WP Engine WordPress Hosting Recenzie – to naozaj urobiť rozdiel? Stojí to za to?

WordPress ponuky


Potrebuje vaša webová stránka WordPress vyššiu rýchlosť? Viac bezpečnosti? Poskytuje prístup k funkciám, ako sú automatické zálohy webových stránok, automatické aktualizácie softvéru WordPress a výber vysoko kvalitných prémiových tém WordPress v rámci vášho hosťovacieho balíka, zvuk atraktívny?

Ak je to tak, spravovaný hosting WordPress (radšej ako bežný „zdieľaný“ hosting) môže byť presne to, čo potrebujete! A WP Engine sú pravdepodobne najväčšou spoločnosťou v tomto priestore.

V tejto recenzii sa budeme venovať presne tomu, k čomu získate prístup, ak sa zaregistrujete v službe WP Engine. Taktiež sa pozrieme na to, aké časy načítania môžete očakávať (uskutočnili sme sériu hĺbkových testov s hlavnými témami), výsledky prevádzky, výsledky testov s dopadom na zaťaženie (t. j. výkonnosť, keď chcú všetci návštevníci webu súčasne pristupovať na vaše stránky, vytvárať nárasty návštevnosti) a všetko, čo musia ponúknuť.

Ak vás nebaví čítať recenzie hostiteľov, ktoré jednoducho prehrievajú zoznamy funkcií a propagačný obsah, táto recenzia nástroja WP Engine bude veľmi zaujímavá. Mala by vám poskytnúť všetky informácie a údaje, ktoré potrebujete, aby ste sa mohli informovane rozhodnúť, či si zvoliť WP Engine.

O hosťovaní WordPress riadeného motorom WP Engine

WP Engine nemusí byť prvý, ktorý ponúka riadený hosting WordPress – tú česť vlastne patrí Pagely -, ale teraz sú najväčšou (a najznámejšou) spoločnosťou v riadenom sektore hostenia WordPress. S viac ako 80 000 zákazníkmi v 140 krajinách má spoločnosť WP Engine veľa skúseností s hostingom veľkého množstva stránok WordPress. Podľa ich marketingových materiálov „päť percent svetov online navštevuje každý deň aspoň jednu skúsenosť so službou WP Engine“!

Štatistika motora WP

Webová stránka WP Engine sa môže pochváliť niektorými pôsobivými štatistikami o svojich službách.

Tým, že WP Engine ponúka vysoko výkonné hostiteľské prostredie špeciálne optimalizované pre webové stránky WordPress, a zároveň sa stará o mnohé z prebiehajúcich úloh potrebných na spustenie stabilného a zabezpečeného webového servera WordPress, je silným uchádzačom o každého, kto potrebuje viac ako bežné nízke náklady. hostitelia webu môžu poskytovať.

Ale skutočne WP Engine naplní všetky marketingové bomby? Stojí za to dodatočné náklady?

Poďme sa ponoriť …

Prečo zvážiť program WP Engine?

Ako už bolo spomenuté, spoločnosť WP Engine ponúka riadený hosting WordPress. To znamená, že sa špecializujú na vytváranie hostiteľských prostredí, ktoré sú vysoko optimalizované pre webové stránky WordPress. Môže to nielen viesť k rýchlemu načítaniu, ale malo by sa tiež zabezpečiť, aby vaše webové stránky fungovali vždy hladko a bezpečne.

Znie to dobre, ale pozrime sa presne na to, čo to znamená z hľadiska funkcií a funkcií.

Prémiové spravované prostredie WordPress

Ak sa bližšie pozriete na špecifikácie hostiteľského plánu služby WP Engine, môžete si všimnúť, že skutočne ponúkajú zdieľaný hosting. Nedovoľte, aby vás termín zdieľaný hosting odradil!

Ako ukazujú výsledky testov uvedené neskôr v tejto recenzii, nejde o zdieľaný hosting na základnej úrovni, ktorý by ste dostali výmenou za niekoľko dolárov mesačne, kde je na rovnakom serveri s nízkou špecifikáciou preplnené nespočetné množstvo webových stránok. Namiesto toho s WP Engine získate prístup k dobre zabezpečenému zdieľanému hostingu, ktorý je optimalizovaný pre WordPress a ktorý je veľmi priaznivý v porovnaní s najlepšími prémiovými hostingovými službami WordPress tam.

