Ako zarobiť peniaze ako pridružený podnik

Som si istý, že ste už počuli o výraze „Affiliate Marketer“ a čítali ste o ľuďoch online, ktorí zarábajú online stovky, tisíce alebo dokonca milióny dolárov z affiliate marketingu. Vo svojej najjednoduchšej podobe je affiliate marketing výkonným podnikom, kde spoločnosti platia ľuďom, ktorí propagujú svoje výrobky. Títo ľudia sú známi ako pridružené spoločnosti.


Niektoré veci, ktoré ste si kúpili na internete, pochádzali z odporúčania z webovej stránky, ktorú ste navštívili. Majiteľ tejto webovej stránky by urobil províziu z dôvodu vášho nákupu. Čím viac produktov kupujú zákazníci, tým viac peňazí zarobí pridružená spoločnosť.

Väčšina pridružených spoločností platí pridruženým spoločnostiam prostredníctvom ceny za akciu (CPA). To znamená, že pridružený podnik zarába peniaze vždy, keď sa koná nejaká akcia. Zvyčajne má formu predaja (keď niekto niečo kúpi) alebo olova (keď sa niekto zaregistruje, napr. Informačný bulletin, bezplatná skúšobná verzia, registrácia atď.).

Mnoho spoločností má svoj vlastný pridružený program. Toto je bežné medzi veľkými internetovými spoločnosťami ako Amazon a malými spoločnosťami, ktoré predávajú iba jeden alebo dva produkty. Druhou možnosťou pre spoločnosti je použitie pridruženej siete, ako je provízia z provízií alebo zdieľanie predaja. Tieto siete uvádzajú tisíce ponúk a produktov pre pridružené spoločnosti.

Komisia JunctionKomisia Junction

Ako pridružená spoločnosť existuje veľa výhod pri používaní pridruženej siete. Všetky interné pridružené programy a pridružené siete majú minimálnu výšku platby. Dosiahnutie minimálnej výšky platby je oveľa jednoduchšie, ak máte na propagáciu stovky alebo tisíce rôznych produktov a služieb. Je frustrujúce, že mnoho interných pridružených programov má nereálne platobné limity. Stretol som sa s pridruženými programami, ktoré platia 5 dolárov za predaj produktu 20 dolárov, ale neplatia pridruženým spoločnostiam, kým nedosiahnu tržby 100 dolárov. To znamená, že všetky provízie, ktoré získate, sa stratia, ak nedosiahnete tržby 100 USD. Spoločne to môže byť problém, pretože môžete mať veľa peňazí rozmiestnených v desiatkach interných pridružených programov, ktoré vám nikdy nezaplatia. Toto je menší problém, keď môžete propagovať veľa rôznych produktov z jednej siete.

Výber produktu, ktorý sa má propagovať, je veľmi dôležitý. Môžete byť v pokušení propagovať výrobky s najväčšími províziami, avšak štedré provízie neznamenajú nič, ak nemôžete presvedčiť niekoho, aby skutočne produkt kúpil. Pridružené siete vám pomôžu pri rozhodovaní uvedením ponúk, ktoré môžete propagovať vo forme tabuľky. Bežnými informáciami sú výplaty, typ (napr. Olovo alebo predaj), zárobky za kliknutie (EPC) a miera konverzie.

Zisk na kliknutie vás informuje, koľko môžete očakávať, že zarobíte na návštevníka, ktorého pošlete do ponuky. Napríklad, ponuka môže mať výplatu 40 USD, ale EPC 1,50 USD. Konverzný pomer vám umožní zistiť, aké percento vašej prevádzky sa premení na predaj. Ak viete konverzný kurz a naopak, môžete si vypočítať EPC. V tomto príklade má ponuka s výplatou 40 USD konverzný pomer 3,75%.

