12 крок за кроком, щоб написати свій перший онлайн-курс – частина I

Ще в 1996 році я почав пропонувати курси онлайн-письма через чати кільком студентам. У той час там не було стільки варіантів онлайн-курсу, і те, що я та інші робили, все ще було новаторським. Сьогодні ви можете знайти курси на різних платформах, продати їх на власному веб-сайті або запропонувати їх через такі налаштування, як Udemy.


Сьогодні я люблю онлайн-курси – це те, що у вас є безліч варіантів того, як ви можете отримати матеріал своїм студентам. Сьогодні я ненавиджу онлайн-курси в тому, що існує так багато різних варіантів, що це може бути дуже заплутано. На щастя, я тут, щоб допомогти вам орієнтуватися на свої варіанти, а також допомогти вам виділитися з натовпу.

Ця стаття складається з двох частин. У першій частині цієї статті пройде все, що вам потрібно знати, щоб почати свій перший курс, від ідеї до просування. Друга частина цієї статті поглибиться в тому, що мають сказати інші, хто створив курси. Вчіться на своїх помилках та успіхах.

Крок №1: Виберіть тему

Ваш перший крок у створенні онлайн-курсу – це вибір теми для викладання. Це в ідеалі:

№1: Тема, яку ти добре розумієш

Якщо ви збираєтесь навчати інших, вам потрібно зрозуміти тему всередині та зовні. Уявіть, якби ви стояли перед кімнатою, повною людьми, і вони задавали вам питання на цю тему. Чи зможете ви легко відповісти на ці запитання чи відчували б себе в збитку?

Це добре, якщо є інші люди, які розуміють тему так само добре або, можливо, навіть краще, ніж ви. Що важливо в цей момент, це те, що ви це добре розумієте.

№2: Краще за інші курси з тієї ж теми

Коли ви маєте на увазі тему, перегляньте, які інші курси з цієї ж теми вже доступні. Що все охоплює курс? Він постачається з відео чи додатковими матеріалами? Ретельно вивчіть інші курси там.

Тепер спробуйте знайти дірки в цих курсах. Чи є теми, які не повністю пояснені або пропущені? Чи додає відео покращити курс? Що ви можете запропонувати?

Якщо у вас немає чогось додаткового додати, спробуйте придумати унікальний спосіб упаковки курсу. Наприклад, ви можете пов’язати тему з телевізійним шоу або популярним фільмом. Ми вже кілька разів працювали зі статтями, такими як “Як вести свій блог, як одна з акул від танка акули” та “Що можна дізнатися з щоденників вампіра про те, як тримати читачів”.

Упакувавши тему унікальним чином, ви можете допомогти студентам краще зрозуміти тему.

№ 3: Тема, якою ви захоплені

Хоча важливо вибрати популярну тему, не варто викладати курс про те, як змінити шину, якщо ви думаєте, що це найглухіша річ, яку хто-небудь міг коли-небудь зробити, і ви ніколи не змінили б свою власну шину. Ви можете багато чого знати про цю тему, але якщо ви не захоплені нею і не навчаєте її іншим, то курс буде вичерпаний.

Ви коли-небудь сиділи в класі, де ви могли сказати, що професор теж не хотів бути там? Це було не так весело? А тепер подумайте про своїх вчителів, які пристрасно ділилися своїми знаннями. Більше ніж, ймовірно, ви багато вийшли з цих занять.

№4: Щось цікавить людей

Само собою зрозуміло, що ви повинні вибрати тему, яка має велику кількість людей, зацікавлених дізнатися більше. Якщо ви вибрали надзвичайно унікальну тему, можливо, ви занадто сильно звузили свою нішу, щоб залучити аудиторію. Наприклад, ви можете запропонувати клас приготування їжі щодо того, як перетворити вугор на закуску.

Ви можете бути впевнені, що не багато людей хочуть їсти вугор і що ви лише обмежили свою аудиторію.

З іншого боку, якщо ви пропонуєте курс про те, як створити унікальні закуски і мати вугор як одну з них, але запропонувати ще кілька стандартних варіантів, то ви залучите широку аудиторію.

Ви можете досліджувати теми за допомогою Google Keyword та SEORush, щоб отримати уявлення про те, що людей найбільше цікавить, щоб дізнатися більше.

