Bir Web Sitesi Nasıl Barındırılır: Tam Başlangıç ​​Kılavuzu

Bir web sitesine ev sahipliği yapmak, web sitenizin World Wide Web’de (WWW) erişilebilir olmasını sağlamak anlamına gelir. Bu genellikle iki yoldan biriyle yapılır. Bir servis sağlayıcı ile barındırma için ödeme yapabilir veya kendi sunucunuzda barındırabilirsiniz – bu makalede her iki yönteme de bakacağız.


Web barındırıcısı nasıl çalışır?Web Hosting Nasıl Çalışır – HTML, resimler, videolar gibi web sitesi dosyaları İnternet’e bağlı sunucularda depolanır. Kullanıcılar web sitenizi ziyaret etmek istediklerinde, web sitenizin adresini tarayıcılarına yazacak ve bilgisayarları sunucunuza bağlanacaktır. Web sayfalarınız daha sonra İnternet tarayıcısı üzerinden kullanıcılara gönderilir.

Hızlı Linkler

Contents

Hosting Sağlayıcı Kullanarak Site Barındırma

Bir servis sağlayıcı kullanmak bir web sitesi barındırmanın en basit yoludur. Küçük bir aylık ücret ödeyebilir ve tüm ekipman, altyapı ve diğer ilgili ihtiyaçlarınızı karşılamak için servis sağlayıcısına güvenebilirsiniz.

Bir servis sağlayıcı ile hosting avantajları

 • Genellikle daha ucuz
 • Destek genellikle hazır
 • Donanım bakımına gerek yok
 • Daha yüksek güvenilirlik

Bir servis sağlayıcı ile barındırma eksileri

 • Bazı servis kısıtlamaları olabilir
 • Barındırma konumlarında daha az seçenek

Barındırma hizmeti sağlayıcısıyla bir web sitesini barındırmanın adımları.

Bir web sitesini barındırmak için 5 basit adımBarındırma hizmeti sağlayıcısıyla bir web sitesini barındırmanın adımları.

1. Hangi tür web sitesi oluşturduğunuza karar verin

İki ana web sitesi türü vardır; statik ve dinamik.

Basit statik web siteleri, Ne Görüyorsanız Alın (WYSIWYG) uygulaması kullanılarak oluşturulabilir ve ardından barındırma hesabına aktarılabilir.

Dinamik siteler çoğunlukla uygulamaya dayalıdır ve sitenin bazı bölümlerini anında oluşturmak için komut dosyaları, veritabanları ve diğer araçları kullanır. WordPress ve Joomla, bugün popüler olan yaygın İçerik Yönetim Sistemi (CMS) uygulamalarına örnektir. Magento ve PrestaShop gibi diğerleri e-Ticaret web siteleri için kullanılır.

Web barındırma seçiminiz, oluşturduğunuz web sitesinin türüne bağlıdır. Basit bir statik web sitesi için Hostinger (0,99 $ / aylık) gibi bir bütçe web barındırma yeterli olacaktır; dinamik siteler için daha fazla sunucu kaynağı gerekir.

2. Web Hosting Türlerini Karşılaştırın

Çok araba birçok farklı kategoriler gibi, web sitesi barındırma da çeşitli tatlar geliyor. Örneğin, paylaşılan barındırma en ucuz ve yönetimi en kolay olanıdır – dünyanın kompakt arabalarına benzerler.

Web türü barındırma ölçek olarak, bu yüzden de maliyet dahil ve genellikle hosting hesabını yönetme karmaşıklığı. Örneğin, VPS hosting’de sadece barındırma ayrıntılarını değil, barındırıldığı ortamı da yönetmeniz gerekir..

Üç tür web barındırma

Özetle, en yaygın barındırma türleri

 • Paylaşılan Evsahipliği
 • VPS / Bulut barındırma
 • Özel Sunucu Barındırma

WordPress? Prestashop? Magento? WooCommerce Barındırma?

Web uygulamaları ile web barındırma işlemlerinin aynı şey olmadığını bilmek önemlidir. Bazı web sunucuları WordPress Hosting, PrestaShop Hosting, WooCommerce Hosting ve benzeri planlar sunar. Bunlar gerçekten barındırma türleri değildir, ancak gerçek web barındırma terimlerine aşina olmayabilecek laymenleri çekmeyi amaçlamaktadır. Bu barındırma, kullanıcıları yalnızca popüler web uygulamalarının adlarıyla ikna eder.

