Vstupný marketing vs Odchádzajúci marketing pre vaše podnikanie

Celý marketing možno rozdeliť na dva rôzne základné typy: odchádzajúci alebo prichádzajúci.


Možno ste už počuli, že odchádzajúci marketing je minulosťou a prichádzajúci marketing je jediný spôsob, ako sa vaša firma pohne vpred..

Ale je to skutočne pravda? A aký je presne ten rozdiel?

Čítajte ďalej a zistite – a zistite, ktorá stratégia prinesie skutočné výsledky pre vaše podnikanie.

Aký je rozdiel medzi prichádzajúcim a odchádzajúcim marketingom?

Pojem „prichádzajúci marketing“, na rozdiel od „odchádzajúceho marketingu“, bol prvýkrát vytvorený spoločnosťou HubSpot, ale medzi marketingovými profesionálmi je rozšírený.

Stručne:

 • Outbound marketing je akýkoľvek typ aktívnej marketingovej stratégie, ktorá oslovuje potenciálnych zákazníkov.
 • Prichádzajúci marketing je akákoľvek pasívna stratégia, ktorá vás priťahuje.

Inými slovami, obchodník Martin McDonald definuje prichádzajúce spojenie ako „byť niekde s odpoveďou, keď ju niekto hľadá“, zatiaľ čo odchádzajúce je skôr proaktívne oslovovanie ľudí, ktorí potrebujú odpoveď.

Medzi týmito dvoma typmi je skutočne niekoľko prekrývajúcich sa a sivých oblastí (napríklad je možné tvrdiť, že reklamné kampane PPC sú prichádzajúce alebo odchádzajúce), ale väčšinu marketingových taktík možno rozdeliť do týchto dvoch kategórií. Tu je niekoľko príkladov.

Príklady odchádzajúceho marketingu

Táto priama poštová kampaň práčovne bola nezvyčajná a kreatívna na to, aby sa dosiahli vynikajúce výsledky.Táto priama poštová kampaň práčovne bola nezvyčajná a kreatívna na to, aby sa dosiahli vynikajúce výsledky.

 • Priame poštové kampane: Či už hľadáte kreatívne a pútavé pozornosť, alebo jednoduché a poučné, kampaň s priamym poštou môže zvýšiť povedomie o vašej značke a získať záujemcov, aby vás vyhľadali..
 • Maľovanie od dverí k dverám: Pravdepodobne si môžete myslieť na vizitku alebo leták ponechaný na vašom aute alebo dverách, ktorý považujete za užitočný – možno nové miesto na pizzu vo vašom okolí, o ktorom by ste inak nepočuli..
 • Cold Calling: Táto myšlienka vás môže zvrhnúť, ale dobre naplánovaná kampaň B2B na volanie za studena môže dosiahnuť úžasné výsledky bez toho, aby to nikoho neznepokojovalo. Carol Tice dokázala naštartovať veľa firiem tak, že mesačne robila 25 studených hovorov denne.
 • Studený e-mail: Autori Sprievodcu predvídateľným príjmom, ktorý zdvojnásobí váš predaj, používali studené e-maily s zaujímavými predmetmi, lákavými ponukami, sociálnym dôkazom a osobným pocitom, aby získali 21% mieru odpovedí.
 • Bannerové reklamy: Bannerové reklamy sú na webe od 90. rokov a sú tu preto, aby zostali, pretože fungujú – ak sa správne používajú. Podľa spoločnosti Bob Arnold spoločnosti Google môže bannerová reklama, ktorá je presvedčivá, stručná a jasná, zvýšiť mieru stiahnutia značky o 15%.
 • reklamné spoty: Dobrá reklama sa drží u divákov a umožňuje ľuďom hovoriť o vašej značke. Reklama spoločnosti Halifax (podľa marketingového týždňa) vyústila do „150% nárastu predaja a 43% nárastu zisku na zákazníka bežného účtu v prvom roku“.
 • billboardy: Billboardy nie sú ideálne na sprostredkovanie podrobných informácií, ale môžu zvýšiť povedomie o značke a jej uznanie.