Ako spoľahlivá je EPC a miera konverzie, ktorú poskytujú pridružené siete, závisí od toho, aká populárna je táto ponuka. Čím viac ľudí propaguje produkt alebo službu, tým spoľahlivejšie sú informácie. Možno budete môcť previesť oveľa vyššie ako priemerný pridružený podnik alebo budete mať problémy s predajom. Všetko sa to týka toho, ako je vaša prevádzka cielená. Zoberme si napríklad dva rôzne webové stránky: Športové spravodajské webové stránky a webové stránky, ktoré preskúmajú športové vybavenie. Webové stránky s novinkami by dokázali získať dobrý konverzný pomer propagujúci akýkoľvek produkt súvisiaci so športom, webová stránka s recenziou by však získala lepšiu mieru konverzie pre produkt, ako sú športové hodinky GPS. Dôvod je jednoduchý; ľudia sú na tomto webe, aby si niečo kúpili. Nie sú tam len preto, aby čítali najnovšie športové správy.

Pri výbere produktu alebo služby, ktorú chcete propagovať, nezabudnite na túto myseľ. Čím užšia ponuka je pre vaše publikum, tým pravdepodobnejšia je premena návštevníkov na predaj a potenciálnych zákazníkov.

Bez ďalšieho privítania sa pozrime na niektoré z najpopulárnejších spôsobov zarobenia peňazí prostredníctvom affiliate marketingu 🙂

5 spôsobov, ako zarobiť peniaze ako pridružený podnik

1. Recenzie

Recenzie sú skvelým spôsobom propagácie ponúk. Ľudia, ktorí nekupujú impulzívne, majú k dispozícii veľké množstvo informácií online. Ja viem, pretože som jedným z nich. Za normálnych okolností mi trvá, kým sa rozhodnem, či si kúpim doplnok WordPress, ktorý by sa dal použiť na jednom z mojich webových stránok. Pokiaľ však ide o nákup niečoho ako nový prenosný počítač, televízor alebo telefón, som hranične posadnutý. Nie je neobvyklé, že som strávil celé týždne výskumom produktu, aby som sa ubezpečil, že si vyberiem ten správny.

Viem, že veľa ľudí je ako ja.

Z tohto dôvodu je preskúmanie tak skvelým spôsobom propagácie produktu. Ľudia hľadajú informácie o produkte, takže ak im ich dokážete poskytnúť, existuje vysoká pravdepodobnosť, že kliknú na váš odkaz na produkt a produkt kúpia. Recenzie boli pre mňa jedným z najziskovejších spôsobov, ako zarobiť peniaze online. Na mojom poslednom významnom blogovom príjme z recenzií sa vygenerovalo viac ako 75% príjmu webových stránok, čo je omnoho viac, ako to, čo som robil z predaja reklamy atď..

Majiteľ tejto stránky, Jerry Low, má v tejto oblasti tiež veľa skúseností. Na serveri WebHostingSecretReveals.net (WHSR) podrobne kontroluje hostingové spoločnosti. Na serveri HostScore.net (jeho ďalší projekt) vyvinul systém na monitorovanie výkonnosti hostingu a vytvoril platformu na zhromažďovanie recenzií používateľov. Toto je dlhá cesta v presviedčaní ľudí, aby navštívili web, a vaša recenzia môže byť tou, ktorá presvedčí túto osobu, aby klikla na „KÚPIŤ“..

webhostingsecretcovereals hosting RecenzieRecenzie hostí

2. Bannery

Väčšina webových stránok predáva svoj reklamný priestor, hoci niekedy môže byť výhodnejšie propagovať ponuku na jej mieste. V minulosti som sa snažil predať jednu konkrétnu oblasť bannerov za viac ako 100 dolárov mesačne, neskôr som však našiel jednu konkrétnu ponuku, vďaka ktorej som dvakrát toľko.

Bannerové reklamyBannerové reklamy

Zistil som, že niektoré recenzie, ktoré som napísal, majú veľkú návštevnosť aj napriek tomu, že web bol napísaný o tom, že nie je taký populárny. Dôvodom je najmä vysoké hodnotenie článku pre relevantné kľúčové slová vo vyhľadávacích nástrojoch. Bannery sa líšia, pretože sa zvyčajne zobrazujú na vašich webových stránkach. Ak sa váš web nezameriava na jednu konkrétnu tému, pravdepodobne uvidíte horšiu mieru konverzie z bannerových reklám, ako by ste videli pri recenziách. Navyše musíte brať do úvahy aj slepotu.

