Bluehost, GoDaddy alebo SiteGround: Ktorý je najlepší webhostingový servis pre WordPress?

WordPress ponuky


Bluehost, GoDaddy a SiteGround patria medzi najväčšie mená v webhostingu, z ktorých každý ponúka celý rad rôznych hostingových plánov. Či už spúšťate nový web alebo hľadáte nového hostiteľa, s tak nízkymi cenami sú to všetko veľmi atraktívne možnosti – ale čo je najlepšie? Ktorý z nich by si mal zvoliť?

V tomto porovnaní sa pozrieme na vstupné plány pre Bluehost, GoDaddy a SiteGround, aby sme zistili, čo je v nich obsiahnuté, zvážili akékoľvek konkrétne doplnky pre používateľov WordPressu a preskúmali výkon aj uptime – so skutočnými testami a údajmi (pri použití dvoch veľmi odlišných tém WordPress: predvolená téma WordPress, „dvadsať sedemnásť“ a „divi“ podľa elegantných tém pre každú službu).

Začnime…

Contents

Hostingové plány použité na toto porovnanie

Aj keď každý z týchto webových hostiteľov ponúka viacero plánov, na účely tohto porovnania sme vybrali nasledujúce možnosti základnej úrovne:

 • Bluehost – zdieľané základné: od 3,49 dolárov mesačne (bežná cena 7,99 dolárov mesačne).
 • GoDaddy – základné spravované hosting WordPress: od 3,99 dolárov mesačne (bežná cena 7,99 dolárov mesačne).
 • SiteGround – StartUp: od 3,95 dolárov mesačne (bežná cena 11,95 dolárov mesačne).

Každý hostiteľ ponúka významnú zľavu, ak sa rozhodnete platiť ročne alebo dvakrát ročne, zatiaľ čo mesačné platobné plány zvyčajne vedú k normálnej cene..

Kľúčové podrobnosti plánov SiteGround, GoDaddy a Bluehost: Porovnané

Hlavné znaky plánov základnej úrovne použitých v tomto porovnaní sú tieto:

 • Bluehost Shared Basic: Hosťujte jednu webovú stránku s 50 GB úložného priestoru a nemeranou šírkou pásma.
 • GoDaddy Basic Managed WordPress Hosting: Hosťujte jednu webovú stránku s úložiskom 10 GB a 25 000 mesačnými návštevníkmi
 • StartUp SiteGround: Hostujte jednu webovú stránku s 10 GB úložného priestoru a nemeranou šírkou pásma.

Každý hosť ponúka za niekoľko dolárov navyše možnosť upgradovať na vyššie plány, ktoré podporujú hosťovanie pre neobmedzené množstvo webových stránok, ďalšie úložisko a väčšiu šírku pásma. V skutočnosti budúci plán spoločnosti Bluehost v skutočnosti podporuje neobmedzený počet webových stránok s nemeraným úložiskom a nemeranou šírkou pásma od 5,95 dolárov mesačne, čo z neho robí skvelú aktualizáciu hodnoty.

Hostingové plány spoločnosti Bluehost

Prinajmenšom na papieri ponúka Bluehost webhosting s najlepšou hodnotou v porovnaní s servermi SiteGround a GoDaddy.

Aj keď sa vyššie uvedená časť venuje obmedzeniam používania, pri výbere správneho webového hostiteľa pre vaše webové stránky WordPress je potrebné zvážiť oveľa viac. V ďalšej časti sa pozrieme na hlavné funkcie ponúkané s každým plánom, aby sme sa uistili, že si vyberiete to najlepšie pre svoje potreby.

Bluehost, SiteGround a GoDaddy Hlavné funkcie hostingu: Porovnané

Pozrime sa na niektoré z najdôležitejších funkcií zahrnutých v plánoch základnej úrovne …

Zálohy webových stránok WordPress

Webové stránky hostené na základnej úrovni programu GoDaddy Basic Spravovaný hostingový program WordPress sa automaticky zálohuje každý deň, ale na rozdiel od lokality SiteGround – ktorá ukladá iba jednu verziu – s GoDaddy sa v ľubovoľnom čase uchováva 30 záložných súborov. Tieto záložné súbory môžete obnoviť niekoľkými kliknutiami prostredníctvom zákazníckeho panela GoDaddy, pričom máte možnosť obnoviť súbory, databázu alebo oboje..

Nástroj na zálohovanie webových stránok GoDaddy

GoDaddy veľmi uľahčuje obnovenie súborov webových stránok a zálohy databázy WordPress.

Základný plán Bluehost Shared Basic nezahŕňa automatické zálohy, ale môžete ich vytvoriť ručne prostredníctvom hlavného panela účtu. Na rozdiel od systému GoDaddy môžete obnoviť iba celý svoj web – nielen súbory alebo databázu.

Nástroj na zálohovanie webových stránok spoločnosti Bluehost

Bluehost uľahčuje vytváranie a obnovovanie úplných záloh stránok, v pláne vstupnej úrovne však neexistujú žiadne automatické zálohy.

