Prípadová štúdia: Ako Mike Moloney zaviedol FilterGrade

FilterGrade (site: https://filtergrade.com/) je trh, na ktorom fotografi, dizajnéri a ďalší kreatívni podnikatelia nakupujú a predávajú svoje digitálne produkty. Pri pohľade na to by ste nikdy netušili, že ho prevádzkujú dvaja tínedžeri; 20-ročný zakladateľ Mike Moloney a 18-ročný spoluzakladateľ Matt Moloney.


Ako sa Mikeovi, ktorý spustil FilterGrade, keď mal iba 15 rokov, podarilo v takom mladom veku zaviesť zavádzajúci zisk?

Snímka domovskej stránky FilterGrade.

Ako začal program FilterGrade

Všetko to začalo, keď mal Mike 12 rokov. Veľmi sa zaujímal o videohry, a tak začal robiť videomontáže a umiestňovať ich na YouTube, takže sa stretol s priateľom, ktorý sa zaujímal o filmovanie. „Predstavil ma do sveta tvorivosti prostredníctvom filmovania a fotografie,“ zdieľal Mike.

Mike bol zahnutý. Začal sa učiť rôzne zručnosti, ako napríklad animácie, úpravy fotografií, úpravy videa atď. Čoraz viac ho fascinovalo všetko o grafickom dizajne, fotografii a kinematografii. “Naozaj ma to zaujalo a stalo sa mojou vášňou.”

V 15 rokoch začal vytvárať vlastné fotografické filtre a predával ich na trhu Envato. Tam stretol Adama, podnikateľa, ktorý sa rýchlo stal priateľom a mentorom. Bol to hlavný človek, ktorý povzbudil Mika, aby vytvoril webovú stránku a predal svoje výrobky.

„Najprv som veľmi váhal, pretože som už bol zaneprázdnený. Bol som na strednej škole junior, musel som si udržiavať známky a navyše som hral futbal. Bál som sa, že jednoducho nedokážem zvládnuť všetky svoje záväzky.

Počiatočný dôvod, prečo som to urobil, bolo, že ma Adam neustále tlačil, aby som niečo začal. Poznal hodnotu pri budovaní vlastnej komunity a publika. Aj keď som sa obával času, bol som zvedavý na potenciál realizácie vlastného projektu. V novembri 2013 som začal pracovať na prvých filtroch, ktoré pomohli spustiť FilterGrade. “

Minimálny realizovateľný produkt

Mike začal testovaním svojich produktov na inom trhu, aby zistil, či majú ľudia záujem. Do kreatívneho trhu vložil 10 rôznych balíkov filtrov a do svojho profilu prepojil s FilterGrade, aby sa kupujúci, ktorí prejavili záujem, mohli dozvedieť viac o spoločnosti..

Jednou z najväčších výziev, ktorým čelil, bolo zostavenie produktu. V minulosti vytvoril akcie Photoshopu a povedal, že sa mu tento proces veľmi páčil. Po mesiaci mnohých dlhých tvrdých večerov, ktoré strávil vytvorením viac ako 200 jedinečných filtrov Photoshop, sa však stretol s problémom, ako začať podnikať..

Ako by som dal svoj produkt pred kupujúcich? Nemal som žiadny rozpočet na reklamy. Nemohol som veľa kódovať. Ale naozaj som chcel uviesť svoj produkt na trh. Chcel som potvrdenie. Po oslovení niekoľkých priateľov som sa rozhodol skúsiť niečo trochu iné. Chcel som ísť po trhovisku.

O štrnásť dní neskôr spustil program FilterGrade v spoločnosti CreativeMarket. Jeho jedinou investíciou v tom čase bol čas strávený výrobou produktov a ich uvádzaním na zozname.

