Recenzia hostingu Little Oak

Výber najväčšej spoločnosti niekedy nie je najlepším spôsobom, ako hostiť vaše webové stránky. Koniec koncov, kto vie, kam tieto peniaze idú, keď ich pošlete veľkej spoločnosti? Ak dávate prednosť obchodovaniu s malými spoločnosťami, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou skutočnej komunity, potom je Little Oak tým najlepším riešením pre potreby hostenia vašich webových stránok..


* Poznámka: Toto nie je testovaná recenzia. V súčasnosti nemáme v Little Oak žiadne stránky.

„Malý dub“ webhostingu

Táto spoločnosť, založená v roku 2007 skupinou webových vývojárov a grafikov, je relatívnym nováčikom v tomto odvetví. Ich hlavnou odbornosťou je spolupráca s počítačmi Mac a hrdo tvrdia, že sú najlepšou voľbou pre webové stránky vytvorené na počítačoch Mac. Taktiež vytvorili partnerstvo s RapidWeaver, programom na tvorbu webových stránok vytvoreným špeciálne pre počítačové produkty spoločnosti Apple. Dobré meno spoločnosti je do značnej miery založené na poskytovaní hostingu špeciálne pre zákazníkov, ktorí uprednostňujú používanie RapidWeaver.

Little Oak sídli v Torrance v Kalifornii, predmestí Los Angeles, ktoré sa nachádza pozdĺž západného pobrežia, a tam pracujú všetci jeho zamestnanci; nezadávajú žiadne pozície externe. Od otvorenia dverí v roku 2007 spoločnosť teraz vedie viac ako 400 000 účtov.

Zdieľané účty cloudového hostenia pre používateľov počítačov Mac

hostingové plány Littleoak

Na rozdiel od väčšiny ostatných spoločností poskytujúcich webhosting, Little Oak ponúka zdieľané hostingové plány, ale radšej ich nazýva „cloud hosting“ (prečo to nielen nazývať „zdieľaný hosting“). Zákazníci majú na výber tri hostingové plány založené na cloudu. Balíky sa nazývajú Sapling ($ 80 / rok, 6,67 $ / mesiac), Habitat-Pro ($ 160 / rok, 13,33 $ / mesiac) a Chestnut-Pro ($ 320 / rok, 26,67 $ / mesiac).

S každým plánom môžete hosťovať neobmedzené webové stránky, ale neexistuje nič také ako neobmedzená šírka pásma a úložisko. Napríklad balík Sapling umožňuje diskový priestor 5 GB / mesiac a šírku pásma 50 GB; Habitat obsahuje 15 GB diskového úložiska a 500 GB šírku pásma; a gaštan sa dodáva s 25 GB / 1T.

Štandardné funkcie zdieľaného hostenia

Okrem týchto obmedzení obsahujú balíčky na hosťovanie webových stránok Little Oak všetky štandardné funkcie, ktoré by ste očakávali:

 • Neobmedzené databázy MySQL
 • Zadarmo softvér na tvorbu stránok
 • Neobmedzené aliasy domén a subdomény
 • Neobmedzený počet e-mailových účtov POP3 / IMAP4
 • Sledovanie štatistík
 • Reklamné kredity spoločnosti Google a Yahoo

Webhosting Little Oak tiež podporuje súbory Quicktime, Real Networks, Macromedia Flash, Shockwave a Microsoft Silverlight a poskytuje zákazníkom prístup k správe DNS. Podporuje tiež veľa rôznych programovacích jazykov, vrátane PHP 5.3, Perl 5, Loader IonCube, Javascript a Ajax. K dispozícii sú tiež všetky hlavné platformy pre blogovanie (WordPress, Joomla, Drupal).

Ovládací panel pre váš účet, ktorý sa označuje ako „Správca účtu“. Nie je to cPanel alebo vDeck, takže to môže byť proprietárny softvér.

Ďalšou jedinečnou vlastnosťou balíčkov Little Oak je, že nevyžadujú, aby sa zákazníci prihlásili dva roky súčasne, aby získali čo najlepšiu ponuku. Ponúkajú účty iba jeden rok. Je skôr osviežujúce, aby sa neustály nárast nepredlžoval na dlhšie zmluvné obdobie. Neponúkajú však ani mesačné plány hostenia.

