Doménové meno pre figuríny: Ako kúpiť doménové meno

* Aktualizácie: Fakty boli skontrolované a boli pridané nové odvetvové štatistiky.


Bolo to späť v roku 1985, keď bol zaregistrovaný prvý názov domény, a od tej doby na internete došlo k exponenciálnemu nárastu aktívnych doménových mien.

Správa spoločnosti Verisign uvádza, že odvetvie domén v roku 2019 (Q3) zaznamenalo ročný rast 5,1 percenta, pričom sa započítalo do takmer 360 miliónov registrovaných domén a bude naďalej rásť..

Vzhľadom na dôležitosť digitálnej prítomnosti v dnešnej technologicky naklonenej spoločnosti má zmysel vlastniť názov domény, či už ide o veľký konglomerát alebo digitálnu agentúru pre jedného človeka..

Či sa nám to páči alebo nie, nutnosť je mať doménu zaregistrovanú vo vašej značke.

Ak ešte žiadny nemáte, alebo potrebujete iba malého sprievodcu názvami domén, pokračujte v čítaní. Budeme zdieľať podrobnosti o tom, ako kúpiť a zaregistrovať novú doménu pre začiatočníkov!

Zverejnenie FTC

WHSR dostávajú poplatky za sprostredkovanie od niektorých spoločností uvedených v tomto článku. Vytváranie užitočného obsahu, ako je tento, vyžaduje veľa úsilia a peňazí – vysoko oceňujeme vašu podporu.

Čo je to doménové meno?

Ak chcete spustiť web, musíte mať názov domény. Ale čo to sakra je doménové meno??

V podstate ide o reťaz rozpoznateľných slov, ktorá po zadaní v prehliadači presmeruje používateľa na adresu IP vášho servera.

Po vytvorení webovej stránky uvidíte, že často prichádza s jedinečnou adresou známou ako servery názvov domén (DNS), ktorá často vyzerá takto:

NS1.VD345.NETHOST.NET
NS2.VD345.NETHOST.NET

Je to naozaj ťažké zapamätať a napísať. Preto si používatelia môžu ľahšie zapamätať a napísať jedinečný názov domény.

Ďalšie technické informácie o názve domény nájdete v príručke od Jerry.

Návrhy názvov domén

Názov vašej domény je vaša identita. Takto vás ľudia nájdu, meno, ktoré klienti odovzdávajú ostatným.

Netreba dodávať, že nič nie je dôležitejšie.

Dajte svojim podnikateľom krok správnym smerom pri výbere perfektného názvu domény – tu je niekoľko tipov, ako nájsť skvelé názvy domén..

 • Nechajte si to krátke a ľahko zapamätateľné (zlý príklad je naša doména „Web Hosting Secret odhalená“).
 • Vyhnite sa ochranným známkam
 • Získajte .com alebo .net, kedykoľvek je to možné
 • Nebojte sa vytvoriť slovo alebo použiť zložené slovo (napríklad – FaceBook, YouTube, Google, LinkedIn)
 • Pred nákupom si to napíšte a prečítajte si ho opakovane (príklad – buďte veľmi opatrní, ak je vaše obchodné meno „Dickson Web“)
 • Relevantné kľúčové slovo *

* Poznámka: V súčasnosti nepotrebujete kľúčové slovo v názve vašej domény, aby ste sa v službe Google mohli dobre umiestniť. Je však dobrý nápad zamerať názov domény na kľúčové slovo, pretože návštevníci, ktorí prvýkrát navštívia vašu webovú stránku, získajú okamžitú predstavu o tom, o čom je váš web.

Najlepšie generátory doménových mien

Pomenovanie webovej stránky môže byť dosť ťažké, najmä ak ste na celom webe nováčikom a čo sa týka značky. A ak ste rovnako ako ja, môžete stráviť hodiny brainstormingom mena, aby ste končili zoznamom mizerných..