Práve sme spustili malý obchod s fotografickými akciami. https://t.co/OsGUnVMNpR Pracujeme na skvelých stránkach, aby ste ich mohli čoskoro zdieľať. :)

– Mike Moloney (@ moloneymike) 19. januára 2014

Mike získal potvrdenie, ktoré chcel – ľudia si kúpili jeho filtre! Povedal: „Keď ľudia skutočne odovzdajú svoje peniaze, viete, že ste na správnej ceste. Je to silnejší signál ako získanie e-mailovej adresy alebo kliknutia na konkrétnu vstupnú stránku. “ 

Rastúca FilterGrade

Keď Mike potvrdil svoj nápad a zarobil nejaké peniaze, rozhodol sa, že je čas rozšíriť jeho podnikanie. Prvých šesť mesiacov predával na CreativeMarket. To mu umožnilo uložiť dostatok peňazí na investovanie do vývoja webových aplikácií. Overil svoj produkt a vylepšil profil svojho ideálneho zákazníka. V júni 2014 spustil kompletný internetový obchod FilterGrade.

Počas nasledujúcich dvoch rokov pracoval na vybudovaní značky FilterGrade a tiež na vytvorení pevnej komunity pre ľudí, ktorí sa dozvedeli viac o úprave fotografií a fotografovaní. Ako to urobil?

# 1 Obsah 

Na veci, ktoré Mike a jeho tím urobili, investovali nemalý čas do písania informačných článkov a vytvárania vysoko kvalitných návodov, z ktorých sa jeho zákazníci mohli poučiť.

Najväčšou vecou, ​​o ktorej si myslím, že veľa ľudí chýba, je, že musíte počúvať svojich zákazníkov. Pokúste sa nadviazať dialóg prostredníctvom e-mailov, prieskumov, recenzií, konverzácií v sociálnych médiách a ďalších. Naozaj počúvajte, čo hovoria vaši zákazníci. Venujte pozornosť tomu, ako používajú váš produkt.

Keď sa naučíte tieto vzorce, napíšte obsah, aby ste odpovedali na ich otázky a vyriešili ich problémy. Pomôžte svojim zákazníkom s akýmkoľvek najviac stresujúcim obsahom vašich produktov alebo služieb. Toto je zvyčajne najlepší spôsob, ako získať skvelý obsah, ktorý bude ľuďom vždy vyhovovať. Jadrom nášho marketingového úsilia zostáva dodávanie pravidelného obsahu pravidelne!

E-mail č. 2

Mike zistí, že e-mail vedie na jeho web veľkú návštevnosť.

E-mail používame ako nástroj na distribúciu nášho obsahu našim zákazníkom, fanúšikom a členom komunity. Segmentácia e-mailov pomáha pri získaní správneho obsahu správnym ľuďom. To zvyšuje naše otvorené sadzby a pomáha viac ľuďom nájsť to, čo hľadajú.

Ďalšou vecou, ​​ktorú FilterGrade robí, je posielanie e-mailov do celého zoznamu. Tieto e-maily odosielajú pravidelne, aby zákazníci vedeli, že sa môžu spoľahnúť na konzistentnosť spoločnosti. Časť obsahu obsahuje informácie o dôležitých aktualizáciách webových stránok a správy z trhu. Snažíme sa tiež neustále posielať e-maily do celého zoznamu o najdôležitejších aktualizáciách z webových stránok a z trhu.

„Takto neznepokojujeme ľudí zbytočnými e-mailami a informáciami,“ zdieľal Mike.

# 3 Instagram

Snímka stránky Instagram FilterGrade.

 „Hlavným spôsobom, akým práve používame Instagram, je propagácia našich partnerov a ich nových filtrov. Spolupracujeme s partnermi na zdieľaní exkluzívnych ukážok a ďalších informácií na našom príbehu Instagram, aby sme ľuďom v komunite ukázali, ako produkty fungujú. Viac informácií nájdete na Instagrame @filtergrade. “

# 4 Pinterest

Príklady dosiek na Pintereste spravovaných spoločnosťou FilterGrade.

Mike používa Pinterest na predstavenie rôznych aspektov komunity FilterGrade. Zdôrazňuje, že nejde iba o výrobky a predaj následovníkom.

Zdá sa, že veľa spoločností si myslí, že Pinterest je len na predaj a propagáciu produktov, ale je to oveľa viac ako len nákupná platforma, je to tiež spôsob, ako veci objaviť a uložiť na neskoršie použitie. Preto zdieľame všetko od našich produktov po obsah blogov až po vlastné úpravy našich zákazníkov.