Plán StartUp základnej úrovne SiteGround obsahuje automatické denné zálohy, ale uchováva sa iba najnovšia záloha lokality. Okrem toho zákazníci v pláne StartUp programu SiteGround nemôžu sami obnoviť zálohy a namiesto toho musia otvoriť lístok, aby mohli požiadať o túto platenú službu. Inovácia na ďalší balík – GrowBig – zvyšuje počet uložených verzií zálohy na 30 a poskytuje možnosť obnoviť zálohu od určitého dátumu za posledných 30 dní pomocou nástroja na obnovenie zálohy..

Nástroj na zálohovanie webových stránok SiteGround

Ustanovenia týkajúce sa zálohovania SiteGround týkajúce sa plánu StartUp základnej úrovne sú najmenej štedré a užívateľsky prívetivé v porovnaní s Bluehost a GoDaddy.

Aj keď niektoré z týchto plánov hostenia majú obmedzenia zálohovania, vždy máte možnosť použiť záložný doplnok WordPress, napríklad VaultPress..

Podporné kanály

Všetci traja hostitelia ponúkajú nepretržitú live komunikáciu a telefonickú podporu. GoDaddy už však neponúka e-mailovú podporu, takže ak uprednostňujete riešenie prostredníctvom lístkov, Bluehost alebo SiteGround sú pre vás tou najlepšou voľbou..

Služba Live Chat GoDaddy

GoDaddy už neponúka podporu pre e-mailové lístky. Podobne ako v prípade ostatných hostiteľov v našom porovnaní ich môžete kontaktovať telefonicky alebo prostredníctvom live chatu (hoci ten bol počas testovania často zaneprázdnený).

Po pripojení všetci hostitelia rýchlo reagovali na živé žiadosti o rozhovor. Počas testovania sa však live chat GoDaddy javil ako najmenej dostupný a mal najdlhšiu čakaciu dobu. Zdalo sa, že operátori live chatu Bluehost odpovedali na mnoho otázok pomocou otázky, zatiaľ čo SiteGround boli celkovo najužitočnejšími.

Chýbajúca e-mailová podpora zo strany GoDaddy bude sklamaním pre každého, kto rád vyhodí e-mail, a potom sa vráti do práce, až kým nezíska odpoveď (na rozdiel od pripútania k živému oknu rozhovoru alebo telefónu). Mať písomný záznam o interakciách podpory prostredníctvom používania lístkov je ďalšou výhodou, ktorú by ste mohli s GoDaddy vynechať.

Ďalšie dôležité podrobnosti porovnávania Bluehost, GoDaddy a SiteGround

Verzia PHP GoDaddy

Na rozdiel od iných hostiteľov ponúka hosting GoDaddy WordPress v súčasnosti iba staršiu verziu PHP v pláne základnej úrovne bez možnosti rozšírenia.

Tu sú ďalšie podrobnosti o službách spoločností Bluehost, GoDaddy a SiteGround, ktoré by vás mohli zaujímať:

 • Vyrovnávacia pamäť webových stránok: Bluehost ponúka voliteľné proprietárne ukladanie do pamäte cache a tiež SiteGround majú svoju vlastnú technológiu SuperCacher, ale oba umožňujú ďalšie doplnky pre ukladanie do cache pre WordPress. GoDaddy tiež ponúka vlastnú službu ukladania do vyrovnávacej pamäte, ale mnoho ďalších doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte je na čiernej listine.
 • Sieť na doručovanie obsahu CDN: Bluehost, GoDaddy a SiteGround všetku podporu a odporúčajú integráciu s bezplatnou službou Cloudflare CDN.
 • PHP: Bluehost ponúka výber z verzií 5,4 až 7,0, SiteGround ponúka výber verzií vrátane 5.5, 7.0 a 7.1, zatiaľ čo GoDaddy v súčasnosti podporuje iba verziu PHP 5.4 na svojich východiskových plánoch WordPress..
 • HTTP / 2.0: Bluehost a SiteGround používajú HTTP / 2.0, zatiaľ čo GoDaddy v súčasnosti tak nie je.
 • SSL: Plány Bluehost a SiteGround zahŕňajú bezplatné certifikáty SSL od spoločností Comodo a Let’s Encrypt a oba tiež podporujú ďalšie možnosti SSL. GoDaddy ponúka certifikáty SSL od 55 dolárov ročne.
 • Serverová technológia: Bluehost a GoDaddy používajú Apache, zatiaľ čo SiteGround používa NGINX.
 • SFTP: Bluehost, GoDaddy a SiteGround ponúkajú zabezpečený prístup FTP do webového priestoru na nahrávanie a úpravu súborov.
 • Správca súborov servera: Bluehost a SiteGround vám umožňujú prístup k vášmu webovému priestoru prostredníctvom správcu súborov s grafickým používateľským rozhraním, zatiaľ čo systém GoDaddy nemá.
 • Prístup k databáze: Bluehost, GoDaddy a SiteGround všetky vám umožňujú prístup k databázam vašich webových stránok prostredníctvom phpMyAdmin.
 • E-mailová služba: Bluehost a SiteGround ponúkajú úplnú e-mailovú službu, zatiaľ čo GoDaddy ponúka bezplatnú poštovú podporu Office 365.
 • Správa webových stránok WordPress: Programy Bluehost a SiteGround vám umožňujú povoliť automatické aktualizácie jadra, doplnkov a / alebo tém témy WordPress. GoDaddy neponúkajú automatické aktualizácie WordPress v ich zdieľaných plánoch základnej úrovne.
 • Obmedzenia doplnkov: Bluehost a SiteGround povoľujú všetky doplnky WordPress, zatiaľ čo GoDaddy má zoznam nepovolených doplnkov.
 • Bezpečnostné opatrenia: SiteGround vykonáva kontrolu malvéru a skenovania DDoS a môžete si kúpiť upgrade SG SiteScanner Sucuri. GoDaddy tiež ponúka ochranu lokality v spojení so spoločnosťou Sucuri. Bluehost ponúka bezpečnostnú službu SiteLock ako voliteľnú prémiovú aktualizáciu.
 • Čistiace služby po hacknutí: Bluehost vám poskytne zoznam napadnutých súborov, s ktorými sa budete musieť vysporiadať. GoDaddy a SiteGround neponúkajú žiadne služby na vyčistenie hackerov alebo infekcií, ale tím podpory je pripravený porozprávať sa, kde môžu.
 • Umiestnenie dátového centra: Bluehost má dátové centrá v Utahu (USA); GoDaddy v Severnej Amerike, Európe a Ázii; a SiteGround v Chicagu (USA), Singapure (SG) a troch miestach v Európe.
 • Prezentačné stránky: GoDaddy a SiteGround neponúkajú službu staging site na svojich vstupných úrovniach, zatiaľ čo spoločnosť Bluehost ponúka staging službu bohatú na funkcie.
 • Migrácia webových stránok WordPress: GoDaddy a SiteGround presunú existujúcu webovú stránku WordPress do svojich služieb, zatiaľ čo Bluehost ponúka platenú migračnú službu vo výške 149 dolárov, ale sú podporované migračné doplnky WordPress..

Keď už viete o funkciách a službách plánov, porovnajme časy načítania webových stránok.

Čas načítania Bluehost, GoDaddy a SiteGround: Porovnané

Všetky plány vybrané na túto kontrolu sa inzerujú ako programy ponúkajúce výkon na základnej úrovni. S každým z týchto webových hostiteľov je možné upgradovať na drahšie plány, ktoré by potenciálne priniesli rýchlejšie načítanie vašich webových stránok.

Stránka na testovanie tém WordPress 2017

Pri prvom rýchlostnom teste sa zmerali časy načítania základnej stránky na webovú stránku pomocou témy dvadsaťsedemnásť.

Uskutočnili sa dva testy, aby sme zistili, ktorý webhosting ponúka najrýchlejšie načítanie. Najskôr bola pomocou služby Pingdom testovaná základná stránka na webe WordPress používajúca obľúbenú bezplatnú tému od tímu WordPress.org..

Porovnané výsledky testu Pingdom Bluehost, SiteGround, GoDaddy

Výsledky zo siedmich dní testovania s Pingdom kontrolou časov načítania v 30-minútových intervaloch.

Ako vidíte, naše výsledky ukazujú, že web hostený v pláne spustenia programu SiteGround StartUp sa načítal najrýchlejšie počas siedmich dní testovania:

 • Bluehost Shared Základný plán: 1,27 sekundy.
 • Plán hostenia GoDaddy Basic Managed WordPress: 842 milisekúnd.
 • Plán spustenia SiteGround: 652 milisekúnd.

Pre každé miesto bolo vybrané miesto na testovanie lokality Pingdom, ktoré bolo najbližšie k miestu, kde sa nachádzalo. Tu je podrobná správa za sedem dní testovania pre každého hostiteľa webu:

Sedemdenné načítanie stránky Bluehost s ľahkou tematikou

Správa o časoch načítania služby Bluehost Pingdom

Časy načítania stránky zaznamenané serverom Pingdom pomocou témy dvadsaťsedemnástich hostenej spoločnosťou Bluehost.

Sedemdňové načítanie stránky GoDaddy s ľahkým motívom

Test času načítania GoDaddy s Pingdom

Časy načítania stránky zaznamenané serverom Pingdom pomocou témy dvadsaťsedemnástich hostenej serverom GoDaddy.

SiteGround Sedemdňové načítanie stránky s ľahkou témou

Časy načítania stránky z lokality Pingdom

Časy načítania stránky zaznamenané serverom Pingdom pomocou témy dvadsaťsedemnástich hostenej serverom SiteGround.