Крок №2: Виберіть платформу

Ви можете використовувати багато різних платформ. Ви можете вибрати ту, яка має вбудовану аудиторію, наприклад Udemy, або навіть вибрати програмне забезпечення для встановлення на вашому сайті. Наприклад, Forbes повідомляє, що середній інструктор Udemy заробляє близько 7000 доларів за курс, але діапазон широкий. Деякі можуть заробляти 60 доларів на рік, а інші за шість цифр.

“Взагалі, ті, хто має дуже великі спостереження в соціальних мережах, які можуть мобілізувати власну аудиторію на купівлю, – можуть генерувати шість цифр щорічно на своїх курсах”, – пише Дорі Кларк, автор книги “Як створити заробіток в Інтернеті”.

Хоча перерахувати кожен варіант неможливо, я вивчу деякі найпопулярніші з них.

№ 1: Удемі

удеми

http://moodle.org

Moodle – це програмне забезпечення з відкритим кодом, яке ви можете встановити на своєму веб-сайті, щоб пропонувати онлайн-курси. Це дозволяє приймати певних студентів, налаштовувати папки, захищені паролем, та створювати курси, додавати відео та мати кімнати чату в одному зручному місці. Звичайно, ви будете залежати від трафіку, який ви можете генерувати на своєму власному сайті, щоб знайти студентів, але якщо у вас вже є великий список розсилки, ця опція може бути ідеальною для вас.

№3: Викладається

навчальний

 https://www.wiziq.com

Якщо ви хочете запропонувати свої курси у вигляді вебінарів, які користувачі можуть завантажувати на вимогу, WizIQ – це чудовий варіант. Ви можете додавати слайди, обмінюватися інформацією зі свого робочого столу та включати аудіо та відеофайли. WizIQ пропонує інтернет-ринок, який може допомогти вам залучити студентів від їх трафіку. Ще краще, WizIQ інтегрується з Moodle та Blackboard Learn.

№5: Інші параметри

Звичайно, є десятки платформ управління курсами. Деякі є безкоштовними, деякі – платними. Якщо ви не хочете возитися з програмною платформою, ви також можете запропонувати свій курс через список розсилки, де користувач надсилає новий урок кожні стільки днів. Ще один варіант – старомодна онлайн-чат, де ви в певний день та час зустрічаєтесь зі студентами в Інтернеті та представляєте свій клас. Потім студенти задають будь-які питання, на які все ще потрібно відповісти.

Крок №3: Напишіть свій курс

Щойно ви вибрали платформу, вам буде простіше написати свій курс, тому що ви будете знати, у якому форматі вам потрібно створити курс. Наприклад, якщо ви плануєте запропонувати відеокурс, тоді ви будете потрібно написати сценарій, щоб слідкувати та практикувати уроки запису.

Деякі речі, які слід пам’ятати під час написання курсу:

 • Людина, яка проходить курс, не знає, що ви знаєте. Він або вона новачок, тому починайте спочатку.
 • Складіть словник термінів і визначте їх. Переконайтесь, що ви їх також визначаєте в ході першого разу, коли ви їх згадуєте.
 • Створюйте вміст, який легко знімати і засвоювати. Використовуйте заголовки, точки кулі та розбивайте вміст, коли це можливо.
 • Нехай хтось прочитає вашу роботу, щоб допомогти вам зловити помилки та виправити їх.
 • Зареєструйте бета-групу, щоб переглянути свій курс і повідомити, чи є у вас дірки інформації, яку потрібно заповнити.

Написання курсу та, можливо, його запис – одна з найбільш трудомістких частин продажу онлайн-курсів. Однак пам’ятайте, що ви створюєте щось, що можете продавати знову і знову в майбутньому. Тож, поки ви зараз будете докладати багато зусиль, ви отримаєте прибуток від цього надовго.

Крок №4: Редагування для читабельності

На сьогоднішній день ви, мабуть, розробили по-справжньому хороший курс. Тут ви повинні відкласти свій проект на тиждень або близько того. Потім поверніться і подивіться на це свіжими очима і переконайтесь, що все читається легко.

Прочитайте весь курс вголос або попросіть його прочитати програму читання. Це допоможе вам почути будь-які проблеми з формулюванням та зрозуміти незручні фрази чи дивні друкарські помилки.

Навіть якщо ваша проза граматично правильна, важливо виконати цей крок. Ваш курс може читати таким чином, що студенту важко зрозуміти, що відбувається.

