Pokrytý experiment: Požiadal som 28 hostingových spoločností o podporu živého chatu

Pre podporu hostingu – uprednostňujem živé rozhovory pred telefónnymi hovormi, pretože:


 • Je ľahšie hovoriť o technických problémoch slovami, obrázkami a snímkami obrazovky
 • Rozhovory o zámorských telefónnych hovoroch sú niekedy menej užitočné – najmä keď hovoria o technických pojmoch cudzí prízvuk.

Podpora live chatu je podľa môjho názoru lepšia ako e-mailová adresa, pretože (zvyčajne) vyrieši vaše problémy na mieste. Zatiaľ čo pri e-maile alebo systéme predaja lístkov by vyriešenie jedného malého problému trvalo hodiny alebo dokonca dni.

Za posledné dva mesiace som sa tajne skontaktoval a kontaktoval 20+ hostiteľských spoločností prostredníctvom ich živých chatovacích systémov.

To, čo som urobil?

Test bol jednoduchý.

Navštívil som webové stránky každej hosťujúcej spoločnosti, požiadal o podporu prostredníctvom ich živého chatovacieho systému a svoje skúsenosti napísal do tabuľky. Zaznamenal sa tiež čas čakania na získanie prvej odpovede na každú reláciu.

Tu je to, čo som objavil

Výsledky a moje poznámky sú uvedené v nasledujúcej tabuľke.

Web HostNumber of AttemptsAvg. Počkajte, kým nebudete spokojní? Poznámky
Hosting A23Veľmi rýchla odpoveď, moje otázky boli zodpovedané profesionálne. Celkovo veľmi dobré skúsenosti.
Arvixe16 min 28 sekNepodarilo sa dostať k podpornému personálu prostredníctvom priameho rozhovoru. Systém požiadal, aby som namiesto toho poslal e-mail. Pozri obrázok 2 (nižšie) pre referenciu.
Bluehost12 min 2 sLive chat bol v čase kontaktu offline. Pozri obrázok 3 (nižšie) pre referenciu.
CoolHandle18Podpora živého chatu nie je k dispozícii.
Zásadná paradigma1Podpora živého chatu nie je k dispozícii.
Hosting Dot5132 secLive chat bol v čase kontaktu offline. Upozorňujeme tiež, že používatelia sa musia prihlásiť skôr, ako získajú pomoc od live chat podpory DreamHost.
DTS-NET120 sVeľmi rýchla reakcia – aj keď nie veľmi spokojná s podporou, ktorú som dostal. Priemerná skúsenosť.
eHost211 sVeľmi rýchla odpoveď, moje otázky boli zodpovedané profesionálne. Celkovo veľmi dobré skúsenosti.
Choď oci115 sNa webe GoDaddy sa nenachádza tlačidlo aktívneho rozhovoru, poskytujú však dve miestne čísla (Malajzia), na ktoré môžete zavolať. Vyskúšal som jedno z čísiel a moje volanie bolo prijaté za 10 sekúnd. Bohužiaľ, moje problémy zostali nevyriešené po 10 minútach v telefóne. Podporný personál nebol veľmi oboznámený s vlastným produktom; Nakoniec som sa vzdal a ukončil som hovor.
GoGetSpace110 sProstredníctvom živého rozhovoru je k dispozícii iba podpora predaja, ale pomocný personál bol užitočný a veľmi dobre informovaný. Celkovo vynikajúci zážitok.
GreenGeeks120 sVeľmi rýchla odpoveď, moje otázky boli zodpovedané profesionálne. Celkovo veľmi dobré skúsenosti.
HostColor18 min 5 sekDlhá doba čakania. HostColor používa Skype namiesto živého chatovacieho systému na mieste. Používatelia musia pred komunikáciou pridať farbu hostiteľa do kontaktu Skype.
Hostgator44 minNepodarilo sa dostať k podpornému personálu prostredníctvom priameho rozhovoru. Systém požiadal, aby som namiesto toho poslal e-mail. Pozri obrázok 4 (nižšie) pre referenciu.
HostMonster14 min. 20 sPrimeraná doba odpovede, otázky zodpovedané profesionálne. Celkovo dobré skúsenosti.
HostPapa13 s Veľmi rýchla odpoveď, moje otázky boli zodpovedané profesionálne. Celkovo veľmi dobré skúsenosti.
iPage11 min. 10 sChvíľu trvalo, kým dostal odpoveď, ale ich podporný personál bol veľmi priateľský a ochotný. Celkovo dobré skúsenosti.
SiteGround130 sVeľmi rýchla odpoveď, moje otázky boli zodpovedané profesionálne. Úžasný systém podpory chatu (pozri obrázky nižšie) a veľmi užitočný personál technickej podpory. Celkovo vynikajúci zážitok.
WebHostFace225 sVeľmi rýchla odpoveď, moje otázky boli zodpovedané profesionálne. Celkovo vynikajúci zážitok. Pretože WebHostFace účtuje menej ako 2 doláre / mesiac, spoločnosť ma prekvapila svojou vynikajúcou podporou live chatu.
WP Engine22 sPo 3 sekundách, keď ste na webe, sa objaví chatovací box. Okamžitú odpoveď som dostal od chatovacej schránky a na moje otázky sa odpovedalo profesionálne. Používatelia sa však kvôli technickej podpore musia prihlásiť do svojho účtu WP Engine.

