Vytvorenie rozpoznávania značky pomocou mikrokníh

Podľa správy Pew Internet z januára 2014 počet ľudí, ktorí čítajú e-knihy, neustále rastie. Je to až 28% z 23% v minulom roku. Správa uvádza:


„Prieskum z januára 2014, ktorý sa uskutočnil hneď po sviatočnej darcovskej sezóne 2013, priniesol dôkazy o tom, že zariadenia na čítanie elektronických kníh sa šíria populáciou. Tabletové počítače v súčasnosti vlastní približne 42% dospelých, v porovnaní s 34% v septembri. A počet dospelých, ktorí vlastnia zariadenie na čítanie elektronických kníh, ako je čítačka Kindle alebo Nook, vyskočil z 24% v septembri na 32% po sviatkoch. “

Viac ako polovica všetkých Američanov vlastní nejaký typ mobilného zariadenia, ako napríklad tablet, iPad alebo čítač ako Kindle. Okrem týchto čísel vlastní inteligentný telefón každý z piatich ľudí na svete. Čo znamenajú tieto čísla pre vaše podnikanie? Mikroknihy môžete jedinečným a zábavným spôsobom osloviť aj tých, ktorí vlastnia ereaders, ako aj tých, ktorí používajú chytré telefóny.

Čo je mikrobook?

Mikrobook je dlhšia kniha, ktorá je rozdelená na krátke, rýchle kapitoly a rozposlaná v mikro splátkach, ktoré udržia vaše podnikanie pred zákazníkom..

Myšlienka mikrobookov je rýchla. Majte na pamäti, že sa snažíte osloviť čitateľov, ktorí prenášajú mobilné zariadenia (Nook, iPad, iPhone). Možno budú potrebovať rýchle prečítanie, keď cestujú do vlaku do práce az práce, počas čakania na pohovor, v ordinácii lekára alebo v niektorej z málokedy, každý deň, keď sa ľudia ocitnú s prestojom a vytiahnu dôveryhodné mobilné zariadenie, aby zostaň baviť.

O čom by mala byť vaša kniha?

Aj keď už tradične boli mikroknihy románmi, určite by ste mohli ponúknuť literatúru faktu v rovnakom formáte. Ešte lepšie je premýšľať o svojom obchodnom modeli a o tom, ako by ste mohli vytvoriť postavu, ktorá hovorí k vašim zákazníkom. Napríklad, ak vlastníte autoopravovňu, môžete vytvoriť román o zákazníkovi, ktorý sa pravidelne zapája do auto-matických máp, alebo napísať sériu seriálov s operou mydla, ktorá je zameraná na postavy, ktoré pracujú v autoopravovni..

Jediným limitom je vaša fantázia.

Nezabúdajte tiež na to, že splátky by mali byť veľmi krátke, takže môžete využívať sociálne médiá ako Twitter alebo Facebook.

„Mikrobiologický román, tiež známy ako mikro román, je fiktívne dielo alebo román napísaný a distribuovaný v malých častiach, definovaný systémom, v ktorom je publikovaný. „Román z Twitteru“ bude publikovaný v kapitolách s 140 alebo menej znakmi a „román z Facebooku“ môže byť obmedzený obmedzením „čítať viac“ na 300 znakov z Facebooku. “ – Wikipedia

Kratšie výňatky sa tiež požičiavajú ako SMS správy. Trend románov pre mobilné telefóny sa začal v Japonsku v roku 2003 a v Ázii sa stal tak populárnym, že mnoho románov sa zmenilo na tento formát. Jeden z mojich vlastných románov bol v skutočnosti kúpený japonským vydavateľom, preložený a odoslaný týmto spôsobom. Bolo dosť úspešné, že v októbri 2013 premenili Finding Ms. Right na komiks manga.

