Dbajte na spoľahlivosť na mieste pomocou osvieženia

Freshping, vývojár Freshworks, je veľmi jednoduchý nástroj na monitorovanie webových stránok, ktorý začína za fantastickú cenu – zadarmo. Stručne povedané, umožňuje vám automaticky sledovať skupinu webových stránok na základe dvoch kľúčových metrík rýchlosti odozvy servera a dostupnosti.


Freshworks bola založená v roku 2010 a začala na základe osobných skúseností majiteľov. Ich prvý produkt, Freshdesk, bol navrhnutý na integráciu a automatizáciu pracovných postupov, aby používatelia mohli zefektívniť svoje úsilie o skúsenosti so zákazníkom.

Osviežujúca domovská stránkaHorúca domovská stránka.

Dnes sa podrobnejšie pozriem na to, ako nástroj na monitorovanie výkonnosti, ako je Freshping, môže pomôcť vašej firme a podrobnejšie sa venovať tomu, čo ešte môže ponúknuť..

Čo je Fresping?

Monitorujte kľúčové metriky spoľahlivosti pomocou funkcie Freshping automatickyMonitorujte kľúčové metriky spoľahlivosti pomocou funkcie Freshping automaticky.

Rýchly posun vpred takmer o desať rokov a dobrú hrsť úspešných produktov neskôr predstavili spoločnosť Freshping. Teoreticky je základ Freshpingu jednoduchý – pomôcť používateľom zabezpečiť, aby ich webové stránky fungovali na nominálnej úrovni.

To znamená, že aplikácia testuje webové stránky, ktoré požaduje, a dohliada na dve najdôležitejšie položky, ktoré správca webu potrebuje, čas odozvy svojho servera a dostupnosť ich webových stránok..

Urobí to tak, že na server každú minútu pošle „ping“ (odtiaľ názov, Freshping) a potom zaznamená (a), či existuje odpoveď, a (b) ako dlho trvalo, kým webový server odpovedal. Informácia o údajoch sa potom uloží a podľa potreby sa používateľovi predloží v prehľadnej tabuľke výkonnosti.

Prečo potrebujete osvieženie?

Môžete ľahko získať vtáčej perspektívy spoľahlivosti vašich stránokMôžete ľahko získať vtáčej perspektívy spoľahlivosti vašich stránok.

Pri popise, ktorý som uviedol pre spoločnosť Freshping, by ste sa pravdepodobne čudovali, prečo sa musíte prihlásiť na ďalší nástroj, ktorý ponúka také základné funkcie. Jednoduchá odpoveď je, že Freshping je tiež viac, ako sa zdá (viac o tom neskôr).

Dlhšia odpoveď je pravdepodobne niečo, čo pozdvihne obočie;

1. Prestoje ovplyvňujú predaj

Keby ste riadili tradičný podnik a vaši pracovníci predaja boli neustále chorí, bolo by to pre vás problémom? Úplne? Váš predajný personál je miestom, odkiaľ vaše príjmy smerujú, a to isté platí pre váš web.

Vaša webová stránka funguje ako hlavný generátor, predaj, marketing, podpora zákazníkov a veľvyslanec značky. Ak vaše stránky nie sú spoľahlivé, nebudete to vedieť a robiť zmeny? Na rozdiel od personálu v reálnom čase je váš web spustený 24 hodín denne, 7 dní v týždni a môže byť ťažšie ho sledovať, pretože všetko jednoducho „beží“ neustále..

Oslobodenie prebieha ticho na pozadí potom, čo ste mu dali základné parametre, s ktorými môžete pracovať. Varuje vás iba v prípade problému, ak nie, sedí tam jednoducho sledovaním a zhromažďovaním údajov, aby ste si ich mohli prezrieť, kedykoľvek budete chcieť..

