Blogovanie pre figuríny: Ako začať úspešný blog v roku 2020

Už ste niekedy chceli založiť svoj vlastný blog? Alebo už máte blog, ktorý si nie ste istí, ako postupovať na ďalšiu úroveň?


Ak je vaša odpoveď „áno“, potom je táto stránka miestom, kde bude.

Contents

V tejto príručke na blogovanie sa dozviete:

  Prečo tento sprievodca blogmi? Trochu o mne

  V roku 2008 som založil webhostingové tajomstvá odhalené (WHSR) a čiastočne vďaka veľkému privítaniu komunity blogov, ktorú sme prešli od sily k sile. Od tej doby sa WHSR stala jednou z vedúcich stránok siete pre poradenstvo v oblasti webhostingu a ja som do značky prilákal niektoré z najsilnejších hlasov v súčasných blogoch – z ktorých všetci vložili svoje príspevky do tejto knihy a na stránky, vďaka čomu je to prostriedok na prechod pre každého, kto začína cestou blogov s vlastným hosťovaním.

  S týmto sprievodcom nezmyslom vám poskytnem niektoré z najrýchlejších, zrozumiteľnejších a predovšetkým efektívnych riešení vašich problémov s blogovaním – vyradených z mojej vlastnej skúsenosti az mysle ľudí, ktorí majú radi to, čo robia..

  Moja stránka profilu autora v probloggereMoja stránka profilu autora na adrese Problogger.net – v rokoch 2015 – 2018 som pravidelne publikovala na mnohých vysoko profilovaných stránkach sprievodcov bloggerov.

  Kapitola 1. Nastavenie blogu od nuly

  Začať blog v roku 2020 je ľahké a lacné.

  Najobľúbenejší blogovací softvér, WordPress.org, je zadarmo. Profesionálne vyvinuté témy a doplnky WordPress sú zadarmo. A sú tu doslova milióny bezplatných návodov, ktoré vám pomôžu začať (vrátane tohto). Jediné náklady spojené so spustením blogu sú peniaze, ktoré platíte za web hostiteľa a názov domény.

  Iste, v neskoršej fáze by to mohlo byť veľmi zložité; ale vo všeobecnosti je blogovanie možné pre každého, kto má počítač s pripojením na internet. V skutočnosti si môžete skutočne vytvoriť blog a spustiť ho v priebehu nasledujúcich 20 minút. Kroky uvedené v nasledujúcich krokoch sú presne to, ako vytvorím svoje blogy na začiatku.

  V podstate všetko, čo musíte urobiť, je:

  1. Vyberte dobrého webhostingu a názov domény
  2. Nasmerujte svoju doménu DNS na svojho hostiteľa webu
  3. Nainštalujte si WordPress do svojho nového webhostingu (veľmi jednoduché pomocou automatického inštalátora).
  4. Prihláste sa do svojho WordPress a zverejnite svoj prvý príspevok.
  5. A to je všetko.

  Znie to jednoducho? Stavíte sa!

  Idem vás prejsť nasledujúcimi krokmi. Ak už viete, ako si nastaviť vlastný blog, neváhajte.

  1. Vyberte dobrého webhostingu a názov domény

  Na spustenie blogu s vlastným hosťovaním budete najskôr potrebovať doménové meno a účet webhostingu.

  Vaša doména je názov vášho blogu. To, že sa môžete dotknúť alebo vidieť, nie je niečo fyzického; ale iba reťazec znakov, ktorý dáva vašej webovej stránke identitu – napríklad názov knihy alebo miesto. Vaša doména „povie“ vašim návštevníkom, aký druh blogu navštevujú.

  Na druhej strane webhosting je miesto, kde ukladáte obsah blogu – slová, motívy blogu, obrázky, videá atď..

  Názvy domén – kam sa zaregistrovať?

  Svoje doménové mená si môžete vybrať a zaregistrovať prostredníctvom registrátora domény. GoDaddy, NameCheap, Hover a Domain.com sú niektorí z najpopulárnejších registrátorov na trhu.

  Upozorňujeme, že je dôležité oddeliť registráciu domény od vášho hostiteľa webu. To, že váš webový hostiteľ ponúka bezplatnú doménu, neznamená, že by ste mali nechať hostiteľskú spoločnosť kontrolovať registráciu vašej domény. Osobne používam NameCheap na správu registrácií svojich domén; ale všetci ostatní renomovaní registrátori domén by mali byť v poriadku. Takto môžem kedykoľvek zmeniť svoje doménové DNS a vyhnúť sa tomu, aby som bol uzamknutý jedným konkrétnym webovým hostiteľom. Dôrazne odporúčame urobiť to isté pre svoju vlastnú ochranu.

  Web Hosting – kde hostiť váš blog?