Крок №5: Додайте додатки

Тепер прийшов час додати ще деякі доповнення. Пам’ятайте, що ви хочете, щоб ваш курс виділявся з натовпу. Якщо ви вибрали тему, про яку люди зацікавлені дізнатися більше, то там, ймовірно, вже є інші курси на вашу тему. Що зробить вашу унікальною? Чому люди захочуть записатися на ваш курс над іншими?

Подумайте про додавання:

 • Робочі листи
 • Відеокліпи
 • Інтерв’ю з іншими експертами
 • Бонусний матеріал на пов’язану тему
 • Список Q&Як і в попередніх класах чи майстернях
 • Посилання на додаткові ресурси, такі як книги або веб-сайти, які користувач вважатиме корисними.

Будьте обережні, посилаючись на інше місце свого курсу. Ви не хочете, щоб користувач починав читати інший веб-сайт і ніколи не повертатися до вашого. Будьте дуже вибіркові і діліться лише тим, що справді покращує ваш матеріал. Якщо це щось, що ви можете написати самостійно та запропонувати читачам, краще створити контент самостійно та тримати трафік на своєму курсі.

Крок №6: Маркуйте свій курс

Ви можете побудувати найкращий курс, який коли-небудь створив, але якщо ніхто не бере курс, це не принесе вам великої користі. Маркетинг вашого онлайн-курсу абсолютно необхідний. Існує багато способів продати свій онлайн-курс.

 • Створіть веб-сайт, присвячений поясненню того, що ваш курс пропонує потенційним студентам.
 • Опублікуйте статті у своєму блозі, пов’язані з вашим курсом, але не надайте вмісту в курсі.
 • Діліться вмістом у соціальних мережах та встановлюйте зв’язки зі своєю цільовою аудиторією.
 • Перерахуйте свій курс на Courseindex.com.
 • Створіть список розсилки.

Ви також хочете подумати поза коробкою.

Наприклад, чи можете ви запропонувати публікацію гостей на сайті, який не конкурує з вашим, але має схожу цільову аудиторію? Інша ідея – відвідувати конференції, де ви можете встановити мережу з потенційним студентом.

Крок № 7: Взаємодія зі студентами

Після того, як ви продасте курс своїм першим студентам, вам захочеться надати найкращий досвід, який вони коли-небудь стикалися в онлайн-курсі. Це те, що спонукає їх розповісти рідним та близьким про ваш курс. Крім того, ви будете мати захоплену аудиторію, якщо в майбутньому ви напишете ще один курс.

 • Налаштуйте автовідповідачі так, щоб хвилину, коли студент зареєструвався на курсі, він отримував інформацію про те, коли він починається, і як отримати доступ до курсу.
 • Встановіть нагадування по дорозі, щоб студент не відволікався і не забув завершити курс.
 • Якщо у вас немає тисяч студентів, що навряд чи почнеться, торкніться бази на особистому рівні та переконайтеся, що студент насолоджується курсом. Корисно торкнутися бази після закінчення першої частини курсу, знову на півдорозі, а в кінці курсу попросити оцінку.
 • Заохочуйте студентів записатися на ваш список розсилки, щоб ви могли залишатися на зв’язку навіть після того, як ви закінчили курс. Це також може дати вам можливість для майбутніх додаткових продажів. Наприклад, якщо ви пропонуєте курс на відкриття нового бізнесу, ви можете додати особистий коучинг як доповнення. Нижче ми поговоримо про додавання додаткових послуг для збільшення вашого доходу.

Не забудьте бути ввічливими, професійними та доступними, щоб зробити міцне враження на своїх учнів.

Крок №8: Пошук нових тем із питань

Ви також можете створити коротші курси, що доповнюють початкову тему. Один з найкращих способів пошуку цих тем – це перегляд питань, які задають ваші студенти, та відповіді на них глибоко.

Наприклад, якщо ваш курс про те, як пофарбувати кімнату, а ваші студенти постійно запитують про найкращий спосіб фарбування стелі, ви можете додати окремий наступний курс по фарбуванню стелі..

Іноді питання призводить до чогось настільки поглибленого, що ви зможете додати повний роздутий курс і мати другий курс для своїх студентів. Однак більшість часу питання призводять до коротких доповнень для вашого початкового курсу. Ці бонусні матеріали можуть зберігати кошти, які ви інакше не отримали.