Nie je spravodlivé porovnávať recenzie s reklamnými pruhmi, pretože sú úplne odlišné. Napísanie recenzií trvá určitý čas, kým kopírovanie kódu pre banner a jeho prilepenie na vašu webovú stránku trvá iba minútu. Čím je váš web cielenejší, tým viac sa váš banner zobrazí. Preto by ste mali považovať všetky veci za rovnocenné, a preto by ste mali so zvyšovaním návštevnosti svojich webových stránok zaznamenať zvýšenie príjmov z bannerov.

3. Priama propagácia ponúk

Prevažná väčšina pridružených obchodníkov, ktorí zarábajú stovky tisíc dolárov mesačne, priamo propaguje ponuky. Robia to nákupom návštevnosti a následným zasielaním ľudí priamo na ponuku alebo na vstupnú stránku, ktorá propaguje ponuku (poznámka: mnohé ponuky neumožňujú priame prepojenie na stránku ponuky, preto musíte návštevníkov na vstupnú stránku poslať). Keď nájdu ponuku, ktorá je zisková, pokúsia sa ju zväčšiť smerom nahor. Napríklad môžu investovať 10 až 50 dolárov denne na propagáciu ponuky, aby zistili, či je výhodná. Ak sú schopní dosiahnuť zisk, začnú zvyšovať svoje reklamné výdavky, aby zvýšili svoj zisk.

Affiliate marketingu je známe, že míňajú tisíce dolárov pred nájdením svojej prvej ziskovej kampane. Aj keď vďaka tejto metóde získali skúsenosti s zarábaním peňazí, stále uvidia veľa výkyvov. Rozdiel medzi ziskovou kampaňou a kampaňou, ktorá ich stojí peniaze, je veľmi malý. To je dôvod, prečo affiliate marketingu trávia toľko času analýzou údajov.

Affiliate marketingPropagácia ponúk

Ak ste začínajú pracovať online a nemáte veľký rozpočet, propagácia ponúk priamo týmto spôsobom sa neodporúča. To je niečo, o čom hovorila Tyler Cruz. Zdôraznil, že do tohto typu affiliate marketingu by ste sa nemali dostať, pokiaľ nemáte veľa peňazí, ktoré si môžete dovoliť stratiť.

Ak máte nejaké peniaze na náhradné a chcete vyskúšať affiliate marketing, odporúčame vám prihlásiť sa do spoľahlivej siete, ako je PeerFly, a potom nájsť ponuku, ktorá sa dobre prevádza. Potom skúste tlačiť návštevnosť na ponuku pomocou služby PPC, ako je Google Adwords alebo Adsterra. Začnite s kľúčovými slovami s dlhým chvostom, ktoré vás nebudú stáť veľa peňazí. Dúfajme, že po niekoľkých dňoch začnete vidieť nejaké konverzie a potom môžete začať vylepšovať veci, meniť kľúčové slová, na ktoré zacieľujete, web, z ktorého nakupujete návštevnosť atď..

Najlepším spôsobom, ako sa naučiť, ako zarobiť peniaze týmto spôsobom, je urobiť to sami. Je to skutočne prípad pokusov a omylov, pokiaľ ide o ziskovosť kampane.

4. E-mailový marketing

Najlepší blogeri a obchodníci naďalej hovoria ostatným, že „peniaze sú na zozname“.

Sú 100% správne. Cielený zoznam e-mailov s vernými predplatiteľmi je jednosmerný lístok na konzistentné zarábanie peňazí. Existujú e-mailoví obchodníci, ktorí majú stovky tisíc predplatiteľov a môžu zarobiť tisíce dolárov z jednej zásielky jednoducho odporúčaním produktu..

