Başlamak İçin Online İş Fikirlerinin Büyük Listesi

İnternet, bir online iş kurmak isteyen herkes için büyüyen bir pazar olmaya devam ediyor.


Düşük riskli bir yatırım olması ve bir tuğla ve harç mağazasına veya bir ofise para harcamanıza gerek olmaması, çevrimiçi bir iş kurmayı çok daha kolay hale getiriyor.

Her zaman çevrimiçi bir iş kurmak isteyen ancak hangi işe başlayacağınız hakkında hiçbir fikriniz olmayan kişilerden biriyseniz, şanslısınız demektir. Başlamanız için 50 çevrimiçi iş fikrimiz var!

Profesyonelden ipuçları: David Trounce

İçerik yazma ve makale yazma hizmetleri, çevrimiçi iyi para kazanmak isteyenler için bir dayanak noktası haline geldi.

Arama motorunun web sitelerini sıralamak için bir metrik olarak kaliteli içeriğe gittikçe daha fazla cevap vermesi nedeniyle, içerik oluşturma ve özellikle yazma hizmetleri son üç yılda büyüdü ve çevrimiçi para kazanmanın en kazançlı ve kolay yollarından biri haline geldi.

Ama nereden başlıyorsun?

Çevrimiçi bir yazar olmayı düşünüyorsanız ve içerik yayınlamak için para kazanmak istiyorsanız, başlayabileceğiniz yerlerden biri, içerik yazma hizmetleri sunan ajanslarla iletişim kurmaktır..

İçerik yazma ve konuk yayınlama hizmeti talep ediliyor.

Pazarlama ajansları sürekli olarak kaliteli yazılı içerik arayışı içindedir..

Çevrimiçi işletmelerin varlıklarını korumak ve kullanıcı katılımını artırmak için artan taleplerini karşılamak için, son başvuru tarihlerini karşılamak isteyen içerik oluşturucular güvenilirdir ve gerçekten yararlı içerik yazma yeteneğine sahiptirler..

İnternette gezinmek yerine, içerik yazma hizmetleri konusunda uzmanlaşmış ajanslarla konuşmak, bir ağ oluşturmak ve yazar olarak iş bulmak için harika bir yoldur.

Dijital pazarlama ve içerik yönetimi ajanslarına yaklaşmaya karar verirseniz, eli açmayın veya aramayın veya e-postayla göndermeyin. Bazı içerikleri yayına hazır hale getirin veya daha iyisi, görüntülenebilecek bir içerik portföyüne sahip olun. Bu ajanslara sahip olduklarınızı ve neler yapabileceğinizi göstermek, yoğun bir editörü etkilemenin harika bir yoludur.

– Mallee Blue Media’nın kurucusu David Trounce

21. Çevrimiçi T-shirt Tasarla (ve Sat)

Red Bubble ve CafePress, tişörtlerinizi ve diğer benzer ürünleri çevrimiçi olarak müşterilere satmak için kullanabileceğiniz platformlardır. Kendi mağazanız varsa, Shopify gibi e-Ticaret platformlarını kullanarak kolayca çevrimiçi bir tişört işi başlatabilirsiniz..

Örnek: 6dollarshirts.com 6 $ / adet tees tasarlar ve satar.

22. Çevrimiçi / Uzaktan Eğitmen

İnternet ile ilgili en güzel şey, dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir yere bağlanabilmenizdir. Çevrimiçi öğretmen olun ve dünyanın her yerindeki müşterilerle çevrimiçi dersler oluşturun.

23. Çevrimiçi Mağaza Açın

Listelediğimiz bazı fikirler, bir e-posta adresinden başka bir şeye ihtiyaç duymadan hemen başlatılabilir. Öte yandan, bir çevrimiçi mağaza birkaç şey gerektirecektir.

Yani, bir web sitesine, bir alana ve iyi bir web barındırma sağlayıcısına sahip olmanız gerekir. Shopify veya Weebly gibi bazı platformlar, sundukları hizmetlerle sınırlı olmanıza rağmen, tüm hizmetleri paketin bir parçası olarak sunar.