V skutočnosti, ak chcete vidieť, ako dobre sa zdieľaný hosting WP Engine porovnáva so zdieľaným hostingom na základnej úrovni, naše porovnanie WP Engine vs SiteGround zahŕňa výsledky testov, vďaka ktorým je rozdiel medzi týmito dvoma typmi hostenia veľmi jasný. V rámci tejto kontroly budeme mať neskôr viac výsledkov testovania výkonnosti, ale to nie je jediný dôvod, prečo si zvoliť WP Engine pred hosťovaním rozpočtu …

Voľba WordPress Témy StudioPress Genesis

V júli 2018 spoločnosť WP Engine získala spoločnosť StudioPress, spoločnosť zaoberajúcu sa vývojom tém, ktorá vyrábala populárnu platformu Genesis Framework a veľké portfólio prémiových tém WordPress. Vďaka tomu majú teraz zákazníci spoločnosti WP Engine prístup k programu Genesis Framework a k výberu z 37 tém aplikácie StudioPress WordPress bez ďalších poplatkov. Ak vezmeme do úvahy tieto témy v maloobchode za približne 129 dolárov, je to hodnota za peniaze.

Témy StudioPress

Témy WordPress reagujúce na mobilnú aplikáciu StudioPress sú teraz zákazníkom WP Engine k dispozícii bezplatne.

Tieto témy pokrývajú širokú škálu kategórií s možnosťou vytvorenia webových stránok agentúr, mnohých rôznych typov blogov, kaviarní, online portfólií a obchodov s elektronickým obchodom. Aj keď niektoré z týchto tém začínajú vyzerať trochu datované, ako sme sa dozvedeli v našej štúdii StudioPress, stále existuje veľa pôsobivých možností..

Viac tém WordPress StudioPress

Témy StudioPress sú vhodné na vytváranie širokej škály webových stránok.

S takým množstvom vynikajúcich možností môže byť výber témy WordPress veľmi ťažký. S WP Engine máte teraz dobrý výber kvalitných tém na dosah ruky. To nielen zjednodušuje proces výberu témy, ale šetrí vám aj peniaze. Na svojich webových stránkach hostených nástrojom WP Engine môžete samozrejme používať ľubovoľnú inú tému WordPress.

Automatické aktualizácie softvéru WordPress

Ako súčasť svojej riadenej hostovacej služby bude spoločnosť WP Engine aktualizovať hlavný softvér WordPress vašich webových stránok. Vďaka tomu bude váš web vždy používať najnovšiu verziu programu WordPress. Tím WP Engine však vopred testuje každú novú aktualizáciu softvéru WordPress, aby zaistil jeho stabilitu, a nie okamžitú aplikáciu na váš web..

Spravujte aktualizácie

Nástroj WP Engine udržuje váš softvér WordPress aktuálny, ale môžete automaticky odložiť automatické aktualizácie.

Máte tiež možnosť odložiť inštaláciu nasledujúcej verzie softvéru – niečo, čo by ste mohli zvážiť s blížiacim sa vydaním WordPress 5 a novou aktiváciou editora WordPress Gutenberg. Z dôvodu spôsobu nastavenia odloženia získate ďalších 60 dní na otestovanie novej verzie programu WordPress predtým, ako sa automaticky použije na váš web..

Viac informácií o tom, ako fungujú automatické aktualizácie softvéru WordPress, nájdete na tejto stránke webovej stránky WP Engine. Na rozdiel od niektorých spravovaných webových hostiteľov WordPress sa však doplnky vo vašom mene neaktualizujú automaticky a túto úlohu ponecháte na vás.

Automatické zálohovanie webových stránok WordPress

Softvér WP Engine bude vďaka svojim nočným automatickým zálohám udržiavať aktuálny softvér aj vďaka automatickým nočným zálohám. Zálohy WP Engine obsahujú všetky základné súbory, motívy, doplnky a databázu WordPress, takže ak sa na vašom webe vyskytne problém a potrebujete obnoviť predchádzajúci bod, nemali by ste s tým mať žiadne problémy..

Záložné body webových stránok

Úplné zálohy webových stránok WordPress sa vytvárajú každú noc, zálohy stránok však môžete kedykoľvek vytvoriť aj ručne.

Plnú zálohu môžete kedykoľvek vytvoriť aj manuálne prostredníctvom užívateľského portálu WP Engine. Toto je užitočná funkcia, ktorá funguje naozaj dobre. Ručné vytvorenie bodu zálohy pred vykonaním zmien na vašom webe, napríklad inštalácia nového doplnku alebo motívu, vám poskytuje rýchly spôsob, ako vrátiť stránku späť, ak by sa niečo pokazilo. Záložné súbory sú prístupné cez portál WP Engine, ale môžete ich stiahnuť ako súbory Zip na bezpečné uloženie, ak chcete.

WordPress – vývojové a pracovné prostredie

Okrem produkčného prostredia, v ktorom hosťujete svoju živú webovú stránku WordPress, vám program WP Engine tiež ponúka ďalšie dve prostredia, ktoré vám pomôžu nastaviť efektívny vývojový postup..