Tu je niekoľko generátorov doménových mien, ktoré vám pomôžu pri nápadoch na názvy domén.

* Kliknutím na obrázok zobrazíte ukážku nasledujúcich nástrojov domény.

1- Domainr

Domainr pridá jedinečný prvok kreativity k názvu vašej domény navrhnutím alternatívnych rozšírení. Navštívte: Domainr.com

2 – Wordoid

Používatelia programu Wordoid dostanú generovanie náhodných mien alebo zadanie kľúčového slova, ktoré sa použije ako root. Navštívte: Wordoid.com

Názov stanice

Aplikácia Name Station generuje náhodné mená s koreňovým kľúčovým slovom a bez neho. Navštívte: NameStation.com

4- Dot-o-mator

Dot-o-mator je jednoduchý nástroj, ktorý kombinuje dve slová a vytvára nové mená. Návšteva: Dotomator.com

5 – Lean Domain Search

Lean Domain Search je ľahko použiteľný vyhľadávací nástroj na vyhľadávanie dostupných názvov domén. Tento nástroj pomáha používateľom nájsť názvy domén spárovaním hľadaného výrazu s inými kľúčovými slovami, ktoré sa bežne nachádzajú v názvoch domén. Nástroj získa spoločnosť Automattic (spoločnosť za WordPress.com) v roku 2013. Navštívte: LeanDomainSearch.com

6- Generátor obchodného mena

Generátor obchodných mien spoločnosti Shopify vám pomáha generovať obchodné názvy a kontrolovať dostupnosť názvov domén. Začnite výberom kľúčového slova, ktoré chcete zahrnúť do svojej domény, a dostanete stovky návrhov. Navštívte: Shopify Generátor obchodných mien.

Koľko stojí zaplatenie za nové doménové meno?

Náklady na registráciu a obnovu domény veľmi závisia od jej rozšírenia (známeho ako TLD). V tomto príklade s NameCheap doména .com stojí 10,98 USD ročne a obnovuje sa za rovnakú cenu. Na druhej strane, doména .store stojí registráciu 4,99 $ / rok, ale na obnovenie 48,88 $ / rok.

Skôr ako sa pustíte do práce a dostanete si zbrusu nový názov domény, som si istý, že sa chcete spýtať dosť veľkú otázku. A to je:

Koľko ma bude stáť názov domény?

Odpoveď? Záleží.

Bohužiaľ, existuje veľa faktorov, ktoré môžu určovať cenu doménového mena. Niektoré z týchto dôvodov by mohli byť:

 • Rozšírenie názvu domény (príklad: .com, .shop., .Me)
 • Ak je doménové meno zakúpené od (rôzni registrátori, rôzne ponukové ceny)
 • Dĺžka obdobia alebo akékoľvek ďalšie doplnky, ktoré by ste mohli chcieť (napríklad: pridanie súkromia domény, prechod na viacročné podmienky atď.)

Aj keď je ťažké zúžiť konkrétne to, koľko môže názov domény stáť, vo všeobecnosti môžete očakávať, že budete platiť kdekoľvek medzi 2 až 20 $ za rok, v závislosti od akýchkoľvek zliav alebo špeciálov, ktoré platforma ponúka..

Dobrým pravidlom je, že novšie rozšírenia domén (.global, .design., .Cheap) môžu byť o niečo drahšie ako bežné rozšírenia domén (.com, .net), pretože boli uvedené na trh iba nedávno..

Tip č. 1 – Doménu môžete získať od niektorých poskytovateľov hostingu vrátane InMotion Hosting a Hostinger. V snahe prilákať nových zákazníkov niektoré hostingové spoločnosti rozdávajú bezplatné domény prvému zákazníkovi. Ak hostíte webovú stránku prvýkrát, môžete ušetriť nejaké peniaze hostením s týmito webovými hostiteľmi.

Tip č. 2 – NameCheap každý mesiac spúšťa špeciálne propagačné akcie – pred zakúpením novej domény si môžete skontrolovať ich webovú stránku.