Ak chcete získať predstavu o tom, aký veľký môže byť vplyv prestojov, uvážme prípad Amazon.com. V roku 2018 počas Amazon Prime Day začali ich webové stránky čeliť problémom s konzistentnosťou. Tieto čísla, ktoré trvajú 63 minút, stoja maloobchodného giganta s odhadom stratených výnosov 72,4 milióna dolárov.

Aj keď toto číslo nemusí byť číslo, ktorému čelíte, prestoje stále stoja vašu firmu za každú sekundu, ale nie sú odstránené. Ak sa chcete dozvedieť, koľko by ste potenciálne stratili, ak by váš web klesol, použite tento vzorec a urobte odhad:

Ročný výnos / vaša pracovná doba x Dopad webových stránok na tržby%

Teraz si predstavte, že ste podnik, ktorý závisel na vašom webe na 100% vašich príjmov!

2. Udržiavanie spokojnosti zákazníka

V dnešnom konkurenčnom obchodnom prostredí je nielen potrebné sa starať o potenciálnych zákazníkov, ale musíte sa tiež sústrediť na udržanie starých zákazníkov. To znamená, že spokojnosť zákazníka je ešte dôležitejšia ako kedykoľvek predtým. Výkonnosť webových stránok je jednou z oblastí, v ktorých to veľmi záleží.

Ak ste poskytovali službu, zákazníci, ktorí k nej nemajú prístup, budú veľmi nešťastní. To znamená, že musíte vedieť minútu, že na vašom webe je problém, napríklad prestoje alebo nezvyčajne dlhé časy odozvy servera..

3. Obchodné meno

Digitálne služby priniesli viac ako rýchlejšie služby, ale tiež umožnili používateľom prístup k širšiemu spektru platforiem, na ktoré sa môžu sťažovať! Zákazníci, ktorí čelia výpadkom na vašom webe, vás neváhajú zavolať na sociálnych sieťach alebo na iných platformách.

Najhoršie na týchto sťažnostiach je, že sú veľmi verejné a budú pretrvávať dlho potom, ako sa problém vyrieši, čo bude mať dopad na potenciálnych zákazníkov. Aj keď spoločnosť Freshping s tým nemôže pomôcť, môže vás informovať, keď sa vyskytne problém – a dúfajme, že to dokážete vyriešiť skôr, ako sa začnú objavovať sťažnosti..

4. Prvé dojmy sú posledné

Už ste niekedy navštívili webovú stránku a nemáte k nej prístup? Najčastejšie stačí jednoducho zavrieť kartu prehliadača a navštíviť alternatívu. Vďaka obrovskému počtu webových stránok online existuje veľké množstvo alternatív takmer pre všetko.

Ak váš web nemôže slúžiť zákazníkom, môžete si byť istí, že väčšina bude hľadať inde a trpezlivo čakať, až sa váš web vráti online. Prestoje spôsobujú zlý dojem zákazníkom, najmä prvou návštevou.

Ako pomáha Freshping

Aktualizácia vám umožní pridať až 50 webových stránok na sledovanieAktualizácia vám umožní pridať až 50 webových stránok na sledovanie.

Freshping sa vo svojom jadre točí okolo dvoch hlavných oblastí, preto sa zamerajme na tieto oblasti. Ak chcete používať službu Freshping, musíte sa zaregistrovať. Môžete to urobiť jednoducho tak, ako sa k pripojeniu pripojíte pomocou svojho ID Google. Potom už ide iba o pridanie adresy URL webových stránok, ktorú chcete sledovať.

Kľúčovými údajmi, ktoré spoločnosť Freshping potrebuje, je vaša webová adresa a vaša e-mailová adresa. Prvý z nich bude sledovať a druhý vás upozorní na prípadné problémy. Ak nemáte radi, je to v podstate všetko, s čím musíte bežať – hovoriť o jednoduchosti.