  Pokiaľ ide o webhosting, pozrite si môj najlepší zoznam webhostingových výberov a recenzií recenzií.

  Pre začiatočníkov odporúčam začať so zdieľaným webhostingom.

  V zdieľanom hostovaní – Aj keď sú zdroje hostingu v porovnaní s ostatnými (VPS, cloud atď.) Menšie, budete potrebovať menej rozpočtu (často <5 USD za mesiac pri registrácii) a technické znalosti. Pri výbere webhostingu pre váš blog existuje päť faktorov:

  1. Spoľahlivosť – Váš blog musí byť stabilný a dostupný online 24 × 7.
  2. rýchlosť – Potrebujete hostiteľa, ktorý sa načíta rýchlo, pretože rýchlosť ovplyvňuje dojem používateľa a hodnotenie vyhľadávania.
  3. stanovenie ceny – Hosting s <5 $ / mesiac je dobrý začiatok, v tejto fáze nepotrebujete prémiovú službu.
  4. Priestor pre rast – Pri rozširovaní blogu budete potrebovať aktualizácie hostiteľa (ďalšie funkcie, viac energie servera atď.).
  5. podpora – Internet sa neustále mení, vždy je dobré mať niekoho, kto vás na technickej stránke zálohuje.

  Odporúčaný blogový hosting pre nováčikov

  1. InMotion Hosting

  začnite blog pomocou hostenia InMotionHosťujte dva blogy na serveri InMotion za 3,99 $ / mesiac.

  Navštívte webovú stránku: https://www.hostinger.com/

  Hostinger je jedným z najlacnejších webových hostiteľov v okolí, najmä počas obdobia registrácie na svadobnej ceste. Napriek tomu, že je spoločnosť poskytujúca rozpočet, spoločnosť Hostinger ponúka veľa prémiových funkcií hostingu, ktoré sú vhodné pre blogerov.

  3. SiteGround

  začnite blog pomocou funkcie SiteGroundSiteGround účtuje poplatok 3,95 USD / mesiac za vytiahnutie jedného blogu.

  Tip pre profesionálov: To, že je webový hostiteľ obľúbený, ešte neznamená, že je pre váš blog najlepší. Skôr ako sa rozhodnete, pozrite sa na výkon hostenia a pozorne si ho prečítajte.

  2. Nasmerujte doménu DNS na svojho webového hostiteľa

  Ďalej budete musieť aktualizovať záznam DNS u registrátora doménových mien (kde ste v kroku č. 1 zaregistrovali svoju doménu), aby ukazovali na servery vášho webového hostiteľa (InMotion Hosting, Hostinger alebo SiteGround).

  DNS je skratka pre Domain Name System a používa sa na nasmerovanie každého prichádzajúceho používateľa na IP adresu servera. Keď teda používateľ zadá adresu „WebHostingSecretReveals.net“, záznamy DNS načítajú IP adresu môjho webového hostiteľa a zobrazujú moju stránku používateľovi.

  Ukazovatele názvov doménPríklad: Ukazovanie webovej stránky na nameservery InMotion Hosting na GoDaddy.

  Tu je podrobný návod na aktualizáciu servera DNS blogu na serveroch GoDaddy alebo Namecheap.

  3. Nainštalujte program WordPress do svojho webhostingu

  Ak chcete začať blogovať pomocou WordPress, musíte najskôr nainštalovať systém do svojho webhostingu. Toto je možné vykonať manuálne alebo automaticky pomocou inštalačnej aplikácie na jedno kliknutie. Obe metódy sú pomerne jednoduché a dajú sa ľahko vykonať.

  Manuálna inštalácia WordPress

  Stručný prehľad uvádzame kroky, ktoré musíte urobiť:

  1. Stiahnite a rozbaľte balík WordPress do miestneho počítača.
  2. Vytvorte databázu pre WordPress na vašom webovom serveri, ako aj pre používateľa MySQL, ktorý má všetky oprávnenia na prístup a úpravu tejto databázy..
  3. Premenujte súbor wp-config-sample.php na wp-config.php.
  4. Otvorte wp-config.php v textovom editore (poznámkový blok) a vyplňte podrobnosti svojej databázy.
  5. Umiestnite súbory WordPress na požadované miesto na webovom serveri.
  6. Spustite inštalačný skript programu WordPress tak, že vo webovom prehľadávači otvoríte súbor wp-admin / install.php. Ak ste nainštalovali WordPress v koreňovom adresári, mali by ste navštíviť stránku: http://example.com/wp-admin/install.php; Ak ste nainštalovali program WordPress napríklad do vlastného podadresára s názvom blog, mali by ste navštíviť stránku: http://example.com/blog/wp-admin/install.php
  7. A ste hotoví.

