Yeni Müşteri Kazanmak için 7 Kuralını Kullanma

Daha önce bir pazarlama kursu aldıysanız veya bir Halkla İlişkiler firması ile çalıştıysanız, büyük olasılıkla “Kural 7” yi duymuşsunuzdur. Bu, bir tüketicinin ürün veya hizmetiniz hakkında harekete geçip satın almadan önce ortalama 7 kez görmesi veya duyması gereken basit bir kuraldır. Şu anda 7’nin özellikle çevrimiçi ortamda sihirli sayı olup olmadığı konusunda bazı tartışmalar olsa da, farklı zamanlarda farklı ortamlarda insanlara ulaşmanın genel konsepti hala geçerlidir ve aksi takdirde ulaşamayabileceğiniz yeni müşteriler kazanmanıza yardımcı olabilir. Bu istatistikler araştırmalarla desteklenmektedir. Ro7.com’a göre:


Satışların% 80’i 5-12.

Neden 7?

Yönetici danışman Dori Thompson, ortalama bir kişinin aşırı yüklenen dünyamızda bir günde ortalama bir kişinin kaç reklam gördüğü hakkında konuşuyor. 3.000’i atıyor.

Buna tüm ortamlardan reklamlar dahildir:

 • Televizyon
 • Dergiler
 • Radyo
 • Çevrimiçi reklamlar
 • İstenmeyen e
 • Mobil tarama
 • Billboardlar
 • İstenmeyen posta
 • Gazeteler
 • E-mail

Küçük işletmelerin müşterilere ulaşmak ve pazardan pay almak için daha çok çalışmak zorunda kalması şaşırtıcı değildir. Bu reklama, çoğu insanın kısa dikkat süreleri ve bu dikkat için rekabet eden yüzlerce şey olduğu gerçeğini aşırı ekleyin ve onların dikkatini çekmek, hızlı bir şekilde yakalamak ve bir izlenim bırakmak zorundasınız. Bunu birden fazla şekilde, birden çok kez gerçekleştirmelisiniz ve şirketinizin adını akıllarında tutan bir marka stratejisi kullanmalısınız..

Onları sevin veya nefret edin, K-mart’ın yeni reklam kampanyası nasıl bir etki yaratacağınız, nasıl hızlı hale getireceğiniz ve yeni müşterilere nasıl ulaşacağınıza mükemmel bir örnektir. Reklamlar televizyonda kolayca bulunmasa da, birçok kişiye o kadar komiktir ki, müşterilere çevrimiçi olarak birden çok şekilde ulaşıyorlar.

Kmart’ın Brilliance Times 7

Arkadaşlarımın çoğu aslında Kmart’ın en son reklamlarından nefret ediyor ve siz de bu insanlardan biri olabilirsiniz, ancak bunları yeni müşteriye ulaşan eğlenceli bir şekilde 7 kuralına nasıl ulaşacağınız konusunda bir örnek olarak inceleyelim..

Pantolonumu Gönder

Bu reklam çevrimiçi olarak yayınlandı ve hızlı bir şekilde viral hale geldi. Her ne kadar Kmart tek bir yerde çevrimiçi yayınlasa da, reklam kelimeler üzerinde oynama nedeniyle insanları güldürdü ve Facebook’ta yayınlamaya, Twitter’da tweet atmaya, e-posta ile göndermeye ve web’deki makalelere yazmaya başladılar. . Bu, kullanıcıların reklamı tekrar tekrar gördükleri veya reklamdan tekrar tekrar bahsettikleri anlamına geliyordu. Ayrıca, ani popülerliği nedeniyle bu sitelerdeki popüler konulardaydı. Yalnızca YouTube’da 18 milyondan fazla görüntülemesi var. 30 saniyelik bir reklam için oldukça iyi bir erişim.

Bu noktada, reklamların Kmart’ın kârlılığına yardımcı olup olmayacağı belirsiz olsa da, bazı insanlar reklamları rahatsız edici bulduğu için, çevrimiçi kullanıcıların sizin için tanıttığı tek bir reklam oluşturma yeteneği göz ardı edilemez. Yakın zamanda “Big Gas Savings” adında yeni bir reklam çıkardığı için bazı başarılar gördüklerinden şüpheliyim..

Onlara 5 Ulaşabilir misiniz? 3? Veya, hatta 1?

İnternet Pazarlama Reklamları

Kişi, ürünü satın almayı düşünmeden önce, ürününüzle ilgili bilgilerle gerçekten yedi kez karşılaşır mı? Bu tartışılır. Bazı kullanıcılar bir banner reklam görür, tıklar ve ürününüzü alır. Ürünün maliyeti ne kadar yüksek olursa, alıcıyla daha fazla güvenmeniz gerekeceği anlamına gelir. Müşteri şirketinizi hiç duymamışsa, bir web sitesinde banner reklam gördüğünden sizden lüks bir yat alması muhtemel değildir. Öte yandan, 10 doların altında bir dergi sunuyorsanız ve bir reklam görürse, hemen satın alabilir.

“Yüksek” bir fiyat noktası olarak kabul edilen şey her kişi için farklı olabileceğinden, müşterilerinize mümkün olduğunca çok şekilde ulaşmaya çalışmak en iyisidir. İşte bunu nasıl başaracağınızı anlamanıza yardımcı olacak bazı adımlar. Çoğu işletme, ilk başladığında televizyon veya radyo reklamlarını karşılayamaz, bu nedenle daha ucuz seçeneklere odaklanacağız.