Vytvorte pracovnú stránku

WP Engine uľahčuje vytváranie vývojových a testovacích prostredí pre vaše webové stránky.

Jedným zo spôsobov, ako používať tieto tri prostredia, je vytvoriť váš web v vývojovom prostredí, potom ho presunúť do stagingového prostredia a zdieľať ho s klientmi alebo inými členmi tímu na testovanie a nakoniec ho tlačiť do produkčného prostredia, keď je pripravené na spustenie. Presun lokality medzi prostrediami je veľmi jednoduchý a prebieha prostredníctvom vizuálneho rozhrania používateľského portálu WP Engine.

Vytvárajte prenosné webové stránky WordPress pre klientov

Pomocou WP Engine máte tiež možnosť používať funkciu prenosného prostredia na vytváranie funkčných webových stránok WordPress pre klientov. Podobne ako pri bežných webových stránkach hostených nástrojom WP Engine, pri vytváraní prenosných webových stránok máte k dispozícii tri prostredia (vývoj, inscenovanie a produkcia)..

Vytvorte prenosný web

Vývojári a weboví dizajnéri môžu vytvoriť stránky pre klientov na vlastný účet pred ich prenosom.

Tieto prevoditeľné webové stránky sa však nezapočítavajú do príspevku na váš webový server. Okrem toho sú chránené heslom na zablokovanie prístupu a nemôžu byť verejne dostupné, kým sa neskončí prevod na klienta.

Odkaz na prenosný web

Prenosné stránky sú chránené heslom, kým sa nezačnú vysielať.

Keď vytvoríte nový prenosný web, môžete sa rozhodnúť začať novou inštaláciou WordPress alebo použiť existujúci web vo svojom účte ako základ pre nový projekt. Ak ste vývojár, ktorý pravidelne vytvára webové stránky pre klientov, schopnosť rýchlo vytvoriť novú inštaláciu WordPress založenú na existujúcej konfigurácii tém, doplnkov a nastavení vám pomôže ušetriť čas.

Prenosný webový e-mail

Služba WP Engine sa snaží čo najjednoduchšie presunúť stránku z vášho účtu a na klienta.

Keď dáte svojmu klientovi prístup na web pomocou demonštračného odkazu a budú s vašou prácou spokojní, môžete naň stránku preniesť. Aby mohli byť stránky v prevádzke, budú musieť mať alebo si vytvoriť účet WP Engine s aktívnym plánom hostenia.

Táto relatívne nová funkcia nástroja WP Engine sa dobre porovnáva s podobnou funkciou webového hostiteľa Flywheel WordPress zameraného na vývojárov, čo pomáha rozšíriť pôsobenie nástroja WP Engine na tvorcov webových stránok pre klientov..

Nástroj GeoTarget WP Engine

Ak chcete návštevníkom zobraziť rôzne verzie svojich webových stránok a ich obsahu na základe ich geografického umiestnenia, služba WP Engine má pre to určitú funkciu. Tento nástroj, nazvaný GeoTarget, zisťuje polohu návštevníka a potom mu zobrazuje preddefinovaný obsah webovej stránky.

GeoTarget Tool

Funkcia GeoTarget vám umožňuje určiť, ako sa bude váš obsah zobrazovať na základe polohy návštevníka.

Po inštalácii doplnku GeoTarget môžete pomocou krátkych kódov určiť, ktorý obsah vašich príspevkov, stránok a widgetov sa bude zobrazovať návštevníkom na základe ich geografického umiestnenia. Môžete dokonca písať kód na vykonávanie vlastných akcií na základe polohy návštevníka. Pri definovaní obsahu, ktorý sa zobrazuje komu, môžete ísť až tak ďaleko, že použijete poštové smerovacie číslo návštevníka (ak má sídlo v USA) na skutočné zacielenie publika na relevantný obsah..

Pre WordPress sú k dispozícii viacjazyčné a prekladové doplnky, ktoré umožňujú podobné funkcie na vašom webe. GeoTarget však bol vytvorený tak, aby spolupracoval s technológiou ukladania do vyrovnávacej pamäte WP Engine, aby sa zabezpečilo, že váš web nebude mať problémy s výkonom pri pokusoch o spracovanie viacerých verzií vášho obsahu..

Ak chcete na svojom webe zobraziť rôzne informácie na základe polohy návštevníka, táto funkcia nástroja WP Engine by mala byť zaujímavá. Funkcia GeoTarget je bohužiaľ k dispozícii iba ako platený doplnok pre plány hostenia WP Engine.

Technické podrobnosti hostenia riadeného motorom WP

Miesta dátového centra

Služba WP Engine vám umožňuje hosťovať vaše webové stránky v dobrom výbere miest po celom svete.

Pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o technických podrobnostiach hostiteľských plánov WP Engine, by táto časť našej kontroly mala odpovedať na všetky otázky skôr, ako prejdeme na výsledky testovania rýchlosti, doby prevádzky a výkonu:

 • Ukladanie webových stránok do vyrovnávacej pamäte: Pravidelné ukladanie do vyrovnávacej pamäte webových stránok a voliteľné ukladanie objektov do vyrovnávacej pamäte pre dotazy na ukladanie do databázy v pamäti.
 • Sieť na doručovanie obsahu (CDN): Všetky plány WP Engine zahŕňajú prístup k CDN od MaxCDN bez ďalších poplatkov.
 • PHP: Schopnosť prepínať medzi PHP 5.6, 7 a 7.2.
 • HTTP / 2.0: Používa sa na serveroch a CDN.
 • SSL: Použite bezplatný certifikát Šifrujme SSL, importujte svoj vlastný certifikát alebo ho kúpte pomocou nástroja WP Engine.
 • SFTP: Schopnosť vytvárať viac zabezpečených FTP účtov pre prístup do vášho webového priestoru na nahrávanie a editáciu súborov.
 • Správca súborov servera: Žiadny online správca súborov; iba FTP prístup do priestoru servera.
 • Prístup k databáze: phpMyAdmin sa používa na prístup k databáze webových stránok WordPress prostredníctvom prehliadača.
 • E-mailová služba: Žiadna e-mailová služba pre žiadny z plánov WP Engine.
 • Správa webových stránok WordPress: Aktualizácie softvéru WordPress sa inštalujú automaticky, aj keď máte možnosť odložiť aktualizáciu na 60 dní. Žiadne automatické aktualizácie doplnkov alebo tém.
 • Obmedzenia doplnkov: Existuje zoznam nepovolených doplnkov vrátane niektorých doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte, zálohovania a optimalizácie, ktoré môžu ovplyvniť výkonnosť webových stránok.
 • Bezpečnostné opatrenia: Webové stránky sú kontrolované na prítomnosť malvéru a iných bezpečnostných problémov a ak sa zistí niečo nevhodné, tím technickej podpory podnikne kroky.
 • Čistiace služby po hacknutí: Ak sú vaše stránky napadnuté serverom WP Engine, zaplatia spoločnosti Sucuri za opravu.
 • Umiestnenie dátového centra: Výber umiestnenia serverov v USA, Kanade, Európe, Ázii a Austrálii prostredníctvom partnerstva s platformou Google Cloud Platform.
 • Prezentačné stránky: Všetky plány zahŕňajú pracovné a vývojové prostredia spolu s produkčným prostredím a ľahký prenos stránok medzi rôznymi prostrediami prostredníctvom používateľského portálového rozhrania.
 • Migrácia webových stránok WordPress: WP Engine má bezplatný doplnok, ktorý vám pomôže migrovať webovú stránku WordPress na ich hostiteľskú platformu.
 • Analýza návštevníkov: Údaje o prevádzke na vašom webe a využití alokácie môžete zobraziť prostredníctvom dashboardu používateľského portálu WP Engine.
 • Kontroly dostupnosti: Frontend vášho webu je monitorovaný z dôvodu výpadkov, zatiaľ čo backend je tiež monitorovaný, aby dohliadal na celkový stav webu. Ak sa zistí problém, podniknú sa kroky.
 • Podporné kanály: Vo všetkých programoch je k dispozícii kanál živého rozhovoru 24/7, zatiaľ čo telefonická podpora 24/7 je k dispozícii vo všetkých programoch okrem počiatočného plánu začiatočnej úrovne. Podpora lístkov 24/7 je vyhradená pre vlastné plány najvyššej úrovne.

Viac informácií nájdete na porovnajte stránku plánovania na webovej stránke WP Engine.

Skúsenosti zákazníkov s motorom WP

Ako vidíte, WP Engine ponúka zákazníkom obrovskú škálu užitočných funkcií. Je však tiež dôležité, aby ste mohli ľahko spravovať svoj účet a využívať tieto funkcie. So zreteľom na to sa pozrime na používateľský portál WP Engine a skúsenosti používateľov s inštaláciou a správou webovej stránky WordPress..

Inštalácia WordPress

Po prihlásení na portál WP Engine je vytvorenie nového webu WordPress veľmi jednoduché. Jednoducho kliknite na príslušné tlačidlo a potom zadajte názov stránky. Pri vytváraní webu máte možnosť začať s novou inštaláciou programu WordPress alebo skopírovaním z existujúcej lokality vo svojom účte.