  Inštalácia programu WordPress One-Click

  Väčšina blogerov dnes neinštaluje ich WordPress manuálne.

  S podporou inštalačných služieb na jedno kliknutie, ako sú Softaculous a Mojo Market Place (záleží na tom, ktorý webový hostiteľ používate), je proces inštalácie veľmi priamočiary a dá sa urobiť pomocou niekoľkých jednoduchých kliknutí.

  Nasledujúce obrázky slúžia na informáciu, kde nájdete automatickú inštaláciu na hlavnom paneli Hostinger. Ak chcete nainštalovať program WordPress, stačí kliknúť na ikonu krúžku a postupovať podľa pokynov na kontrolu figuríny – váš systém WordPress by mal byť v prevádzke za menej ako 5 minút..

  Autoinštalačný program Hostinger WordPressPríklad: WordPress môžete nainštalovať do svojho hostiteľa pomocou niekoľkých kliknutí pomocou automatického inštalačného programu Hostinger (navštívte hostinger tu).

  Veci sa môžu odlišovať pre rôznych webových hostiteľov, ale proces je v podstate rovnaký. Takže sa nemusíte báť, ak nepoužívate jedného z týchto hostiteľov, ktorý tu ukazujem.

  Prečo WordPress?

  Osobne si myslím, že WordPress je najlepšia platforma pre blogovanie pre nováčikov. Podľa štatistík spoločnosti Built With je viac ako 95% blogov v Spojených štátoch vytvorených pomocou programu WordPress. Globálne je na WordPress spustených takmer 27 miliárd blogov.

  4. Nájdite svoju stránku správcu WordPress a prihláste sa

  Po nainštalovaní systému WordPress vám bude poskytnutá adresa URL na prihlásenie sa na stránku správcu WordPress. Vo väčšine prípadov bude adresa URL niečo také (závisí od priečinka, v ktorom ste nainštalovali WordPress):

  http://www.exampleblog.com/wp-admin

  vytvoriť nový blogový príspevokVytvorenie nového blogového príspevku v novom WordPress Gutenberg.

  Najnovšia verzia programu WordPress v tejto dobe písania je verzia 5.3.2 – v predvolenom nastavení budete ako textový editor používať WordPress Gutenberg. Gutenberg prináša platforme WordPress veľa flexibility. Toto je užitočné najmä pre začiatočníkov, pretože veľa vecí, ako je nastavenie farby pozadia a viac, už nevyžaduje kódovanie. Blokový systém pomáha tiež so správou rozloženia článkov.

  Ak chcete napísať a zverejniť nový príspevok, jednoducho prejdite na ľavý bočný panel a kliknite na položku Príspevky. > „Pridať nové“ a budete presmerovaní na obrazovku písania. Kliknutím na položku Ukážka zobrazíte ukážku toho, ako vyzerajú veci na klientskom rozhraní (čo uvidia vaši čitatelia), po dokončení uverejnenia príspevku kliknite na položku Zverejniť..

  Ahoj! Teraz máte zverejnený svoj prvý blogový príspevok.

  Navštívte: WordPress Theme Directory

  Tu môžete získať všetky bezplatné témy WordPress. Témy uvedené v tomto adresári sa riadia veľmi prísnymi normami, ktoré poskytujú vývojári WordPress, a preto sa domnievam, že toto je najlepšie miesto na získanie bezplatných návrhov tém bez chýb..

  2. Platený klub tém WordPress

  Ďalším spôsobom, ako získať kvalitné platené témy, je prihlásiť sa na odber tematických klubov WordPress.

  Ak ste sa prvýkrát dozvedeli o tematických kluboch, takto to funguje: Platíte pevnú sumu poplatku za vstup do klubu a získate rôzne návrhy ponúkané v kluboch. Témy ponúkané v Tematickom klube sú zvyčajne profesionálne navrhnuté a pravidelne aktualizované.

  Elegantné témy, Studio Press a Artisan Themes sú tri tematické kluby WordPress, ktoré odporúčam.

  Existuje omnoho viac ďalších – niektoré kluby sa starajú o konkrétne odvetvie, ako sú napríklad realitné kancelárie alebo školy; ale v tomto článku sa budeme venovať iba trom.

  Elegantné motívy

  WordPress platený tematický klubVzorky elegantných motívov – Viac ako 80 prémiových motívov WordPress, .

  Navštívte: StudioPress.com. Cena: 129,95 dolárov za motív alebo 499,95 dolárov za život

  Ak ste dlhoročný používateľ programu WordPress, pravdepodobne ste už počuli o štúdiu StudioPress. To je populárne pre jeho Genesis Framework, minimalistický a SEO-priateľský WordPress rámec pre všetky témy StudioPress.