Örneğin, pek çok kişi barındırma türlerindeki farkı bilmeyebilir, ancak çoğu ‘WordPress’ terimini tanıyacaktır..

İhtiyacınız olacak web barındırma türü genellikle tarafından tanımlanır:

 1. Web sitenizden beklediğiniz trafik hacmi veya
 2. Web sitenizin sahip olabileceği özel gereksinimler.

Yeni başlayan web sitelerinin çoğu, genellikle düşük trafik hacmine (yani, az sayıda ziyaretçi) sahip olur ve paylaşılan barındırma hesapları bu kullanıcılar için iyi olur. Paylaşılan hesapların çoğu ayrıca uygulama yükleyicileriyle (Softaculous gibi) birlikte gelir, ancak ihtiyaçlarınızın karşılandığından emin olmak için, ana bilgisayara istediğiniz uygulamanın baktığınız hesaba yüklenip yüklenemeyeceğini sorun.

Paylaşılan vs VPS / Bulut vs Adanmış Hosting

Performans ve yönetim açısından, her web barındırma türü de kendi artıları ve eksileri vardır, bu yüzden sizinki buna göre seçin.

Paylaşılan barındırma nasıl çalışır?Paylaşılan Evsahipliği genellikle ucuz ve yönetilmesi kolaydır, ancak gelişmiş denetimlerle birlikte gelmez ve yüksek miktarda trafikle başa çıkamaz. Paylaşımlı barındırma hizmetlerini A2 Hosting, Hostinger, InMotion Hosting’ten alabilirsinizVps hosting nasıl çalışırVPS / Bulut Barındırma daha pahalı ve çok yönlü. Kullanıcılar, bu hesaplara ihtiyaç duydukları hemen hemen her şeyi yükleyebilir ve ne kadar kaynak ödendiğine bağlı olarak değişen trafik miktarlarıyla başa çıkabilir. VPS veya Cloud hosting hizmetlerini Digital Ocean, Interserver, SiteGround’dan alabilirsiniz.Dedicated Hosting Nasıl Çalışır?Dedicated Sunucular yönetilmesi en karmaşık ve en pahalı olanıdır. Çok güçlüdürler ve yöneticiler tarafından donanım seviyesine kadar yönetilebilirler. AltusHost, InMotion Hosting ve TMD Hosting, özel barındırma hizmetleri sunar.

3. Bir Web Hosting Planı Seçin ve Satın Alın

Barındırma türleri içinde bile, servis sağlayıcıların genellikle çeşitli planları vardır. Bu planlardaki temel fark genellikle her birinin aldığı kaynak miktarında yatmaktadır. Siteniz ne kadar çok kaynağa sahipse, o kadar çok ziyaretçi işleyebilir.

Web barındırma kaynaklarına gelince, genellikle üç temel öğeden bahsediyoruz – işlemci (CPU), bellek (RAM) ve depolama (HDD veya SSD). Ancak bunlar her zaman bir web barındırma iyi performans anlamına gelmez.

Geçmişte bir web barındırma performansını ölçmek için kolay bir yol yoktu. Çoğu kullanıcı, maalesef, genellikle bir ana bilgisayarın performansının anlık görüntülerini alan ve nadiren güncelleyen incelemelere güvenmek zorunda kaldı. Bunu aşmak için, sürekli olarak veri toplamaya dayanarak web sunucularının performansını sürekli olarak derecelendiren HostScore’u kullanmayı deneyin. Bu onların web barındırma performans değerlendirmeleri çok daha doğru olduğu anlamına gelir.

Ayrıca, ücretsiz SSL, alan adı, reklam kredileri, dahil edilen bir web sitesi oluşturucu veya sitenizi oluşturmanıza veya pazarlamanıza yardımcı olabilecek diğer öğeler gibi katma değerli özelliklere de dikkat edin..

web sitenizi A2'de barındırmakBazı web sunucuları ayrıca özel optimizasyonlar veya geliştirmeler gibi daha pahalı planlarda başka avantajlar sunar. Bunun iyi bir örneği A2 Hosting’teki paylaşılan barındırma planlarıdır. Bu serinin en pahalı planı 20 kat ‘Turbo’ hızları.Genellikle bir web barındırma satın aldıktan hemen sonra, oturum açma kimlik bilgileriniz ve ad sunucunuzla ilgili ayrıntıları içeren bir hoş geldiniz e-postası alırsınız. Bu e-postayı güvende tutun – alanınızı yapılandırmak ve sunucu kontrol panelinize giriş yapmak için bilgilere ihtiyacınız olacaktır. HostPapa’dan hoşgeldin e-postamı gösteren ekran görüntüsü.