Ako kúpiť nové doménové meno od registrátora?

Získanie vlastnej domény sa môže znížiť dvoma spôsobmi:

 1. Nákup a registrácia úplne novej domény alebo
 2. Kúpa toho, ktorý momentálne vlastní niekto iný.

Existujú výhody a nevýhody obidvoch spôsobov, ale v konečnom dôsledku je len na vás, či chcete platiť za drahé, ale dobre známe adresy (aktívne domény) alebo lacnejšie, ale menej známe (úplne nové domény)..

Jedna vec, ktorú musíte zvážiť, je, ako pomenovať svoju doménu.

Ako už bolo spomenuté – Skutočne dobré doménové meno môže byť rozhodujúcim faktorom, ktorý spôsobí alebo zlomí vašu značku, preto si jeden vyberajte rozumne.

1. Skontrolujte dostupnosť domény

Teraz, keď ste sa rozhodli pre skutočne úžasný názov domény, je na čase skontrolovať, či je požadovaný názov domény k dispozícii alebo nie..

Kontrola, či je dostupnosť názvu domény dostatočne ľahká. Môžete vykonať jednoduché vyhľadávanie u jedného z registrátorov domén; alebo použite vyhľadávacie nástroje Whois na overenie, či je názov vašej domény k dispozícii alebo či bol prijatý.

Ak požadovaný názov domény nie je k dispozícii, skúste zistiť, či sú k dispozícii rôzne rozšírenia.

Hover - registrácia názvu domény.Pomocou myši môžete skontrolovať, či je k dispozícii názov domény.

2. Zaregistrujte svoje doménové meno u registrátora domény

Názov domény, ktorý ste si vybrali, je dokonalý a overili ste, že je k dispozícii. Teraz je čas zaregistrovať samotný názov domény.

Zaregistrujte doménuZaregistrujte doménu, ak je k dispozícii.

Keď zaregistrujete názov domény, všetky vaše kontaktné informácie a podrobnosti o vlastníctve sa podrobne uvedú v databáze WHOIS.

To znamená, že podrobnosti, ako je vaša e-mailová adresa, adresa bydliska, telefónne číslo atď., Sa sprístupnia verejnosti.

Ak nechcete mať svoje súkromné ​​informácie otvorené vonku, môžete sa rozhodnúť súkromne zaregistrovať svoje doménové oko, aby vaše kontaktné informácie boli chránené pred širokou verejnosťou.

Náklady na používanie služby registrácie súkromia sa môžu líšiť, ale zvyčajne sa pohybujú od 10 do 15 dolárov ročne.

Najlepšie miesto na kúpu domény

Doménu môžete zaregistrovať, ak je k dispozícii. Ale ako to robíte presne?

Najlepším spôsobom je ísť na stránky služieb pre registrátorov domén. Doménový regsitrar vám umožní zaregistrovať vaše doménové meno buď prostredníctvom ročných alebo dlhodobých zmlúv.

Registrátori doménPricingWHOIS Privacy
.com.netto
123 nar£ 11.9911,99 GBP4,99 GBP ročne
Domain.com$ 9,99 / rok$ 10,99 / rok
Gandi€ 12,54 / rok€ 16,50 / rok
Choď oci$ 12,17 / rok$ 12,17 / rok$ 7,99 / rok
Vznášať sa$ 12,99 / rok$ 15,49 / rokzadarmo
Názov Lacné$ 10,69 / rok$ 12,88 / rokzadarmo
Sieťové riešenia$ 34.99 / year$ 32.99 / year$ 9,99 / rok

Webové stránky registrátorov domén vám budú účtovať malý poplatok, ktorý sa zvyčajne pohybuje v rozmedzí 10 – 15 USD ročne, avšak pri vysokom dopyte po doménach bude stáť viac pri úvodnom nákupe..