Mikes chce, aby čitatelia WHSR nezabudli na to, že Pinterest nie je „sociálna sieť, na ktorej niečo zverejňujete a okamžite získate výsledky – najlepším spôsobom, ako zvýšiť návštevnosť svojich webových stránok, je zdieľanie kvalitného obsahu v priebehu času a budovanie najpopulárnejších dosiek. “

# 5 Facebook a Twitter

„Máme stránku fanúšikov na Facebooku, kde uverejňujeme aktualizácie, a skupinu na Facebooku, kde ľudia môžu zdieľať svoje vlastné fotografie / úpravy a zdieľať, ktoré filtre použili. Máme tiež účet Twitter, kde zdieľame aktualizácie a propagujeme obsah našich partnerov. “

Potom, čo promoval, jeho rodičia trvali na tom, že chodí na vysokú školu, takže sa Mike zapísal na štúdium marketingu. To však netrvalo dlho. “Nakoniec to pre mňa nebolo, pretože som sa cítil v pasci.” Páči sa mi, že som si mohol nastaviť vlastný rozvrh, pracovať vlastným tempom, cestovať … Navyše, FilterGrade rástol a jeho prevádzka vyžadovala veľa času. “ Po prvom semestri Mike ukončil štúdium na vysokej škole a začal pracovať na plný úväzok.

Z online sklad na trh

Niektorí z najpredávanejších produktov spoločnosti Filter Grade.

V júni 2016 sa k nemu pripojil jeho brat Matt ako spoluzakladateľ. O mesiac neskôr začali na webe predávať produkty iných fotografov, čím účinne začali trh FilterGrade Marketplace.

„Nikde sme neoznámili, že sme sa stali trhoviskom. Jednoducho sme uviedli partnerské produkty, aby sme zistili, ako by sa mali. Po troch mesiacoch sme spustili čísla a uvedomili sme si, že predaj partnerských produktov nielen zvýšil predaj, ale tiež pomohol zvýšiť návštevnosť a vybudovať povedomie o značke. “

K veľkej zmene z internetového obchodu na trh došlo v dôsledku rozhovoru s priateľom, ktorý bol tiež podnikateľom. “Chlapci, váš web nevyzerá ako trh, práve teraz to vyzerá, že práve predávate filtre.” Keď to bratia počuli, odišli domov a prepracovali svoju domovskú stránku.

Začali uvádzaním partnerských produktov na domovskej stránke. To ukázalo viac obsahu. Potom do výrobkov pridali tlačidlá, jeden priamy odkaz do obchodu a jeden priamy odkaz na bezplatnú službu.

Osobne si myslím, že táto úprava domovskej stránky bola pravdepodobne kľúčom k zmene na trh. Trochu sme zmenili aj náš slogan a ľudia konečne pochopili, že sme trhom, kde si môžete kúpiť filtre od svojich obľúbených fotografov..

1 000+ studených e-mailov

Zhruba v rovnakom čase začali bratia posielať chladné e-maily potenciálnym partnerom. „Spočiatku to bol len môj brat a ja sme oslovovali fotografov a bolo to veľmi náročné, pretože sme zatiaľ nemali skutočné meno. Mnoho ľudí jednoducho nevedelo, kým sme. Boli ako ‘Čo je FilteGrade? Čo robíš? Kto si?”

“Keď sme dostali našich prvých 10 – 15 partnerov, bolo to oveľa jednoduchšie, pretože sme mali skutočné údaje o tom, že zákazníci boli spokojní, výrobky sa predávali a fotografi zarábali na svoju prácu solídne peniaze.”

V tejto chvíli Matt poslal viac ako tisíc e-mailov a momentálne má okolo 50 partnerov (miera konverzie 5%).

Čo sa naučili z odoslania toľkých studených e-mailov?

Dozvedel som sa (hoci som neposlal toľko e-mailov, čo bolo Mattovo zamestnanie, pomohol som našim partnerom zapojiť sa do tejto stránky), je to, že musíte preukázať výhody tohto partnerstva osobe, ku ktorej pristupujete prostredníctvom studeného e-mailu. , Musíte premýšľať, koho oslovujete a čo hľadajú. To by ste mali viesť vo svojich studených e-mailoch. Nehovorte o tom, čo je pre vás, vysvetlite, čo je pre nich.