Existujú rôzne spôsoby, ako zarobiť peniaze z e-mailového marketingu. Hlavné spôsoby, ako profitovať z poštových zásielok, sú:

  • Odoslanie e-mailu, ktorý odporúča výrobok alebo službu – Keď jeden z vašich predplatiteľov okrem ponuky dostanete, bude vám vyplatená provízna cena.
  • Použitie zoznamu na propagáciu svojich vlastných produktov – Niektorí obchodníci tým zarobili milióny. Dokonca aj jednoduchá eKniha, ktorá má dĺžku 100 strán, dokáže za niekoľko dní dosiahnuť desiatky tisíc dolárov, ak má obchodník dostatočne veľký zoznam..
  • Predaj reklám – Mnoho obchodníkov s e-mailovými adresami rozposiela poštu v mene iných za poplatok. Čím viac odberateľov má, tým vyššie sú ich poplatky za umiestnenie reklamy.

Frekvencia korešpondencie je niečo, na čom veľa ľudí nesúhlasí. Existujú obchodníci, ktorí posielajú e-maily účastníkom s ponukami každý deň. Neustále posielanie ponúk pre čitateľov vo všeobecnosti vidí, že odhlásené sadzby strieľajú cez strechu, takže obchodníci sa neustále snažia nahradiť účastníkov, ktorí odišli. Toto neustále mávanie účastníkov znamená, že časť ich príjmu sa musí reinvestovať do získania nových účastníkov, inak zoznam zomrie..

Z dlhodobého hľadiska je výhodnejšie budovať dobrý vzťah s predplatiteľmi. Keď vás predplatitelia poznajú a dôverujú vám, je väčšia pravdepodobnosť, že si zakúpia vaše produkty a produkty, ktoré odporučíte. Niektorí obchodníci majú taký lojálny charakter, že každý deň posielajú e-maily a nevidia veľké sadzby za odber.

Domnievam sa, že odberatelia posielaní e-mailom najmenej raz týždenne sú najlepšie. Ak posielate e-maily menej často, napríklad raz mesačne, môžu odberatelia menej reagovať. Je bežné, že sa ľudia prihlásia na odber aktualizácií webových stránok a potom podajú sťažnosť v prípade, že im bude zaslaný e-mail, pretože zabudnú, že sa niekedy zaregistrovali. Toto je jedna z nevýhod zasielania e-mailov občas.

Ak máte existujúci web, je lacnejšie vytvoriť zoznam e-mailov. Ak tak neurobíte, budete si musieť zostaviť svoj zoznam nákupom reklám v bulletinoch iných ľudí. Blogovanie môže byť časovo náročné, takže ak si chcete radšej zostaviť svoj zoznam prostredníctvom reklamy, odporúčame začať s niektorými cielenými reklamnými nákupmi a reklamnými swapmi, ako sú napríklad Bezpečné swapy..

Tipy: E-mailový marketingový nástroj môže vytvoriť alebo prerušiť vašu e-mailovú marketingovú kampaň – prečítajte si túto príručku a vyberte tú pravú.

5. Všetky vyššie uvedené

Proces priamej propagácie ponúk je to, čo si mnohí ľudia myslia, keď počujú výraz „affiliate marketing“, ale týka sa to akéhokoľvek spôsobu propagácie ponuky výmenou za províziu. Existujú ľudia, ktorí iba propagujú priamu ponuku alebo e-mailový marketing, aj keď podľa mojich skúseností väčšina pridružených obchodníkov používa všetky vyššie uvedené metódy..

Blogy sú toho príkladom. Väčšina blogov je speňažená pomocou recenzií, bannerových reklám, e-mailového marketingu a vložených pridružených odkazov v obsahu.

Všetky vyššie uvedenéProBlogger

Dúfam, že sa vám tento prehľad affiliate marketingu páčil a priniesol vám niekoľko nápadov, ako môžete zarobiť peniaze na internete..

Veľa štastia,
Kevin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me