Ako vás blogovanie vystavuje riziku (a ako chrániť vaše súkromie)

V dnešnom informačnom veku sú údaje novou menou.


Každá akcia, ktorú robíme online, sa zhromažďuje, analyzuje, nakupuje a využíva každý deň.

Zatiaľ čo obchodníci hrajúci s veľkými dátami sa môžu zdať ako nie príliš veľký problém, tieto údaje sa môžu použiť aj ako zbraň proti vám.

A váš blog vás otvára viac rizikám ako priemerný užívateľ internetu. Preto by vaša bezpečnosť a ochrana osobných údajov online mali byť hlavným problémom.

Nečakajte, až bude neskoro: Tu je návod, ako podniknúť kroky na ochranu vášho súkromia dnes.

Ako blogovanie riskuje vaše súkromie a bezpečnosť?

Aj keď každý, kto nakupuje online alebo používa sociálne médiá, riskuje, blogovanie vás otvára určitým nebezpečenstvám, o ktorých by ste mali vedieť..

Ako blogger riskujete:

1 – Váš blog sám

Môžete si myslieť, že váš blog je nepravdepodobným cieľom, ale zvážte nasledujúce spoločné motívy pre útočníkov:

  • hacktivism: Ak blogujete o čomkoľvek kontroverznom (náboženstvo, politika atď.), Môžete byť za to zameraní.
  • vandalizmus: Vaše stránky môžu byť zacielené iba na zábavu alebo výzvu.
  • vydieranie: Niektorí útočníci budú držať vaše stránky ako rukojemníkov a sľubujú, že ich obnovia za prudký poplatok. V skutočnosti tento typ útoku, ktorý používa softvér s názvom „ransomware“, je na vzostupe.
  • súťaž: Pretekár sa môže rozhodnúť, že použije nevyrovnanú taktiku na vyrovnanie rovnakých podmienok pre všetkých.
  • osobné: Niekto vo vašom živote by vás mohol zacieliť z osobných dôvodov.

2 – Vaše financie

Hackeri, ktorí prostredníctvom vášho blogu získajú prístup k vašim osobným informáciám, môžu tieto údaje využiť na získanie prístupu k vašim bankovým účtom.

Alebo môžu mať dostatok informácií o vašej totožnosti, aby mohli otvoriť kredit vo vašom mene, maximalizovať ho a nechať vás, aby ste zasiahli kreditnú správu, keď sa dlh nezaplatí..

3 – Vaše povesť

Ak blogujete anonymne, niekto by mohol spojiť vašu identitu a použiť ju proti vám.

Ak uvediete podrobnosti o svojej práci, mohli by ste byť vystavení riziku disciplinárneho konania v práci. V závislosti od odvetvia, v ktorom pracujete, by ste dokonca mohli čeliť veľkým pokutám – napríklad ak pracujete v lekárskom priemysle v Spojených štátoch a zistíte, že zdieľaním informácií porušili HIPAA (Zákon o prenosnosti a zodpovednosti v zdravotnom poistení z roku 1996). u vašich pacientov môžete za každé porušenie čeliť pokutám až do výšky 50 000 dolárov.

Aj keď sa na vás zákony HIPAA nemusia vzťahovať, mnohé krajiny a priemyselné odvetvia majú svoje vlastné zákony o súkromí, takže uvedenie podrobností o vašej práci vás môže dostať do problémov..

4. Vaše osobné súkromie a bezpečnosť

Ako blogger je ohrozená vaša osobná bezpečnosť.

Ak sú napríklad vaše meno a kontaktné informácie zverejnené prostredníctvom vášho blogu (čo je jednoduchšie, ako si myslíte – viď nižšie), bezohľadní obchodníci vás teraz môžu zaplaviť nevyžiadanou poštou, nevyžiadanou poštou a telemarketingovými hovormi..

Na opačnom konci spektra môže byť ohrozená vaša osobná bezpečnosť – a dokonca aj váš život.

Kyberšikanovanie sa nestane len deťom – často sú ohrozené aj dospelí blogeri.

Obťažovanie, aj keď je obsiahnuté na internete a nie „v skutočnom živote“, nie je vtip a môže mať vážne emocionálne a psychologické účinky na obeť..

Blogger, spisovateľ na voľnej nohe a virtuálny asistent Sheri Levenstein Conaway boli tu:

Verte tomu alebo nie, bol som obeťou obťažovania svojou vlastnou sestrou. Nebudem sa zaoberať podrobnosťami o tom, prečo to urobila, ale nechala svojich priateľov z predstavenstva MS uverejňovať skutočne strašné komentáre na svojom blogu, pretože sa na mňa hnevala..

Moje nastavenia si pred uverejnením komentárov vyžadovali súhlas odo mňa, ale títo ľudia ich nejako obchádzali.

Blogovanie vás vystavuje riziku obťažovania, ktorí nielenže zničia skúsenosti s blogovaním, ale môžu tiež ohroziť vašu bezpečnosť..

V prípade Darren Rowse ProBloggera dokonca prenasledovateľ dokonca začal ohrozovať jeho fyzickú bezpečnosť:

Negatívne príspevky napísané o mne na inom blogu] stačili na spustenie niektorých extrémnych myšlienkových procesov a obsesií u tejto osoby, ktoré viedli k reťazcu eskalujúcich udalostí, ktoré prešli od toho, čo som pôvodne považoval za neškodný troll s komentármi, k kybernetickému obťažovaniu, pre tvorcu hrozieb, čo sa, nanešťastie, stalo situáciou, keď došlo k fyzickému útoku na môj majetok.