Ak ste niekto, kto pravidelne vytvára webové stránky pre svojich klientov, možno oceníte možnosť rýchlo aplikovať svoju predvolenú webovú konfiguráciu preferovaných tém a doplnkov na novú stránku..

Vytvorenie nového webu

Vytvorenie webovej stránky WordPress je s programom WP Engine veľmi jednoduché.

Nastavenie webu síce trvá len niekoľko minút, ale hneď ako budete pripravení, od spoločnosti WP Engine dostanete e-mail. Na začiatok môžete použiť webovú subdoménu WP Engine. Keď však pre svoj web vyberiete doménu, môžete ju ľahko pripojiť k svojmu hostiteľskému účtu prostredníctvom používateľského portálu WP Engine..

Inštalácia motívu StudioPress WordPress

Stiahnite si tému StudioPress

Zákazníci spoločnosti WP Engine si môžu vybrať z viac ako 35 prémiových tém WordPress od spoločnosti StudioPress.

Ako už bolo spomenuté, zákazníci spoločnosti WP Engine majú od StudioPress prístup k viac ako 35 prémiovým témam WordPress. Ak chcete na svojom webe použiť jednu z týchto tém, jednoducho si súbor stiahnite z používateľského portálu WP Engine a potom ho nahrajte na informačný panel WordPress..

Témy informačného panela WordPress

Aj keď témy nie sú k dispozícii na hlavnom paneli WordPress, môžete si ich stiahnuť z používateľského portálu WP Engine.

Tieto témy sa dodávajú s podrobnou dokumentáciou, ktorá vám pomôže nastaviť ich a čo najrýchlejšie spustiť nový web.

Správa webových stránok WordPress

Doplnok WordPress WP Engine

Webové stránky WordPress, ktorých hostiteľom je WP Engine, obsahujú ďalšiu sadu ovládacích prvkov na správu webu.

S programom WP Engine sú inštalácie WordPress dodávané s automaticky povoleným povinným konfiguračným doplnkom. Prostredníctvom oblasti doplnkov môžete vymazať vyrovnávaciu pamäť webovej stránky a vytvoriť pracovnú stránku. Odkazy na váš užívateľský portál WP Engine a oblasť podpory sa tiež pridajú do vášho WordPress Dashboard. Okrem toho je väčšina funkcií správy webových stránok prístupná cez oblasť vášho účtu na webovej stránke WP Engine.

Informačný panel používateľského portálu

Mnoho úloh, napríklad povolenie CDN, sa dá rýchlo vykonať prostredníctvom užívateľského portálu WP Engine.

Vo vašom používateľskom portáli WP Engine môžete vykonávať úlohy, ako napríklad aktivovať CDN, vytvárať používateľské účty SFTP a aktivovať bezplatný certifikát Šifrujme SSL. Môžete sa tiež rozhodnúť importovať svoj vlastný certifikát SSL alebo si ho môžete kúpiť prostredníctvom služby WP Engine.

Nastavenia CDN

Rozhranie používateľského portálu WP Engine uľahčuje správu webovej stránky WordPress.

Ako už bolo spomenuté, vaše webové stránky sa každý deň automaticky zálohujú pomocou služby WP Engine, ale pomocou používateľského portálu si môžete vytvoriť aj vlastné manuálne zálohy. Máte možnosť chrániť heslom svoj web pomocou portálu – funkciu, ktorá by sa mala hodiť, keď na svojom webe pracujete pred spustením..

Blokovať návštevnosť webových stránok

Je ľahké blokovať prevádzku na vašom webe heslom, ktoré ho chráni až do jeho uvedenia do prevádzky.

Užívateľský portál celkovo zjednodušuje správu vašich stránok a prístup k funkciám poskytovaným nástrojom WP Engine. V porovnaní s nízkonákladovými zdieľanými hostingovými balíčkami, ktoré často používajú cPanel, je ovládací panel WP Engine so špeciálnym účelom oveľa užívateľsky príjemnejší..

Výkonnosť webhostingu WP Engine

Jedným z hlavných dôvodov, prečo si vybrať prémiový riadený hosting WordPress pred lacnejšími možnosťami, je možné skrátenie času načítania webových stránok, ako aj schopnosť umiestniť viac simultánnych návštevníkov bez toho, aby došlo k utrpeniu vašich webových stránok. Ďalším dôležitým faktorom je menej výpadkov webových stránok.

WP Engine určite podporuje ich schopnosť poskytovať vysoko výkonné hosťovacie služby, ale je to skutočne tak? Zistime to tak, že sa pozrieme na čas načítania našich testovacích webových stránok hostených nástrojom WP Engine, ako aj na ich schopnosť zvládnuť viac návštevníkov naraz..

