Ako blog vyzerá ako nehnuteľnosť v roku 2015

Webové vlastníctvo je podobné nehnuteľnému majetku tým, že ich niekto vlastní. Pokiaľ ide o webové vlastníctvo, je to samozrejme obsah a návrhy vytvorené osobou alebo spoločnosťou v doménach, na sociálnych médiách a vo verejnej online oblasti..


Rovnako ako hmotný majetok, aj blog by mal časom narásť na hodnotu, a to buď v počte ľudí, s ktorými sa denne stretáva, alebo vo výške výnosov, ktoré prináša. V dokonalom svete dosahuje ciele v oblasti dopravy aj príjmu..

Spory týkajúce sa internetového vlastníctva

Rozhodovanie o tom, kto vlastní online vlastníctvo, je zvyčajne celkom jednoduché. Niekto uzavrie registráciu názvu domény a zaplatí poplatky za hosťovanie. Vyskytlo sa však niekoľko súdnych sporov, z ktorých je zrejmé, že vlastníci webových stránok musia byť veľmi opatrní, aby si mohli založiť a udržiavať svoje vlastníctvo blogu a stránky sociálnych médií spojené s týmto blogom..

phonedog

PhoneDog verzus Kravitz

Je bežné, že zamestnávatelia menujú niekoho v spoločnosti na vytváranie a udržiavanie účtov sociálnych médií. V prípade PhoneDog však zamestnanec vytvoril účet a po ukončení jeho zamestnania si ho ponechal.

PhoneDog tvrdí, že účet sociálnych médií je nehmotným majetkom spoločnosti, zatiaľ čo Kravitz tvrdí, že vytvoril a postavil stránku sociálnych médií na Twitteri, a preto je to jeho.

Čo sa z toho môžete naučiť?

 • Aj keď môžete vymenovať zamestnanca, ktorý bude spravovať vašu stránku sociálnych médií, je chytré vytvoriť si vlastný účet, aby ste si zachovali vlastníctvo.
 • Nepripútajte meno zamestnanca k svojim stránkam sociálnych médií. V tomto prípade bol daný účet nazývaný @PhoneDog_Noah. Keby spoločnosť trvala iba na @PhoneDog, o prípade by sa mohlo rozhodnúť rýchlejšie.

orol vs morganOrol verzus Morgan

V ďalšom zaujímavom prípade spoločnosť kúpila ženu menom Eagle a nejakú dobu ju zamestnávala. Účet LinkedIn, ktorý Eagle používala, bol viazaný tak na spoločnosť, ako aj na jej osobné záujmy.

Keď obidve strany ukončili svoj vzťah, Morgan sa zmocnil kontroly nad účtom LinkedIn a odmietol ho nechať ovládať Eagle, pričom uviedol, že je súčasťou majetku spoločnosti, a teda sa predáva pri predaji..

Rozhodnutie v tomto prípade bolo zaujímavé, pretože súdy zistili, že Eagle skutočne vlastnil jej účet LinkedIn. Neposkytli však náhradu škody, pretože nebolo možné preukázať stratu príjmu z dôvodu zabavenia účtu.

Najväčšou chybou Eagle bolo vzdanie sa kontroly nad svojím účtom zdieľaním hesla s ostatnými zamestnancami, ktorí jej pomohli prijať žiadosti o pripojenie a udržiavať účet.

Čo sa z toho môžete naučiť?

 • Neposkytujte nikomu prístup k vašim osobným alebo obchodným účtom. Ak potrebujete pomoc, pred ukončením zamestnania si zmeňte svoje heslo. Ak ste zamestnancom, zdvorilo odmietnite zdieľať tieto informácie.
 • Aj keď súdy pre Eagle zistili, stratila mesiace pripojenia a potenciálny príjem kvôli tomu, že bola zablokovaná z jej účtov.
 • Obchodné a osobné účty udržiavajte oddelené, najmä ak pracujete pre niekoho iného.

Aký hodnotný je váš webový majetok?

Strata vašich účtov sociálnych médií je síce frustrujúca, ale skutočnú hodnotu vášho online vlastníctva pravdepodobne nemožno zmerať. Niektoré z najdrahších webových stránok na svete sa oceňujú v miliónoch.

Napriek tomu, ak nikto nie je ochotný zaplatiť milióny za kúpu webovej stránky, potom toto ocenenie robí vlastníkovi málo dobré. Niekoľko webových stránok predalo za to, čo sa oplatí.

 • SEO.com – zakúpené za 5 miliónov dolárov.
 • Toys.com – ToysRUs zaplatili za túto doménu v roku 2009 viac ako 5 miliónov dolárov.
 • Hotels.com – Táto doména priniesla v roku 2001 približne 11 miliónov dolárov.
 • VacationRentals.com – Zakladateľ spoločnosti HomeAway kúpil doménu za 35 miliónov dolárov jednoducho preto, aby ju nedostal z rúk konkurenta Expedia..

Aj keď samotné doménové meno môže stáť za peniaze, ťažšie je zmerať hodnotu návštevníkov, ktorí prichádzajú na tento web, a potenciál ich previesť na zákazníkov..

Zvýšenie hodnoty vášho blogu

blogovanieRovnako ako v prípade nehnuteľností, aj pri iných môže byť ocenenie odlišné. Meranie hodnoty vášho blogu závisí od toho, aké sú vaše ciele pre váš blog. V oblasti nehnuteľností sa hodnota domu meria podľa počtu ľudí, ktorí sa snažia túto nehnuteľnosť kúpiť.

