Müşteri Hizmetleriniz Müşteri Değerinin Farkında mı?

Çevrimiçi bir iş yapmanın ne kadar zor olduğunu biliyorsunuz – müşteriler 7/24 çevrimiçi olmanızı istiyor ve destek biletlerine “hemen” cevap vermezseniz hayal kırıklığına uğruyor.


İşte o zaman tüm müşteri taleplerini karşılamak için bir cephe hizmeti alırsınız. Harika hareket!

FAKAT 

  • Müşteri hizmetleri çalışanlarınız yeterince empatik mi??
  • Yoksa bazen gerçekten içine girmemiş gibi geliyorlar mı?
  • Müşterileri şirkete yaklaştırıyorlar mı yoksa korkutuyorlar mı?

Müşteri hizmetleri insanlardan oluşur ve insanlar yanlış olabilir veya pozisyonlarını çok hafif alabilir veya çok bağımsız kalabilir. Gerçekten, çalışanlarınızın pozisyonlarının temel değerini anlamadılarsa zor olabilir.

Gerçekten, bir şirketin müşteri hizmetleri fark yaratır

American Express, müşterilerin ülke genelinde bir şirketin cephe hizmeti hakkında nasıl hissettiğini öğrenmek için 2012 yılında bir anket gerçekleştirdi.

Cevaplar gerçekten cesaret verici değildi: Ankete katılanların% 32’si şirketlerin 2011’e kıyasla (iyi müşteri hizmeti sunmaya daha az dikkat ettiklerini) söyledi (% 26). Anketten kaynaklanan bir diğer faktör de müşterilerin şirketleri kesinlikle etkili olarak algılamaları, ancak müşterileri için ekstra mil kat etmek için yeterince çaba göstermemeleridir..

Müşteri hizmetlerinin şirketinizin müşterilerinizle olan ilişkisi için en önemli faktör olduğu açıktır, çünkü müşterilerin bu ilişkide şirketinizin temel değerlerine ve hizmetlerinizin hayatlarını nasıl daha iyi hale getirebileceğine dair bir fikir edinmesi.

Çalışanlarınız bunların farkında mı??

Motivasyonu artırma çalışmaları

DILO 13:00 LaToya @ AlltelFotoğraf kredisi: Judy Baxter

Evet, motivasyon. İnsanları mükemmellik için çabalamak isteyen bu iç itici güç. Çalışanlarınız rollerinde olumlu düşünebilir mi? Bu konuda nasıl hissediyorlar??

Çalışanlarınızı gerçekten motive etmek için, parasal teşvikler ilk uygun seçenek ya da doğru seçenek olmayabilir. Smart Brief’in bir makalesinde yer alan Chris Edmonds, bir şirketin çalışanlarını önemli ve hesap verebilir hissettirerek kurumsal değerleri ekiplerine pekiştirebileceğini söylüyor. Çalışanlarınız şirketinizin sürekli başarısında bir yeri olduğunu düşünüyor mu??

Motivasyon ayrıca, müşteri hizmetlerinizin topluma fayda sağladığı anlayışından da kaynaklanmaktadır. Ekibiniz ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için iş başında. Bu yüzden onları ilk etapta işe aldınız. Cephe servislerinin insani tarafı bahane değil – gerçek hayat. Herhangi bir işletmenin çekirdeğidir. Onlara hatırlat.

Müşterilerin değeri her şeyi geride bırakıyor

Müşteriler olmadan iş yok. İş olmadan iş yoktur. American Express raporunda ankete katılan tüketiciler, mükemmel müşteri hizmeti sunan şirketlerle daha fazla harcama yapmaya istekli olduklarını belirttiler, bu nedenle çalışanlarınızın yeteneklerinin en iyi şekilde çalışması ve en empatik taraflarını kullanmaları şarttır.

Çalışanlarınızı kendilerini müşterilerinizin yerine koyduklarından haberdar ederek teşvik edebilirsiniz.