Alternatif olarak, bunları barındırma için SiteGround, web sitesi oluşturmak için WordPress ve alan adları NameCheap’ten satın almak gibi özel web sitelerinden ayrı olarak alabilirsiniz..

Shopify, insanların başlaması için tam bir dropshipping platformu sunuyor.3dcart – 200’den fazla yerleşik özellik ve 50 ücretsiz mağaza temasıyla gelen bir çevrimiçi mağaza oluşturucu.EasyStore, e-Ticaret mağazaları için hepsi bir arada çözüm sunar.

Her iki seçeneğin de sorunu, sıfırdan bir e-Ticaret sitesi oluşturmanız gerektiğidir. Bu nedenle, üçüncü bir seçenek, çevrimiçi bir başlangıç ​​yapma konusunda ciddiyseniz ve 3d Cart, EasyStore ve Shopify gibi e-Ticaret platformlarını kullanmak için önerdiğimiz şeydir. Bu platformlar, ihtiyacınız olacak tüm temel özellikleri sunar

kendi temalarınızı ve markanızı satmaya başlayın – yerleşik temalarını kullanarak web siteleri oluşturmaktan özel bir alan adı seçmeye kadar.

Gerçek hayattan örnekler

Örneğin EasyStore, e-ticaret mağazası için ücretsiz SSL sertifikaları, çoklu para birimi ödeme, mobil sürüm deposu, yerleşik SEO araçları ve daha fazlası gibi kullanışlı bir dizi özellik sunar. Lazada, EasyParcel, Mailchimp, Shopee ve daha fazlası gibi popüler uygulamalarla da entegre olabilirler..

Örnek: EasyStore.co kullanılarak oluşturulmuş, gadget’lar ve telefon aksesuarları satan çevrimiçi mağaza (kaynak).Örnek: Çevrimiçi mağaza, EasyStore.co kullanılarak oluşturuldu, kitap satılıyor (kaynak).

24. Seyahat Danışmanı Olun

İnsanlar seyahat etmeyi severler ve genellikle en iyi fırsatlar için seyahat acentelerine bakarlar. Günümüzde, müşterilerin seyahat seçeneği hakkında fırsatlar bulmalarına veya en iyi seyahat paketlerini önermelerine yardımcı olmak için çevrimiçi bir seyahat danışmanı olabilirsiniz..

25. Düzeltici Olun

Düzeltme okuyucusuna meraklı bir gözünüz varsa, çok sayıda işletme, yazar ve diğer müşterilerin düzeltmen / editör ihtiyacı vardır. Belgeleri size e-postayla göndermelerini sağlayarak tamamen çevrimiçi çalışabilirsiniz.

26. Stok Fotoğraf Çekmek / Stok Fotoğrafçı Olmak

Stok fotoğraf çekmek, fotoğrafçılar için çevrimiçi para kazanmanın harika bir yoludur. Shutterstock veya 123rf gibi yerler stok fotoğrafları satmak için harika platformlardır.

27. Web Siteleri Metin Yazarı

Yazarlar, özellikle metin yazarları için bir başka harika yol, işletmeler ve web siteleri için kopya oluşturmaya yardımcı olmaktır.

Profesyonelden ipuçları: Gail Gardner

Sezon 14.Bölüm Gail Gardner.

Serbest çalışan [Marketing Consultant] olarak iyi bir yaşam sürmenin anahtarı görünürlük ve yönlendirmelerdir. Bazıları konser teklifine veya Fiverr ve PeoplePerHour gibi sitelerde listelenmeye giderken, en iyi ücretli freelancerlar bunların hiçbirini yapmaz. Bu özellikle pazarlama danışmanları için önemlidir.

İlk olarak, profilinizi LinkedIn’de oluşturun. Henüz bir portföyünüz, incelemeleriniz ve önerileriniz yoksa, önce bu konuda çalışın. İncelemeler ve yönlendirmeler karşılığında hizmetlerinizi zaten tanıdığınız kişilere veya yerel veya çevrimiçi işletmelere indirimli olarak sunmayı teklif edin. Video önerileri özellikle ilgi çekicidir.