Testovanie rýchlosti stránky s prémiovým viacúčelovým motívom WordPress

Aj keď minimálna dvadsaťsedemnásť je populárnou témou WordPress, veľa majiteľov webových stránok sa rozhodne pre viacúčelovú tému bohatšiu na funkcie. Aby sme vám poskytli predstavu o tom, ako rýchlo sa vaše webové stránky môžu načítať s týmto typom témy, vykonali sme tiež sedemdňové testovanie pomocou populárneho Divi od Elegant Themes..

Príklad testovacej stránky témy Divi WordPress

Pri druhom teste sa zmerali časy načítania stránky bohatej na funkcie na webe s použitím témy Divi.

Časy načítania stránky sa opäť zaznamenávali v 30-minútových intervaloch počas siedmich dní.

Výsledky testov pre tému Divi

Výsledky zo siedmich dní testovania s použitím témy Divi s tým, že Pingdom kontroluje časy načítania v 30-minútových intervaloch.

Webové stránky hostené v programe StartUp programu SiteGround sa znova načítali najrýchlejšie počas siedmich dní testovania:

 • Bluehost Shared Základný plán: 2,42 sekundy.
 • Plán hostenia GoDaddy Basic Managed WordPress: 1,43 sekundy.
 • Plán spustenia SiteGround: 1,1 sekundy.

Tu sú podrobné správy pre každého hostiteľa za sedemdňové testovacie obdobie, keď sa používa viacúčelová téma Divi:

Sedemdenné načítanie stránky Bluehost s viacúčelovým motívom

Pingdom Výsledky testovania časov načítania Divi s Bluehost

Časy načítania stránky zaznamenané Pingdom pre web pomocou témy Divi hostenej spoločnosťou Bluehost.

Sedemdňové načítanie stránky GoDaddy s viacúčelovým motívom

Pingdom Výsledky testovania časov načítania Divi s GoDaddy

Časy načítania stránky zaznamenané serverom Pingdom pomocou témy Divi hostenej serverom GoDaddy.

SiteGround Sedemdňové načítanie stránky s viacúčelovým motívom

Pingdom Výsledky testovania časov načítania Divi pomocou

Časy načítania stránky zaznamenané serverom Pingdom pomocou témy Divi hostenej serverom SiteGround.

Testovanie vplyvu nárazu na zaťaženie

Vyššie uvedené časy načítania porovnávajúce Bluehost, GoDaddy a SiteGround sa uskutočňovali na testovacom mieste, ktoré nezískalo žiadnych návštevníkov. Aby sme vám poskytli realistickú predstavu o tom, ako rýchlo sa vaše webové stránky môžu načítať, vykonali sme testovanie vplyvu na záťaž, aby sme zistili, ako by sa títo traja hostitelia webových stránok mohli vyvíjať pod tlakom..

Informácie o výsledkoch testovania zaťaženia výkonu zariadení GoDaddy, Bluehost a SiteGround

Pri každom teste s dopadom na zaťaženie vstúpil na webové stránky počas piatich minút rastúci počet virtuálnych používateľov (pozri modrú čiaru v nižšie uvedených grafoch), čo viedlo až k 50 súčasným virtuálnym návštevníkom. Zelená čiara v grafoch zobrazuje čas načítania virtuálneho používateľa – alebo ako dlho trvalo, kým sa stránka zobrazila. Rastúci graf naznačuje zhoršujúci výkon, zatiaľ čo plochý graf naznačuje stabilitu. Na testovanie nárazu zaťaženia sa použila viacúčelová téma Divi.

Výsledky testovania výkonu nárazového zaťaženia Bluehost

Výsledky testov nárazového zaťaženia Bluehost

Zelená čiara ukazuje, že výkon služby Bluehost zostal stabilný, kým 17 virtuálnych používateľov nepristupovalo na web súčasne. Potom sa doba načítania zvýšila z 2,55 na 12,31 sekúnd. Výkon sa však čoskoro vrátil na predchádzajúce úrovne, kým k virtuálnemu užívateľovi nepristupovalo 46 virtuálnych používateľov a prestal reagovať, čo naznačuje, že nedokáže zvládnuť záťaž. Všetky podrobnosti o výsledkoch testu Bluehost si môžete pozrieť na webovej stránke Load Impact.

Výsledky testovania účinnosti nárazového zaťaženia GoDaddy

Výsledky testov nárazového zaťaženia GoDaddy

Web hostený serverom GoDaddy zvládol test dobre, s časom načítania, ktoré sa v skutočnosti mierne znížilo, pretože k nemu súčasne pristupovalo viac virtuálnych používateľov. Keď počet používateľov dosiahol 49, doba načítania bola iba 62,34 milisekúnd. Výsledky testu GoDaddy si môžete pozrieť na webovej stránke Load Impact.

