Recenzia Textoptimizer: Optimalizácia starého obsahu a nájdenie nových nápadov

TextOptimizer (site – https://textoptimizer.com/) je poskytovateľ služieb, ktorého koncept sa točí hlavne okolo dvoch frontov – pomáha používateľom vymýšľať nápady na kreatívny obsah a pomáha im optimalizovať už existujúci obsah. Avšak okrem skutočnosti, že je prevádzkovaná spoločnosťou založenou na Mauríciu s názvom Webinfo LTD, nie je už čo ďalej.


TextOptimizer, ktorý sa zameriava na „lepšie umiestnenie“ ako svoj primárny marketingový okruh, tvrdí, že jeho systém vám môže pomôcť nájsť správne zmeny, ktoré sa majú vykonať vo vašom texte, aby ste sa mohli viac odvolať vo vyhľadávačoch. Môže pomôcť optimalizovať text pre dva hlavné vyhľadávacie nástroje, Google a Bing.

Domovská stránka TextOptimizer (navštívte online).

Použitie TextOptimizer na optimalizáciu obsahu

Základný predpoklad je jednoduchý. Vyberiete vyhľadávací nástroj, pre ktorý chcete optimalizovať, zadajte požadované hľadané výrazy, vyberte miesto zacielenia a potom buď poskytnete webový odkaz na existujúci obsah alebo vložíte text do svojho systému..

Systém zacielenia je rovnako jednoduchý ako pohyb interaktívnej mapy, ale zdá sa mi trochu nepresný

Nie som naozaj veľký fanúšik mechanizmu zacielenia z dvoch dôvodov. Prvým je, že sa zdá byť trochu nejasný. Ak napríklad presúvam šípku nad USA, znamená to, že nemôžem zacieľovať na konkrétne regióny v krajine? Druhým je, že sa zdá, že neexistuje globálna možnosť zacielenia.

Existuje tretia možnosť, ktorá vám umožní jednoducho spustiť optimalizátor na základe požadovaných hľadaných výrazov a ďalších možností, ale vedie to k nájdeniu nápadov na obsah (viac o tom neskôr). Po spustení všetkého sa vám zobrazí stránka so správou, ktorá dokumentuje zistenia a ponúka návrhy;

analýza

TextOptimizer vám prvýkrát predstaví svoju analýzu existujúceho obsahu. Toto pozostáva z jednoduchého percentuálneho skóre toho, ako je v súčasnosti optimalizovaná. V teste, ktorý som spustil, som získal hodnotenie 57%.

Návrhy na kľúčové slová a frázy

Pod týmto skóre je obrovský blok kľúčových slov, ktoré sú tieňované na bielom alebo sivom pozadí. Sivé kľúčové slová alebo frázy na pozadí sú tie, ktoré už máte vo svojom článku. Biele sú ďalšie návrhy, ktoré môžete pridať na zvýšenie kvality vášho článku.

Ďalej je tu segment nazvaný „Akcie“. Nie som si úplne istý, pre čo to je a o téme nie je veľa informácií. Najbližšie predpokladám, že ide aj o kľúčové slová, ale o tie, ktoré majú viac akčného zámeru, napríklad výzvu na akciu.

Návrhy obsahu

Nasledujúci segment na stránke ponúka návrhy na otázky, na ktoré by váš článok mohol odpovedať. Zjavne to vychádza z objemu vyhľadávania a miery konkurencieschopnosti tohto obsahu pre dané pole.

Ako vyhľadávacie nástroje zobrazujú váš obsah

Vyhľadávače zvyčajne uvažujú o úmysle, keď počas vyhľadávania zhrabnú články. TextOptimizer vám pomôže predvídať, ako vybraný vyhľadávací nástroj bude interpretovať, čo váš obsah ponúka a ako je vhodný pre konkrétne zámery..

Napríklad v mojom teste som analyzoval stránku s kľúčovými slovami „Najlepšie doménové meno“ a výsledky, ktoré vrátil program TextOptimizer, ukázali, že vyhľadávacie nástroje by to považovali za prevažne vzdelávacie..

formátovanie

Váš článok sa bude posudzovať aj podľa štyroch kľúčových hodnotení formátu; Dĺžka obsahu, slovesá, počet viet a dĺžka vety.

Odtiaľ si môžete zvoliť stiahnutie celého prehľadu ako súboru PDF alebo spustenie novej optimalizácie.

Použitie TextOptimizer na nájdenie nápadov na obsah

Objem a konkurencieschopnosť sú iba reprezentatívne a nevyvolávajú presne dôveru

Nájdenie nápadov na obsah v TextOptimizer je takmer také jednoduché ako pri použití vyhľadávacieho nástroja, hoci je oveľa zameranejší a zameraný na účel. Každý výraz, ktorý zadáte do vyhľadávacieho panela, vráti reťazec možných otázok, ktoré môžu položiť ľudia, ktorí tento výraz hľadajú.

Výsledky odrážajú segment „Návrh obsahu“ prehľadu v analyzovaných výsledkoch textu a som si celkom istý, že sú to rovnaké veci. Budete môcť povedať nielen to, na čo sa ľudia pýtajú, ale aj koľko ľudí hľadá odpoveď na túto otázku a ako konkurencieschopná je táto oblasť pri riešení témy..