  StudioPress ponúka flexibilné určovanie cien na základe vašich potrieb. Genesis Framework s detskou témou je k dispozícii za jednorazovú platbu 59,99 $. Prémiová téma, ktorá zahŕňa rámec Genesis, stála každý 99 dolárov. Ak chcete získať prístup ku všetkým témam, môžete zaplatiť 499 dolárov.

  Remeselnícke motívy

  pripravené stránkyPripravené stránky ponúkané spoločnosťou Artisan Themes.

  Uč sa viac: Tu je niekoľko ďalších jednoduchých vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste chránili svoj blog WordPress

  Doplnky pre lepší výkon blogu

  Doplnok Word3 pre celkovú vyrovnávaciu pamäť W3

  Pokiaľ ide o optimalizáciu výkonu blogu, W3 Total Cache a Swift Performance sú najobľúbenejšie možnosti.

  Ďalšie dva pluginy výkonnosti, na ktoré by ste sa mali pozrieť, sú Cloud Flare a WP Super Cache. Cloud Flare je bezplatný doplnok poskytovaný spoločnosťou CDN, Cloud Flare; zatiaľ čo WP Super Cache je vyvinutý spoločnosťou Donncha a Automattic, spoločnosťou, ktorá teraz vyvíjala a prevádzkuje WordPress.

  Doplnok vyrovnávacej pamäte je nevyhnutnosťou v modernom svete blogov – výrazne zlepšuje používateľské prostredie tým, že zvyšuje výkon servera, skracuje čas potrebný na stiahnutie a zvyšuje rýchlosť načítania stránky..

  Ak váš blog obsahuje veľa obrázkov – zvážte pridanie nástroja EWWW Image Optimizer. Je to optimalizátor obrázkov na jedno kliknutie, ktorý dokáže optimalizovať obrazové súbory v knižnici. Má tiež funkciu automatickej kompresie obrazu, aby sa zmenšila veľkosť obrázkov pri ich odovzdávaní. Optimalizáciou obrázkov môžete znížiť čas načítania stránky a viesť k rýchlejšiemu výkonu stránok.

  Uč sa viac: SEO 101 pre prvýkrát blogerov

  Plugin pre bloky Gutenberg

  Vlastné bloky Gutenberg

  So zavedením editora Gutenberg vo WordPress 5.0 môžu blogeri teraz vytvárať obsah pomocou editora založeného na blokoch. V predvolenom nastavení ponúka WordPress sadu základných blokov obsahu, ako sú odsek, obrázok, tlačidlo s výzvou na akciu, skrátený kód atď. Pridaním doplnkov Gutenberg Block získate do svojho blogu viac pútavých prvkov (napríklad – FAQ, akordeón, autorský profil, kolotoč, kliky, kliky GIF atď.)..

  Stohovateľné, Ultimate Blocks a CoBlocks sú tri jednoduché a bezplatné moduly Gutenberg Block, ktoré môžete vyskúšať.

  Kapitola 4. Vyhľadanie výklenku a tvorba obsahu

  Zvyčajne takto začína nováčik blog: píše o svojej práci v pondelok, o záľubách v utorok, o filmoch, ktoré pozerali v stredu, ao politických názoroch počas víkendov. Stručne povedané, títo ľudia jednoducho píšu o širokej škále tém bez zamerania.

  Áno, tieto blogy by zhromažďovali stabilné sledovanie svojich priateľov a rodín; ale to je o tom.

  Je veľmi ťažké mať značný počet verných čitateľov, keď náhodne blogujete, pretože ľudia nebudú vedieť, či ste filmový kritik, recenzent potravín alebo kritik kníh. Inzerenti sa tiež zdráhajú inzerovať s vami, pretože nevedia, o čom ste. Ak chcete vytvoriť úspešný blog, musíte nájsť miesto.

  Ako si vybrať správne miesto na blogovanie?

  Ak chcete nájsť tú správnu medzeru v blogovaní, je potrebné zvážiť tieto kľúčové body.

  1. Vyplňte potrebu

  Ak ste si niekedy mysleli: „Prial by som si, aby o tom niekto blogoval“, to je ten pravý moment. Ak sa jedná o tému, o ktorej by ste sa chceli dozvedieť viac, je pravdepodobné, že o nej budú vedieť ostatní.

  Aké sú vaše jedinečné znalosti? Ako môžete poskytnúť niečo jedinečné pre tému, ktorú nemôže nikto iný? Mohlo by to byť dokonca aj prostredníctvom rozhovoru s odborníkom.

  Príklad: Blog používateľa Gina Embracing Imperfect sa zameriava na pomoc matkám pri výchove detí so špeciálnymi potrebami.