Výsledky testovania výkonu s dopadom na zaťaženie stránok

Výsledky testovania vplyvu nárazu na webové stránky

S aplikáciou SiteGround zostali časy načítania pomerne stabilné, až kým k nim nepristúpilo súčasne 35 virtuálnych používateľov, keď prestal reagovať. Výsledky testov SiteGround sú dostupné na webovej stránke Load Impact.

Zhrnutie nárazového testovania

Tu je zhrnutie výsledkov testovania vplyvu zaťaženia:

 • Bluehost: Najpomalší čas načítania = 12,12 sekundy (22 používateľov); maximálny počet simultánnych používateľov = 46 (2,34 sekundy).
 • GoDaddy: Najpomalší čas načítania = 113,05 milisekúnd (20 používateľov); maximálne simultánnych používateľov = 49 (62,34 milisekúnd).
 • SiteGround: Najpomalší čas načítania = 505,06 milisekúnd (4 používatelia); maximálne simultánnych používateľov = 35 (428,89 milisekúnd).

Webové stránky hostené serverom GoDaddy boli počas testovania nárazu na zaťaženie najlepšie, vďaka čomu zvládlo zvládnuť 49 simultánnych virtuálnych používateľov pri načítaní v pôsobivých 62,34 milisekúnd. Časy načítania Bluehost boli omnoho pomalšie ako ostatné, ale dokázali zvládnuť 49 simultánnych virtuálnych používateľov, zatiaľ čo SiteGround dosiahol maximum na 35.

Bluehost, web GoDaddy adGround Uptimes: Compared

Porovnanie dostupnosti pingdomov

Čas prevádzky, výpadky a výpadky zaznamenané spoločnosťou Pingdom za 35 dní.

Pingdom sa použil aj na testovanie úrovní dostupnosti troch webových hostiteľov. Počas 35-dňového testovacieho obdobia boli zaznamenané nasledujúce prestoje, prestoje a výpadky:

 • Bluehost: 99,94% výpadok – 28 minút výpadok – sedem výpadkov.
 • GoDaddy: 99,97% výpadok – 13 minút prestoje – jeden výpadok.
 • SiteGround: 99,98% výpadok – 7 minút výpadok – tri výpadky.

Počas 35-dňového obdobia mal server SiteGround najlepšie skóre dostupnosti a sedem minút výpadku sa rozdelil na tri výpadky. Bluehost sa umiestnil najhoršie, s 28-minútovým výpadkom pri siedmich výpadkoch.

Správa o dostupnosti služby Bluehost

Pingdom nahlásil sedem výpadkov pre lokalitu hostenú s Bluehost, čo viedlo k celkovým 28 prestojom.

Správa o dostupnosti zariadenia GoDaddy

GoDaddy bol uprostred s 99,97% výpadkom, čo sa rovnalo 13 prestojom z jedného výpadku.

Správa o dostupnosti služby SiteGround

Rovnako ako v testoch rýchlosti stránky, aj server SiteGround dosiahol najlepšie výsledky pri dostupnosti 99,98%. Počas 35-dňového testovacieho obdobia však bola webová stránka hostená serverom SiteGround stále zaznamenaná ako klesajúca, a to celkom sedem minút..

Informačné panely účtu a ovládacie panely webových stránok

Teraz, keď sme sa zaoberali podrobnosťami plánu, funkciami a výkonom, preskúmajme používateľské skúsenosti každého hostiteľa.

Inštalácia dashboardu Bluehost a WordPress

Bluehost nedávno prepracoval svoju oblasť dashboardov a proces nastupovania zákazníkov s cieľom uľahčiť každému spustenie a správu vlastnej webovej stránky WordPress..

Bluehost WordPress Dashboard

Webové stránky WordPress hostené spoločnosťou Bluehost majú voliteľný ovládací panel pridaný do informačného panela WordPress.

Ak ste sa zdržiavali v spúšťaní svojho vlastného webu WordPress pre nedostatok dôvery vo svoje technické schopnosti, určite to bude dobrá správa.

Inštalácia a správa Bluehost WordPress

Bluehost New WordPress Inštalačná príručka

Nový dashboard Bluehost uľahčuje spúšťanie a správu viacerých webových stránok WordPress.

Po nainštalovaní programu WordPress sa na rozdiel od štandardného blogového príspevku WordPress „Hello World“ v predvolenom nastavení zobrazí praktická stránka „Čoskoro príde“..

Bluehost už čoskoro Page Tool

Návštevníci vášho nového webu Bluehost WordPress uvidia túto stránku „Už čoskoro“.

Keď sa prihlásite na svoj nový web WordPress, budete mať možnosť prejsť sprievodcom nastavením. To vám ukáže, ako si vybrať, aký obsah sa bude zobrazovať na vašej domovskej stránke, a uvedie vás, či by ste mali vytvoriť kontaktnú stránku a či by ste mali prepojiť svoje stránky so službou Jetpack..

Nastavenie domovskej stránky Bluehost WordPress

Sprievodca nastavením Bluehost vám pomôže nakonfigurovať základné nastavenia vášho webu.