Pre tých z nás podrobnejšie orientovaných existujú niektoré nastavenia, ktoré môžete vyladiť. Účty zadarmo vám umožňujú sledovať až 50 webových stránok s pingovým intervalom buď jednej alebo piatich minút. Pokročilejšie možnosti, ako je sledovanie reťazcov odozvy, vrátenie stavových kódov, vlastné hlavičky HTTP, vlastné oznámenia o výpadkoch a ďalšie, sú k dispozícii iba v platených programoch..

Pre základného používateľa bude najväčší rozdiel väčšinou v dĺžke uchovávania údajov. Ak chcete uviesť viac ako šesť mesiacov údajov, musíte sa zaregistrovať pre niektorý z ich platených programov. Rozšírené údaje sú užitočnejšie, ak ste ich porovnávali pre dlhodobé štúdie výkonnosti.

Medzi ďalšie funkcie osvieženia platených programov patria:

 • Príspevok pre viac používateľov (ideálny pre obchodné použitie)
 • Viac integrácií aplikácií (dostávať upozornenia na Slack, Twillo alebo dokonca SMS)
 • Oznámenia o uplynutí platnosti SSL
 • Faktoring v obdobiach údržby webových stránok
 • Oznámenia o výkonnosti

A viac!

Koľko stojí čerstvosť?

Osviežujúce cenyOsviežujúce ceny.

Osvieženie umožňuje používateľom prihlásiť sa na to, čo nazýva plán „zadarmo navždy“, a byť úprimný, pre väčšinu ľudí to bude v poriadku. Stále môžete sledovať kľúčové metriky spoľahlivosti, ale nedostávajú sa vám žiadne ďalšie funkcie a nastavenia, ktoré ponúka platené plány.

Firmy na druhej strane budú pravdepodobne lepšie prihlásiť sa na jeden zo svojich platených programov. Okrem neustáleho monitorovania vám údaje zozbierané spoločnosťou Freshping umožňujú študovať dlhodobú štatistiku, aby ste mohli vykonávať pravidelné kontroly.

Tieto vám oznámia, či existujú problémy, ktoré môžete vyriešiť, a dúfajme, že ich vyriešite pomocou poskytovateľa hostingu alebo v najhoršom prípade zvážte migráciu na iného poskytovateľa hostingu. Platené plány začínajú už od 11 dolárov mesačne, ak sa platia ročne. Je to dosť rozumné, aby ich mohli malé podniky využívať.

Čo hovoria používatelia o osviežovaní

Od uvedenia na trh spoločnosť Freshping získala veľa pozitívnych recenzií od používateľov. Pozrime sa na to, čo niektorí používatelia Freshpingu tvrdia o produkte:

Prečítajte si viac užívateľských recenzií na Freshping.

Záver: Koľko stojí vaša povesť?

Vaša reputácia stojí za váhu v zlate najmä v dobe, keď zákazníci rýchlo vyjadrujú veľmi hlasnú nespokojnosť s výrobkami a službami. Vďaka bezplatnému vstupnému bodu nie je dôvod, aby ste sa práve teraz zaregistrovali a otestovali ich služby.

Odporúčame vám začať s ich bezplatným večným programom a potom po chvíli prehodnotiť, či by ste sa chceli presunúť na jeden zo svojich platených programov. Koniec koncov, je to bezplatná a jedna ďalšia možnosť, ktorú môžete použiť na zvýšenie spoľahlivosti svojho webu.

V prípade, že ste zvedaví, spoločnosť Freshworks má tiež pomerne veľkú stajňu príbuzných produktov, ktorých hlavným cieľom je pomôcť vám zefektívniť a optimalizovať podnikanie (vrátane predaja!). Pozrite sa na stránku s ich produktmi a zistite, kde inde vám môžu produkty Freshworks pomôcť vyriešiť obchodné potreby a dodať vašej spoločnosti zvýšenú agilitu dnes.

Pamätajte, že ak nevediete v oblasti inovácií, znamená to, že váš konkurent je vpredu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map