Podľa LA Times, „Jeden teenager, ktorý napísal na svojom telefóne román s tromi zväzkami, pokračoval v predaji viac ako 110 000 výtlačkov v brožúre, pričom predaj dosiahol viac ako 611 000 dolárov.“

Podniky sa z tohto modelu môžu poučiť, že digitálne romány uvádzané novými a modernými spôsobmi sú na vzostupe. Okrem toho môžete svoju knihu poslať v rôznych formátoch. Ak si ho ponecháte na 140 alebo menej znakov, môžete:

 • Mikroblog (na Twitteri, Facebooku, LinkedIn atď.)
 • Zahrňte príspevok na svoj vlastný blog spolu s obrázkom alebo zaujímavým videom
 • Pošlite segment prostredníctvom SMS

Ako by ste ich mali doručiť čitateľom?

Ako už bolo uvedené, mikroplatby sú kľúčom k mikrobookom. V článku Prinášanie tweetov na vašom webe WordPress, Jerry Low diskutuje o tom, ako automatizovať WordPress a zahrnúť to, čo ste uverejnili na Twitteri, do bočného panela blogu. Je to vynikajúci spôsob, ako udržiavať čitateľov aktuálnych o ďalšom segmente vášho mikrobooku bez toho, aby ste museli využívať drahocenný čas a zdroje na viac ako jednej platforme. Okrem toho môžete pomocou IFTTT nastaviť ďalšie automatizované príspevky. Ak napríklad uverejníte výňatok z knihy na Twitteri, môžete nastaviť IFTTT tak, aby automaticky prešiel do vášho blogu, na Facebook a do zoznamu SMS..

Ďalšou možnosťou, ak drobné malé splátky nie sú úplne vaše, je vytvoriť malé knihy s 1 000 – 2 000 slov a nahrať ich do služby SmashWords a Amazon Self-Publishing for Kindle. Smashwords je fantastický spôsob, ako ponúkať čitateľom bezplatné splátky, pretože prevedú knihu do formátov pre rôzne elektronické čítačky..

 • kút
 • Mobi (Kindle)
 • Sony Reader
 • Palm Doc
 • RTF
 • PDF
 • ePub (pre iPhone atď.)
 • Čítať online prostredníctvom Smashwords (HTML)

Získanie najazdených kilometrov z knihy

Skvelá vec, ktorú môžete využiť na propagáciu mikrobookov, je, že si môžete jednu vytvoriť pekne lacno alebo si najať niekoho, kto vám ju napíše. Ak máte veľmi konkrétne vedomosti, bude pre vás ľahšie napísať knihu sami a najať niekoho, kto by knihu upravil za vás.

Bonnie Daneker sa s Valerie Petersonom zhovárala v sekcii Knihy vydavateľov kníh o mcrvirtualexperience.com a popísala výhody použitia knihy na predaj vašej firmy takto:

„Ak sa na podporu podnikania na trhu používa literatúra faktu alebo biografia, je to marketingový nástroj, a veľká vizitka, predstavenie ponúk vašej spoločnosti, začatie rozhovorov a poskytnutie cesty, ako „dostať nohu do dverí“. S medzinárodnou a elektronickou distribúciou od spoločností ako amazon.com je vaša kniha letenka, privedie vás a vašu firmu na miesta, kde ste predtým neboli – nové geografické oblasti, nové priemyselné odvetvia a nových zákazníkov. ““

Niekoľko vecí, ktoré budete chcieť urobiť, aby vám zazneli zvuky a aby sa zachovali:

 • Hosťujte blog na iných weboch a porozprávajte sa o svojom mikrobooke a o tom, ako sa ľudia môžu prihlásiť na odber.
 • Zahrňte viaceré spôsoby prihlásenia na odber.
 • Nezabudnite do každého výpisu zahrnúť odkaz na svoj web a popis toho, čo musíte čitateľovi ponúknuť. Ak robíte veľmi krátke príspevky, možno na to budete musieť použiť službu na skrátenie adresy URL, napríklad goo.gl alebo bitly.com..
 • Požiadajte o správy a zdieľania. Jednoduchý výraz „please RT“ môže čitateľom signalizovať, aby zdieľali výňatok vo svojom vlastnom kanáli Twitter.