Predinštalované doplnky Bluehost WordPress

Okrem doplnkov Akismet a Hello Dolly, ktoré sa predvolene pridávajú do nových inštalácií WordPress, Bluehost nainštaluje a aktivuje aj niekoľko ďalších rozšírení vrátane doplnku na tvorbu formulárov WPForms Lite a doplnku OptinMonster, ktorý spája vaše stránky s týmto populárnym e-mailovým marketingom. nástrojom. Keďže OptinMonster je prémiová služba, tento doplnok nebudete môcť skutočne využívať, pokiaľ sa nezaregistrujete na platený účet..

Doplnok nainštalovaný na webovej stránke Bluehost WordPress

Inštalácia Bluehost WordPress pridá na váš web niekoľko doplnkov.

Integrácia Bluehost MOJO Marketplace

Trh MOJO WordPress je tiež integrovaný do nových inštalácií Bluehost WordPress. To znamená, že môžete prehľadávať prémiové témy, doplnky, grafiku a služby WordPress, ktoré sú k dispozícii od spoločnosti MOJO, z hlavného panela WordPress..

Integrácia Bluehost Mojo Marketplace

Prostredníctvom integrácie trhu MOJO si môžete pre svoj web zakúpiť ďalšie produkty a služby.

Môžete tiež nakonfigurovať voliteľnú technológiu ukladania webových stránok do pamäte cache poskytovanú spoločnosťou Bluehost a riadiť integráciu siete na doručovanie obsahu.

Bluehost Caching Tool

Nástroj na ukladanie do vyrovnávacej pamäte Bluehost sa dá nakonfigurovať z vnútornej strany webového panela WordPress.

Vytvorenie prezentačnej webovej stránky s Bluehost

Bluehost zjednodušuje vytváranie postupnej verzie vašich webových stránok – a to všetko z hlavného panela WordPress. To znamená, že môžete robiť vývojové práce a testovanie na klone svojich webových stránok bez toho, aby ste riskovali prerušenie vašich živých stránok alebo narušenie dojmu vašich návštevníkov..

Vytvorenie webovej stránky s funkciou WordPress s Bluehost

Vytvorenie prezentačnej webovej stránky a klonovanie živých a vývojových verzií vašich stránok sa s Bluehost ľahko robia.

Možnosti kopírovania obsahu medzi inscenovanými a živými webmi sú pôsobivé. Vďaka možnosti pridať body na obnovenie počas práce na pracovnom mieste je veľmi ľahké vrátiť sa k predchádzajúcej verzii, ak by sa niečo pokazilo. Normálne by ste za prístup na túto úroveň funkčnosti museli platiť prémiový doplnok na kopírovanie webových stránok WordPress, takže je skvelé vidieť ho ako súčasť vstupných plánov zdieľaného hostenia Bluehost..

Obnovte webovú stránku Staging WordPress pomocou služby Bluehost

Aj keď ste nikdy predtým nepoužívali webové stránky s inscenáciami, správa Bluehost je veľmi jednoduchá.

Informačný panel účtu Bluehost

Späť na informačný panel účtu na webovej stránke Bluehost môžu teraz používatelia spravovať aktualizácie základného softvéru WordPress, doplnkov a tém z oblasti svojho účtu. Toto je užitočné najmä v prípade, že hostujete viac webových stránok v jednom účte, pretože sa tým odstraňuje potreba prihlásiť sa do každého hlavného panela WordPress jednotlivo..

Povoľte automatické aktualizácie pre WordPress s Bluehost

Nový informačný panel na webovej stránke Bluehost uľahčuje udržiavanie aktuálnosti viacerých webových stránok WordPress.

Nástroj na zálohovanie webových stránok Bluehost WordPress

Je tiež možné spravovať používateľov a vytvárať a obnovovať zálohy webových stránok pomocou niekoľkých kliknutí. Systém zálohovania a obnovy funguje naozaj dobre a je ďalšou funkciou, ktorá by vás mohla ušetriť od nutnosti investovať do prémiového doplnku WordPress.

Správa zálohy Bluehost WordPress

Spravujte zálohy webových stránok WordPress pomocou ovládacieho panela Bluehost.

Bohužiaľ, na rozdiel od GoDaddy a SiteGround sa zálohy nevytvárajú automaticky v rámci zdieľaných plánov hosťovania Bluehost na základnej úrovni. Ak chcete získať prístup k službe SiteBackup Pro a jej pokročilým funkciám zálohovania, musíte vykonať inováciu aspoň na spoločný zdieľaný hostingový plán Prime..

Prístup k cPanel Bluehost

Zákazníci Bluehost majú okrem nového aktualizovaného dashboardu účtu stále prístup k softvéru cPanel, aby mohli spravovať svoj účet. Napriek aplikácii pokožky Bluehost na cPanel sú prítomné všetky očakávané pokročilé funkcie správy webových stránok.