Drahé domény môžu dosiahnuť až tisíce dolárov, ale potom je poplatok za obnovu pomerne nominálny (10 až 15 dolárov ročne).

Aktualizácie: Cloudflare ako registrátor doménových mien

Cloudflare zaviedla svoje vlastné služby registrácie doménových mien, ktoré majú nulové poplatky za označovanie a ponúkajú veľkoobchodné ceny pre TLD, ako sú .com, .net, .io., Atď. V súčasnej dobe je služba obmedzená na existujúcich zákazníkov Cloudflare a že musia podpísať na ich stránku včasného prístupu, ktorá bude pozvaná do programu.

Je možné kúpiť si doménové meno priamo od výrobcu webových stránok alebo od hostiteľských spoločností?

absolútne!

Niekoľko tvorcov webových stránok ponúka možnosť nákupu domény ihneď po vytvorení stránky na svojej platforme.

Niektorí z najlepších tvorcov webových stránok, ako sú napríklad Wix alebo Weebly, vám na rok bezplatne ponúknu názov vlastnej domény, ak sa prihlásite k svojim ročným plánom.

Poplatok za obnovenie sa však môže líšiť v závislosti od samotnej platformy, pričom Wix ponúka obnovenie 14,95 dolárov ročne, zatiaľ čo Weebly je o niečo drahšia za 19,95 dolárov ročne..

Aj keď by to mohlo byť o niečo drahšie v porovnaní s registráciou domény sami, výhodou nákupu vlastného názvu domény prostredníctvom nástroja na tvorbu webových stránok je to, že môžete svoju webovú stránku ľahko prepojiť s názvom domény s malými problémami..

Ako kúpiť existujúci názov domény od jeho vlastníka?

Čo ak by ste chceli kúpiť doménu, ktorá je už aktívna?

Môžete si zvoliť nákup aktívnych domén a prevod vlastníctva prostredníctvom služieb, ako je úschova názvu domény.

Čo je úschova názvu domény?

Doménové meno je v zásade nezávislý agent tretej strany, ktorý pomáha v procese predaja a nákupu doménových mien na internete. Tieto stránky poskytujú kupujúcim bezpečný spôsob nákupu doménových mien od predajcov, ktorí sa chcú vzdať svojho doménového mena.

Existuje niekoľko služieb úschovy doménových mien, ale tu je niekoľko, ktoré si môžete vyskúšať: Escrow.com, Sedo a BuyDomains.

Ako nakupovať domény pomocou úschovy

Povedzme, že ste našli doménové meno a o čiastke ste sa rozhodli vy aj predajca. Hlavolam sa stáva: Ako bezpečne platíte peniaze a či vlastník prevedie vlastníctvo domény na vás?

Tu prichádza úschova. Na zaistenie hladkého priebehu transakcie môžete použiť služby úschovy. Ako to vlastne robíš? Tu je postup:

 1. Vytvorte podmienenú transakciu medzi vami a predajcom
  Zaregistrujte si účet na webe podmienečných služieb a stanovte podmienky transakcie medzi vami a predajcom, ktorá obsahuje doménové meno a predajnú cenu..
 2. Vykonajte platbu v úschove spoločnosti
  Akonáhle ste sa rozhodli pre čiastku, uskutočnili ste platbu (bankovým prevodom, kreditnou kartou alebo iným spôsobom) spoločnosti, ktorá je viazaná na úschovu.
 3. Názov domény sa potom prevedie z predajcu na vás
  Keď úschovná spoločnosť dostane a overí platbu, potom dá pokyn predajcovi, aby vám previedol názov domény.
 4. Potvrďte, že ste dostali vlastníctvo názvu domény
  Budete musieť potvrdiť so zverenou spoločnosťou, že vlastníctvo názvu domény prešlo na vás. Použite WHOIS alebo WHSR Web Host Spy na kontrolu, či bol profil vlastníka aktualizovaný alebo nie.
 5. Predajca dostane peniaze z miesta viazaného servisu
  Podmienená spoločnosť overí, či bolo prevedené doménové meno, a potom peniaze predá predajcovi po odpočítaní ich poplatkov. (Môžete sa vopred rozhodnúť, ktorá strana zaplatí poplatok alebo si ju rozdelí na stred.)