  2. Niečo, na čom ste nadšení

  Nezabudnite, že o svojej téme budete písať, čítať a hovoriť o nej každý deň počas nasledujúcich niekoľkých rokov. Ak nemáte záujem o svoj predmet blogu, bolo by veľmi ťažké neustále sa ho držať.

  Navyše si užijete písanie o týchto témach.

  3. Téma, ktorá má stálu moc (vždyzelený obsah)

  Aj keď je kontroverzia skvelá, nezaručuje, že vaša téma tu bude budúci týždeň. Napríklad, ak ste veľmi nadšení spoločnosťou Vine a začnete na nej blog zameraný, potom, čo to zmizne z módy, budete mimo obsahu. Je lepšie zamerať sa na všeobecnejšiu tému, napríklad „špičkové trendy v sociálnych médiách“ alebo „obrázkové aplikácie, ktoré sa hýbu“. Týmto spôsobom, ak výstrelok zmizne z módy, môže váš blog stále hľadať to, čo ho nahradí.

  4. Ziskové

  Váš blog musí byť vo výklenku, z ktorého môžete zarobiť peniaze.

  Opýtajte sa sami seba, či je to téma, ktorá priťahuje čitateľov a vytvára príjem – či už prostredníctvom reklamy alebo predaja. Ak blogujete na podporu svojej existujúcej firmy, prináša blog nových klientov? Ak blogujete iba preto, že máte nadšenie pre danú tému, existuje spôsob, ako speňažiť svoj individuálny blog?

  Na odhad ziskovosti výklenku niekedy používam reklamný nástroj Pay-per-click SpyFu. Moja logika za tým – ak inzerenti platia tisíce dolárov spoločnosti Google Adwords, v tomto poli musia byť zarobené peniaze. Tu sú dva príklady, ktoré som našiel:

  _niche2-mesačný rozpočet - športové vzhľadyPríklad č. 1: Toto sú reklamné štatistiky pre výrobcu odevov (napríklad športové značky ako Adidas alebo New Balance, ale menšie). Táto spoločnosť utratila viac ako 100 000 dolárov mesačne na Adwords podľa Spyfu.Niche # 3 - poskytovateľ IT riešení - globálny trh, väčšina ľudí, ktorí prevádzkujú web, ich bude potrebovať. V tejto oblasti je 10 - 15 ďalších veľkých hráčov. Táto spoločnosť ponúka na Google 3 846 kľúčových slov a míňa mesačne okolo 60 000 dolárov.Príklad č. 2: Toto je štatistika reklám poskytovateľa IT riešení. V tomto výklenku bolo zhruba 20 ďalších veľkých hráčov. Najmä táto spoločnosť kúpila reklamy na 3 846 kľúčových slovách Google a minúla približne 60 000 dolárov mesačne.

  Uč sa viac: Ako dôsledne písať aspoň jeden skvelý obsah týždenne

  Kapitola 5. Rozširovanie vašej čitateľnosti blogov

  Smutná pravda pre mnoho blogerov tam im trvalo príliš veľa času, aby si vybudovali svoju čitateľskú základňu. Získanie ich prvých 1 000 zobrazení stránky môže trvať mesiace a zdá sa, že niektoré veľmi špecializované blogy sa tam nikdy nedostanú.

  Tu je päť základných stratégií, ktoré vám pomôžu vziať váš blog od 1. do 1.000 zobrazení stránky.

  1. Napíšte niečo, čo ľudia chcú čítať

  Ľudia sa topia v aktualizáciách sociálnych médií, informačných kanáloch, e-mailoch a rôznych druhoch propagačných akcií. Je čoraz ťažšie prinútiť ľudí, aby čítali váš obsah. Stále však môžete robiť dobre, ak viete, kto je vaše ideálne publikum a čo hľadajú. Zamyslite sa nad medzerou vo vašom výklenku, aký typ obsahu chýba a ako môžete priniesť väčšiu hodnotu publiku.

  Tu sú veci, ktoré vám môžu pomôcť s vaším výskumom:

  • Na sledovanie úspešného obsahu na sociálnych sieťach použite nástroje sociálnych médií. V takomto prípade môžete vytvárať nápady na obsah, ktoré získavajú dobrú spätnú väzbu od sociálnych médií.
  • Na vyhľadávanie populárnych otázok, ktoré si ľudia kladú v službe Google, použite nástroje pre obsah, ako napríklad Odpovedať verejnosti.
  • Na vyhľadanie tém, o ktoré sa ľudia zaujímajú, použite počet zobrazení v službe YouTube.
  • Pomocou nástroja na výskum kľúčových slov určte konkrétne témy, ktoré ľudia hľadajú vo vašom nika. Na základe týchto kľúčových slov môžete vytvárať obsah.