Ako môžu údaje spadnúť do nesprávnych rúk

1. Registrácia vašej domény

Ak ste pre svoj blog zaregistrovali svoju vlastnú doménu, vaše osobné informácie sa zverejnia, aby ich mohol vidieť celý svet. Vaše meno, adresa, e-mailová adresa a telefónne číslo sú verejne uvedené v registri verejnej domény Whois, aby ich bolo možné rýchlo vyhľadať po celom svete..

2. Váš e-mailový spravodaj

Zákon CAN-SPAM v USA vyžaduje, aby ste vo svojom e-mailovom bulletine uviedli platnú poštovú adresu. Ak ste spustili e-mailový spravodaj so službou GetResponse alebo iným poskytovateľom, zobrazia vašu poštovú adresu v päte každého e-mailu, ktorý odošlete..

3. Nezabezpečené / duplicitné heslá

V závislosti od softvéru, ktorý používate pre svoje stránky, a od toho, aké bezpečné sú vaše heslá, môžu hackeri potenciálne použiť vaše heslo na získanie prístupu k vašim účtom na iných webových stránkach. Ak je váš web napadnutý hackermi, môžete stratiť prístup ku všetkým svojim online účtom vrátane vášho e-mailového alebo bankového účtu.

4. Vaše príspevky v blogu

Zlá osoba mohla čítať medzi riadkami vašich blogových príspevkov, aby zistila, kto ste, kde žijete alebo kde pracujete, a použiť tieto informácie proti vám.

Šesť spôsobov, ako zabezpečiť vaše osobné údaje ako Blogger

Našťastie existujú spôsoby, ako môžete svoje informácie uchovať v bezpečí a chrániť sa:

1 – Získajte PO box

Ak používate e-mailový marketing, je rozumné mať poštovú adresu, ktorá je oddelená od miesta bydliska. Nechcete, aby sa vaša domáca adresa vysielala všetkým osobám, ktoré sa prihlásia na odber vášho bulletinu. Informujte sa u miestnej pošty o otvorení poštovej schránky alebo použite službu, ako je VirtualPostMail, aby ste preverili svoju poštu..

2. Používajte súkromie domény

Pri registrácii domény je najbezpečnejšie použiť súkromie domény. Väčšina online registrátorov ponúka službu ochrany súkromia domény za dodatočný ročný poplatok (zvyčajne niekde okolo 10 – 12 USD). Namiesto uvedenia vašej osobnej adresy a kontaktných informácií vo verejnej databáze budú uvedené informácie o vašom hostiteľovi.

3. Získajte číslo Google Voice

Ako blogger môžete pravidelne potrebovať prideliť svoje telefónne číslo rôznym službám, aplikáciám alebo dokonca klientom, s ktorými sa stretnete. Namiesto rozdania čísla domáceho telefónu alebo mobilného telefónu získajte namiesto toho bezplatné telefónne číslo Google Voice. (Bohužiaľ, Google Voice je k dispozícii iba v USA. Poznáte nejaké medzinárodné alternatívy? Prosím, podeľte sa o komentáre!)

4. Zabezpečte a zálohujte svoje webové stránky

Ak chcete chrániť svoje stránky pred hackermi a škodlivým softvérom, je inteligentné zaistiť, aby boli bezpečné, a ak máte niečo v poriadku, máte k dispozícii poslednú zálohu. Na serveri WebHostingSecretReveals.net používame zabezpečenie iThemes Security a Block Bad Queries (BBQ), aby sme boli v bezpečí.

5. Používajte jedinečné a bezpečné heslá pre každú stránku

Ak hacker získa prístup k vášmu heslu WordPress, bude mať potom prístup k iným účtom? Zostaňte v bezpečí pomocou jedinečných a bezpečných hesiel pre každý jeden účet. Služba správcu hesiel, ako je KeePass, pomáha.

6. Dávajte pozor, o čom blogujete

Pri zdieľaní identifikačných údajov vo vašich blogových príspevkoch, vrátane vášho konkrétneho rozvrhu, umiestnenia, mien alebo podrobností o vašej rodine a známych atď., Buďte veľmi opatrní. Pri zdieľaní príbehov zvážte trochu rozmazania detailov – zmeňte dátumy, mená, časy, polohy, atď.

Zrátané a podčiarknuté: Pri blogovaní majte na pamäti bezpečnosť!

Je pravda, že pokiaľ ide o obťažovanie, obeť sa nikdy nemôže viniť – existujú však kroky na zmiernenie rizika blogovania a na ochranu pred tými, ktorí majú zlé úmysly..

Sheri radí:

Obťažovanie v akejkoľvek podobe je jednoducho neprijateľné, je však na nás, aby sme zastavili prenasledovanie. V opačnom prípade to len udržia a nájdu nové obete. Sú to smutní, zlomení ľudia, ktorí zúfalo potrebujú pozornosť.

Myslím si, že je dôležité, aby si ľudia uvedomili, že obťažovanie môže rovnako ľahko prísť od ľudí, ktorých dobre poznáte, ako aj od cudzincov. Pokiaľ ide o tip, povedal by som, aby vaše nastavenia ochrany osobných údajov boli prísne na blogoch a webových stránkach. Pokiaľ ide o sociálne médiá, využite tieto nastavenia ochrany osobných údajov na okamžité potlačenie obťažovania v zárodku. Nakreslite čiaru do piesku a netolerujte nikto cez ňu. Máme každé právo stanoviť svoje hranice a očakávať, že budú rešpektované.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me