Tiež si uvedomili, že získanie ľudí po telefóne veľmi pomáha. Spočiatku robili iba e-maily, ale približne o mesiac začali tiež ponúkať hovor so spoluzakladateľom, počas ktorého mohli diskutovať o všetkom. To naozaj rezonovalo s ľuďmi. „Teraz robíme oveľa viac obchodných hovorov s našimi partnermi. Pomáha to lepšie vysvetliť, čo robíme, a veľmi rýchlo zodpovedať všetky otázky. Potom je zvyčajne dosť ľahké uviesť produkt do chodu. “

Crazy Work Weeks

Ich rozhodnutie zmeniť FilterGrade na trh sa určite začalo vyplácať. Zasiahli ich trh s produktmi – predaje sa zvyšujú, zvyšuje sa prevádzka a pozornosť sa venuje ich značke. Zdá sa, že po rokoch práce sa FilterGrade niekde dostáva!

To samozrejme tiež znamená, že chod spoločnosti vyžaduje viac času a energie ako kedykoľvek predtým. „Niekedy pracujem teraz 60-90 hodín. Nerád propagujem alebo oslavujem prepracovanie – myslím si, že je veľmi nezdravé prepracovať vaše telo a myseľ. Jedná sa hlavne o to, že nemáme na výber. V tejto chvíli sa snažím čo najviac automatizovať úlohy, budovať systémy, ktoré im pomáhajú pri zmene mierky, a dúfajme, že čoskoro najmeme prvých zamestnancov. ““

Čo motivuje Mika, aby pracoval tak tvrdo?

„Mojím cieľom v spoločnosti FilterGrade je pomôcť tvorcom predávať svoje výrobky efektívnym spôsobom na podporu ich kariéry. Zarobené peniaze priamo pomáhajú fotografom investovať do seba, aby zlepšili svoje remeslo, získali nové vybavenie, cestovali a oveľa viac. Preto si myslím, že práca, ktorú robíme, je taká dôležitá a rád by som našiel stále viac spôsobov, ako ľuďom pomôcť s rastúcim trhom. “

Mike’s Top 3 Tips in Growing Startup

Tip č. 1: Otvorte sa novým príležitostiam

„Mnohé z najväčších vecí, ktoré sa mi počas mojej kariéry stali, prišli z veľmi náhodných spojení a zdanlivo nezmyselných udalostí. Je dôležité zostať otvorení, aj keď sa táto príležitosť nejaví ako veľká vec. “

Tip č. 2: Podporte svoju komunitu

„Chcete si vybudovať úspešnú spoločnosť? Starostlivosť o ľudí, s ktorými pracujete, starostlivosť o vašich zákazníkov a starostlivosť o vašu komunitu. Sú to ľudia, ktorí podporujú vaše projekty a váš sen, takže je dôležité urobiť všetko, čo je v ich silách, aby ste ich podporili. “

Tip č. 3: Nikdy sa neprestaňte učiť

„Vezmite si čo najviac informácií. Pre mňa to znamená čítanie kníh, čítanie blogových príspevkov, pozeranie videí, diskusiu s ostatnými a nakoniec spochybňovanie vecí. Urobte všetko, čo môžete, aby ste získali čo najviac vedomostí. “

Čo bude ďalej pre Mika?

Na zvyšok roku 2017 plánuje Mike cestovať a ďalej šíriť slovo o značke FilterGrade. Chce sa spojiť s rôznymi ľuďmi.

Pokiaľ ide o ďalšie 3 až 4 roky, jedným z mojich najväčších cieľov je presťahovať sa do San Francisca (momentálne pôsobím v Bostone). Chcel by som sa tam presťahovať a tráviť oveľa viac času fotením. Okrem toho budem pokračovať v práci na programe FilterGrade a zameriam sa na svoju fotografiu, zatiaľ čo na ceste sa stretnem so skvelými ľuďmi.

WHSR by sa chcela poďakovať Mikeovi Moloneyovi, že si našiel čas, aby nám poskytol nejaký prehľad o tom, ako si svoju spoločnosť rozrástol od nuly. Jeho príbeh je jedným z handier k bohatstvu a rozhodne inšpirujúcim.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map