  • Hizmet satılıyor olsaydınız nasıl hissedersiniz??
  • Tanıtım ve tekliflere dalmak ister misiniz, yoksa sorunlarınızı çözmek için nazik hareketlerle ve kullanılabilirlikle duş almayı tercih eder misiniz??
  • Soğuk bir şirketle mi yoksa sıcakkanlı, sıcak bir işletmeyle mi iletişime geçmek istersiniz??

Çalışanlarınızı müşteri hizmetlerini işlerinde en önemli faktör haline getirmeye teşvik edin.

Tek başına mükemmel müşteri hizmetleri, bir müşterinin şirket için tekrarlayan bir işe dönüşüp dönüşmediğini fark edebilir. Memnun, değerli müşteriler geri dönüp tekrar satın alırlar. Memnun olmayan müşteriler, şirketinizin sağlığının barometresini aşağı çekecektir. Ağızdan gelen sözler genellikle olumsuz eleştirilerden daha kötü şeylere neden olabilir.

Müşteri sevgisine yapılacaklar listesi

Cep telefonu servis çalışanlarınızı aşağıdakileri yapmaya teşvik edin:

Şirketinizin değerlerini kendiniz yapın Bu, paylaşılan hedeflerinize doğru çalıştıklarından emin olur ve şirketinizin personeline sadece eklentiler olarak değil, mozaikteki önemli karolar olarak hissetmezler. Bunu yapmanın bir yolu, Hangouts veya diğer video konferans araçlarıyla bir araya gelmek ve son şirket etkinliklerini ve etiğini tartışmaktır. Şirketinizin belirli müşteri vakaları karşısındaki tutumunun ne olduğunu netleştirin, ancak aynı zamanda çalışanlarınızın görüşlerini özgürce ifade etmesine izin verin. İlk duyulduğunu hissederlerse şirketin değerlerini kabul etmeleri daha kolay olacaktır.

Müşterilerin sorulara nazik cevap Bu, çalışanlarınızın müşterilerinizin gerçek ihtiyaçlarını anlamaları için en uygun zamandır. Müşterileri doğru soruları sormaya, yardımcı olmaya ve müşterilere tüm dikkatlerini vermeye teşvik edin. Ön hat çağrılarını ve çevrimiçi soruları acele şirketinizin itibarı için büyük bir hayır! Potansiyel veya gerçek müşteri, şirketin ceplerinin yanında değil kendi tarafında olduğunu hissetmelidir..

İlk kez iletişim kurarken en iyi kararlarını kullanın Çalışanlarınızın müşterilerinizi yalnızca çevrimiçi olarak veya telefonda görmeleri ve asla yüz yüze olmaları önemli değildir – ihtiyaç değerlendirmesi başarılı bir müşteri ilişkisi için hala hayati önem taşımaktadır. Çalışanlarınıza dinlemelerini söyleyin. Bu müşterinin neye ihtiyacı var? Ona nasıl yardımcı olabilirim? Hızlı bir çözüm mü arıyor yoksa sadece bu ürünü veya hizmeti nasıl kullandıklarının doğru olduğuna dair güvence gerekiyor?

Mümkün olan en iyi hizmeti sunmak için grupla bağlantı kurun Takımdaki diğer kişilerle görüş, deneyim ve bakış açısı paylaşmak, profesyonel bağları ve şirketinizin toplam değerini müşterilerin gözünde güçlendirecektir, çünkü bunlar ne olursa olsun homojen ve nasıl yardım edileceğini bilen bir ön hat ekibiyle temasa geçeceklerdir. müşterinizin temas ettiği çalışan.

Şirketinizle çalışanlarınızın bir bütün hissetmelerini sağlayın. Müşterilerinizin ihtiyaçlarına proaktif ve özenli olmalarına yardımcı olun.

Senin hakkında övünecek hevesli müşteriler edinin.

Bu bir kazan-kazan-kazan durumu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me