Výsledky testu doby zaťaženia motora WP

Keďže sa všetky webové stránky líšia, vytvorili sme pre našu kontrolu WP Engine dve testovacie stránky. Prvé testovacie miesto bolo vytvorené pomocou ľahkej témy WordPress, zatiaľ čo druhé bolo vytvorené pomocou viacúčelovej témy bohatej na funkcie. Tieto dve miesta boli monitorované pomocou služby Pingdom, pričom časy načítania boli zaznamenávané každých 30 minút počas siedmich dní. Tu sú výsledky …

Výsledky siedmich dní testu rýchlosti motora WP s ľahkou témou

Dvadsaťsedemnásť téma

Dvadsaťsedemnásť je populárnym príkladom ľahkej témy WordPress.

Dvadsaťsedemnásť je téma, ktorá je predvolene aktivovaná v nových inštaláciách WordPress. Je to ľahká možnosť, ktorá sa používa na viac ako milióne webových stránok WordPress, vďaka čomu je dobrým kandidátom na testovanie toho, ako rýchlo môže služba WP Engine dodať web pomocou základnej témy..

Ak plánujete používať túto tému (alebo podobnú možnosť), tu sú časy načítania, ktoré sa môžu vyskytnúť v službe WP Engine:

Výsledky testu pingdom

Priemerná doba načítania webovej stránky WordPress používajúcej odľahčenú tému bola 259 milisekúnd.

Naše testovacie miesto využívajúce ľahkú tému hostenú spoločnosťou WP Engine bolo veľmi rýchle. Približne o štvrtinu sekundy bol spoločnosť WP Engine schopná dodať pôsobivé časy načítania, ktoré boli oveľa rýchlejšie ako výsledky z nášho porovnania plánov zdieľaného hostenia rozpočtu Bluehost, HostGator a SiteGround, hoci tieto plány boli oveľa lacnejšie.

WP Engine však v našej recenzii Kinsta tiež dosahoval lepšiu výkonnosť ako testovacie miesto, čo dokazuje, že WP Engine sa dokáže uchytiť proti iným hostiteľom v rovnakej cenovej kategórii..

Nie každý však chce používať motív WordPress bez ozdôb, takže čo sa stane, ak pre svoju webovú stránku zvolíte viacúčelovú možnosť nabitú funkciami? Poďme zistiť…

Výsledky siedmich dní testu rýchlosti motora WP s viacúčelovým motívom

Pokiaľ ide o dobrý príklad viacúčelovej témy WordPress, Avada je ťažké poraziť. S doteraz viac ako 450 000 predajmi, dlhým zoznamom funkcií a viac ukážkami webových stránok nie je ťažké zistiť, prečo je Avada tak populárna. Všetky tieto funkcie však môžu mať veľký vplyv na rýchlosť stránok, vďaka čomu je Avada dobrým kandidátom na testovanie toho, ako dobre dokáže WP Engine zvládnuť viac webových stránok s vysokou hmotnosťou WordPress..

Ukážka tematickej agentúry Avada

Ukážka webovej stránky agentúry Avada je vynikajúcim príkladom webovej stránky WordPress náročnej na zdroje.

Pre tento test času načítania motora WP bol nainštalovaný motív Avada a naimportovalo sa jeho demo webovej stránky agentúry. Zaťažovacie časy boli opäť zaznamenávané Pingdomom v 30-minútových intervaloch počas 7 dní.

Avada Domovská stránka Test

Priemerná doba načítania webovej stránky WordPress používajúcej tému dvadsaťsedemnásť bola 1,43 sekundy.

Ako vidíte, veľkosť testovacej stránky s tematikou Avada bola omnoho väčšia ako stránka použitá pre test s tematikou dvadsať sedemnásť (275,47 KB v porovnaní s 1,05 MB). Z tohto dôvodu boli doby načítania menej pôsobivé. Vzhľadom na množstvo funkcií, ktoré sa používajú na demo domovskej stránke agentúry Avada, sa však tieto časy nemajú na čo sťažovať. To znamená, že nie sú také rýchle, ako sú časy zaznamenané v našej recenzii hostiteľa spoločnosti Kinsta.

Nie každý, kto sa rozhodne pre viacúčelovú tému, napríklad Avada, použije demo stránky presne tak, ako sú. Preto sme testovali aj časy načítania blogového príspevku zverejneného na našej testovacej stránke v Avade.

V prípade tohto príspevku boli výsledky omnoho lepšie s priemerným časom načítania 898 milisekúnd v porovnaní s 1,43 sekundy ukážky domovskej stránky agentúry.

Avada Blog Post Test

Blogový príspevok vytvorený s témou Avada a používaný pri testovaní výkonnosti Pingdom.

