Elegantné témy Recenzia Divi Theme – Najlepšie viacúčelové tému WordPress?

WordPress ponuky


Vitajte v našej recenzii Divi! V tomto článku sa podrobne pozrieme na vnútorné fungovanie témy Divant Elegant, preskúmame funkcie, ktoré ponúka, porozprávame sa o tom, ako ju používať, preštudovať ceny a skončiť tak, že vám poskytneme verdikt o tom, či stojí to za investíciu.

Prvé veci: Divi je, samozrejme, veľmi populárna téma! Časť tejto popularity treba pripísať skutočnosti, že Elegant Themes – tvorca Divi – je dnes najpopulárnejšou nezávislou tematikou WordPress na trhu. Má preto zmysel, že jeho vlajkový produkt je tiež veľmi populárny.

Ale okrem toho musím byť úprimný a pripustiť, že Divi je skutočne pôsobivá téma, ktorá obsahuje veľa funkcií a dodáva ich v balíku, ktorý je ľahko pochopiteľný (dokonca aj pre niekoho nového v oblasti budovania webových stránok)..

Táto povaha vhodná pre začiatočníkov je pravdepodobne najväčším predajným miestom spoločnosti Divi. K tomu všetkému sa však dostaneme za minútu.

Začnime základmi:

Divi Recenzie: Čo je Divi?

Ako už bolo spomenuté, Divi je vlajkovou loďou tvorby Elegantných motívov. To sa bežne označuje ako mega téma. Inými slovami, je to skoro ako štandardná téma WordPress, ale lepšie a väčšie … oveľa väčšie.

Elegantné témy Divi WordPress Téma

Divi’s môžu slúžiť na rôzne účely a hodia sa na akýkoľvek druh webovej stránky. V podstate, bez ohľadu na to, aký typ stránok chcete vytvoriť (a bez ohľadu na dizajn), Divi sľubuje, že zvládne prácu.

Divi je navyše postavený na mysli začiatočníka. Všetko od nastavenia až po rozhranie a spôsob, ako sa neskôr postarať o aktualizácie, bolo postavené takým spôsobom, že aj úplný začiatočník sa dokáže rýchlo dostať na kĺb..

Stručne:

 • Divi je úplne funkčná téma WordPress, ktorá funguje hneď po vybalení z krabice. Nepotrebujete žiadny konkrétny inštalačný postup nad rámec toho, čo by ste potrebovali s akoukoľvek inou témou WordPress.
 • Nevyžaduje sa od vás, aby ste mali skúsenosti s kódovaním WordPress alebo so zručnosťami pri vytváraní webových stránok. Z väčšej časti je každé prispôsobenie k dispozícii prostredníctvom praktického používateľského rozhrania.
 • Väčšinu prispôsobení môžete vykonať priamo na klientskom rozhraní. Znamená to, že namiesto toho, aby ste sa museli pýtať, ako budú vaše zmeny vyzerať na živých stránkach, získate ukážku v reálnom čase, keď robíte prispôsobenia.
 • Umožňuje vám vytvárať prakticky akýkoľvek typ dizajnu alebo rozloženia, ktorý si dokážete predstaviť, a pritom používať tú istú tému.

Poďme sa na chvíľu držať tejto poslednej veci: Schopnosť vytvoriť akýkoľvek dizajn je v podstate hlavnou črtou žánru mega témy. Inými slovami, Divi neprichádza so špecializovaným dizajnom samým osebe; Nenáša na vás žiadne rozloženia ani štýly, ale namiesto toho vám umožňuje naladiť veci podľa vašich predstáv pomocou mnohých panelov možností..

To je presne to, čo robí Divi skutočne viacúčelovým.

Ďalšou vecou, ​​o ktorej sa oplatí diskutovať, je to, ako sa Divi týka riešení na tvorbu ďalších stránok na trhu – konkrétne tých, ako sú Elementor alebo Beaver Builder..

Na konci dňa je téma Divi riešenie, ktoré je o niečo komplexnejšie ako Elementor alebo Beaver Builder. Je to čisto na skutočnosti, že ide o riešenie typu všetko v jednom.