Geçmişte 60’tan fazla barındırma hizmetini test ettikten ve inceledikten sonra, farklı kullanım durumları için en iyi barındırma seçeneklerini daraltabildim.

Yeni Başlayanlar İçin Web Sunucusu / Basit Web Siteleri

 • A2 Hosting (3.92 $ / aylık kayıt)
 • Hostinger (0.99 $ / aylık kayıt)
 • GreenGeeks (kayıt $ 2.95 / aylık)

İşletmeler için Web Host / Büyüyen Web Siteleri

 • InMotion Hosting (3.99 $ / aylık kayıt)
 • Interserver (4 $ / aylık kayıt)
 • SiteGround (kayıt ücreti 3,95 ABD doları / ay)

Geliştiriciler / İleri Düzey Kullanıcılar için Web Sunucusu

 • Kinsta (30 $ / aylık kayıt)
 • LiquidWeb (29 $ / aylık kayıt)

4. Alan Adı ve Plan Satın Alın

Web barındırma, web sitesi dosyalarınızın bulunduğu gerçek alandır, kullanıcıların sitenize erişebilmesi için bir alan adına ihtiyacınız vardır. Alan adı, WWW’deki adresiniz gibi davranır. Gerçek adresler gibi, her biri benzersizdir.

Bugün birçok web hosting planları ücretsiz bir alan adı ile gelecek, bu yüzden satın almak niyetinde barındırma web ile uygulanabilir olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun. Eğer öyleyse, web barındırma planınız için ödeme yaptığınız zaman aynı zamanda alan adı ile ilgilenebilirsiniz.

Değilse, ayrıca bir alan adı satın almanız gerekir. Bu, hosting planını satın aldığınız yerden veya başka bir servis sağlayıcıdan yapılabilir. Alan adını ayrıca satın almanız gerekiyorsa, başka bir yere bakmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Alan adları sabit fiyatlı ürünler değildir ve genellikle satışa sunulur. Bazı sağlayıcılar genellikle alan adlarında ucuz satışlara sahiptir ve eğer şanslıysanız çalmak için bir tane seçebilirsiniz. Örneğin, Namecheap genellikle alan adlarını% 98’e varan indirimlerle sunuyordu.

Bunun istisnası, ilk kez site sahibiyseniz. Bu durumda, bir alan adı satın almak ve aynı servis sağlayıcıdan barındırma, yeni başlayanlar için çalışmanızı kolaylaştırabilir.

5. Web Sitenizi Sunucuya Taşıyın / Oluşturun

Alan adınız ve web barındırma planınız hazır olduğunda, taşıma zamanı. Site taşıma işlemi karmaşık olabilir; bu nedenle bunu ilk kez yapıyorsanız, yeni sunucunuzdan yardım isteyin. Bazı barındırma hizmeti sağlayıcıları ücretsiz site geçişleri sunar.

InMotion Hosting Web Sitesi AktarımıInMotion Hosting’te site aktarımı başlatmak için AMP kontrol paneline giriş yapın > Hesap İşlemleri > Web Sitesi Aktarma İsteği. .

Web sitenizi yerel olarak (kendi bilgisayarınızda) oluşturduysanız, dosyalarımızı web sunucunuza aktarmanız yeterlidir. Bunu yapmak için web barındırma kontrol panelinizde Dosya Yöneticisi’ni kullanabilir veya bir FTP istemcisi kullanarak aktarma yapabilirsiniz..

İşlem, dosyaları kendi bilgisayarınızda bir yerden başka bir yere kopyalamaya benzer.

Bir Siteyi Yerel Olarak Barındırma

Bir web sitesini yerel olarak barındırmak, bir web sunucusunu sıfırdan kurmak için esas olarak kendi konumunuzu kullandığınız anlamına gelir. Bu, donanım ve yazılımdan bant genişliği sağlama ve diğer altyapı gereksinimlerine kadar her şeyden sorumlu olduğunuz anlamına gelir.