Preto, ak plánujete používať tematicky zameranú tému WordPress, ako je Avada, stojí za to stráviť nejaký čas testovaním, aký vplyv majú rôzne ukážky, prvky stránky a widgety na vaše časy načítania, pred spustením vášho webu..

Zhrnutie výsledkov testu rýchlosti stránok WP Engine

Ako sa načítava doba zaznamenaná Pingdom show, WP Engine je určite rýchly webhosting. Aj keď možno nebudete chcieť používať takú základnú tému, ako je ľahká dvadsaťsedemnásť, pravdepodobne nepoužijete jedno z ukážok tak, ako je z ťažkej viacúčelovej témy, ako je napríklad Avada. Preto, ak váš web nájde dobrú rovnováhu medzi funkciami a praktickosťou, mohli by ste si časy načítania niekde medzi tými, ktoré zažili naše testovacie stránky.

Výsledky testu motorovej pumpy WP

Testovacia stránka používajúca ľahkú tému sa načítala oveľa rýchlejšie ako testovacie stránky vytvorené pomocou témy Avada.

Pri nastavovaní našich testovacích pracovísk pomocou služby WP Engine boli tieto nainštalované na servery v ich európskom dátovom centre. Z tohto dôvodu bolo v Pingdom vybrané európske testovacie miesto. Aj keď si môžete vybrať, v ktorom dátovom centre sú hostené vaše stránky, s možnosťami po celom svete bude mať vzdialenosť, ktorú vaši návštevníci od tohto webu majú, vplyv na dobu načítania, ktorú zažijú. Použitie CDN (zahrnuté do všetkých plánov WP Engine) však môže do istej miery pomôcť zmierniť.

Testovanie vplyvu zaťaženia motora WP

Časy načítania sú užitočným spôsobom, ako posúdiť kvalitu webhostingu, ale je tiež dôležité získať predstavu o výkonnosti vašich stránok, keď k nim súčasne pristupujú viacerí návštevníci. V tejto časti nášho preskúmania služby WP Engine sme použili službu Load Impact na simuláciu viacerých používateľov súčasne pristupujúcich k webovej stránke WordPress hostovanej spoločnosťou WP Engine..

Počas desaťminútového testovacieho obdobia sa zvýšil počet virtuálnych používateľov, ktorí pristupujú na web (na obrázku nižšie je znázornená modrou čiarou), z jedného na 250 virtuálnych používateľov, ktorí navštívili web súčasne. Časy načítania stránky boli v pravidelných intervaloch zaznamenávané pomocou zaťaženia, aby sa zistilo, ako dobre stránky fungovali pri rastúcom počte návštevníkov. Na testovacej webovej stránke sa opäť použila viacúčelová téma Avada.

Výsledky nárazového testu zaťaženia

Test Load Impact ukazuje, že web hostený serverom WP Engine dokázal zvládnuť 250 súčasných virtuálnych používateľov bez akéhokoľvek poklesu výkonu..

Podľa výsledkov testu zaťaženia dopadom až 250 virtuálnych používateľov, ktorí súčasne pristupujú na lokalitu, nemalo žiadny vplyv na výkon stránky hostenej nástrojom WP Engine. Ak sa chcete o teste dozvedieť viac, výsledky sú k dispozícii na webových stránkach Impact Load.

Podobné výsledky boli zaznamenané pri testovaní hostiteľa WordPress riadeného spoločnosťou Kinsta, pričom 250 súčasných virtuálnych používateľov nemalo žiadny vplyv na výkonnosť testovacieho miesta. Naše testy rozpočtového hosťovania od spoločností Bluehost, GoDaddy a HostGator však odhalili, že všetci traja mali problémy s prístupom k webom súčasne viac ako 50 virtuálnych používateľov..

Takže teraz vieme, ako rýchlo sa testovací web načíta a aký vplyv má viacero virtuálnych používateľov, ktorí k nemu pristupujú súčasne, pozrime sa na výsledky monitorovania výpadkov WP Engine..

Výsledky testu prevádzkyschopnosti motora WP

Prestoje, bez ohľadu na to, aké sú malé, môžu mať veľmi negatívny vplyv na efektívnosť vašich webových stránok. Obdobia nedostupnosti môžu spôsobiť, že vaše webové stránky a, v konečnom dôsledku, budete vyzerať neprofesionálne a nedôveryhodné, čo vedie k premeškaným príležitostiam a negatívnej povesti.

Výsledky dostupnosti pingdomu

Ani jedna z našich stránok hostených s WP Engine nezaznamenala počas sedemdňového testovacieho obdobia žiadny výpadok.

Aj keď cieľom WP Engine je poskytnúť uptime najmenej 99,95%, naše monitorovanie nezistilo počas našich siedmich dní testovania žiadne výpadky. Ak sa na vašich stránkach vyskytujú menej ako dohodnuté úrovne dostupnosti, môžete požiadať o kredit na mesačné poplatky.