  2. Spojte sa so svojou komunitou

  „Zdieľané a vykonané“ už nie je názvom hry.

  Svoje príspevky musíte neustále zdieľať. Ak ste pozvaní, aby ste sa pripojili ku skupine nástenky Pinterest, ktorá zodpovedá vášmu výklenku, zaregistrujte sa, zdieľajte a často komentujte. Ak sa pripojíte k zoznamu rovnako zmýšľajúcich blogerov, je pravdepodobné, že si budú navzájom pravidelne zdieľať obsah – týždenne alebo denne. Pomôže to rozšíriť vašu čitateľskú a angažovanosť.

  Neustále vyhľadávajte svoj kmeň – odmeňte ostatných členov v ňom a spojte sa s nimi.

  Pomoc na Twitteri. Komentár k príspevkom ostatných členov. Zdieľajte články vo svojich spravodajcoch. Zaokrúhlite nahor a odmeňte blogy, ktoré sa vám páčia, každý týždeň alebo mesiac ich predstavte.

  Spýtajte sa, ako môžete niekomu pomôcť s príspevkom pre hostí alebo ponúkaním miest pre hostí. Predávajte svoje výrobky, používajte odkazy ich pridružených spoločností, propagujte ich odkazy na sociálnych sieťach a zároveň ich označujte. Keď sa objavia príležitosti na nábor blogerov, títo blogeri si zapamätajú vašu pomoc a pozvú vás na účasť.

  3. Skontrolujte, či je blog ľahko čitateľný

  Keď som našiel blog s nadpisom, bol som frustrovaný, pretože som úplne nadšený, keď nájdem obsah s veľkým kusom textu, niekoľkými odsekmi, bez nadpisov alebo odrážok a drobných písiem. To ma odvádza preč.

  Okrem toho, čo som už zažil vyššie, by váš blog nemal zaťažovať čitateľov vyskakovacími oknami a prekliknutiami. Namiesto toho odovzdajte obsah svojim čitateľom šikovne. Poznajte časové obmedzenia vašich čitateľov a pochopte, čo ich vedie k tomu, aby zostali na vašich stránkach.

  Tu je postup, ako uľahčiť čítanie blogu:

  • Optimalizujte svoj blog pomocou hlavičiek, podnadpisov, odrážok alebo číselných zoznamov. Pomôže to, aby sa váš obsah zobrazoval usporiadanejšie.
  • Rozdeľte obsah svojho blogu na sekcie alebo odseky. Stena textu môže vyzerať zastrašujúco a ohromuje čitateľov.
  • Nepoužívajte ozdobné písma. Prilepte na webové písma, ako sú Arial, Georgia, Times atď.
  • Používajte jednoduchú angličtinu a píšte krátkymi vetami. Zamerajte sa na čitateľnosť článku pre študenta ôsmej triedy.

  4. Komentovanie blogu

  Po prvé, komentovanie blogov je celkom pravdepodobne najviac prehliadanou metódou na budovanie blogového prenosu – väčšinou preto, že ľudia saťajú kvalitnými a zmysluplnými rozhovormi s cudzími ľuďmi (vrátane mňa). Komentovanie blogov je však kvalitný spôsob budovania návštevnosti, ktorý je tiež bezplatný – s tým nemôžeme argumentovať!

  Pre komentovanie blogu existujú dve zlaté pravidlá:

  1. Vždy napíšte kvalitný komentár. Ak nemáte niečo zmysluplné pridať do diskusie, nezanechajte komentár (komentáre „Ďakujem – skvelý príspevok“ … sú k ničomu)
  2. Odkaz vynechajte iba v prípade potreby. Nezabudnite na spam, bez ohľadu na to, aké lákavé môže byť; obráti sa na vás.

  Zatiaľ čo iné pravidlo (možno nie zlaté pravidlo), ak necháte odkaz, nedávajte iba adresu URL svojho blogu. Namiesto toho odkaz na svoj vlastný príspevok, ktorý pridáva hodnotu pôvodnému príspevku a diskusii. Kľúčom je tu relevantnosť.

  5. Q&A Platformy

  Fóra a Q&Platformy sú skvelými miestami na to, aby ste si sedli pred príslušným publikom, ktoré o to prejaví záujem. Trik spočíva v sledovaní prebiehajúcich rozhovorov vo vašom výklenku, aby ste mohli zvoniť, keď máte čo povedať, čo je užitočné (a nie, nie každý príspevok bude príležitosťou – ale niektorí budú). Na to, aby to fungovalo, budete potrebovať dobrého čitateľa informačných kanálov, napríklad Feedly.

  Nenájdeme presné príležitosti ani dostatok príležitostí na mieste?