Birçok danışman potansiyel ve mevcut müşterileri ele almakta zorluk çeker ve zamanlarını almak için ücretsiz tavsiye ister. Tek seferlik 15 veya 30 dakikalık ücretsiz danışmanlık hizmeti sunabilir ve ardından bağlantıyı kesmek için bir bahane oluşturabilirsiniz. Veya dakika başına şarj etmek için Clarity.fm veya vCita.com gibi bir platform kullanabilirsiniz..

Nişinizdeki diğer kişilerle bağlantı kurun ve işbirliği yapmak isteyip istemediklerini sorun. Benzer hizmetler sunan başkalarının yönlendirmeleri yaygındır. Çok meşgul olabilirler ya da daha iyi olduğunuzu hissedebilirsiniz. Yapabildiğiniz zaman iyiliği iade ettiğinizden emin olun.

Sitenizde ve profillerinizde tam olarak ne yaptığınızı açıkça belirtin. Eşsiz bir teslim ile gel. Trello panolarına önceden kaydedilmiş pazarlama stratejileri ve bunların nasıl kullanılacağı konusunda eğitim veriyorum.

Diğerleri bir işletmeyi analiz edebilir ve raporlar, grafikler veya bir e-kitap sağlayabilir. Vay canına seni asla işe almayanlar ve onlara hatırlamaları ve bahsetmeleri için bir şeyler verenler. Daha fazla ipucu için Nasıl Önerilir’i okuyun.

– Gail Gardner, Büyüme Haritası Kurucusu

32. WordPress Temaları Geliştirin

Birçok kişi bloglar ve web siteleri oluşturmak için WordPress kullanıyor. Önceden hazırlanmış ve kullanımı kolay WordPress temaları tasarlamak ve satmak, çevrimiçi bir iş kurmak için harika bir yoldur.

33. Çevrimiçi Araştırmacı

Araştırma becerisine sahipseniz, hizmetlerinizi uzmanlık gerektiren konular üzerinde araştırma yapması gereken insanlara ihtiyaç duyan işletmelere, yazarlara ve diğer kişilere sunabilirsiniz..

34. Üye Site İşletmecisi olun

Niş bir web sitesi için bir fikriniz mi var? Sitenizde sunulan özel avantajlardan yararlanmak için katılmak isteyenlere bir web sitesi yapın ve ücretli üyelik sunun.

35. Bir Reklam Ağı Oluşturun

Ayrıca, çevrimiçi işletmeleri, web sitesi sahiplerini ve reklamverenleri veya sponsorları arayan blogcuları hedefleyen bir ağ da oluşturabilirsiniz..

36. Halkla İlişkiler Hizmetleri

Çevrimiçi bir halkla ilişkiler ajansı kurun ve internetteki müşteriler ve müşterilerle iletişim kurmak için yardıma ihtiyacı olan işletmelerle çalışın.

37. Web Sitelerinin Bakımı / Yönetimi

Zaten web siteleri olan bazı işletmelerin, sitelerin bakımı veya yönetimi konusunda yardıma ihtiyacı olabilir. Bir web sitesi yöneticisi olarak hareket edebilir veya bakım sağlayıcısı olarak hizmetlerinizi sunabilirsiniz.

38. Web Sitesi İncelemesi / Kritik Hizmetler

İyi web sitesi tasarımı için keskin bir gözünüz varsa, bir gözden geçiren olabilir veya kullanıcı deneyimlerini geliştirmek için bazı değişikliklere ihtiyaç duyan işletmeler için web sitelerini eleştirme konusunda uzmanlaşabilirsiniz.

39. Çevrimiçi İşe Alım

İnsanlara ihtiyaç duyan işletmeler veya şirketler için, çevrimiçi olarak aday bulmak ve iletişim kurmak ve bunları birbirine bağlamak için hizmetlerinizi işveren olarak sunabilirsiniz.