Kendini Hosting Artıları

 • Barındırma ortamınız üzerinde aşırı kontrol
 • Daha hızlı servis geri dönüş süreleri potansiyeli
 • Ekipman ve servis sağlayıcı seçiminiz

Kendini Hosting Eksileri

 • Çok pahalı olabilir
 • Konut ortamlarında her zaman mümkün değildir

Dikkat: Web sunucularını yerel olarak barındırmak karmaşıktır ve çok pahalı olabilir. Aynı zamanda bir servis sağlayıcı ile barındırmaktan daha az güvenilirdir.

1. Ekipman ve Yazılım Seçin

Temel sunucu donanımı, bazı küçük farklılıklarla kendi PC’nizdeki donanıma çok benzer olabilir. Aslında, teknik olarak, kendi PC’nizi (hatta dizüstü bilgisayarınızı) alıp gerçekten isterseniz bir ev web sunucusuna dönüştürebilirsiniz..

Temel fark, web sunucunuzun ne kadar güvenilir olmasını istediğiniz ve ziyaretçi hacminin üstesinden gelebilmesidir. Servis sağlayıcılarda olduğu gibi, işlemci, bellek ve depolama alanına dikkat etmeniz gerekir.

Raf tipi sunucu gibi ileri teknoloji sunucu ekipmanlarını tercih ederseniz, bu ekipmanın özel gereksinimlerinin karşılandığından da emin olmanız gerekir. Buna alan, soğutma ve güç dahildir.

kendi sunucunuzda bir web sitesi barındırmaHP SMB Sunucusu örneği (kaynak)

Hizmetin daha güvenilir olması için donanımda yedekliliği de dikkate almanız gerekir. Örneğin, depolama sürücülerinizi RAID’de çalıştırmanın yanı sıra yedeklemeleri ek sürücülere etkin bir şekilde yansıtma.

Yönlendiriciler ve modemler gibi diğer altyapı ekipmanlarınızın da yüksek miktarda trafikle başa çıkabilmesi gerekir.

Yazılım için, işletim sisteminizin yanı sıra web sunucusu platformunuza da odaklanmanız gerekir (şu anda Apache ve Nginx piyasadaki en popüler olanlardır). Bu aynı zamanda sadece yazılımı yapılandırmakla kalmayıp aynı zamanda lisanslamadan da sorumlu olmanız gerektiği anlamına gelir..

2. Yeterli Bant Genişliğini Sağlayın

İnternet bant genişliği de kendi sunucunuzu çalıştırmak için çok önemlidir. Birçok durumda, İnternet’e sınırlı bağlantılar kullandığımız için çoğumuz standart İnternet bant genişliği konusunda iyiyiz. 30 kişinin ev internetinizi aynı anda kullanmaya çalıştığını düşünün – ve belki de daha fazlası, desteklemek istediğiniz şey budur.

Dikkate alınması gereken şey IP adresinizdir. Çoğu ev İnternet planında dinamik IP’ler atanır. Bir web sunucusunu çalıştırmak için statik bir IP’ye ihtiyacınız vardır. Bu, DynDNS gibi bir servis sağlayıcı tarafından veya servisi İnternet Servis Sağlayıcınızdan (ISS) satın alarak halledilebilir.

İhtiyacınız olan bant genişliğini hesaplamayı öğrenin.

3. Web Sitesi Geliştirme ve Dağıtma

Bir sonraki bölüm, herhangi bir destek almamanız dışında bir web barındırma sağlayıcısı kullanma deneyimine benzer. Sitenizin çalışmaya başlaması için web dosyalarınızın web barındırıcınıza taşınması gerekir.

Kendi Web Sitenizi Barındırmak için Hangi Seçenek En İyi?

Muhtemelen burada bir barındırma sağlayıcısı kullanarak veya bir web sitesini kendi kendine barındıran iki örnekten anlayabileceğiniz gibi, ikincisi hızla inanılmaz derecede pahalı ve karmaşık hale gelebilir. Gerçekte, (inan bana, daha önce yaptım).