  Vytvorte si vlastný obsah relevantný pre obzvlášť horúcu konverzáciu. Napríklad, ak sa niekto spýta, ako niečo urobiť s .htaccess kódom, môžete napísať príručku a uverejniť ju na svojom blogu – potom v časti Q&Časť webu, odpovedzte žiadateľovi so ukážkou a prepojte ich so svojím blogom, aby ste získali úplné kódy a ukážky. Je pravdepodobné, že ak jedna osoba položí otázku, iní majú tú istú otázku – a vaše odpovede na fóre a odkaz na ne budú naďalej k dispozícii, aby im poradili, keď príde čas..

  Z hľadiska toho Q&Ako platformu používať, odporúčam

  • Quora, Klout a Yahoo! Odpovede – to sú tri z najlepších všeobecných otázok Q&Platformy
  • StackOverflow – ak ste vydavateľ predávajúci programovacie knihy.
  • Tripadvisor – Pre cestovateľov blogov

  Uč sa viac: Nájsť ďalšie spôsoby, ako speňažiť svoj blog, a prečítať si prípadovú štúdiu Kevina Muldoona pri predaji BloggingTips.com za 60 000 dolárov.

  Kapitola 7. Používanie bezplatných nástrojov na blogovanie

  Aj keď užitočné bezplatné nástroje a webové služby existujú online, problémom je ich vyzdvihnutie medzi všetkými ostatnými nástrojmi alebo zastaranými nástrojmi..

  Ako darček na rozlúčku za prečítanie môjho sprievodcu vám poskytnem zoznam bezplatných nástrojov, ktoré neustále používame na WHSR. Veľa šťastia a želám vám veľa úspechov na vašej ceste za blogovaním.

  písanie

  • Po uzávierke – Advance a kontrola gramatiky.
  • Gramatika – Najobľúbenejší asistent písania na webe.
  • Hemingway App – S týmto nástrojom napíšte krátko a tučne.
  • Freedom.to – Blokujte rušivé webové stránky, aby ste sa mohli sústrediť na písanie.
  • ByWord – nástroj na písanie bez rozptyľovania.
  • Evernote – jediný nástroj, ktorý si vyžaduje úvod.

  Úpravy obrázkov

  • Fotor – Upravte a navrhnite nástroj pre krásne obrázky pre príspevky v sociálnych médiách, plagáty, pozvánky atď.
  • Canva – Navrhnite pekné obrázky a príspevky v sociálnych médiách.
  • Sprievodca dizajnom – Vytvorte pekné obrázky pomocou bezplatných šablón a hotových obrázkov.
  • JPEG Mini – Znížte veľkosť súborov JPEG.
  • Tiny PNG – Znížte veľkosť súborov .png.
  • Skitch – Vytváranie poznámok k obrázkom.
  • Pic Monkey – ocenený nástroj na úpravu obrázkov.
  • Pik to Chart – jednoduchý nástroj na vytváranie infographic.
  • Pixlr – nástroj na úpravu obrázkov.
  • Favicon.io – najlepší generátor favicon, aký kedy bol.

  Fotografie zadarmo & snímky

  • Icon Finder – Obrovský bezplatný adresár ikon.
  • Morgule File – Viac ako 350 000 obrázkov na komerčné použitie.
  • Stock Snap – stránka adresára obrázkov s krásnymi fotografiami pridanými každý týždeň.
  • WHSR Free Icons – Bezplatné ikony navrhnuté našim interiérovým dizajnérom.

  Referencie & výskumy

  • Svetový vedecký časopis – bezplatný akademický časopis.
  • Svetová kniha faktov – Bez srandy – svetové informácie priamo z CIA.
  • Tech Republic – Biele knihy, správy a prípadové štúdie o technike.
  • Marketing Sherpa – bezplatné marketingové správy.
  • Trade Pub – bezplatné časopisy, biele knihy a prípadové štúdie.
  • Hubspot Library – dobrý referenčný zdroj v marketingu.
  • CrunchBase – správy o začínajúcich spoločnostiach.
  • BuzzFeed Trending – nájdete najnovšie aktuálne témy o službe BuzzFeed.
  • Výzva pre kreatívne písanie – Nápady a výzvy na prekonanie blokov na písanie.
  • Google Alerts – získajte výstražné e-maily o novom obsahu, ktorý sledujete.