Ako vidíte, webové stránky WordPress hostené nástrojom WP Engine majú potenciál sa rýchlo načítať a zvládnuť viacerých súčasných návštevníkov s minimálnymi prestojmi. Koľko však musíte za tento druh služby zaplatiť?

Podrobnosti o cenách motora WP

Na výber sú tri preddefinované plány hostenia WP Engine a tiež vlastná možnosť, ktorá je vhodná pre weby, ktoré mesačne prijímajú milióny návštevníkov alebo pre tých, ktorí potrebujú hostiť najmenej 25 webových stránok WordPress na jednom účte..

Hostiteľské plány motora WP

WP Engine má tri preddefinované plány hostingu, ako aj možnosť vlastného plánu.

Pokiaľ ide o preddefinované plány hostenia WP Engine, máte nasledujúce možnosti:

 • Začiatok: 35 dolárov mesačne za jednu webovú stránku WordPress, až 25 000 návštev a šírku pásma 10 GB za mesiac, s úložiskom 10 GB.
 • rast: 115 dolárov mesačne na päť webových stránok WordPress, až 100 000 návštev a šírka pásma 200 GB mesačne, s 20 GB úložného priestoru.
 • mierka: 290 dolárov mesačne pre 15 webových stránok WordPress, až 400 000 návštev a šírku pásma 400 GB za mesiac, s úložiskom 30 GB.

Ako už bolo spomenuté v tomto preskúmaní WP Engine, všetky plány zahŕňajú prístup k 35-ročným témam WordPress od StudioPress a bezplatný certifikát SSL. Máte tiež možnosť nainštalovať do svojho plánu viac webových stránok WordPress za ďalších 20 dolárov mesačne na web. Všetky vaše stránky však budú zdieľať zdroje dostupné vo vašom pláne, napríklad šírku pásma a povolenú kapacitu úložiska. K dispozícii sú aj ďalšie voliteľné platené doplnky vrátane vyššie uvedenej funkcie GeoTarget a podpory pre WordPress Multisite..

Bez ohľadu na to, ktorý z preddefinovaných plánov si vyberiete, vaše webové stránky WordPress budú hostené na rovnakom type hardvéru. Či už teda platíte 35 alebo 290 dolárov mesačne, mali by ste mať možnosť využívať podobnú úroveň výkonnosti ako naše testovacie stránky. Pri určovaní výkonnosti vašich stránok bude samozrejme hrať dôležitú úlohu konfigurácia vášho webu a úroveň návštevnosti.

Pre viac informácií si môžete pozrieť úplné porovnanie cenových plánov WP Engine na ich webových stránkach.

A čo poplatky za nápoje?

S každým plánom, ktorý má limity na šírku pásma a počty návštevníkov, sa možno pýtate, čo sa stane, keď prekročíte svoj príspevok. Ak k tomu dôjde, zákazníkom v plánoch spustenia, rastu alebo mierky vzniknú náklady na nadhodnotenie 2 $ na 1 000 naviac mesačných návštevníkov. Na tejto stránke sa môžete dozvedieť viac o týchto poplatkoch a počte návštevníkov služby WP Engine.

Záverečné myšlienky

Po vykonaní testovania považujeme za spravodlivé povedať, že spoločnosť WP Engine splnila svoje sľuby ponúknuť stabilné a vysokovýkonné hostiteľské prostredie WordPress..

Dodatočné funkcie, ako napríklad automatické zálohovanie, bezpečnostné skenovanie a aktualizácie WordPress, by mali z riadenia webovej stránky vyťažiť stres. Prístup k viac ako 35 vysoko kvalitným prémiovým témam WordPress tiež pomáha kompenzovať niektoré náklady spojené s prevádzkou vašich stránok pomocou služby WP Engine..

Ľahko použiteľné funkcie priaznivé pre vývojárov, ako sú vývojové a pracovné prostredia, ako aj schopnosť prenášať stránky na klientov, sú dôvodmi na zváženie WP Engine..

Jedinou skutočnou nevýhodou motora WP je cena plánov. Aj keď v rovnakom regióne, ako mnoho ostatných vedúcich poskytovateľov hostingu WordPress, platenie 35 dolárov mesačne alebo viac nie je opodstatnené pre každý web. Ak však vaše stránky generujú príjmy, sú dôležité pre vaše podnikanie alebo ak vyrastajú z vášho súčasného hostiteľa, má zmysel pridať WP Engine do užšieho výberu. K dispozícii je tiež konkurenčná 60-dňová záruka vrátenia peňazí, ktorá vám umožní vyskúšať WP Engine bez rizika.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map