Kanca Yem: Potansiyel Müşteri Oluşturmak için En İyi Özgürlükler

Blog yayınınızda harika olmasını sağlamak için gereken her içerik bulunabilir, ancak okuyucularınız sona erdiğinde ne olur??


Tükettikleri tüm içerikle, blog yayınınız ne kadar beğendiklerine bakılmaksızın yakında unutulacak.

Sıradan ziyaretçilerinizin müşteri olmasını istiyorsanız, bir harekete geçirici mesaj kullanmanız gerekir.

Ancak okuyucularınızdan sık sık harekete geçmesini istemek yeterli değildir. Gittikleri her yerde e-posta adreslerinden vazgeçmeleri isteniyor ve posta kutuları zaten doluyor.

Hedefli bir freebie sunmak, teklifinizi onlar için gerçekten değerli kılmak için harika bir yoldur ve e-posta adreslerini başka bir listeye verme riskine değer.

Bu taktik yeni değil – muhtemelen e-posta abonelikleri karşılığında sunulan tonlarca ücretsiz e-kitap gördünüz.

Ancak, freebie teklifinizle yaratıcı olursanız, ziyaretçilerinizle gerçekten etkileşim kurmak ve sizinle iletişime geçmek için hedeflenen olası satışlar elde etmek için tüm içerik gürültüsünün üstesinden gelebilirsiniz. Fikirler ve ilham almak için aşağıdaki listeye göz atın.

1- E-kitaplar

E-kitaplar eski haberler olabilir, ancak yine de bir nedenden ötürü popüler bir freebie: okuyucularınıza büyük değer katabilirler ve ayrıca üretmeniz çok hızlı ve kolay olabilir.

Social Triggers'dan ücretsiz bir e-kitap için ikna edici bir açılış sayfası.Social Triggers’dan ücretsiz bir e-kitap için ikna edici bir açılış sayfası.

Bir freebie olarak sunmak için bir e-kitap oluşturmak için kolay bir yolu, arşivlerinizden ilgili blog yazılarının bir koleksiyon derlemektir. PressBooks ve Designrr dahil olmak üzere otomatik olarak e-kitap oluşturmak için kullanabileceğiniz birçok uygulama vardır..

Aynı konu üzerinde birkaç anlatıyı seçerek bir anlatıya ekleyebilir, düzenleyebilir ve e-kitabınızı oluşturmak için bunları bir giriş ve sonuçla birlikte ekleyebilirsiniz.

Geleneksel kitapların aksine, e-kitapların çok uzun olması gerekmez. Hızlıca orijinal bir 10 veya 20 sayfalık e-kitap oluşturabilir ve bunun yerine ona “rapor” diyebilirsiniz.

Veya, e-kitap özgürlüğünüze daha da fazla değer katmak için, onunla birlikte gitmek için bazı ekstralar oluşturun (şablonlar, kontrol listeleri, grafikler vb.) Ve buna “araç seti” veya “paket” deyin.

Gerçek hayattan örnekler

  • Backlinko’dan Brian Dean, “Herhangi Bir Anahtar Kelime İçin Sıralama Nasıl Yapılır” videosunun başlangıç ​​yarısını paylaşıyor. Sonunda, videonun geri kalanını izlemek ve ek ücretsiz içerik almak için e-postanızı girmenizi isteyen bir kayıt formu görünür..
  • Flyplugins, e-posta adresiniz karşılığında çevrimiçi olarak kurs satmak için eklenti WP Eğitim Yazılımını kullanma hakkında 45 dakikalık bir eğitim videosu sunar.

3- Podcast’ler

Yaşayan Yazma Yapma ziyaretçilerine abone olmak için ücretsiz bir podcast sunulmaktadır.Yaşayan Yazma Yapma Ziyaretçilerine abone olmak için ücretsiz bir podcast sunulur.

Podcast, bir e-kitabı okumaya vakti olmayanların dikkatini çekmenin başka bir yoludur. Podcast’ler de popülaritesi artıyor ve web üzerindeki milyonlarca abone.

Podcast’lerinizi oluşturmak hızlı ve kolaydır; podcast’inizi oluşturmak ve paylaşmak için Audacity, Podbean ve SoundCloud gibi birçok araç mevcuttur. Görsel bir bileşen olmadığından, oluşturmaları videolardan çok daha hızlı olabilir, ancak yine de tamamen metinden tamamen yeni bir kitleye ulaşmanıza izin verir.

Pod yayınları, blog yayınınızın hızlı ve kolay bir sürümünü veya blog yayınınıza eklemek için ek materyalleri sunmak hızlı ve kolay olduğundan, tek tek blog yayınları için de harika bir içerik yükseltmesi yapar..

Podcast’inizi kurmak ve bir web sitesine eklemek için Marshall Reyher’ın bu adım adım eğiticisine göz atın.

Gerçek hayattan örnekler

  • Kaydolma özgürlüğünün ustalarından Hubspot, “Pazarlama Teknolojisi Felçinden Nasıl Kaçınılır” gibi konularda beyaz kağıtlar içeren bir ton ücretsiz kaynak sunuyor.
  • İçerik Pazarlama Enstitüsü, dijital varlık yönetiminden bir etkileyici pazarlama stratejisi planlamaya kadar çeşitli konularda ücretsiz teknik incelemeler kitaplığı sunar.

5- E-posta Kursu

Thrive Temaları, abonelere ücretsiz bir mini kurs sunuyor.Thrive Temaları, abonelere ücretsiz bir mini kurs sunuyor.

Bir e-posta kursu, ziyaretçilerinize büyük bir değer katmanın ve kendinizi sektörünüzde uzman olarak konumlandırmanın başka bir yoludur.

E-posta kursları göz korkutucu görünebilir, ancak bir e-kitap kadar bir araya getirme kadar hızlı olabilirler. Bir sürü nasıl yapılır ve öğretici benzeri yayınlarınız varsa bunları eski blog yayınlarınızdan da oluşturabilirsiniz. Sadece konuyla ilgili olan ve uyumlu bir kursa katılabileceğiniz yayınları seçin.

Kurslar MailChimp veya Yanıt Alın gibi e-posta listesi araçları kullanılarak kolayca otomatik hale getirilebilir, böylece onu ayarlayabilir ve unutabilirsiniz.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me