Chcel by som však zdôrazniť jednu vec, a to skutočnosť, že objem vyhľadávania a konkurencieschopnosť sú iba reprezentatívne. Neexistujú žiadne skutočné údaje, ktoré by ste mohli vidieť. Osobne mám pocit, že to môže byť dvojsečný meč.

Na jednej strane to môže byť veľmi ľahké pre tých, ktorí nie sú tvrdými fanúšikmi SEO. Je to tak jednoduché, že si ho môže prečítať každý a na základe toho sa rozhodnúť. Nedostatok akýchkoľvek skutočných údajov však podľa môjho názoru vyvoláva pochybnosti o tom, ako presne dostávajú túto reprezentáciu.

Doplnky Chrome a WordPress

Okrem spúšťania TextOptimizer z ich webových stránok si môžete zvoliť aj použitie doplnkov WordPress a Chrome. Vďaka tomu je v skutočnosti oveľa použiteľnejšie a praktickejšie. Znepokojujúce je, že doplnky nie sú hodnotené veľmi vysoko a ich doplnok WordPress nebol aktualizovaný viac ako rok..

V skutočnosti ani nebol testovaný pri žiadnej z novších iterácií WordPress. Vzhľadom na to, koľko sa WordPress zmenil, môže to spôsobiť alarm. Stále existujú možnosti, ak sa rozhodnete ísť týmto smerom.

Pre vývojárov

Pre tých, ktorí majú záujem stavať na platforme TextOptimizer, majú rozhranie API, ktoré vám umožňuje pracovať s vašimi webovými aplikáciami (vyskúšajte ukážku tu). Môžete extrahovať zámer používateľa z textu, ktorý zadáva, a prijíma vstupy v 14 jazykoch. To trochu rozširuje užitočnosť systému.

Testovanie systému TextOptimizer

Pred –

Pred: Organické kľúčové slovo pred optimalizáciou (údaje z AHREFS).

Po –

Po: Organické kľúčové slovo po optimalizácii (o 2 týždne neskôr).

Keď som si vybral jeden článok online ako svoju vzorku, spustil som optimalizáciu a zaznamenal som si hodnotenie ahref pred a po vykonaní zmien na základe návrhov TextOptimizer. Urobil som len veľmi malé vylepšenia, aby som zistil, či by sa niečo vyzdvihlo.

Ako vidíte, po približne dvojtýždňovom období počet organických kľúčových slov stúpol, spolu s miernym zlepšením v hodnotení poradcov. To by mohlo znamenať jednu z dvoch vecí; buď TextOptimizer naozaj funguje, alebo to bol prirodzený rast v priebehu času.

Porota je stále na tom, či to funguje alebo nie, ale teoreticky došlo k zlepšeniu, takže majú výhodu z pochybností.

Pre koho je TextOptimizer vhodný?

Musím povedať, že po krátkom používaní systému tento čas, jednoduché používanie znamená, že tento nástroj je ľahko použiteľný pre širokú verejnosť. V skutočnosti, ak prevádzkujete nejaký web, pravdepodobne budete môcť pomocou tohto nástroja nejakým spôsobom pomôcť. Nevrhá sa do jazyka žargónu a používa pojmy, ktorým laik z väčšej časti rozumie.

Vzhľadom na hodnotu, ktorú prináša, môže byť dokonca vhodný na použitie v niektorých pokročilých prípadoch pre webových veteránov, ktorí nie sú ochotní rozvetvovať veľké peniaze za komplexnejší a podrobnejší nástroj, ako je Moz SEO, ktorý začína na minimálne 99 USD a mesiac.

A verte mi, že na trhu sú ešte drahšie nástroje.

Ceny a plány

TextOptimizer na svojej stránke s cenami uvádza dva stĺpce, bezplatný a profesionálny plán. Toto je trochu zavádzajúce z dvoch dôvodov. Prvým je, že v skutočnosti nemajú plán zadarmo. To sa spustí ako bezplatné skúšobné obdobie po zakúpení programu Pro.

Druhou je cena ich pro-plánu, ktorá je uvedená na 45 dolárov mesačne. Táto cena je však platná, iba ak platíte celý rok vopred. Mimochodom, ešte som nenašiel žiadne záruky záruky vrátenia peňazí.

Domnievam sa, že 45 dolárov mesačne je za taký nástroj stále mocnou sumou.

Záver: Jednoduché použitie, ale existujú pochybnosti

TextOptimizer sa javí ako veľmi užitočný a ľahký nástroj, ktorý pre laika uľahčuje optimalizáciu a plánovanie obsahu. Prichádza to neporiadok a je tak zjednodušený, že by som povedal, že je blízko k idiotským dôkazom. Neschopnosť ich používať by vyžadovala skutočné zručnosti.

Napriek tomu som z dôvodu stanovovania cien trochu neistý, kde tento nástroj stojí. Je nepravdepodobné, že priemerný vlastník webových stránok zaplatí za tento nástroj mesačne 45 dolárov, ani pokročilý používateľ SEO nebude platiť, že za také malé tvrdé údaje.

Ako vidíte, je to trochu hádanka, pretože sa zdá, že cena sa nezhoduje s potenciálnym cieľovým trhom. Keby to bolo lacnejšie, povedal by som, že masám prináša skutočnú potenciálnu hodnotu, ale odteraz je to stále trochu diskutabilné..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map