Yerel Pazarı Hatırla

Ürününüz dünyanın her yerinden insanların ilgisini çeken küresel bir ürün olsa da, yerel pazarlama çabalarınızı ihmal etmeyin. Ürün veya hizmetinizi kullanmak için bir nedeni olabilecek yerel şirketlere yaklaşın. Yerel gazetenize bir basın bülteni gönderin, onlar sizinle ilgili bir hikaye yazabilirler (ücretsiz reklam). Bir billboard reklamı çıkarın veya yerel tiyatroda bir reklam yayınlayın. Komşularınıza gazete kutularına el ilanları koyun. Yerel kuruluşlara konuşma yapın ve bazı ağ gruplarına katılın. İşletmeniz ve neler sunabileceğiniz hakkında bilgi edinin.

Exchange Reklamları

Ücretsiz, ancak rekabetçi olmayan işletmeleri size ait olan iş adamları ile reklam alışverişi yapmak, adınızı yeni müşterilerin önüne ilk kez almanın ücretsiz ve kolay bir yoludur. Örneğin, yerel ağ grubunuzdaki çevrimiçi bültenleri olanlarla reklam alışverişi yapmayı seçebilirsiniz. En iyi bağlantılarınız büyük olasılıkla çevrimiçi arkadaşlarınızdan gelecektir. Gruplara katılın, panolarda sohbet edin, insanları tanıyın ve hangi haber bültenlerinin kendi iş felsefenize uygun olduğunu görün. Üç veya dört listeniz olduğunda, bu işletme sahiplerine yaklaşın ve haber bülteni reklamlarını paylaşmayı teklif edin. Burada dikkatli ol. Kendi müşterilerinize tanıtmak ve tavsiye etmek konusunda rahat olduğunuz bir işletmeye yaklaşın.

Ücretli banner reklamlar, ürününüz hakkında söz sahibi olmanın ve bu müşterilerin önünde başka bir izlenim edinmenin başka bir yoludur. Ulaşmak istediğiniz müşteri türüne hitap eden siteler arayın. Sitenin 18-24 yaş arası orta sınıf kadınlardan oluşan bir müşteri demografisi varsa ve 40 şeye ulaşmak istiyorsanız, banner reklamı almanız için en iyi site bu değildir. Ancak, 22 yaşındakilere ulaşmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Her müşteri için en az 7 kez bir gösterim yapmak istediğinizi unutmayın. Bunu göz önünde bulundurarak, üç aylık bir banner reklamı çıkarırsanız, web sitesi sahiplerini bir fiyat veya iki indirim için size iki ay vererek konuşmaya çalışın. Sitenin ziyaretçileri her ziyaret ettiklerinde banner’ınızı görmelidir.

Misafir Bloglama

Aynı sitenin bir blogu var mı? Konuk yazısı yazmayı teklif edin. Bu, tüketiciye bir kez daha ulaşacaktır. Bu nedenle, sitenin bülteninde (1 gösterim) sizi okuyabilir, banner reklamınızı üç farklı kez (3 gösterim daha) görebilir ve ardından konuk yayınınızı (1 gösterim daha) görebilir. Ürününüzü satmak ve onu müşteri olarak almak için orada yarıdan daha fazlasınız. Kim bilir, belki daha çok 5 çeşit bir kızdır ve onu ömür boyu müşteri olarak kazandınız..

Forum

Reklamını yaptığınız sitelerin forumları veya reklam yorumları yapılacak yerleri var mı? Katılın. Yine de burada dikkatli olun. Spam içerikli yayınlar gerçekten kaşlarını çattı. Sohbete eklemek için meşru bir şey yoksa, yorum yapmamak en iyisidir. Ancak, söyleyecek akıllıca bir şeyiniz varsa, devam edin ve gönderin. Sadece ürününüzü tanıtmayın. Whatever Company CEO’su John Doe gibi bir şey imzalamakta fayda var. Ancak, şöyle bir şey yazmak doğru değildir: “Eğer yazımı beğenirseniz, www.gizmogadget.com adresindeki gizmo gadget’ımdan bakın.” Forum netiquette söz konusu olduğunda, bu satırlar boyunca her şey büyük bir hayır. İnternet’teki insanlar bilgi amaçlı bir değer arıyorlar. Bunu hatırlarsan, iyi olacaksın.

7 Sihirli Bir Sayı DEĞİL

Her şey gerçekten basit görünebilir, ancak 7 sihirli bir sayı değildir.

Bir müşteriye milyon kez ulaşabilirsiniz ve sağlam bir pazarlama mesajınız yoksa, yalnızca şirket adınızı görmekten bıkar. Bir müşteriye 7 kez ulaşmaya çalışmadan önce, tüketiciye vermek istediğiniz bir mesaj için sağlam bir planınız olmalıdır. Hatırlamak:

 • Bu ürüne neden ihtiyacı olduğunu anlamasını istiyorsun.
 • Ürününüzün diğerlerinden daha iyi olduğunu görmesini istiyorsunuz.
 • Parası için neden değer sunduğunuzu göstermek istiyorsunuz.
 • Dışarıdaki rakiplerden şirketinizle ilgili benzersiz olanı göstermek istiyorsunuz.

Bunları yapabilir ve tüketiciye birden çok kez ulaşırsanız, beklediğinizden daha fazla yeni müşteriye ulaşacaksınız..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me