Bunu yapmanın memnuniyetinin yanı sıra, siteniz için çok özel ihtiyaçları olan bir iş değilseniz bunu yapmanın birkaç gerçek yararı vardır. Bunlardan bazıları yasal veya kurumsal gereksinimler olabilir, örneğin.

Ancak, web barındırma hizmeti sağlayıcıları bugün çok yönlü hale gelmiştir ve birçok durumda müşterileri ile özel ihtiyaçlarını tartışmaya açıktır. Olguların çoğunda, standart bir barındırma planı kullanmak genellikle fazlasıyla yeterli.

Hosting Kaynaklarınızı Yönetme

Bir web sitesi barındırmak – özellikle de yerel olarak barındırmayı tercih ediyorsanız, asla bir kurulum ve unutma görevi değildir. Web sitelerinizin popülaritesi arttıkça, sunucu kaynakları yönetimi giderek daha önemli hale gelecektir. Bu, özellikle aynı sunucu altında birden fazla web siteniz olduğunda geçerlidir.

Bir süre önce Linux barındırma sağlayıcısı Gigatux.com’un personeli Marc Werne ile röportaj yaptık ve sunucu kaynakları yönetimi konusunda tavsiyesini istedik. Kaynaklarınızı kalıcı hale getirmeye yönelik bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

1. Hafif bir CMS seçin

Joomla veya Mambo’yu çok kötü kullanmak isteyebilirsiniz, ancak barındırma programınızda 500 MB’den az varsa, seçiminizi yeniden düşünmek isteyebilirsiniz.

Örneğin WordPress veya Drupal, MB’lerin web diskini ve bant genişliğini koruyacak hafif ve esnek bir alternatif oluşturur. Genellikle daha azı daha fazladır ve hafifliği daha az işlevselliğe eşit değildir. Alternatiflerinizin bir grafiğini oluşturun ve çoğunlukla ihtiyaçlarınıza ve hosting paketinize en uygun CMS’yi seçin.

2. Forum için – SMF yerine miniBB kullanın

MiniBB, 10+ MB SMF’ye karşı yalnızca 2 MB’tan daha az yer kaplar, ancak eklenti, uzantı ve eklentilerin etli deposuyla eksiksiz bir forum çözümüdür..

MiniBB’den hoşlanmıyor?

Daha büyük forum komut dosyalarına karşı birkaç hafif alternatif vardır. PunBB, FluxBB ve AEF birkaç alıntı yapmak için. Ayrıca, herhangi bir çözüm yüklemeden önce forumunuzun kapsamını planlayın: Hedefiniz binlerce ila milyonlarca kullanıcıya ulaşmaksa, barındırma paketinizin yükseltilmesi gerekebilir. Forumu yalnızca personel olarak tutmak veya az sayıda kullanıcıyı hedeflemek istiyorsanız, elbette avantajlarınız olan kaynakları kullanın.

3. Üçüncü taraf bir bülten sağlayıcısı kullanın

Sınırlı web barındırma hesabınıza bir bülten yazılımı yükleyin ve disk ve bant genişliğini tüketmeye başlayacaktır. Ne yazık ki bu konuda yapılacak çok şey yok ve mevcut en küçük bülten betiği – OpenNewsletter – hala 640Kb ve tüm depolama sorunlarını da hesaba katmanız gerekecek.

Buna karşılık – MailChimp, hedef kitleniz 2.000’den az aboneyse ve ayda 12.000’den fazla e-posta göndermeyi hedeflemezseniz, sıfır maliyetle başlayan eksiksiz bir bülten çözümü.

Tüm şablonlar özelleştirilebilir, böylece kendi şablonunuzu barındırmanız gerekmez ve bülteni Facebook ile entegre edebilirsiniz.

MailChimp’e iyi alternatifler Sabit Abonelik ve BenchmarkMail’dir ve abonelik seçenekleriyle tek sınırı verilir – insanlar yalnızca formunuzdan kaydolabilir.

4. Bir önbellek sistemi kullanın

Düşük bütçeli küçük işletme ve kişisel web sitesi sahiplerinin çoğunluğu, yatırımdan tasarruf etmek için paylaşılan barındırma paketlerini tercih etmektedir. Bazen yükseltme, performansı artırmak ve daha geniş bir kitleyi ve oluşturduğu trafiği karşılamak için gereklidir, ancak yapamıyorsanız, CPU’nuzu aşırı yüklemeyen bir önbellek sistemi kullanarak sunucu kaynaklarını kaydedebilirsiniz..