Príklady prichádzajúceho marketingu

Kampaň sociálnych médií spoločnosti Mercedes-Benz viedla k 54% nárastu počtu návštev na webových stránkachKampaň sociálnych médií spoločnosti Mercedes-Benz viedla k 54% nárastu počtu návštev na webových stránkach.

 • blogovanie: Prvým príkladom, ktorý príde na myseľ, je tvorca pojmu „prichádzajúci“, Hubspot. Podľa Hubspotu dostávajú obchodníci B2B, ktorí používajú blogy, 67% viac potenciálnych zákazníkov ako tí, ktorí ho nemajú, a dostávajú o 97% viac odkazov na svoje webové stránky..
 • Sociálne médiá: S trochou stratégie získate zo sociálnych médií skvelé výsledky. Kampaň spoločnosti Mercedes-Benz za prvé kompaktné SUV bola tak úspešná, Instagram o tom napísal prípadovú štúdiu.
 • SEO: Ak sa naučíte základy SEO, môže web vašej firmy výrazne zvýšiť návštevnosť.
 • Aktivujte si zasielanie e-mailových spravodajcov: E-mailové informačné bulletiny sú vynikajúcim spôsobom, ako zostať v kontakte so svojím publikom a urobiť z potenciálnych zákazníkov verných zákazníkov. MOO.com má vysoko úspešný mesačný e-mailový spravodaj, ktorý obsahuje tipy, zákaznícke príbehy, zľavy a správy.
 • PR & Pozornosť médií: PR kampane môžu mať obrovské zisky pre akúkoľvek firmu – alebo neziskovú: Možno si pamätáte slávnu výzvu Ice Bucket Challenge, ktorej výsledkom bolo darovanie viac ako 100 miliónov dolárov asociácii ALS..
 • Ebook Publishing: Konzultant Brian Carter poznamenáva, že elektronické knihy „sú jedným z najlepších spôsobov generovania potenciálnych zákazníkov pre podnikanie.“ Jeho self-publikoval Amazon tituly ho postavil ako odborník v tejto oblasti.
 • Hovorenie na verejnosti: Verejné vystúpenie je ďalším skvelým spôsobom, ako sa postaviť ako vodca myšlienky, sieť a budovať uznanie značky.
 • Sponzorstvo: Sponzorovanie blogových príspevkov alebo udalostí je pasívny spôsob, ako dostať svoje meno von pred správne publikum bez toho, aby bol rušivý.

Aké sú výhody a nevýhody Outbound Marketing?

Možno ste už počuli prichádzajúci marketing označovaný ako staromódny, zastaraný alebo nepríjemný (niektorí prichádzajúci obhajcovia ho dokonca nazývajú „prerušovaným marketingom“), zatiaľ čo prichádzajúci marketing sa považuje za nový a moderný, ale nie vždy tomu tak je.

Každý typ marketingu má svoje výhody a nevýhody a svoje miesto v akejkoľvek marketingovej stratégii. V závislosti od toho, ako je implementovaná, môže akákoľvek prichádzajúca alebo odchádzajúca marketingová taktika dosiahnuť vaše obchodné výsledky … ale nemusí to byť presne tie výsledky, ktoré potrebujete. Tu je návod, ako môže ktorákoľvek strana pomôcť vašej firme.

Výhody odchádzajúceho marketingu

 • Rýchle výsledky: Väčšina taktík odchádzajúceho marketingu má oveľa rýchlejšie výsledky ako prichádzajúci marketing. Napríklad, keď si kúpite umiestnenie bannerovej reklamy, viete, že vaša reklama sa okamžite zobrazí pred cieľovým publikom.
 • Ľahko zacieľte na svoje ideálne publikum: Pri odchádzajúcom marketingu si môžete vybrať, komu presne posielate reklamu, e-mail alebo správu.

