Výber poskytovateľa zabezpečených webhostingových služieb

Ak ste sledovali moje články, možno ste narazili na niektoré témy súvisiace s bezpečnosťou, ako napríklad Zabezpečená vrstva soketov (SSL) a Zabezpečenie WordPress. Internet sa stal neskutočne nebezpečnejším miestom, ako bolo na začiatku. Je otvorený pre všetkých – dobrých aj zlých a čo je dôležitejšie, stal sa pre mnohé podniky zásadným nástrojom.


Podniky online predstavujú počítačovým zločincom združený zdroj miliárd dolárov. Bohužiaľ to nepriamo vedie k tomu, že sa z rôznych dôvodov stáva hrozbou aj pre malých vlastníkov stránok, dokonca aj pre jednotlivých blogerov.

Aj keď na vašom webe nie je nič kradnúť, počítačoví zločinci môžu využiť zdroje svojho webu na spustenie útokov na iné webové stránky. Navyše nezabúdajte, že údaje sú novým olejom a ak napríklad povedzte, že na svojej stránke zhromažďujete informácie o predplatiteľoch – stojí to tiež za peniaze.

Potom sú na internete tiež umelci graffiti – ľudia, ktorí chodia útočiť a znehodnocovať webové stránky len preto, že môžu.

Webové stránky s chybou WordfencePočet webových stránok narušených hackermi v miliónoch (Zdroj: Wordfence).

S ohľadom na to všetko ste teraz na pochybách, že stojí za to pozrieť sa na riešenia webhostingu, ktoré sú bezpečné, alebo prinajmenšom ponúknuť možnosti, ktoré vám pomôžu zvýšiť bezpečnosť vašich webových stránok? Zastavenie rozhodného útočníka je takmer nemožné, ale každý kúsok pomôže.

Skvelé funkcie zabezpečeného webhostingu

1. Zálohy (a ich obnovenie)

Zálohy sa netýkajú iba systémov osobných počítačov, ale v skutočnosti dôležitejšie aj vašich webových stránok. Môžete však ovládať veľa aspektov zálohovania osobných údajov, ale pre webové stránky to môže často závisieť od vášho poskytovateľa hostingu.

Väčšina poskytovateľov webhostingu ponúka bezplatné zálohy, ale toto sú variácie týkajúce sa tejto témy. Niektorí môžu napríklad vyžadovať, aby ste postup zálohovania vykonali manuálne, zatiaľ čo iní to môžu urobiť automaticky a ak budete potrebovať služby obnovy dát, budete musieť kontaktovať svoj tím podpory..

updraftTáto stránka je na hostiteľovi, ktorý neponúka zálohy tak často, ako sa mi páči, takže som nainštaloval doplnok tretej strany pre WordPress.

V ideálnom prípade vyhľadajte poskytovateľa webhostingu, ktorý vykonáva pravidelné automatické zálohy a umožňuje vám z nich kedykoľvek obnoviť svoje vlastné. Pomáha to minimalizovať možné prestoje v prípade, že sa na vašom webe vyskytne problém.

súbory > Prevíjanie servera. " šírka ="947" výška ="500" />Ak chcete získať prístup na server A2 Hosting Server Rewind, prihláste sa na cPanel > súbory > Prevíjanie servera. Servery hostingu A2 majú redundantné pevné disky pre zrkadlené zálohy RAID 1 v reálnom čase a zálohy mimo server za posledných 30 dní (na základe maximálneho úsilia)..

Dobrým príkladom vynikajúceho záložného systému je ten, ktorý ponúkajú na serveri A2 Hosting (prečítajte si recenziu hostiteľa A2). Majú dve dôležité funkcie – Prevíjanie stránok a Vymazanie mojich stránok. Prvý vám umožňuje vrátiť váš web späť k predtým uloženým bodom v čase, zatiaľ čo druhý umožňuje offline zálohovanie vašich údajov. Nazvite to dvojité poistenie, ak chcete.

SiteGround

To access SiteGround Backup Restore, login to SiteGround user dashboard data-lazy-src=

Webové stránky sú zvyčajne hosťované na serveri, ktorý sedí v rozsiahlych dátových centrách. Väčšina kontroly je automatizovaná, takže v okolí je vždy minimálny počet zamestnancov. Preto je dôležité vedieť, či váš webový hostiteľ monitoruje sieťovú prevádzku na svojich serveroch.

Zvyčajne sa to deje pomocou ovládacích a monitorovacích nástrojov, ktoré dávajú pozor na podozrivú premávku alebo incidenty. Týmto spôsobom môže byť včas odhalený každý, kto dúfa v plíženie sa do nejakého škodlivého softvéru alebo na vykonanie útoku.

Bohužiaľ, toto nie je niečo, čo mnohí poskytovatelia webhostingu predávajú, takže budete možno musieť požiadať o ďalšie podrobnosti. Prinajmenšom vám poskytne pokoj, aby ste vedeli, ako dobre strážia svoje servery.

Odporúčania: Webový hostiteľ so zabudovaným antivírusovým programom – Hostgator, BlueHost.