Bluehost Prepracovaný cPanel

Všetky pokročilé funkcie správy webových stránok cPanel sú prístupné cez oblasť účtu Bluehost.

Celkovo možno povedať, že nedávne aktualizácie Bluehost urobili tento jeden z najlepších pokusov akéhokoľvek webhostingu zjednodušiť proces vytvárania a správy webových stránok WordPress a zároveň poskytovať prístup k pokročilejším nástrojom cPanel. Zjednodušenie by malo osloviť nových používateľov WordPress, zatiaľ čo skúsenejší používatelia majú stále prístup k pokročilým funkciám.

Inštalácia ovládacieho panela GoDaddy a inštalácie WordPress

Informačný panel zákazníckeho účtu GoDaddy

Všetky svoje webové stránky môžete spravovať prostredníctvom informačného panela zákazníckeho účtu GoDaddy.

Oblasť účtu GoDaddy vám poskytuje rýchly prehľad o vašich webových stránkach. Môžete skontrolovať dostupné aktualizácie základného softvéru WordPress (táto funkčnosť sa však nevzťahuje na doplnky a motívy) a tiež môžete získať spätnú väzbu o výkonnosti svojich webových stránok s návrhmi na vylepšenia..

Nástroj na nahlasovanie webových stránok GoDaddy

Z oblasti účtu GoDaddy môžete vykonávať niektoré úlohy správy výkonnosti webových stránok WordPress.

Zákazníci tejto hostiteľskej služby GoDaddy WordPress nemajú prístup k cPanel, ako môžu s Bluehost a SiteGround, čo znižuje to, čo môžete urobiť, a množstvo kontroly nad svojím účtom. Získate však prístup SFTP a phpMyAdmin k vášmu serveru a databáze webov pomocou plánov hostenia GoDaddy..

Nástroj na zálohovanie webových stránok GoDaddy WordPress

Na rozdiel od Bluehost, základné plány hosťovania WordPress od GoDaddy (a SiteGround) zahŕňajú automatické zálohovanie webových stránok. Tieto denné zálohy je možné spravovať a obnovovať z oblasti účtu GoDaddy.

Systém správy zálohovania GoDaddy

Obnovenie záloh pomocou GoDaddy je veľmi jednoduché a vyžaduje iba niekoľko kliknutí.

Inštalácia GoDaddy WordPress

Z oblasti účtu GoDaddy môžete rýchlo prejsť na informačný panel svojich webových stránok WordPress, kde uvidíte pomerne štandardnú inštaláciu programu WordPress. Na prístrojovom paneli je oblasť GoDaddy s odkazmi na stránky podpory na webe GoDaddy. Nájdete tu aj odkazy na odporúčané doplnky a informácie o službe nezávislých používateľov GoDaddy.

Ovládací panel GoDaddy webových stránok WordPress

Inštalácie programu GoDaddy WordPress sú blízko k základnému prostrediu WordPress.

Aj keď je ukladanie webových stránok do vyrovnávacej pamäte súčasťou služby GoDaddy, nie je možné zakázať ani nakonfigurovať, ako to funguje. Môžete však vyprázdniť vyrovnávaciu pamäť z ponuky informačného panela.

Nastavenia vyrovnávacej pamäte webových stránok GoDaddy WordPress

Služba ukladania do vyrovnávacej pamäte GoDaddy je stále zapnutá, ale vyrovnávaciu pamäť môžete vyprázdniť z hlavného panela WordPress.

S WordPress je predinštalovaných niekoľko doplnkov vrátane užitočných nástrojov Ninja Forms a Beaver Builder Lite. Plugin WP101 Video Tutorials sa štandardne dodáva s GoDaddy a do vášho dashboardu pridáva knižnicu vysoko kvalitných inštruktážnych videí. Ak ste novým používateľom programu WordPress alebo hostujete webové stránky pre klientov, tieto videá sú bonusom.

WP101 Inštruktážne videá

Videá z WP101 vás prevedú nastavením a používaním webovej stránky WordPress.

Oblasť účtu GoDaddy uľahčuje vykonávanie užitočných úloh, ako je napríklad obnova zálohy a vytvorenie postupných webových stránok. Nie je to také príjemné pre nových používateľov WordPress, ako je skúsenosť Bluehost, ale nedostatok sprievodcu pri spustení je vyvážený zahrnutím užitočných video tutoriálov WP101. Ak ste energetický používateľ, môžete vynechať prístup k cPanel.

Inštalácia ovládacieho panela SiteGround a WordPress

Ak vyberiete jeden z plánov hostenia programu WordGround programu WordPress, bude sa v predvolenom nastavení nainštalovať program WordPress. SiteGround udržiava minimum doplnkov a ďalších doplnkov na minime, iba ich vlastný doplnok pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte bol pridaný do základného softvéru WordPress..

SiteGround WordPress Predvolený informačný panel inštalácie

Do programu WordPress program SiteGround pridáva málo, okrem doplnku pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte.