WordPress kullanıcıları W3 Total Cache yükleyebilir, ancak WordPress kullanmıyorsanız, web sitesi önbelleğinizi CMS satıcınız tarafından sunulan araçlarla optimize etmeye çalışmalısınız. Örneğin, Joomla Önbellek Temizleyici veya Önemsiz Önbellek’e güvenebilir; Drupal’ın da birkaç önbellek performans aracı var.

5. Düzenli olarak boş spam içeriği

E-postalar, blog yorumları, pingback URL’leri ve sunucularınızı ve veritabanı kotanızı aşırı yükleyen dosyalar şeklinde spam’den kurtulun.

Bellek sorunlarından kaçınmak için haftada en az bir kez yapın (örneğin, WordPress yorum silme sadece 64 MB’lık bir belleğe kadar çalışır, bundan sonra önemli bir hata alırsınız ve PHP.INI’nizde izin verilen bellek boyutunu artırmanız gerekir. veya WordPress kökünüzdeki wp-config.php dosyasında).

6. Mümkünse harici veritabanları kullanın

Ana makineniz uzaktan veritabanı bağlantısına izin veriyorsa, elbette kullanın. Harici veritabanları, içeriğinizi barındırma hesabınızın dışında sakladıkları için web disk kotanızın kullanımını hafifletmeye yardımcı olur. Ancak, uzak veritabanlarının oldukça pahalı olabileceğini ve son kullanıcılar için bir güçlük olabileceğini unutmayın..

7. Üçüncü taraf dosya barındırma hizmetlerini kullanın

İndirilebilir her şeyi Photobucket, Vimeo, YouTube, 4Shared, Giphy gibi harici bir dosya barındırma hizmetinde barındırın.

Kaynaklarınız sınırlıysa, ziyaretçilerinizin, müşterilerinizin veya okuyucularınızın sunucularınıza içerik yüklemesine izin vermemelisiniz.

8. Günlük dosyalarını düzenli olarak indirin ve silin

Günlük dosyaları, web sitenizin sağlığı hakkında sizi bilgilendirmek için oluşturuldu, ancak bunların sunucuda bir faydası yok: haftada en az bir kez indirip kaldırmazsanız, boyutları birkaç megabayt GB’a kadar işgal edecek şekilde büyür. Bu özellikle iki cPanel günlüğü için geçerlidir:

/ Home / kullanıcı / public_html / error_log

ve

/ Home / kullanıcı / tmp / awstats /

Error_log dosyası genellikle PHP uyarıları, veritabanı hataları (geçersiz harmanlamalar vb.) Ve geçmeyen spam yorumları gibi dinamik hataları içerir. Bu dosyayı haftalık olarak hatalar ve uyarılar açısından kontrol edin, ardından kaldırın.

/ Awstats / klasörü, aksine, web siteniz için tüm erişim günlüklerini ve istatistik günlüklerini içerir. Program stat dosyalarını otomatik olarak depoladığından web alanı kullanımının artmasını önlemek için hesabınızdaki AwStats yazılımını devre dışı bırakmalısınız veya kısıtlı ayrıcalıklar nedeniyle yapamıyorsanız, ana makinenize başvurmalı ve tüm analiz yazılımlarını devre dışı bırakmayı istemelisiniz.

Web Sitesi Barındırma SSS

Web barındırıcısı nedir?

Web hosting sadece web sitenizin oturur alanı daha fazladır. Ayrıca bant genişliği ve yönetilmesi gereken bir dizi diğer mikro ihtiyaç ile birlikte yazılım ihtiyaçlarını ve maliyetlerini de kapsar. Daha fazla ayrıntı için – bir web barındırma bu kılavuzda nasıl çalıştığını açıkladım.

Barındırma hizmeti sağlayıcısı vs self-hosting: En büyük farklar nelerdir?

Web barındırma servis sağlayıcıları barındırma web sitelerine adanmış ortamlar kurduk. Bu amaç için optimize edilmişlerdir ve toplu olarak yaptıkları için, hizmeti kendi kendine barındırma ortamından çok daha ucuza sunabilmektedirler..

Bir web sitesi için bir sunucuya ihtiyacınız var mı?