40. Özgeçmiş Yazma Hizmetleri Sunun

Yazma becerinizi kullanmanın bir başka yolu da özgeçmişleri ve kapak mektuplarını bir araya getirmek için yardıma ihtiyacı olan kişilerle çalışmaktır. Bunu uzaktan yapabilir ve e-posta veya Skype ile iletişime geçebilirsiniz..

41. Yaşam Koçu Olun

Yaşam koçu, uzaktan yapabileceğiniz ve müşterilerin karşılaştıkları sorunlarla başa çıkabilmelerine yardımcı olabileceğiniz harika bir çevrimiçi iş fikri.

42. Beslenme Danışmanı

Beslenme ve diyet konusunda bilgili olanlar için, yemeklerini planlamak ve yeterli beslenme almak için yardıma ihtiyacı olan müşterilere hizmetlerinizi sunabilirsiniz. Çevrimiçi istişareler yapabilir ve istişarelerinize dayanarak e-posta yoluyla yemek planları gönderebilirsiniz..

43. Özel Çizim Hizmetleri

Sanatta yetenekli biriyseniz, portföyünüzü sergilemek için bir web sitesi oluşturun. Ardından, size ulaşan müşterilere özel illüstrasyon hizmetleri sunmayı teklif edebilirsiniz.

44. Video Reklamlar Oluşturun

YouTube Video reklamları, markaların ve şirketlerin ürün ve hizmetlerini pazarlamak için sıklıkla avantaj sağladığı bir platformdur. Bu platformlara uygun video reklamlar oluşturmak kazançlı bir iş olabilir.

5 dakikada inanılmaz sosyal medya videosu oluşturmayı öğrenin.

45. Doğrudan Satış Pazarlamacısı Olun

Satış yapmakta iyi olanlar, doğrudan müşterilere ulaşarak ürünlerini online olarak müşterilere satmak için müşterilerinize ve şirketlere hizmet sunabilirsiniz..

46. ​​Finansal Danışman Olun

Birçok teknopren, genellikle bir işletmenin finansal yönünü ele alma yeteneğinden yoksundur. Finans konusunda iyiyseniz, hizmetlerinizi danışman olarak veya proje bazında sunabilirsiniz..

47. Defter Tutma Hizmeti Sunun

Defter tutma konusunda iyiyseniz, çeşitli işletmelere defter tutma hizmetleri de sunabilirsiniz. Bir web sitesi oluşturabilir, hatta hizmetlerinizi sosyal medyada tanıtabilirsiniz.

48. Çevrimiçi Bülten Oluşturma

Çevrimiçi bir bülten oluşturun ve onunla büyük bir ağ oluşturun. Daha sonra listeyi ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satmak için kullanabilir veya hatta diğer markalarla veya işletmelerle çalışarak gelir elde edebilirsiniz..

49. Teklif Oluşturma Hizmetleri Sunma

Şirketler ve iş dünyası her zaman çevrimiçi potansiyel müşteriler yaratmak için uğraşıyor. Bu konuda iyiyseniz, hizmetlerinizi onlara sunarak para kazanabilirsiniz.

50. Dropshipping

Çevrimiçi bir mağaza kurmanın lojistiğini ele almak istemiyor musunuz? Dropshipping, web siteniz üzerinden müşterilere ürün satmanıza izin verir, ancak üretici envanter ve nakliye işlemlerini gerçekleştirir.

Düşük giriş engeli göz önüne alındığında, dropshipping, büyük bir maliyet olmadan bir çevrimiçi işe başlamak isteyen girişimciler arasında popüler bir iş modeli haline gelmiştir. Tabii ki, bu aynı zamanda endüstride çok fazla rekabet olduğu anlamına gelir..

Bir dropshipping hizmeti başlatmakta başarılı olmak istiyorsanız, aşağıdaki adımlar başlamak için gereken tüm temel bilgileri kapsamalıdır:

 1. Karlı bir dropshipping niş seçin
 2. Güvenilir dropshipping tedarikçilerini arayın
 3. Satış vergisi numarası alın
 4. İşletmeniz için uygun bir satış platformu seçin
 5. Mağazanızı başlatın ve satmaya başlayın

Shopify, dropshipping işi için popüler bir platformdur ().Spocket, binlerce dropshipper ve tedarikçinin birbirini bulabileceği bir platformdur. Yeni başlayanların dropshipping mağazası için bir ürün bulup seçmeleri için harika bir yer ().

