

Weebly

Weebly všetko sprístupňuje prostredníctvom nástroja na tvorbu stránok. Pomocou ľavého bočného panela alebo horného menu môžete pracovať s rôznymi prvkami svojho webu.

Weebly bočný panel a horné menu

Tieto prvky vám umožňujú vytvárať nové stránky (a upravovať existujúce), meniť rozloženie ľubovoľnej stránky, upravovať detaily jemného dizajnu a pridávať nové bloky obsahu (ako sú kontaktné formuláre, mapy, galérie alebo text). Môžete tiež publikovať akýkoľvek druh obsahu vrátane textu, fotografií a videí.

S Weebly pracujete tak, že vyberiete jednotlivé prvky a pretiahnete ich na plátno (váš aktuálny dizajn stránok)..

Ak potrebujete viac, je tu tiež niečo, čo sa nazýva App Center, kde si môžete vybrať a nainštalovať ďalšie funkcie (niektoré z nich zadarmo, iné platené)..

Centrum aplikácie Weebly

Ako už bolo povedané, môžete naraziť na niektoré prvky, ktoré nie je možné úplne prispôsobiť vašim potrebám. Weebly je stále uzavretá platforma, ktorá vám poskytuje obmedzený – hoci dosť široký – pre väčšinu používateľov prístup k prispôsobeniam.

WordPress

V prvom rade sú pre WordPress k dispozícii desiatky tisíc bezplatných a platených doplnkov (ak si nie ste istí, aké sú doplnky, tu je užitočné vysvetlenie / úvod. To znamená, že môžete svoj web nekonečne rozširovať a inštalovať akúkoľvek funkciu, ktorú by ste mohli potrebovať).

Doplnky WordPress

Program WordPress je tiež bohatý na funkcie od začiatku: získate všetky základné funkcie správy stránok a obsahu, ktoré bude stačiť pre väčšinu používateľov..

Niektoré veci, ako napríklad optimalizácia SEO, kontaktné formuláre alebo elektronický obchod, nie sú v predvolenom nastavení k dispozícii a môžete ich získať iba prostredníctvom doplnkov.

Weebly vs WordPress

WordPress to vyhrá z dvoch dôvodov:

 • Tisíce dostupných doplnkov, väčšina z nich je bezplatná a ľahko sa inštaluje. Pomocou doplnku môžete nájsť takmer akúkoľvek ďalšiu funkciu, o ktorej sa vám môže snívať.
 • Charakter otvoreného zdroja WordPress znamená, že môžete inštalovať, upravovať, vylepšovať alebo meniť všetky funkcie, ktoré sú zabudované do WordPress alebo poskytované prostredníctvom doplnkov. Najmä ak sa vám nepáči žiadna funkcia v programe WordPress, môžete jednoducho skočiť do kódu PHP a zmeniť ho..

Premýšľajte o tom týmto spôsobom: WordPress je podobne ako Android: máte obrovské možnosti prispôsobenia, ak ste ochotní venovať čas experimentovaniu. Weebly je podobne ako Apple: získate sadu kvalitných funkcií s obmedzenými možnosťami a inštaláciu nových môžete vykonať prostredníctvom centra aplikácií..

Víťaz: WordPress

Čo sa ľahšie používa?

Alebo inými slovami, aké sú pre začiatočníkov Weebly a WordPress?

Weebly

Weebly je skutočne neuveriteľne ľahko použiteľný. Práve ste sa zaregistrovali na účet a môžete začať ihneď stavať svoje stránky.

Nový nástroj na vytváranie a ukladanie stránok, ktorý umožňuje presunutie myšou z roku 2015, robí všetko jednoduchým a intuitívnym. Na vytváranie a spúšťanie profesionálne vyzerajúcich webových stránok nepotrebujete žiadne kódovacie schopnosti.

Ukážkový príklad úpravy

Najlepšie na tom je, že môžete kedykoľvek a kedykoľvek ľahko upraviť akýkoľvek detail. (Často sa vyskytuje problém, keď si najmete dizajnéra, aby pre vás vytvoril web, a potom sa pokúste dostať ich späť, aby ste neskôr mohli urobiť nejaké zmeny.)

WordPress

Používanie programu WordPress je oveľa náročnejšie – najmä v počiatočných fázach, keď vytvárate svoje stránky.