Крок № 9: Сила залишкового доходу

Ви, ймовірно, чули про залишковий дохід раніше. Це в основному, коли ти робиш роботу один раз, але ти постійно заробляєш гроші. Наприклад, якщо ви пишете книгу, ви виставляєте її на продаж, і ви заробляєте роялті за цю книгу стільки, скільки ви пропонуєте її на продаж.

Інтернет-курси дещо схожі. Після створення курсу він продовжує приносити гроші з часом.

Майте на увазі, що залишковий дохід вимагає продовжувати продавати свій веб-сайт та товари. В іншому випадку потенційним клієнтам буде важко знайти вас, і ваші продажі будуть застоюватися з часом.

Залишковий дохід є життєво важливим для міцності вашого бізнесу. Ви можете писати курси тільки настільки швидко, але оскільки курси зароблять гроші навіть задовго після того, як ви закінчите його, ви можете експоненціально збільшити свій дохід, написавши другий курс, коли пропонується перший, а потім третій курс, і четвертий тощо.

З часом вам слід будувати стабільний потік доходу, не потребуючи додаткової роботи.

Крок №10: Інші способи монетизації курсів

Ви також захочете переглянути інші способи монетизації своїх курсів. Я вже згадував, що ви можете запропонувати додатки та курси розкрутки. Ви також можете запропонувати коучинг один на один. Це дасть студентам приватні тренінгові заняття, щоб допомогти їм реально зрозуміти концепцію.

Наприклад, я пропонував курси писемності та англійської мови для домашніх студентів. Я пропонував курси як онлайн, так і особисто. Спочатку я просто викладав курси, але потім я почав пропонувати додаткові додаткові послуги, такі як репетиторство один на один, допомога в рефератах для вступу до коледжів та навчання студентів через написання роману.

Подумайте, як ви можете додати додаткову цінність своїм курсам. Тренінг – це найбільш очевидний вибір, але подумайте поза межами та подивіться, що ще ви можете придумати.

Крок №11: Попросіть зворотній зв’язок

Якщо ви хочете, щоб ваш онлайн-курс справді виблискував, вам потрібно попросити відгуків. Надішліть студентам опитування, як тільки вони закінчать курс. Якщо ви дозволите їм виконати опитування анонімно, ви отримаєте більш чесні відгуки більшу частину часу.

Дійсно зверніть увагу на скарги. Ви можете легко вирішити проблеми у своєму курсі, вирішивши будь-які проблеми, які виникають у студентів. Можливо, занадто багато роботи поза аудиторією, відео уроки не завантажуються швидко, або частина курсу заплутана. Якою б не була проблема, відгуки, які надають ваші студенти, є неоціненними.

В ідеалі ви пишете свій курс, але потім продовжуватимете його удосконалювати, поки не відчуєте, що він ідеальний. Це найкращий спосіб переконатися, що ваш вміст кращий, ніж хтось там.

Крок №12: Попросіть довідку

Вияснення слова про ваш онлайн-курс не буде легким або відбудеться швидко. Добре попросити про допомогу. Слова з вуст – одна з найкращих і найдешевших форм реклами.

 • Попросіть родичів та друзів розповісти іншим про ваші курси.
 • Опублікуйте в соціальних мережах і попросіть своїх підписників поділитися інформацією про ваш курс.
 • Створіть вуличну команду, яка допоможе просувати ваш курс. Запропонуйте їм безкоштовний курс, якщо вони поговорять.
 • Торгуйте з іншими викладачами (а не з конкурентами) і обговорюйте їх курси, поки вони розмовляють з вашими.
 • Поцікавтесь у впливових соціальних мереж, якщо вони спробують спробувати ваш курс та рекомендуйте, якщо їм це подобається (переконайтеся, що ви встановите стосунки з ними спочатку).

Ви здивуєтеся, скільки людей будуть готові допомогти вам, якщо ви просто попросите допомоги.

Інтернет-курси з впливом

Писати онлайн-курс не складно, але скласти онлайн-курс, який впливає на людей, є складним завданням. Звернувши увагу на всі елементи, які складають відмінний клас, ви можете розвинути репутацію хорошого інструктора. Ваші учні не тільки будуть вас любити, але й рекомендуватимуть вас іншим.

У міру розвитку вашої репутації ви будете продавати все більше і більше курсів, створюючи той залишковий дохід, про який ми говорили вище. У другій частині цієї статті ми розглянемо деякі поради інших, хто створив успішні онлайн-курси. Ви дізнаєтесь на їх помилках, а також на їхніх успіхах.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me