Evet, web hosting bir web sitesi çalıştırmak için gerekli anahtar bileşenlerden biridir. Daha fazla bilgi edinmek için – Tavsiye ettiğim en iyi web barındırma şirketlerinin listesi.

Web sitemi çalıştırmak için alan adı şart mı?

Alan adı, web sitenizin adresidir. Bu olmadan, kullanıcılarınız tam IP adresini bilmedikçe web sitenize ulaşmanın bir yolu olmayacaktır. Alan adının nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi edinin.

GoDaddy web sitelerini barındırıyor mu??

Evet, GoDaddy bir web hizmetleri sağlayıcısı ve ürünlerinden biri web barındırma.

Sitem için yeterli hosting paylaşılıyor mu??

Web siteniz yeniyse, paylaşılan bir barındırma genellikle fazlasıyla yeterlidir. Paylaşılan bir barındırma kapasitesi ana bilgisayardan ev sahibine farklılık gösterir. Bazı web sunucuları, örneğin, SiteGround, paylaşılan barındırma seçenekleri arasında bile çok güçlü planlara sahiptir.

Kaç çeşit barındırma var?

Web hosting dört ana türü vardır, VPS, Cloud ve adanmış hosting. Her biri farklı derecelerde performans, güvenilirlik ve güvenlik sunar.

Hangi tür barındırma en iyisidir?

“En İyi” görecelidir – web sitem için en iyi olanı sizin için doğru olmayabilir. Genellikle yeniyseniz, paylaşılan bir barındırma başlamak için “en iyi” yer olmalıdır. Adanmış sunucular en güçlü hosting türleridir ancak en pahalıdırlar (bu nedenle yeni başlayanlar için önerilmez).

WordPress’i web sunucumda kullanabilir miyim?

Çoğu web barındırma hizmeti sağlayıcıları bugün popüler web uygulamaları çeşitli yüklemenize izin verir. Bu genellikle WordPress, Drupal, Joomla ve diğer birçoğunu içerir. İstediğiniz uygulamanın yüklenebileceğinden emin olmak için servis sağlayıcınıza danışmanız en iyisidir..

Web sitem neden yavaş?

Web sitesi hızı birçok faktöre bağlı olabilir. Bunlardan biri web sitenizin ne kadar iyi optimize edildiği. Site performansınızı neyin etkilediğini öğrenmek için WebPageTest veya GT Metrix gibi bir araç kullanın. Burada bir test yapmak, yükleme sürelerinin ayrıntılarını kırarak sitenizin yükleme süresindeki gecikme noktalarını belirlemenizi sağlar..

Bir web sitesini barındırmak nasıl çalışır??

Bir web sitesi barındırma, web sitesi dosyalarınızı dünya çapında web üzerinden ziyaretçilere sunmak için tasarlanmış bir web sunucusu içerir. İlgili temel bileşenler, web sitenizin dosyaları, bir web sunucusu ve sitenize erişildiği bir alan adıdır..

Bulut barındırma nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, paylaşılan barındırma hesapları tek bir sunucunun kaynaklarını ‘paylaşır’. Cloud hosting’de, birden fazla sunucu kaynaklarını bir ‘Cloud’da toplar ve bu kaynaklar daha sonra Cloud hosting hesaplarına ayrılır.

Hosting yönetilen nedir?

Yönetilen barındırma web servis sağlayıcı hesabınızın teknik performansını korumak sorumluluğunu alır barındırma türüdür. Bu genellikle teknik ve yazılım güncellemelerini kapsar.

Daha fazla okuma

Web sitesi barındırma hakkında daha fazla bilgi

 • Web sitenizi barındırmanın maliyeti nedir?
 • Web sitenizi başka bir web barındırıcısına taşıma
 • Web sitenizi ücretsiz olarak nasıl barındırabilirsiniz?
 • WHSR web hosting yorumları (büyük dizin tablosu)

Web sitesi oluşturma hakkında

 • Alan adı nasıl alınır (kayıt şirketlerinden veya mevcut sahiplerden)
 • İlk web sitenizi nasıl oluşturabilirsiniz (3 kolay yol)
 • WordPress Kullanarak Blog Nasıl Başlatılır
 • HTTP’den HTTPS’ye nasıl geçilir: A-to-Z kılavuzu SSL’ye
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map