Napríklad, ak chcete, aby fungovali prvky Elementor alebo Beaver Builder, potrebujete samostatnú tému WordPress, aby ste k nim boli pripojení. Nakoniec to, čo nakoniec skončí, je pravdepodobne najzákladnejšia téma, ktorá slúži ako schránka, v ktorej sú umiestnené vaše stránky postavené na stránkach Elementor alebo Beaver..

V tomto svetle je Divi oveľa pohodlnejšie. Nielenže je dodávaná s pokročilými funkciami na tvorbu stránok, ale aj samotným motívom, takže na to, aby veci fungovali, nepotrebujete ďalšiu motiváciu shellu..

Pri pohľade dovnútra Divi – ako ju používať

Pretože Divi je prémiová téma (viac o cene za minútu), nemôžete ju nájsť v predvolenom adresári tém WordPress.org. Namiesto toho musíte ísť do Elegant Themes, pripojiť sa k klubu a získať svoj vlastný ZIP súbor obsahujúci tému.

Po vytvorení súboru ZIP sa inštaluje ako každá iná téma – prostredníctvom panela nájdeného v ponuke Vzhľad → Témy → Pridať nový → Nahrať motív.

Po dokončení inštalácie a aktivovaní témy môžete prejsť na hlavné nastavenia témy. Divi má svoju vlastnú ponuku na hlavnom bočnom paneli, kde nájdete odkaz na tento panel nastavení:

Nastavenia Divi

Určite je tu veľa vecí, ktoré môžete upraviť, ale ak vás nebude obťažovať prejsť všetko, čo v skutočnosti nemusíte. Alebo aspoň prispôsobenie všetkých týchto nastavení jednotlivo nemusí byť prvou vecou, ​​ktorú robíte s Divi.

Najlepším spôsobom, ako skutočne spoznať Divi, je vytvoriť novú domovskú stránku pre vaše webové stránky. Presne to urobím v tejto recenzii Divi.

Funguje to presne tak, ako ste očakávali. Najprv musíte vytvoriť prázdnu stránku a priradiť ju ako prednú stránku v časti Nastavenia → Čítanie. Ďalej môžete pokračovať v úprave stránky pomocou softvéru Divi Builder.

Spôsob fungovania časti Divi na tvorbu stránok je veľmi podobný iným riešeniam pre tvorcov na trhu, ako sú Beaver Builder alebo Elementor.

Tu je rýchly prehľad o organizačnej štruktúre stránky Divi:

Obsah vašej stránky obsahuje oddiely… Ktoré môžu obsahovať jeden alebo viac riadky… Ktoré môžu obsahovať jeden alebo viac stĺpce… ktoré nakoniec obsahujú jednotlivca blokovanie obsahu.

Možno to znie komplikovane, ale keď začnete pracovať s Divi, je to skutočne ľahké pochopiť. Tu je príklad štruktúry stránky (v stĺpcoch môžete vidieť všetky základné prvky – sekcie, riadky a bloky obsahu):

Štruktúra stránky Divi

Žonglovanie všetkých týchto riadkov, stĺpcov a blokov obsahu je to, ako zostavíte stránku s Divi.

Ak chcete začať, pokračujte v úprave svojej domovskej stránky a kliknite na veľké tlačidlo s nápisom Use the Divi Builder.

Spustite program Divi Builder

Spustí sa hlavný vizuálny tvorca Divi. V tejto fáze toho nie je veľa, ale všetko sa za sekundu zmení.

Na uľahčenie začatia si môžete vybrať z dostupných rozložení, ktoré sú súčasťou balenia s Divi. Môžete ich načítať kliknutím na ikonu Ikony „…“ a „+“ v dolnej časti obrazovky:

pridať rozloženie s Divi

Existuje veľa zaujímavých rozložení, z ktorých si môžete vybrať, a všetky sú len na hľadanie, sú tu uvedené aj niektoré príklady.

Rozloženie Divi na výber

Nevýhodou je, že pred načítaním na svoju stránku nemôžete skutočne vidieť, ako vyzerá konkrétne rozloženie. Toto však nie je veľká bolesť, pretože výber rozloženia šablón je niečo, čo pravdepodobne urobíte iba v počiatočných fázach, keď pracujete na danej stránke, takže riskujete stratu skutočného obsahu..