HostGator SiteLockHostGator SiteLock chráni pred malvérom a hackermi

HostGator a BlueHost ponúkajú jedinečný obranný systém Malware, ktorý nazýva SiteLock, ktorý prichádza ako samostatný doplnok k ich hosťujúcim plánom. Nielen, že vyhľadáva malvér, ale má integrovaný nástroj na varovanie a odstránenie, ktorý zaisťuje bezpečnosť stránok.

5. Zabezpečte FTP

Ak ste ešte stále v oblasti webhostingu, niekedy môže byť užitočné presunúť veľké množstvo súborov do vášho webhostingu. Toto sa efektívnejšie dosiahne pomocou FTP alebo protokolu prenosu súborov. SFTP je bezpečná verzia FTP a pomáha chrániť vaše dáta počas prenosu.

Aj keď takmer všetci poskytovatelia služieb webhostingu ponúkajú FTP prístup, nie všetci budú podporovať SFTP. Ak sa pozriete na naše najlepšie výbery v oblasti webhostingu, všimnete si, že mnoho z nich, ako napríklad Kinsta (recenzia), CloudWays a SiteGround (recenzia), ponúkajú prístup k SFTP..

6. Filtrovanie spamu

Toto je trocha šedej oblasti a spam technicky neovplyvní bezpečnosť vašich stránok. Avšak, ak vás náhle upadnú masívne prívaly nevyžiadanej pošty, môže to fungovať ako niečo ako DDoS. Ak váš hostiteľ ponúka filtrovanie nevyžiadanej pošty, útok prechádza najskôr cez filtre nevyžiadanej pošty.

Tieto spamové filtre vám ako bonus ušetria spam a ušetria tak miesto v poštových priečinkoch. Takmer všetci poskytovatelia hostingu budú mať k dispozícii spamové filtre nejakého druhu, ale niektorí budú vyžadovať trochu manuálnej konfigurácie.

V ideálnom prípade vyhľadajte tú, ktorá má rôzne možnosti ochrany pred nevyžiadanou poštou, napríklad BlueHost, ktorá ponúka tri rôzne typy ochrany proti spamu.

7. Vnútorná bezpečnosť

Táto položka opäť nie je súčasťou vášho hostiteľského balíka ako takého, ale mnohí najlepší poskytovatelia hostingových služieb zabezpečujú, aby boli ich servery chránené proti útokom. To znamená, že budú neustále aktualizovaní pomocou najnovších bezpečnostných záplat a nástrojov.

Zoberme si napríklad prípad A2 Hosting, ktorý má zavedené viac bezpečnostných opatrení, ako sú KernelCare, Auto-Heal Hosting Protection a Hardening Server. Hostitelia, ako je tento, vedia, že tieto bezpečnostné opatrenia chránia tak seba, ako aj vaše stránky, aby vám zaistili pokoj.

Je riadený hosting bezpečnejší?

Niektorí z vás môžu uvažovať o riadenom hostení ako o alternatíve. Ak ste, mali by ste vedieť, že spravovaný hosting je s najväčšou pravdepodobnosťou bezpečnejší ako štandardné služby zdieľaného hostingu. Dôvod nie je vždy kvôli lepšej technológii alebo nástrojom, ale riadené hostiteľské prostredia majú jednoducho menej stránok využívajúcich rovnaké zdroje.

Spravované hostiteľské prostredia sú obzvlášť dobré pre konkrétne použitie, ako sú hostované služby spravované WordPress. Združením vybraného počtu stránok WordPress na špeciálne nakonfigurovaných serveroch je prostredie často bezpečnejšie a efektívnejšie.

Znamená to tiež, že pracovníci technickej podpory budú s väčšou pravdepodobnosťou špecializovaní a môžu vám ľahšie a rýchlejšie pomôcť. Poskytovatelia riadeného hostenia tiež preberajú zodpovednosť za opravy a aktualizácie, ktoré predstavujú slabinu zabezpečenia, ktorú nemožno prehliadať..

Záver: Ako by ste sa mali zaujímať o zabezpečený webhosting?

Som si istý, že už by ste mali poznať môj názor na to. Ak však máte stále zmýšľanie, že „sa mi to nestane“, mám s vami len malý scenár. V minulosti som pomáhal spravovať web, ktorý poskytoval informácie o finančných službách.

Z dôvodu veľkého počtu virtuálnych útokov proti finančným inštitúciám sa na túto stránku dostali aj časté a trvalé útoky jednoducho preto, že v názve stránky obsahovala slovo „banka“. Z toho môžete vidieť, že útoku naozaj nezaberie veľa.

Výber webového hostiteľa, ktorý je bezpečný a seriózny, nie je príliš náročný ani časovo náročný, ale môže znížiť úroveň stresu podľa veľkosti. V tejto súvislosti by som rád využil príležitosť nasmerovať vás na Sprievodcu sieťou VPN pre nováčikov Jerry..

Internet je morom zdrojov bez dna, ktoré je tiež veľmi desivé. Ako vlastník webových stránok (alebo budúci vlastníci webových stránok) pomôžte svojim návštevníkom tým, že im ponúknete útočisko v tomto prostredí..

Urobili sme veľa práce pre vás a vy môžete nadviazať na vrcholy mnohých najlepších poskytovateľov webhostingových služieb na WHSR. Pomoc je vzdialená len jedno kliknutie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map