Nevýhody Outbound marketingu

 • Môže byť nákladný: Mnoho taktík odchádzajúceho marketingu vo všeobecnosti stojí viac ako prichádzajúca taktika. Je zadarmo začať blog, ale musíte zaplatiť veľa za zostavenie televíznej reklamy.
 • Výsledky sa môžu prestať čoskoro zastaviť: Aj keď je váš blog navždy na vašom webe, vaša reklama sa prestane zobrazovať, akonáhle prestanete platiť zaň.
 • Môže mať opačný efekt: Zle navrhnutá reklama môže odvrátiť viac ľudí od vašej značky, ako priťahuje. (Určite si môžete myslieť na jednu značku, ktorej sa vyhnete z dôvodu spôsobu inzercie – povedzte nám to v komentároch!)

Aké sú výhody a nevýhody prichádzajúceho marketingu?

Kým odchádzajúci marketing nemusí byť mŕtvy, prichádzajúci marketing určite získal podporu pomocou moderných technológií a popularity blogov..

Výhody prichádzajúceho marketingu

 • Často priaznivejšie pre rozpočet: Spustenie blogu, interakcia na sociálnych sieťach a dokonca aj publikovanie malej e-knihy nestojí nič, len čas.
 • Výsledky prebiehajú: Kvalitný blog bude získavať odkazy a prevádzku iba s časom a vaša ebook žije ako marketingový nástroj bez ďalšieho úsilia od vás..
 • Menej rušivé: Prichádzajúci marketing má tendenciu byť priaznivejší pre publikum a menej rušivý, pretože umožňuje publiku vyhľadávať vás, keď vás potrebujú, namiesto toho, aby ste sa obrátili.

Nevýhody prichádzajúceho marketingu

 • Získanie výsledkov vyžaduje viac času: Blog si vyžaduje určitý čas na to, aby si vybral pary, a zvýšené uznanie značky sa nepremieta do zvýšeného príjmu.
 • Môže mať viac stratégií na oslovenie správneho publika: Pri prichádzajúcom marketingu priťahujete svoje ideálne publikum namiesto toho, aby ste ich hľadali. Svoje publikum musíte poznať veľmi dobre, aby ste vytvorili obsah, ktorý priťahuje tých správnych ľudí.
 • V niektorých odvetviach môže byť veľmi konkurencieschopný: Niektoré trhy a odvetvia sú už nasýtené vysokokvalitnými blogmi, účtami sociálnych médií, obsahom optimalizovaným pre vyhľadávače a ďalšími. Je nesmierne náročné získať oporu v priemysle, ktorý je už plný prichádzajúceho marketingu.

Ktorý typ marketingu je pre vaše podnikanie vhodný??

Ako vidíte, oba typy marketingu majú klady a zápory.

Ktorý je lepší? Odpoveď znie: ani!

Každá strana má užitočné nástroje a stratégie, ktoré môžete použiť na predaj svojej firmy, a mali by ste použiť rovnováhu oboch.

Konkrétne stratégie vhodné pre vaše podnikanie budú závisieť od:

 • Ako skoro potrebujete výsledky? Ak potrebujete rozvíjať svoje podnikanie ASAP, zvážte výraznejšie zameranie na odchádzajúce stratégie zamerané na laser.
 • Aký je váš marketingový rozpočet? Možno si nebudete môcť dovoliť produkovať televíznu reklamu, ale určite môžete začať blog s akýmkoľvek rozpočtom.
 • Čo robia vaši konkurenti? Ak vaši najbližší konkurenti rozhodujú o výsledkoch vyhľadávania pomocou výkonných stratégií SEO, zvážte namiesto toho, aby ste priamo konkurovali rovnakým kľúčovým slovám.

Starostlivým premýšľaním o marketingových stratégiách, ktoré vyberiete, môžete získať skutočné výsledky z prichádzajúceho alebo odchádzajúceho marketingu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map