Tabuľka hovorí iba o polovici príbehu

V tomto experimente existujú veci, ako napríklad pravosť a komunikačné zručnosti, ktoré nemôžem kvantifikovať a hodnotiť.

Jeden zo zamestnancov zo servera InMotion Hosting si počas nášho živého rozhovoru všimol potenciálny problém s mojím účtom (o ktorom som nevedel a mohol ho jednoducho ignorovať) a prijal iniciatívu na jeho vyriešenie..

Nikola N. z lokality SiteGround mal veľký zmysel pre humor a bolo sranda s ním sa baviť.

WP Engine nasledujúci deň poslal e-mail s následnou kontrolou, aby sa ubezpečil, že môj problém bol vyriešený.

A pre niektoré spoločnosti môžete cítiť, že sú dobre pripravené a vítajú živé rozhovory. Napríklad tlačidlo na živý rozhovor je k dispozícii v hornej časti každej stránky webovej stránky BlueHost. To isté platí pre hostenie InMotion, WebHostFace, Host1Plus, HostPapa, Hostgator a SiteGround..

Tieto malé veci sú dôležité, ale v predchádzajúcej tabuľke ich nemožno kvantifikovať a hodnotiť.

Podpora live chatu nie je k dispozícii

Predtým, ako z toho vyvodíte nejaké závery, je potrebné pamätať na dve veci:

 1. Bývam v Malajzii, časové pásmo GMT +8. Môj obvyklý kontaktný čas v tomto experimente je 2 až 5 hodín popoludní, čo je v Spojených štátoch o polnoci. Nemyslím si, že je spravodlivé očakávať okamžitú podporu okamžitého chatu o polnoci – najmä ak jednáte s menšími hostingovými spoločnosťami.
 2. Live chat nie je jediný spôsob, ako hostingové spoločnosti poskytujú podporu dnes. Používatelia môžu často získať podporu po predaji prostredníctvom e-mailu, telefónu a tiež prostredníctvom sociálnych médií. S výnimkou GoDaddy v tomto prípade, ešte musím vyskúšať telefonickú podporu v tomto experimente.
 3. V prípade hostingu A2 – to mi povedala Lori po prečítaní a úprave môjho príspevku

Používam hosting A2 a vždy ich len posielam e-mailom. Nikdy som nemal problém s tým, že sa so mnou v priebehu niekoľkých minút vrátim, ale nikdy som nemal problém, ktorý by si vyžadoval veľa spiatočníc a tam, ktoré by som potreboval cez live chat, takže bolo zaujímavé, že sa nedostali To neslúži.

Obrázok 1: Nepodarilo sa mi získať podporu hostingu A2 prostredníctvom živého chatu a bolo mi odporučené poslať e-mail.Obrázok 2: Na moju žiadosť o rozhovor na B3 nikto neodpovedal. Rada pre rozhovor namiesto toho požiadala o môj e-mail.Obrázok 3: Živý chatovací systém BulwarkHost bol offline, keď som sa natiahol.Obrázok 4: Všetky oddelenia spoločnosti HostMetro boli v čase kontaktu offline.

Dúfam, že tento príspevok je užitočný pre tých, ktorí hľadajú hostiteľa webu. Nezabudnite tiež skontrolovať ďalšie podrobné recenzie hostiteľa.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map