Hoci web Little Little obsahuje odkazy na vyhradený hosting a hostovanie účtov Virtual Private Server (VPS) používajúcich operačné systémy serverov Linux aj Windows, v čase písania tohto dokumentu neboli živé. Vyzerá to, že v budúcnosti budú tieto služby ponúkať, čo je skvelý nápad pre tých, ktorí chcú upgradovať svoje účty..

Zabezpečenie dátového centra a spoľahlivosť siete

Aj keď je to malá spoločnosť, Little Oak využíva poskytovateľov sietí Tier-1 nachádzajúcich sa v budove One Wilshire Building, ktorá je údajne „najviac prepojenou budovou v západných Spojených štátoch“, zatiaľ čo ich datacenter sa nachádza v Torrance v Kalifornii v USA..

Ich servery sú dvojjadrové počítače Intel v klastri na vyrovnávanie záťaže, ktoré používajú sieťové úložné pole na odovzdávanie súborov. Používajú CentOS 6 a Apache 2.2+, čo je v priemysle dosť štandardné.

Softvér sa pravidelne aktualizuje a opravuje a každý deň sa zálohuje, aby sa zabránilo prerušeniu služby. Sieťový hardvér je monitorovaný 24 hodín denne, 7 dní v týždni u vyšších administrátorov.

To všetko im pomáha udržiavať 100% záruku dostupnosti. Ak dôjde v ktoromkoľvek mesiaci k poklesu vášho webu na 10 alebo viac minút, získate kredit na 10% z hostiteľského poplatku za daný mesiac. Záruka sa samozrejme nevzťahuje na naplánované odstávky, núdzovú údržbu alebo na čokoľvek, čo by mohlo ovplyvniť výkon vašich stránok; opäť, celkom štandardné veci – ale toto je prvá spoločnosť, o ktorej som zistil, že zaručuje 100 percentnú dostupnosť.

Našiel som nedávnu štatistiku online, ktorá ukazuje, že pre webové stránky Little Oak je doba prevádzky 99,98%. Monitoruje sa od októbra 2010. To sa považuje za vynikajúce, ale nie neobvyklé.

Živá podpora zákazníkov poskytovaná tímom Little Oak v Kalifornii

Ak je pre vás podpora rodených anglicky hovoriacich zástupcov dôležitá, Little Oak ju poskytuje telefonicky, prostredníctvom priameho chatu alebo e-mailom. Majú tiež katalóg s videom a online databázu znalostí, na ktorých nájdete odpovede na časté otázky – zdá sa však, že nie sú naplnené mnohými informáciami. Skúsil som vykonať niekoľko jednoduchých vyhľadávaní, ako napríklad „migrovať účet“, „nahrať médiá“ alebo dokonca „WordPress“, ktoré nepriniesli žiadne výsledky..

Aký je teda ich zákaznícky servis? Je ťažké povedať. Našiel som jedného veľmi nespokojného zákazníka online, ktorý sa sťažoval na chybové hlásenie Googlebot v dôsledku toho, že správcovia Little Oak dočasne blokovali roboty vyhľadávacích strojov, pretože tvrdili, že to spôsobuje príliš veľa aktivít, čo zaťažuje ich servery. Okrem toho som nenašiel dobrý výber skutočných zákazníkov, ktorí doteraz preskúmali podporné služby spoločnosti Little Oak.

Little Oak má prítomnosť sociálnych médií na zverejňovanie upozornení a aktualizácií – účty sa však používajú zriedka. Nielen to, že som ich musel skutočne hľadať; z ich webových stránok nie sú žiadne odkazy na ich stránky Facebook alebo Twitter. Prečo by ste nechceli, aby vás vaši zákazníci a ostatní ľahko našli na stránkach sociálnych médií?

Objednajte si Little Oak Hosting teraz

Pre viac informácií alebo ak si chcete objednať Little Oak Hosting, navštívte (odkaz sa otvorí v novom okne): http://www.littleoak.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map