Na rozdiel od Bluehostu neexistuje nová používateľská príručka pre WordPress s programom SiteGround – ani videonávody, ako napríklad návody poskytované programom GoDaddy. Skúsenejší používatelia by však mali oceniť „čistú“ inštaláciu programu WordPress a noví používatelia majú vždy prístup k online dokumentácii SiteGround..

Zmeniť verziu PHP pomocou funkcie SiteGround

Informačný panel účtu SiteGround

Informačný panel účtu SiteGround uľahčuje získanie prehľadu o vašom účte a prístup k podporným kanálom. Existujú užitočné odkazy na správcovskú oblasť webových stránok WordPress a ovládací panel napájaný pomocou cPanel.

Oblasť zákazníckeho účtu SiteGround

Dizajn oblasti účtu SiteGround je funkčnejší ako módny, obsahuje však všetky základné informácie.

SiteGround prístup k cPanel

Hostingový účet SiteGround cPanel

cPanel sa používa na správu vašich webových stránok a hostovanie s programom SiteGround.

Na rozdiel od testovaného plánu GoDaddy dostanú zákazníci SiteGround (a Bluehost) úplný prístup k cPanel, čím poskytujú väčšiu kontrolu nad priestorom servera..

Zálohy webových stránok WordPress

Zálohy webových stránok WordPress sú spravované prostredníctvom rozhrania cPanel s SiteGround. Aj keď vám to dáva väčšiu kontrolu pri obnovení zálohy, používateľské prostredie nie je v porovnaní s Bluehost a GoDaddy tak priateľské.

Spravujte zálohy webových stránok WordPress pomocou funkcie SiteGround

Zálohy webových stránok WordPress sa spravujú prostredníctvom softvéru cPanel s programom SiteGround.

Celkovo je skúsenosť programu SiteGround určite minimálna v porovnaní s tým, čo je k dispozícii v plánoch Bluehost a GoDaddy. Inštalácia programu WordGround programu SiteGround je najbližšie k manuálne nainštalovanej verzii programu WordPress, pričom bol pridaný iba ich doplnok pre ukladanie do pamäte cache. Noví používatelia WordPress môžu vynechať ďalšie funkcie Bluehost a GoDaddy, ale tí, ktorí sú skúsenejší, môžu oceniť čistejšie prostredie poskytované programom SiteGround..

Záverečné myšlienky

Bluehost, GoDaddy a SiteGround ponúkajú cenovo dostupné zdieľané hostingové plány, ktoré sú ideálne pre webové stránky WordPress.

V rámci nášho testovania poskytol server SiteGround najrýchlejší čas načítania a najlepšiu dostupnosť. V ich vstupnom pláne však chýbali niektoré doplnky poskytované spoločnosťami Bluehost a GoDaddy. Navyše SiteGround neboli najsilnejšími v testovaní záťaže, zatiaľ čo GoDaddy priniesol najlepšie výsledky.

S programom SiteGround nezískate hladší systém na správu zálohy a videopríručky WordPress od spoločnosti GoDaddy ani sprievodcu nastavením webových stránok WordPress v službe Bluehost. Aj keď to nie je ťažké použiť, oblasti účtu SiteGround sú menej užívateľsky prívetivé ako oblasti služieb Bluehost a GoDaddy.

Z tohto dôvodu, ak ste novým používateľom programu WordPress a ocenili by ste nejakú pomoc pri spúšťaní svojich webových stránok a nevadilo by vám vynechať trochu rýchlejší čas načítania stránok SiteGround, potom je pravdepodobne Bluehost a možno aj ich neobmedzený plán Plus pravdepodobne najlepšia voľba pre vás.

Na druhej strane, ak je rýchlosť stránok prioritou a ste radi, že pracujete s inštaláciou WordPress, ktorá nie je dokonalá, dôrazne sa odporúča program SiteGround. Ak ste radi, že zaplatíte za ešte rýchlejšie načítanie, môžete tiež vyskúšať porovnanie našich riešení SiteGround a WP Engine..

GoDaddy sedí niekde uprostred. Okrem videonávodov WP101, doplnky v inštalácii GoDaddy WordPress neprinášajú toľko užívateľského zážitku ako pri Bluehost. Navyše, nedostatok prístupu cPanel s GoDaddy môže byť pre skúsenejších používateľov nepríjemný – nehovoriac o nedostatku podpory novších verzií PHP, bez HTTP / 2 a bezplatného SSL certifikátu. Testovanie záťaže však ukázalo, že zariadenie GoDaddy poskytuje odolnú službu.

Stručne povedané, ak chcete najrýchlejší čas načítania a nepotrebujete funkcie Bluehost vhodné pre začiatočníkov, pozrite sa na lokalitu SiteGround. Ak však pri spúšťaní a správe svojich stránok dávate prednosť určitej podpore, Bluehost môže byť najlepší.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map