Najprv musíte nájsť dobrý dizajn sami – v predvolenom nastavení nie je k dispozícii žiadna funkcia na vytváranie a presúvanie stránok, takže práca môže byť trochu únavná. Potom musíte nájsť doplnky a tak ďalej.

Nechápejte ma zle, akonáhle sa dostanete na kĺb, WordPress je ľahké s ním pracovať na každodennej báze, ale vytvorenie nového webu si vyžaduje čas.

Víťaz: Weebly

Porovnanie webových stránok Weebly a WordPress pre elektronický obchod

Weebly aj WordPress sa dajú použiť na vytvorenie stránky elektronického obchodu, pod kapotou sú však rozdiely.

Weebly

Rozhranie eCommerce je zabudované a môžete k nemu získať prístup kliknutím na odkaz obchodu v hornom paneli.

Weebly obchod

Tam môžete okamžite pridať nové stránky obchodu, nové produkty, zmeniť informácie o obchode atď. V podstate môžete začať fungovať ako internetový obchod v priebehu niekoľkých minút.

Získate tiež prístup k niektorým natívnym funkciám elektronického obchodu, ako sú dane, kupóny a platby online, ale ak chcete využívať všetky funkcie elektronického obchodu, musíte sa zaregistrovať do obchodného účtu namiesto predvoleného bezplatného účtu..

Weebly eCommerce

WordPress

Je pravda, že elektronický obchod je možný na webe WordPress – ale iba s použitím doplnkov. Najobľúbenejší z nich sa nazýva WooCommerce.

Rovnako ako riešenie spoločnosti Weebly, aj spoločnosť WooCommerce poskytuje všetky funkcie, ktoré by ste mohli potrebovať ako vlastník internetového obchodu, ako je správa produktov, online platby atď..

Samotný doplnok je zadarmo, ale jeho integrácia s niektorými platobnými bránami môže byť nákladná (jediná licencia pre web pre integráciu PayPal Pro je napríklad $ 79).

Weebly vs WordPress

Toto je kravata. Weebly aj WordPress vám poskytujú prístup ku kvalitným riešeniam elektronického obchodu.

 • S programom Weebly môžete okamžite začať bez ďalších nastavení.
 • S programom WordPress musíte nainštalovať doplnok – napríklad WooCommerce – čo je ďalšia práca, ale môžete si tiež slobodne nakonfigurovať svoj obchod, akokoľvek sa vám páči. Máte tiež plnú kontrolu nad údajmi svojich zákazníkov.

Výherca: oboje

Čo je lacnejšie?

Zložitá otázka. Tu je riešenie:

 • Samotný WordPress je zadarmo, ale na jeho spustenie potrebujete hostingový účet – a dobré hostingové účty nie sú k dispozícii zadarmo. Prevádzka stránky WordPress vás preto bude stáť najmenej 60 dolárov ročne (hosting) a približne 10 dolárov za názov domény..
 • Weebly má bezplatné a platené plány. Možnosti bezplatného plánu sú obmedzené (pozri obrázok nižšie) a platené plány začínajú na 8 $ mesačne a ak chcete prevádzkovať plnohodnotný internetový obchod, až na 25 USD mesačne..

Weebly ceny

Existuje podpora?

S Weebly získate podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom e-mailu a živého rozhovoru počas pracovných hodín. Tím Weebly vám pomôže vyriešiť prípadné problémy s platformou.

S aplikáciou WordPress neexistuje žiadna podpora. Ospravedlňujeme sa, ale ak máte čakať niekoľko dní na odpoveď, ktorá nie vždy príde, je ťažké zavolať niečo o podpore.

Víťaz: Weebly

Záverečné myšlienky o Weebly verzus WordPress

Obe platformy si získali svoje miesto na trhu a obe obstarávajú trochu iný typ používateľa.

V skratke:

 • Ak nemáte skúsenosti s vytváraním webových stránok, ale napriek tomu chcete byť schopní zvládnuť všetko sami a na konci získate kvalitný výsledok (a rýchlo), potom je pre vás riešením Weebly.
 • Ak vám nevadí ďalšie kroky nastavenia, nemusíte sa obávať hrania s vnútorným fungovaním platformy a chcete mať úplnú kontrolu nad svojím webom a údajmi., potom je pre vás WordPress.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map