Musím pripustiť, že proces importovania rozloženia funguje veľmi hladko. Všetko, čo musíte urobiť, je kliknúť na požadované rozloženie a do niekoľkých sekúnd sa importuje.

Ďalšou zaujímavou funkciou, ktorá na vás v dolnej časti stránky čaká, je panel s nástrojmi náhľadu zariadenia.

panel s nástrojmi na prepínanie zariadení

S ním môžete prepínať okno náhľadu medzi zobrazením na ploche, tablete a telefóne. Môžete tiež priblížiť alebo oddialiť zobrazenie celej stránky z vtáčej perspektívy.

Ak chcete, môžete tiež použiť ten istý panel s nástrojmi na prepnutie do zobrazenia drôtového rámu, ktorý sa viac zameriava na postupnosť blokov obsahu na vašej stránke a ich nastavenia, než na ich jednotlivé vzhľady. To môže byť užitočné pri práci na väčšej stránke.

drôtové zobrazenie

Pokiaľ ide o používanie rozhrania hlavného tvorcu, musím povedať, že je dosť intuitívne a nezostáva veľa otázok nezodpovedaných. V podstate môžete umiestniť kurzor myši na ľubovoľný prvok a dostupné možnosti sa zobrazia automaticky.

Úpravy divi na vznášaní myši

Okrem toho môžete kliknúť na akýkoľvek text, ktorý vidíte na stránke, a priamo ho upravovať. Budete používať všetky štandardné nástroje na spracovanie textu, ktoré by ste očakávali (tučné písmo, kurzíva, úvodzovky, úpravy veľkosti písma a typu atď.).

Úprava textu Divi

Pokiaľ ide o jednotlivé riadky a oddiely, môžete ich voľne usporiadať tak, že chytíte jeden z nich a potiahnete ho na miesto..

Ale samozrejme, Divi nie je len o úprave existujúceho rozloženia a ohybe podľa vašej vôle – čaká vás ešte oveľa viac.

Zaujímavé funkcie v Divi

Ako som už spomenul, najväčším predajným miestom spoločnosti Divi je komplexné riešenie na vytvorenie presného dizajnu webových stránok, ktorý potrebujete – a tiež ponúka pekný balík funkcií, ktoré môžete sprevádzať.

Niektoré z nich som už uviedol vyššie, ale chcem vám tu poskytnúť komplexnejší zoznam, aby ste si mohli uvedomiť, koľko funkcií Divi skutočne zabalí:

 • To vám umožní navrhnúť / postaviť vaše stránky v reálnom čase. K dispozícii je živá ukážka všetkého, čo robíte. Na stránke s nastaveniami nie je potrebné vyplňovať formulár, kliknite na tlačidlo Uložiť a potom stránku obnovte, aby ste zistili, či je efekt v poriadku. Divi to so všetkým odstráni.
 • Všetko, čo vidíte na stránke, je možné prispôsobiť.
 • Úpravy textu sa uskutočňujú kliknutím, v podstate to funguje rovnako ako dokument MS Word.
 • Všetky rozloženia reagujú na mobil.
 • Získate použitie viacerých riadkov, stĺpcov a prvkov obsahu.
 • Divi prichádza s viac ako 20 vopred pripravenými rozloženiami.
 • Svoje rozloženia môžete uložiť a exportovať / importovať na použitie na iných stránkach.
 • Môžete uložiť svoje vlastné globálne prvky, čo je užitočné, ak máte na webe niečo, čo by ste chceli použiť viackrát.
 • Takmer všetko funguje pomocou drag and drop.

V neposlednom rade je knižnica pôsobivých prvkov obsahu skutočne pôsobivá:

Prvky obsahu Divi

Tieto samy o sebe sú viac ako dostatočné na to, aby vytvorili takmer akýkoľvek druh webovej stránky, ale prekvapujúco, keď začnete čuchať okolo a hľadáte, čo tam ešte je, nájdete veci ako Divi’s Module Customizer (kde môžete zmeniť, ako každý z štandardný vzhľad modulov obsahu) alebo skvelý modul na testovanie rozdelenia Divi.