Tabii ki, içine girecek çok daha fazla ayrıntı var ve bu konuda ciddi iseniz, Buildthis.io, çevrimiçi en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Shopify’ı kullanarak çevrimiçi bir dropshipping işine nasıl başlayacağınız hakkında kapsamlı bir rehber () sunar..

Kılavuz, başarılı bir dropship mağazası oluşturmak için ihtiyacınız olan şey hakkında, örneğin ödeme ağ geçitleri kurma ve bir müşteri hizmetleri / destek ekibine sahip olma gibi ayrıntılara giriyor..

Çevrimiçi İşletmeler hakkında Sık Sorulan Sorular

En karlı çevrimiçi işletmeler nelerdir?

Çevrimiçi karlı olabilecek birçok niş vardır ve en popüler olanlardan bazıları sağlık ve servettir..

Online ne satabilirim?

Hizmetlerden fiziksel ve dijital ürünlere kadar her şey çevrimiçi olarak satılabilir. Ürününüzü satmak ve pazarlamak için bir platform seçin.

Evden hangi işi yapabilirim?

Günümüzün dijital çağında evden birçok iş yapmak mümkündür. Buna örnek olarak danışmanlık hizmetleri, serbest yazı, satış ortaklığı pazarlaması, ürün inceleme ve hatta bazı danışmanlık hizmetleri verilebilir..

Yeni başlayanlar için hangi iş iyidir??

Girişimcilik doğası gereği bireylerin birden fazla beceriye sahip olmalarını veya öğrenmelerini gerektirir. Buna işletme yönetimi, pazarlama ve hatta bir miktar lojistik de dahildir. Tutkulu ve bilgili bir iş seçmek her zaman iyidir.

Başlangıç ​​fikirlerini nasıl bulurum?

Buraya! Şakalar bir yana, WHSR birçok yararlı beceri ve iş fikri kazanabileceğiniz bir sitedir. Tek yapmanız gereken blog bölümümüzde bunları aramak. İçeriğimiz, sıklıkla kapsadığı sektörler ve konular hakkında doğrudan bilgiye sahip deneyimli yazarlar tarafından üretilmektedir..

Blog yazmak hala çevrimiçi para kazanmanın iyi bir yoludur?

Evet, blog yazmak hala bir “iş” kurmanın ve çevrimiçi para kazanmanın pratik bir yoludur. Tutkulu bir blog yazarının blogunu 60.000 dolara geliştirdiği ve sattığı bir örnek olay incelemesi.

Online iş kurmanın en kolay yolu nedir?

1. Bir ihtiyaç bulun
2. Bir video hazırlayın veya satan bir kopyasını yazın
3. Bu video / kopya ile basit bir web sitesi oluşturun

Çevrimiçi bir iş kurmak kolaydır, ancak büyümek ve doğru kitleye ulaşmak zordur.

Nasıl çevrimiçi mağaza oluşturabilirim ve ürünlerimi satabilirim?

Shopify ve BigCommerce bir çevrimiçi mağaza oluşturmanın, envanteri işlemenin ve ödeme almanın kolay yollarını sunar. Çevrimiçi bir mağaza oluşturmak ve hızlı bir şekilde satmaya başlamak istiyorsanız, en iyi bahisleriniz olmalıdır..

Sarmak

Gördüğünüz gibi, herkesin çevrimiçi iş kurması için birçok fırsat var. Anahtar, neyin iyi olduğunuzu bilmek ve en iyi yaptığınız şeyi satmak için hangi yolları kullanabileceğinizi bulmaktır.

Tabii ki, dijital varlığınızı oluşturmak için yardıma ihtiyacınız varsa, her zaman bir web sitesinin hazır olması yardımcı olur.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map