Napríklad jedna rodina sa môže viac starať o to, aby v tejto oblasti boli dobré školy, zatiaľ čo druhá hľadá konkrétny počet kúpeľní. Napríklad chcete jednoducho osloviť čitateľov? Potom môže byť vaša miera počtu čitateľov, ktorí čítajú príspevky a reagujú na ne. Tu je niekoľko spôsobov, ako môžete zmerať hodnotu svojho blogu:

 • Počet návštevníkov
 • Hodnotenie vyhľadávacieho nástroja
 • Počet blogových príspevkov
 • Počet spätných odkazov

Keď pochopíte mieru, s akou hodnotíte svoj blog, budete môcť túto hodnotu lepšie zvýšiť.

 • Zvýšenie počtu návštevníkov: Zvýšenie návštevnosti vášho blogu možno ľahšie povedať, ako urobiť, a často je výsledkom mnohých rôznych faktorov. Jedna vec, ktorú budete chcieť urobiť, je prehĺbiť ústa. Povedzte rodine a priateľom o svojom blogu. Uverejňujte odkazy na sociálne médiá. V roku 2015 si tiež budete chcieť prečítať príspevok Vishnu Supreeta o odporúčaných doplnkoch SEO pre vaše stránky WordPress, aby ste získali nejaké ďalšie nápady..
 • Zvýšte predajné konverzie: Získanie návštevníkov vášho blogu je iba polovicou bitky. Ak chcete speňažiť svoj blog, musíte týchto čitateľov prinútiť, aby klikli na odkaz na odber bulletinu alebo si kúpili produkt. Prečítajte si veľmi podrobného sprievodcu Luanou Spinetti o budovaní konverzií a lojality s názvom 37 prvkov zapojenia používateľov – UX, konverzie, lojalita, kde nájdete nápady týkajúce sa tohto aspektu vášho blogu..
 • Zvýšiť hodnotenie: Predná stránka vyhľadávania v ľubovoľnom vyhľadávacom reťazci Google by sa mohla nazývať prvotriedna nehnuteľnosť. Ak vaše webové stránky nie sú hodnotené na piatich alebo šiestich webových stránkach vo vašej špecializovanej oblasti, pravdepodobne nebudete mať od spoločnosti Google veľkú návštevnosť. Zvýšenie hodnotenia vyhľadávacieho nástroja je náročná úloha. Spoločnosť Google nakoniec mení to, čo chcú, takmer každý deň. Jedna vec, ktorá teraz funguje a pravdepodobne bude fungovať aj v budúcnosti, je jednoducho napísať vynikajúci obsah.
 • Zvýšiť spätné odkazy: Ak sa nechcete spoliehať na všetku svoju prevádzku na spoločnosť Google alebo iný vyhľadávací nástroj, potom je investovanie nejakého času do vytvárania spätných odkazov inteligentné. Medzi spôsoby, ako môžete zvýšiť počet spätných odkazov, patrí pridávanie komentárov k iným blogom (uistite sa, že váš komentár je užitočný a nie spam), slúži ako hosťovací blogger a obchoduje s ostatnými. Len sa uistite, že stránky odkazujúce na vás sú tiež kvalitné stránky.

Cyklus aktualizácie

V oblasti nehnuteľností platí pravidlo päť rokov, podľa ktorého by ste mali svoj dom predávať a každých päť rokov upgradovať na drahší. Toto okno vám umožňuje vyťažiť maximum z vášho domu a upgradovať na väčšie za menej peňazí. Postupom času a po niekoľkých aktualizáciách budete vo väčšom dome za podobné náklady, za predpokladu, že zakaždým prevrátite svoj kapitál.

Cyklus aktualizácie môžete použiť aj na svoje webové stránky, nezabudnite však, že internet sa v porovnaní so skutočným životom pohybuje rýchlosťou osnovy. Pravdepodobne je najlepšie aktualizovať svoj blog každých šesť mesiacov až rok, aby sa dosiahol maximálny rast.

 • Analyzujte svoje stránky. Ktoré získavajú najväčšiu návštevnosť? Ktoré sú najmenej? Mali by byť vylepšené, vylepšené alebo vymazané?
 • Pridajte niečo nové. Jednou z skvelých vecí pri kúpe nového domu je získanie báječnej kúpeľnej vane alebo podzemného bazéna. Ako môžete na svoj web pridať virtuálny pozemný fond? Čo je nové a špičkové, čo môžete dodať, že zatiaľ nikto nerobí?
 • Pridajte si svoju „rodinu“. Jednou z výhod prechodu na väčší dom je schopnosť zväčšiť veľkosť vašej rodiny, mať ďalšie dieťa alebo sa presťahovať do staršieho rodiča. Ako môžete pridať do svojej rodiny virtuálnych firiem? Mali by ste si najať spisovateľa, aby ste si namiesto 5 mohli vytvoriť 10 blogových príspevkov týždenne? Možno potrebujete špecialistu na PR, ktorý vám pomôže propagovať vaše stránky? Pozrite sa na spôsoby, ako pridať svoju rodinu.

V mnohých ohľadoch je blog ako nehnuteľnosť. Je to niečo, do čoho investujete a naučíte sa milovať v priebehu času. Dodržiavaním týchto jednoduchých pravidiel budete so svojím blogom úspešní a v niektorých ohľadoch pre vás môže byť dokonca cennejšia ako váš vlastný domov..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map