Prezentácia seminára o mobilnom telefóne z brittneysloan

Iné spôsoby, ako využiť MicroBooks

Ak si stále nie ste istí používaním tejto platformy, zvážte pomalé ponorenie prstov v nohách týmito nápadmi.

Spojenie

čítanie na mobilnom telefóneFotokredit: kevin dooley prostredníctvom Compfight

Jedným zo spôsobov, ako rozšíriť svoj dosah pri takmer akomkoľvek type propagácie, ktorú robíte, je spolupráca s ostatnými majiteľmi firiem. Samozrejme, budete si chcieť byť istí, že nejde o konkurenciu a že ich podnikanie vás dopĺňa. Napríklad, ak ste dekoratéri koláčov, môžete zacieľovať na svadobný trh a spojiť sa s kvetinárstvom, obchodom s oblečením, fotografom a reštaurátorom. Každá služba / produkt je bezplatná, ale nekonkuruje.

Najprv zhromaždite skupinu podnikateľov na stretnutie osobne, telefonicky alebo online. Rozhodnite sa, ako často sa budú rozdeľovať splátky, aký je základný príbeh (v prípade skupiny je najlepšie držať sa fikcie, pretože každý bude mať pre oblasť fikcie rôzne odborné znalosti). Vyberte hashtag pre celú skupinu. Príklad: # svadby

Každé podnikanie by sa malo v poradí zmeniť v poradí a zverejniť ďalší segment. Po uverejnení segmentu môžu na konci obsahovať odkaz na ich webovú stránku, obchodné meno atď. Každý podnik by mal propagovať mikronovel na svojich vlastných webových stránkach a na svojich zoznamoch zákazníkov.

Krátky príbeh alebo tipy

Ak sa nechcete spojiť s inými podnikmi, môžete tiež vytvoriť poviedku, ktorá je oveľa menej časovo náročná ako román. 1 000 – 2 000 slovných príbehov vám stále poskytne desať až dvadsať krátkych príspevkov na spoluprácu a mali by vám pomôcť osloviť nových zákazníkov, keď sa príbeh zdieľa, a noví ľudia sa zaregistrujú, aby dostali úryvky..

Ak sa chcete radšej vyhnúť fikcii, môžete vytvoriť sériu tipov na odoslanie. Napríklad, ak predávate topánky, môžete si vytvoriť týždeň na zaslanie tipu, ktorý ponúkne tip na topánky, ako napríklad ako uchovávať topánky, ako napínať pevné topánky, ako urobiť obuv proti šmyku, atď..

Zamestnanecká mydlová opera

Ľudia milujú dobrú mydlovú operu. Pozrite sa na popularitu najvýznamnejších mydiel ako Dallas, Downton Abbey a dokonca aj Breaking Bad. Tieto prehliadky, aj keď sa líšia od denného mydla, stále spĺňajú celkovú líniu sprisahania, o ktorej sa dá tvrdiť, že ich považuje za mydlá.

Zapojte svojich zamestnancov do mikrobookov. Požiadajte ich, aby si na pracovisku rozmýšľali s operou mydla a každý zamestnanec prispieva krátkou časťou o postave, ktorú vytvorí. Ak je vaša spoločnosť dostatočne veľká, môžete poslať novú splátku každý deň. Menšia spoločnosť s menej ako 10 zamestnancami môže radšej namiesto toho poslať jednu splátku týždenne.

Nové spôsoby propagácie

Kľúčom k udržaniu vášho podnikania v trende a oslovovania nových zákazníkov je hľadanie nových spôsobov propagácie. Mikrobooky sú v Amerike stále pomerne mladé a ešte sa nerozbehli. Teraz je ten správny čas na to, aby ste si namočili nohy a dostali sa na nevyužitý trh mladých technologicky zdatných zákazníkov, ktorí si jednoducho môžu svoje mini splátky zamilovať natoľko, že sa stanú lojálnymi zákazníkmi a zdieľajú informácie o vašom podnikaní s ostatnými ľuďmi, ktorých poznajú..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map