Divi split testovanie

Napríklad, ak ste pri plote, ktorý konkrétny blok textu by ste mali používať na svojej domovskej stránke, môžete ich použiť a zistiť, ktorá má lepšiu výkonnosť.

Divi je tiež preložený do 32 jazykov – vrátane jazykov sprava doľava.

jazyky dostupné v Divi

Aké ľahké je použitie?

Hlavné otázky sú: Aká je učebná krivka s Divi? Môže ho niekto použiť as relatívne malými problémami?

Jedným slovom, Áno.

Keďže Divi je skutočne bohatý na funkcie, začať od nuly a s prázdnym plátnom môže byť zastrašujúce. Preto je lepšie importovať jedno z pripravených rozložení a skúsiť to najskôr upraviť.

Akonáhle sa dostanete na kĺb, ako to funguje, mali by ste byť schopní Divi používať pomerne efektívne skoro potom.

Ako už bolo povedané, Divi je sám o sebe obrovským softvérovým produktom – nielen „akoukoľvek“ témou WordPress. A ako také, existuje veľa vecí, ktoré musíte objaviť skôr, ako sa budete môcť nazývať skutočným Divi pro.

Stručne povedané, povedal by som, že krivka učenia neexistuje, ak si len chcete vytvoriť pekne vyzerajúci web, ale potom to bude dosť strmé, ak chcete využiť celý rozsah schopností Divi..

Poznámka: Ak budete niekedy potrebovať pomoc, dokumentácia Divi je dosť užitočná a je napísaná s ohľadom na príležitostného používateľa.

Ceny a verdikt

Téma Divi je prémiovým produktom, ale cenový model je originálny v priestore WordPress. V podstate namiesto nákupu samotnej témy si kupujete prístup k celému katalógu tém a doplnkov spoločnosti Elegant Themes.

Našťastie to nie je také drahé. V súčasnosti má členstvo dve varianty:

Divi ceny

Za túto cenu získate prístup nielen k Divi, ale aj ku všetkým ostatným témam a doplnkom Elegant Themes..

Čo si teda vybrať? A stojí to za to?

V podstate to závisí od vašich potrieb a vašich očakávaní od témy WordPress.

Jednou z kľúčových vecí, ktorú Divi hľadala, je, že je neuveriteľne nastaviteľná a môže slúžiť akémukoľvek účelu, aký si viete predstaviť.

To znamená, že aj keď v budúcnosti zmeníte smer svojej stránky, stále budete môcť používať rovnakú tému. Divi je preto dobrá investícia.

Divi vám tiež umožňuje vytvoriť si svoj web od začiatku do konca bez toho, aby ste museli poznať kód alebo si najať dizajnéra, ktorý vám pomôže s úlohou..

Nakoniec vám oba typy licencií umožňujú používať Divi na neobmedzenom webe, takže aj keď sa neskôr rozhodnete spustiť ďalší web, nemusíte platiť nič navyše..

Pokiaľ ide o plán, ktorý si vybrať, Začal by som s lacnejšou ročnou možnosťou. Ak však zistíte, že sa vám téma skutočne páči po roku, bude prechod na model jednorazovej platby lepšou cestou na dlhé vzdialenosti..

Poukazovanie na akékoľvek významné nevýhody Divi mi nepripadá také ľahké, ak som úprimný.

 • Na jednej strane je Divi veľmi závislý na krátkom kóde, pokiaľ ide o vytváranie týchto skvelých rozložení stránky, čo znamená, že o ne prídete, ak sa niekedy rozhodnete zmeniť inú tému. Na druhej strane, ak zmeníte motív, stratí váš aktuálny dizajn viac, ako sa očakávalo, takže je ťažké udržať ho proti Divi.
 • Jedinou nevýhodou je, že budete dostávať aktualizácie iba vtedy, ak máte aktívne predplatné. V prípade mnohých ďalších prémiových tém sú aktualizácie bezplatné, pretože často obsahujú bezpečnostné záplaty a ďalšie kľúčové komponenty.

Celkovo by som povedal, že Divi je vynikajúcou voľbou pre domácich majstrov. Ak nie ste kódovačom, ale chceli by ste si byť schopní všetko prispôsobiť sami – a prostredníctvom jasného používateľského rozhrania – potom sa Divi oplatí vyskúšať.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me