  Marketing sociálnych médií & SEO

  • Bing Webmaster Tool – Bingov bezplatný nástroj na diagnostiku stránok.
  • Nástroj Google Webmaster Tool – bezplatný diagnostický nástroj spoločnosti Google.
  • Postupujte – sledujte svojich konkurentov
  • Majestic SEO – bezplatná verzia vám umožňuje rýchlo skontrolovať profil prepojenia stránok (CF / TF).
  • Zapojte záliv – Všetko v jednom marketingu, predaji & platforma automatizácie služieb
  • Podobná kontrola stránky – skontrolujte duplicitné stránky vo svojom blogu.
  • Like Explorer – Skontrolujte sociálne metriky obsahu (alebo konkurencie).
  • Tweet Deck – Mange viac Twitter účet na jednom dashboarde.
  • Buzz Sumo – vyhľadajte populárny obsah a ovplyvňovače na hlavných sieťach sociálnych médií.
  • Tag Board – Prieskum trhu so sociálnymi médiami.
  • IFTTT – Ľahko publikujte obsah na viacerých platformách sociálnych médií.

  Web Analytics & produktivita

  • Google Analytics – bezplatné webové štatistiky.
  • Matomo – Google Analytics mínus Google.
  • YouTube Analytics – štatistika vašich videí YouTube.
  • Štatistika WP – porovnajte svoj blog WordPress s ostatnými.
  • Process Street – Jednoduché riadenie procesov a pracovných tokov.

  Testovanie rýchlosti webových stránok

  • Bitcatcha – Skontrolujte rýchlosť stránok z 10 miest.
  • Test webovej stránky – podrobne skontrolujte rýchlosť webovej stránky.
  • GT Metrix – podrobne otestujte a sledujte rýchlosť načítania webovej stránky.

  Často kladené otázky na blogovanie

  1. Koľko stojí spustenie blogu?

  Odhadované náklady na spustenie blogu, ktorý obsahuje doménové meno a webhosting, sú nižšie ako 100 dolárov ročne (menej ako 10 dolárov mesačne). Tieto náklady sú založené na blogu, ktorý hostuje sám (pomocou WordPress). Rozdelenie nákladov by bolo: 15 dolárov ročne za doménové meno .com a asi 60 dolárov ročne za webhostingový poplatok.

  2. Ako dostávajú blogeri platby?

  Aby sme získali lepšiu predstavu o tom, ako platia blogeri, rozdelil som ich na 2 typy – jeden je miesto, kde komunikujete priamo so zákazníkmi alebo inzerentmi, zatiaľ čo druhý je miesto, kde sa pripájate k programu ponúkanému spoločnosťou alebo sieťou..

  Ak jednáte priamo so zákazníkmi alebo inzerentmi, máte väčšiu kontrolu nad stanovovaním cien. Môžete zarobiť peniaze:

  – Predaj prémiového obsahu (web pre členov)
  – priama reklama
  – Predaj produktu
  – Pracovné dosky
  – písanie a uverejňovanie sponzorovaných príspevkov

  3. Ako začať blog zadarmo?

  Existuje mnoho platforiem, na ktorých môžete dnes bezplatne začať blog, vrátane WordPress.com, Tumblr alebo Blogger. Ak chcete vytvoriť bezplatný blog, stačí sa zaregistrovať a môžete začať publikovať svoj obsah.

  4. Aký je úlovok za bezplatnou platformou pre blogovanie?

  V našom svete nie je nič zadarmo. S bezplatnou platformou pre blogovanie existuje niekoľko nevýhod:

  – Každá platforma stanovuje pravidlá, ktoré musíte dodržiavať
  – Zdá sa, že názov domény vášho blogu je subdoménou, napríklad „myblogname.wordpress.com“ alebo „myblogname.tumblr.com“
  – Vo svojom blogu môžete vykonávať obmedzené funkcie, doplnky a výber tém
  – Bezplatné platformy zvyčajne obmedzujú možnosť speňaženia vášho blogu

  Dôrazne vám odporúčame, aby ste svoj blog začali používať pomocou WordPress.org s vlastným hosťovaním (ako je uvedené v tejto príručke). Okrem prekonania obmedzenia bezplatného blogu je potenciálny rast vášho blogu neobmedzený.

  Existuje mnoho platforiem, na ktorých môžete dnes bezplatne začať blog, vrátane WordPress.com, Tumblr alebo Blogger. Ak chcete vytvoriť bezplatný blog, stačí sa zaregistrovať a môžete začať publikovať svoj obsah.

  Ale tu je úlovok:

  • Každá platforma stanovuje pravidlá, ktoré musíte dodržiavať
  • Doménový názov vášho blogu sa javí ako subdoména, napríklad „myblogname.wordpress.com“ alebo „myblogname.tumblr.com“.
  • Vo svojom blogu môžete vykonávať obmedzené funkcie, doplnky a výber tém
  • Bezplatné platformy zvyčajne obmedzujú možnosť speňaženia vášho blogu

  Obrazovka zachytená zo stránky s pravidlami inzercie WordPress.

  Jeffrey Wilson Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
   Like this post? Please share to your friends:
   Adblock
   detector
   map