Ako určiť hodnotu pre-vlastneného názvu domény

Ak hľadáte pre-vlastnené doménové meno, ktoré sa zvyčajne nachádza v službách s náhradnými dielmi, súkromných predajcoch a aukčných domoch, všimnete si, že ich hodnota sa môže pohybovať od niekoľkých dolárov až po šesť alebo viac sedemmiestny rozsah.

Ak práve začínate, nemusí to byť najlepšie miesto na získanie názvu domény.

Spôsob získania ceny existujúcej domény môže byť určený množstvom faktorov, ako je dĺžka, jazyk, trendy a demografia. Neexistuje žiadna jediná metóda, ktorá by vám mohla poskytnúť perfektnú požadovanú cenu. Existujú však spôsoby, ako vám poskytnúť odhad počtu doménových mien v parku a vyžaduje si trochu prieskumu z vašej strany.

1- Používanie nedávneho predaja domény

Dobrým pravidlom na pochopenie toho, ako sa domény oceňujú, je pozrieť sa na nedávny predaj. Pohľad na nedávny predaj vám môže poskytnúť predstavu o tom, aký typ domén sa nakupuje a za koľko.

DNJournal zverejňuje správu o predaji domén, ktorú pravidelne aktualizuje, av nej sú uvedené názvy domén, ktoré sa nedávno predávajú z viacerých prémiových doménových služieb. Pri prehliadaní venujte pozornosť kľúčovým slovám domény, dĺžke a iným súvisiacim faktorom, aby ste získali predstavu o tom, ako sa oceňuje názov domény..

Správa o predaji domén uverejnená v denníku DN (máj 2018)Snímka obrazovky správy o predaji domény DN Journal.

Je dôležité poznamenať, že prehľad sa týka iba malého počtu doménových mien, takže to nie je zrejme najkomplexnejší zoznam.

2- Používanie online nástrojov na oceňovanie domén

Ďalším spôsobom, ako určiť hodnotu domény, je služba hodnotenia domén alebo online hodnotiaci nástroj. Tieto stránky vám umožnia zadať konkrétny názov domény a ponúknu vám navrhovanú požadovanú cenu.

Niektoré stránky, ktoré si môžete pozrieť, sú Estibot, WebsiteOutlook a URL.

Tieto stránky určujú hodnotu domény pomocou faktorov súvisiacich s SEO, ako sú napríklad poradie vyhľadávania, kľúčové slová, poradie Alexa, mesačné vyhľadávania, počet vyhľadávaní a cena za kliknutie.

Je potrebné poznamenať, že rôzne weby vám môžu poskytnúť rôzne odhady. Dobrým plánom by bolo použiť niekoľko rôznych zdrojov a porovnať ich, aby ste získali lepší odhad hodnoty názvu domény.

Opäť neexistujú žiadne konečné ceny za nákup doménového mena a môžete očakávať, že budú často kolísať. Ak chcete získať všeobecnú predstavu o cenách názvov domén, môžete prejsť na webové stránky, ako sú Afternic alebo Buy Domains, a získať tak prehľad o cene.

Usadiť sa na doméne, potom sa pustiť do práce

Teraz by ste mali mať dostatok informácií, ktoré vám pomôžu zaregistrovať vlastný názov domény pre svoju značku alebo firmu sami.

Či už ide o tvorcov webových stránok alebo stránky pre registráciu domén, vlastníctvo názvu domény by malo byť prvou vecou, ​​ktorú dokončíte pred uvedením do prevádzky. Akonáhle sa to podarí, je čas sa zamerať na vytvorenie vášho webu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map